פציעה בשכמה שגורמת לכאבי גב תחתון וכאבי כפות רגליים

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י Evyatar Maizel, ‏1/10/19.

טוען...
  1. 802 נק' מוניטין
    0
    Cigano

Cigano משתמש פעיל

Cigano
    לייקים:
    440
    העולם המערבי נוהג להתבסס על מדע ועל ביסוס אמיתי.

2. 5,391 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r משתמש קבוע משתמש כבוד

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,189
    אתה קורה לפני שאתה מצטט?
    כל המאמר (לא רק משפט אחד שמוציאים אותו מההקשר וגם כן לא תומך בטענה שלך) מדבר על שילוב כללי זהירות בכירופרקטיקה בשל התפוצה וחוסר הרגולציה שיש כלפי השיטה.

Cigano אוהב/ת את זה.
  3. 3,230 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,069
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אני חושב שיש הרבה אמת בתורת המזרח.
    במיוחד בהתחשב בכך שאני יהודי דתי שמאמין בדברים לא מערביים.
    יש לי הרבה לומר על התרבות המערבית, אבל אשמור את זה לעצמי.

4. 1,548 נק' מוניטין
    0
    Grizzly Bear

Grizzly Bear משתמש קבוע

Grizzly Bear
    לייקים:
    642
    לא הבנתי למה עדיין לא עשית בדיקת MRI לאזור.

5. 12,140 נק' מוניטין
    0
    hanan

hanan משתמש משקיע משתמש כבוד

hanan
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,393
    אין לי דרך ו/או רצון להתווכח על נושאי אמונה.
    רפואה לא קונבנציונאלית לא הצליחה לעמוד באף סטנדרט מדעי שבדק יעילות, יש המון חומר בנושא בקבוצה של EVB בפייסבוק.

תרבות המערב שונה מרפואת המערב, שהגדולה שלה היא בחינה מתמדת של תוצאות ניסויים וביצוע התאמות בהתאם.
    גופים כמו ה fda מורידים מהמדפים באופן קבוע תרופות שלא הוכחו כיעילות או חלילה מסכנות חיים.
    אלה סטנדרטים שפשוט לא קיימים ברפואת המזרח שמבוססת על אמונות / נסיון אישי ולא על עובדות.

ספר מרתק בנושא נקרא ״ריפוי או פיתוי״ ויש שם אפילו התייחסות לתועלת של תפילות.

elchonon אוהב/ת את זה.
  6. 3,230 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,069
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אני חולק על זה, אבל לא נתווכח, קראתי מה שיש להם לכתוב שם.
    הורדתי את הספר, אני כרגע באמצע כמה ספרים אחרים, אבל כשאגיע לקרוא את הספר הזה, נקיים דיון על זה בהרחבה.

hanan אוהב/ת את זה.
  7. 3,230 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,069
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אוקיי....
    אחרי שקראתי את רוב הספר "ריפוי או פיתוי" (מצאתי אותו באנגלית רק, מקווה שהתרגום לעברית היה דומה למקור לצורך הדיון), לא יכולתי להתאפק, ואני מוכרח להגיב.

נתחיל בכך שמדובר בספר מעניין ומומלץ למי שמעניין אותו רפואה והסטוריה. הוא נכתב בצורה מדהימה ומעניינת לקרוא.

הספר הסביר בצורה ברורה את ההיסטוריה של הרפואה הקונבנציונאלית, ואת הטעות החמורות שנעשו בעבר בגלל חוסר מחקר.
    כשהרפואה בנויה על נסיון בלבד, אנשים מתים. זה כזה פשוט.

אציין, שמה שווינטרגייל גילתה לנו על חשיבותו של הגיינה, הייתה ידועה כבר, אבל הרפואה התעלמה מזה.
    הרמב"ם תיעד את הנסיונות שלו להסביר למצרים היהודים ומוסלמים שהגיינה חשובה למנוע מחלות למרות שהם האמינו שמחלות הם מהשמיים.
    אבל המחקר שווינטרגל עשתה, והתיעוד שלה היו ללא ספק מה שהכריע את עולם הרפואה ללכת אחריה.

