תזונה ותוספים היעילות בחומצות אמינו מסועפות (BCAA)

הנושא בפורום 'מחקרים בתזונה ואימונים' פורסם ע"י Mike, ‏27/7/19.

טוען...
  1. 68,287 נק' מוניטין
    1
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,110
    BCAA.png

אז קניתם אבקה בצבע זוהר ואתם מתהלכים איתה כעת במכון כושר מבלי להבין מה היא באמת...

בראבו, עשו עליכם כסף ומכרו לכם לוקשים. חומצות אמינו מסועפות (BCAA - Branched-chain Amino Acids) הן שלוש (מתוך כ-20 סך הכל) חומצות אמינו חיוניות: לאוצין, איזולאוצין וולין. בתוסף תזונה תקבלו לערך 5-7 גרם BCAA למנה.

יש לכם את החומצות אמינו הללו בכל חלבון איכותי שתצטרכו בתפריט היומי ובמינונים אף גבוהים יותר מהתוסף שרכשתם. לא מאמינים? הינה קצת דוגמאות:
    200 גרם חזה עוף לפני בישול – 6 גרם BCAA

1 גביע קוטג' – 6.5 גרם BCAA
    1 פחית טונה – 4.5 גרם BCAA

במידה ויש לכם מספיק חלבון במהלך היום (1.6 גרם חלבון/ק"ג משקל גוף), צריכה נוספת של BCAA כבר לא תעזור לשמור או להגדיל את מסת השריר (לפחות על בסיס המחקר שיש לנו כיום בתחום).

ישנן עדויות יחסית מאוד חלשות שצריכת BCAA יכולות לעזור להפחית כאבי שרירים מאוחרים (DOMS) ולעזור להתאוששות שלאחר האימון, אך לא הייתי בונה על כך.

צריכה של חלבון מלא (עם כל חומצות האמינו) ,עדיפה מבחינת סנתוז חלבון בשריר, על צריכה של BCAA, גם במצב של אימון בצום. בניגוד למה שכתוב על הקופסה היפה שרכשתם, בכל מנה של BCAA יש כ-30 קלוריות, כך שבניגוד לדעה הרווחת, צריכה של BCAA לפני האימון כן שוברת מצב של צום. לכן אם אתם מאמינים באימונים על קיבה ריקה ויתרונות כלשהם לאימונים שכאלה, מצטער לשבור לכם את הבועה (כל החבר'ה של צום לסירוגין/יותר שריפת שומן על בטן ריקה או קשקוש אחר).

אז תחסכו את הכסף אלא אם אתם כמוני ואוהבים ללגום מים בטעמים במהלך האימון :)

Branched-chain amino acids and muscle protein synthesis in humans: myth or reality? - PubMed - NCBI

ziv_r, MonkeyD, Gifted ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. 173 נק' מוניטין
    0
    G4F

G4F משתמש פעיל

G4F
    לייקים:
    68
    תודה על המידע.
    יש לי כמה שאלות, כי אני באמת מתאמן על בטן ריקה ושותה קצת Amino Energy של אופטימום.
    1. מה הכוונה שמשקרים על הקלוריות? כתוב על האריזה בפירוש 10 קלוריות למנת הגשה, זה לא נכון? (לא שכזה משנה לי ה20 קלוריות האלו).
    2. אולי זה באמת פלסיבו, אבל אני מרגיש פחות רעב אם אני שותה את זה (אחרי האימון, לאו דווקא במהלכו) מעבר לאמינו, יש במוצר הזה ספציפית גם קפאין, יכול להיות שזה מה שגורם לתחושה?
    3. לא כלכך קשור, אבל מה דעתך על כל חומרי הצבע המוגזמים שיש במוצרים האלו, יש סכנה בריאותית בעניין למי שצורך קבוע?

3. 1,890 נק' מוניטין
    0
    שים

שים משתמש קבוע

שים
    לייקים:
    1,335
    אם אתה מרגיש טוב עם זה וזה עוזר לך תמשיך .
    וכן קפאין מוכח כעוזר .. והוא לא קשור למאמר . אבל כניראה הדבר היחיד שעובד במוצר שקנית זה הקפאין .