קודם כל רפואה אלטרנטיבית זה לא תחום אחד, זה כל תחומי הרפואה שלא זכו להיכנס לרפואה הקונבנציונלית. מה שכן זכה להיות קונבציונלי זה ניתוחים, אנטיביוטיקה, ומשככי כאבים, ולאט לאט התווסף הורמונים סינטטים ועוד.

הספר מוכיח את חוסר היעילות של דיקור סיני למעט סוגי כאב מסוימים. ומוכיח את חוסר היעילות של הומיאופתיה, שבעיני נראה מגוכח לגמרי.
    אבל כשמדברים על כירופרקטיקה, ניכר שזה מלחמה אישית.

היא טוענת שלכאבי גב אין באמת מה לרפואה הסינטטית איך לעזור מלבד משככי כאבים לא מזיקים, לעומת כירופרקטיקה שאמנם עוזרת אבל יקרה יותר.
    תגידו, רק לי זה נשמע טענה מטומטמת? משככי כאבים מאוד מסוכנים ואפילו ממכרים. ולמי איכפת על מה הפצינט רוצה להשקיע את הכסף שלו. איך אוהבים להגיד בפורום כאן "זו התעסקות בקקי".
    הם מדברים על הסיכונים שיכולים לקרות לאחד מתוך מליון מטופלים כירופרקטים, בזמן שכל אחד שיסתכל הרשימה של הסיכונים של משככי כאבים יוכל להבין לבד את עוצמת הנזק שלהם.

הסיבה היחידה שכירופרקטיקה לא מוגדרת קונבנציונלי ופיזיותרפיה לדוגמה כן, זה נטו עניין עסקי בעיני. הקלה על כאב בצורה דרמטית ללא סמים זהו נזק עצום לרפואה.

גם המחקרים על טיפולי צמחים הייתה מאוד חיובית, המחקר ראה שהרבה צמחים עובדים אפילו יותר טוב מסמים מסוימים. מישהו ממכם פעם קיבל עיצה מהרופא שלו לקחת צמח כלשהו? אתם מכירים רופא שלמד בלימודים שלו משהו על צמחים? בקושי על תזונה.
    כמובן שלא הובילו מחקרים מדי מקיפים על צמחים, כי אין להם עניין להוכיח את היעילות שלו, כי זה נוגד כל אינטרס קונבנציונלי.

הספר יוצא נגד הבטיחות של צמחים, ברצינות? שום הוכח (לפי הספר) ברמה מספקת מאוד להוריד כולסטרול, מעולם לא הומלץ על ידי רופא לאף אחד שאני מכיר עם כולסטרול גבוה לצרוך שום. והטענה שרמת הבטיחות של שום לא מוכח, הוא אדיוטי לגמרי.

הטיפולים הקונבנציונלים היום הוכחו כמזיקים אבל עדיין בשימוש. לדוגמה אסטרוגן לנשים וסרטן. עוד לא שמעתי רופא מציע לקחת צמח דונג קוואי במקום, שהוא אולי טיפה פחות חזק, אבל מוריד את הסיכון לסרטן.

למי שקרא את הספר בוודאי שקוף לו שהטענות נגד רפואת צמחים הם מגוכחים להחריד. ולא ברור למה זה לא קונבנציונלי (מלבד שהם יניבו רווח כספי הרבה יותר נמוך מסמים).
    אני אפילו לא צריך להיכנס לנושא של קנאביס. כל מתלמד מתחיל בכל תחום רפואי יודע את רמת היעלות שלה לעומת הנזקים המטורפים של התחליפים שלה. אבל היא עדיין לא חלק מהקרפואה כמו שצריך, אולי הם חוששים שזה יפתח מקום לעוד צמחים להיכנס, והרווח של חברות התרופות תצנח.

אני יכול להמשיך עוד הרבה על הנושא, אבל אקצר, אני יכול להסביר למה צמחים בתור חלק מהרפואה תביא הפסדים עצומים למונופל הזה. אבל זה יהיה ארוך.

ואחרון חביב, כיצד מתנהלים מחקרים, ולמה הם חשובים.

המדע לא תסמוך על מחקר סיני על פי רוב, במיוחד לא על דיקור סיני ועל דברים שלהם, כי הוכיחו שהם לא אובייקטיבים (תכלס מי כן אוייקטיבי?), והיא גם לא תסמוך על הומיאופת להוביל מחקר על הומיופתיה, אבל משום מה רופא סינטטי יכול להוביל מחלקר על התחום שלו, קצת מחשיד.

אני גם לא רוצה להאריך יותר מידי כאן, אבל פשוט לסמוך על מחקרים ולומר שהחוקרים יותר אמינים ברמה האישית מהחברים שלי שהלכו בעצמם לטיפול אלטרנטיבי כלשהו והצליח להם, זה לא מתקבל על הדעת.

במיוחד לאור הפילוספיה הקונבנציונלית שמחלה הוא סימפטום, ולהעלים את הסימפטום זה הטיפול. זה פשוט לא נכון.
    אם יש כאב וקיבלתי משככי כאבים, זה לא טיפול. לנתח איבר ולהוציא אותו או להחליף אותו ולהשאיר את הגוף חסוף או עם תרפות נוגדות חיסון כדי שהגוף לא ישמיד את האיבר המושתל, זה לא טיפול.
    לפעמים זה הברירה היחידה, עם זה אני מסכים.
    אבל כשמסתכלים על שיכוך כאבים וניתוחים כריפוי למחלות, המחקרים כבר מהתחלה לא נשמעים אופטימים לרפואה האלטרנטיבית.

המחקרים מוכיחים העלמת סיפטומים ותו לא. במקרים רבים ידוע לרפואה על נזקים בעתיד, או חוסר טיפול במחלה בצורה מספקת, אבל עדיין ממשיכים עם הטיפול.
    אני יכול להמשיך עוד.

אבל אגש לעניין.
    זה ביסוס לא מספק, ומה שאתה קורה "אמיתי" עלול להיות רק הקלה זמנית. והיא לא בודקת אלטרנטיבות מועילות יותר מטעמים כלכליים וטפשיים.
    היא הצליחה, והספר מציין זאת. אך היא לא מוכנה להאריך את המחקרים מחשש שהיא תצטרך לאמץ אותה.
    במקום זאת היא מזהירה אותנו ששום עלול להוריד סוכר דם, וזה לא תוצאה של מחקר, אלא בגלל שמישהו סיפר שזה מה שהוא עבר אישית.
    האזהרות לרפואה אלטרנטיביות לא מבוססות בכלל.
    גם הרפואה האלטרנטיבית, זה לא נושא אפילו לדיון.
    FDA זה בדיחה, היא התחילה בתור ארגון פרטי שניסה לגרוף כספים מחברות מזון על ידי השיווק שלהם שהם בריאים.
    מה שהם מורידים לא קשור לשום מחקר, אלא מורידים תכשירים שספקים פרטיים הניחו על המדפים והוסיפו להם זבל קונבנציונלי, כשמוסיפי ללונדר סם מרדים כדי לחזק אותו, זה לא אלטרנטיבי, אלא הנזקים של הרפואה הסינטטית.

8. 802 נק' מוניטין
    0
    Cigano

Cigano משתמש פעיל

Cigano
    לייקים:
    440
    פעם סיפרה לי קרובה שביקרה באחד מהמרכזים ההומאופתים הגדולים בארץ.