4. 3,539 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,322
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    קפאין מדכא תאבון, זה כנראה הסיבה שאתה פחות רעב.
    אמנם לא שאלתי אותי, אבל אומר שלדעתי זה ממש לא בריא.

G4F אוהב/ת את זה.
  5. 430 נק' מוניטין
    0
    FloppyJoe

FloppyJoe משתמש פעיל

FloppyJoe
    לייקים:
    218
    איך BCAA משפיע על אנשים בצום או בחיטוב? אין שום השפעה?

למי שדיבר על הצבעים, מומלץ לקנות BCAA של myorotein בלי טעם וריח

6. 697 נק' מוניטין
    0
    nyeoNi

nyeoNi משתמש קבוע

nyeoNi
    לייקים:
    389
    חד"כ:
    ביתי
    מומלץ לא לקנות BCAA בכלל מלכתחילה

yujinius אוהב/ת את זה.
  7. 8,849 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    5,087
    ל-BCAA יש אפקט אנאבולי מסויים, כמו שיש לחלבון מלא, קלוריות בכללי, ואימוני התנגדות, והאפקטים האנאבוליים מתנגדים לאפקטים הקטבוליים של הצום או החיטוב. האיזון של שני האפקטים הוא מה שיקבע את התוצאות של מה שאתה עושה.
    האפקט של BCAA הוא כמובן קטן לבד. הוא לא אפסי, אבל הוא פחות משמעותי מאם הוא היה בא עם עוד דברים שייתנו אפקט אנאבולי

חומרי טעם וריח לא באמת מזיקים בכמויות הגיוניות. יכול להיות שחלקם לא יסתדרו יותר מדי עם חיידקי המעי וזה עלול לגרום להרגשת חוסר נעימות, אבל זה נושא שאנחנו יודעים עליו כל כך מעט שלתת קביעה ברורה של מזיק או לא מזיק אי אפשר. אנחנו רק יודעים שנזק משמעותי אין

Gnfit אוהב/ת את זה.
  8. 1,567 נק' מוניטין
    1
    Dark Soul Omega

Dark Soul Omega משתמש קבוע

Dark Soul Omega
    לייקים:
    987
    חד"כ:
    גרייט שייפ
    כל פעם שאני רואה בחור עם משקה חומצות אמינו או איזה משקה קדם אימון זרחני ביותר... תמיד אני נזכר שאני צריך לנקות את הבית... :lol::lol:

9. 430 נק' מוניטין
    1
    FloppyJoe

FloppyJoe משתמש פעיל

FloppyJoe
    לייקים:
    218
    זו בידיוק הבעיה שיש לי עם הנחרצות הטיפשית שלכם לגבי דברים כאלה.
    המדע רק עכשיו מתחיל להבין כמה החיידקי המעי (Flora) משפיעים עלינו בכל רמה אפשרית כמעט, הורמונלית/פיזיולוגית ואפילו פסיכולוגית, והחקר של התחום הזה בחיתולים שלו ועתיד להיות מאד משמעותי - ומה שכן יודעים זה שממתיקים מלאכותיים אולי לא יגרמו לך מחר לסרטן אבל הם משפיעים מאד על הBiom שלך - ולא לטובה.

אם במחקרי תזונה מראים שBCAA לא עושה כלום אתה לא יוצא בהצהרות שמשקרים לך, אתה אומר בזהירות: "BCAA כנראה לא מועיל***" ואז מתאר את הקבוצה במחקר בה לא ראו שינוי ואת מאפניינים שלה.

אם מחקרים מראים קצת תועלת כלשהי אתה לא צועק "כולם לקנות BCAA!!" אלא אומר בזהירות "BCAA כנראה מועיל לקבוצה הזו הזו והזו"

צורת הכתיבה הנחרצת על תחום שברובו המדע לא הגיע עד הסוף, תחום כל כך אפור מסועף עם הרבה התפתחויות שרק בחיתולים בהן, אני מצפה ודורש פחות נחרצות כמו שמייק מפגין, פשוט כי אין לה מקום פה, לא מדברים כאן על מתמטיקה.