מתקרים אנשים מסכנים, חולים, עם שלל בעיות שונות; ״פותרים בעיות טחורים?״ פותרים כאבי גב כרוניים?״ ״פותרים דכאונות מתמשכים שמונעים תפקוד יום-יומי?״ ״פותרים בעיות עיכול?״, וכו וכו׳.. מיותר לציין שהתשובה לכל השאלות הייתה כן נחרץ של הפקידה, שמעניין לדעת מה ההכשרה המקצועית שלה, ואם בכלל יש לה כזו.

לא יודע למה, אבל כאשר איזה בחור שלמד שנתיים הומאופתיה טוען שהוא יכול למצוא פיתרון למחלות כרוניות ספציפיות קשות כמו קרוהן, ומנגד יש רופא שלמד 15 פאקינג שנים את התחום (7 שנים רפואה, 5 שנים התמחות, 2 לימודיים על מחלות עיכול וקיבה, ושנה ספציפית לימודים בחול על מקרי כרוהן), שטוען שאין תרופה למחלה, אני נוהג להאמין לבחור השני. זו כמובן רק דוגמה שנתקלתי בה מקרובים, יד עוד המון...

If it's to good to be true, it isn't true

9. 3,230 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,069
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    הומיאופתיה זה חרטא, לא על זה הדיון.

אבל במקרה, רק במקרה, אני אובחנתי עם קרוהן לפני מספר שנים, והרופא עם השנים אמר לי שלא אצא מזה. ואפילו לא קיבלתי הקלה משמעותית של הסימפטומים עם טיפול קונבנציונלי.

היום אני חי, מסתובב ללא סימפטומים, ואפילו מנצח תחרויות ללא שום התערבות קונבנציונלית.
    אני פניתי לנטורופתיה, השתמשתי בצמחים, ובתוספי תזונה.

אז לוקחים מקרים ספציפים ומתעלמים ממחקר, לא חסר לי דווקא את הסיפורים שמוכיחים את טענתי.

10. 496 נק' מוניטין
    0
    Sergio_Katz

Sergio_Katz משתמש פעיל

Sergio_Katz
    לייקים:
    317
    יכול להיות אולי שאתה באמצע תקופת "רגיעה" וכרגע המחלה רדומה אצלך. אני לא מבין בזה, אז מהסס להסיק מסקנות.
    חייב להגיד שאם אתה החלמת מהמחלה או לפחות העלמת את הסיפטומים של הקרוהן, כל הכבוד. זה חתיכת הישג.

11. 3,230 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,069
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    תודה.

בקרוהן אכן יש תקופות התפרצות ורגיעה. אבל כל חולה הוא שונה. במצב שלי אישית מעולם לא היה לי רגיעה.
    מאז שנתקפתי לפני כמעט 7 שנים, לא היה לי רגיעה.
    קיבלתי טיפול קונבנציונלי, שאני חייב לציין הציל את חיי, ואין לי שום עניין לצאת נגד הרפואה הסינטטית, יש לה מקום ותפקי חשוב.
    אבל היא לא הצליחה להביא לי רגיעה או החלמה.

בעצמי למדתי, קראתי והתיעצתי, אחרי הכל, היה לי שנה שלימה בבית שלא יכולתי לזוז לשום מקום, זה היה זמן מעולה ללמוד.
    תוך לא הרבה זמן, טיפלתי בעצמי בעזרת כמה אנשים אלטרנטיבים, ואני חייב לציין שאמנם ניסיתי פעם אחת דיקור סיני, לא נכנסתי לרפואה האלטרנטיבית המדומיינת, כמו ריפוי מרחוק, אנרגיות, סוג'וק, רפלקסולוגיה וכו'... אבל כן נכנסתי לתוספי תזונה, צמחים, תזונה, הרגלי חיים כמו דרך אכילה בריאה ועוד, וכמובן לא מעט בנפש, מדטציה, הרגעה ואני מאמין שזה נורא חשוב לכל מחלה. אני לא חושב שזה בהכרח הגורם, אבל בהחלט יכול להגביל ריפוי.

מהר מאוד הבדיקות דם שלי נהיו תקינות, שיכנעתי את הרופא שלי (מהטובים בארץ) שיתן לי לנסות בלי כדורים (וכאן אני ממליץ לכולם לעבוד צמוד עם הרופא שלהם, ואם הוא מתנגד, אפשר להראות לו תוצאות בשטח. והוא כבר ישתכנע באפקטביות של הטיפול). מאז כבר 5.5 שנים ללא טיפול קונבנציונלי.
    עוקב אחרי הבדיקות דם שלי, אבל כבר פעם בשנה רק, כי המצב שלי טוב ברוך ה'.
    אני חולה לעיתים רחוקות מאוד. ומאיש צנום עם חוסר ספיגה של המעיים ששקל 64.5 ק"ג, אני היום שוקל כמעט 88 ק"ג בערך 14% שומן, וחושב שאני די חזק.

אני לא מנסה להתגאות חלילה. מי כמוני יודע שברגע אדם יכול לאבד את כל ההישגים שלו.
    אני מנסה להגיד שבטיפול ארוך טווח, למצבים שהם לא חירום רפואי, אצל רפואות אלטרנטיביות שידועות שעובדות גם בלי כל המחקרים בעולם (כי המחקרים מתעצלים לחקור טיפולים אפקטיבים שלא עולים בקנה אחד עם הרפואה הסינטטית), יש לפעמים פתרונות.

פגשתי מאות מטופלים כמוני שטופלו ממצבים קשים בעזרת רפואה אלטרנטיבית כשהרפואה הקונבנציונלית כבר עשתה מה שיכלה עבורם, אבל לא הצליחה לעזור יותר.

אם הרפואה בקונבנציונלית מציעה לכם טיפול לא מספק לבעיה שלכם, ואומרת לא לחפש פיתרון טוב יותר, כי אין. אל תאמין לזה, תשאל חבר, תחפש אנשים, ולפעמים תתעלם מאלה שיגידו לך שזה סתם בזבוז כסף, ולפעמים זה באמת יהיה סתם בזבוז כסף.
    אבל לעולם לא תמצא פיתרון אם לא תחפש.

אם הייתי מקשיב לרופא שלי שאין פיתרון לבעיה שלי, ושאין שום קשר בין תזונה למחלה שלי, כנראה עדיין הייתי משלשל דם מינימום 6 פעמים ביום למשך שעה כל פעם ושוקל פחות מ60 ק"ג עם אישפוזים חוזרים ואנמיה כרונית (כן כך היו נראים חיי למרות טיפול קונבנציונלי טוב, אל תשאל איך זה בלי טיפול).

אבל למזלי חיפשתי וניסיתי.

Cigano אוהב/ת את זה.
  12. 496 נק' מוניטין
    0
    Sergio_Katz

Sergio_Katz משתמש פעיל

Sergio_Katz
    לייקים:
    317
    נשמע מאוד הגיוני סך הכל. גם בעיניי, ריפוי עצמי יכול לעזור בהרבה מאוד מחלות שבהן הרפואה המודרנית אינה יודעת לטפל.
    בעיקר שהרבה מאוד רעות של העולם המודרני נובעות ישירות או בעקיפין מתזונה לקויה העשירה במוצרים מעובדים וחומרים מזיקים, ביחד עם מחסור בצריכת ויטמינים, סידן, ברזל ורכיבי תזונה חיוניים אחרים.

elchonon אוהב/ת את זה.
  13. 175 נק' מוניטין
    0
    Oran15

Oran15 משתמש מתחיל

Oran15
    לייקים:
    87
    בעולם המודרני של היום אנשים נוטים לזלזל בגוף שלהם וביכולת שלו לרפא את עצמו ומסתמכים יותר מדי על תרופות סינטטיות עם תופעות לוואי קשות. לגוף שלנו יש יכולת מדהימה לרפא את עצמו וזה הכל תלוי במוח שלנו, לכן בהרבה מקרים אמונה(לא בהכרח דתית) יכולה לרפא.

elchonon אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...