אתם מבקרים אנשים בלי רקע אקדמאי או הכשרתי שמטיפים לפי הניסיון הסובייקטיבי שלהם, אבל לדעתי הרבה יותר גרוע זה איש אקדמיה שמתהדר בנוצות מדעיות מצד אחד ומצד שני לא נזהר לא מסתייג ולא מדייק (או במילים אחרות, מתנהג בשרלטנות קלה)

Sergio_Katz, Devil, Gnfit ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. 8,849 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    5,087
    תראה אני מבין את הנקודה שלך ובהחלט יש משהו במה שאתה אומר, אבל זה לא שאנחנו לא יודעים כלום, אלא את התמונה הגדולה כן יש לנו, אבל הרבה פרטים קטנים עדיין חסרים.
    גם ברוב המוחלט של המקרים פה בפורום מדובר על אדם או מתאמן ממוצע, ובמקרים האלה כן אפשר לקבוע בנחרצות. למשל BCAA, אני יכול לומר בנחרצות ש-99.9% מהפורום לפחות לא ירוויחו מזה, וה-0.01% אולי כן ירוויחו, אבל פחות ממש שהם ירוויחו מגישה אחרת, ולכן גם להם כנראה אני יכול לומר שזה לא הדרך הטובה ביותר. במשך כל השנים שלי פה בפורום אמרתי אולי ל-5 אנשים שסבבה שהם ישתמשו ב-BCAA ואף פעם לא המלצתי על זה כדרך ראשונה.
    --- עידכון הודעה, ‏28/7/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏28/7/19 ---
    לגבי חומרי טעם וריח למשל, זה לא שזה נושא שרק לאחרונה התחילו לחקור אותו, אלא הוא נחקר המון, וברוב המוחלט של המקרים לא נמצאו נזקים, ככה שהנזקים האפשריים הם קטנים מכדי להתגלות מיד

Sergio_Katz אוהב/ת את זה.
  11. 430 נק' מוניטין
    0
    FloppyJoe

FloppyJoe משתמש פעיל

FloppyJoe
    לייקים:
    218
    קו תחתון, BCAA אכן מראה השפעה אנטי קאטבולית קלה (במיוחד Leucin) אצל אנשים בחיטוב או בצום.
    זה שאפשר לצרוך BCAA בכל מוצר חלבוני בכמויות כאלו ואחרות זו בכלל לא הנקודה וזה לא יהיה מדויק להגיד שBCAA הם "הונאה"

אז זו צורה יותר נוחה לקבל אפקט אנטי קטאבולי קל כשאתה בחיטוב ומתאמן/רץ/צם

נכון אתה יכול תוך כדי ריצה לרוץ עם קופסת קוטג' ביד , אבל אתה יכול גם לשלם 100 שקל ולקנות BCAA ולקבל מה שרצית וזה הכסף שלך לעשות בו כרצונך.

רק 0.01% מהאנשים בפורום בחיטוב? אני בספק.

תדייקו

האמת המוחלטת היא שBCAA כנראה יעזור בשימור כמות מסויימת של שריר אצל אנשים שצורכים אותו בחיטוב או בצום או אנשים שלא בחיטוב וצום אבל צורכים כמות אפסית של חלבון בגלל אילוצים.
    עכשיו למה שהם יעשו את זה אם יש חלופות זה לא מעניין, השאלה היא רק אם BCAA עושה משהו והתשובה היא - כנראה שכן בתנאים האלה האלה והאלה.

סוף סיפור, ככה אני מצפה מאדם אובייקטיבי ולא שרלטן להתייחס לנקודות מסויימת כי אני מצטער, אין שחור לבן בתזונה , זה תחום שהמילה תלוי היא מילת המפתח, ואם מישהו מדבר בנחרצות הוא 100% מהמקרים שרלטן.

Gnfit ו-elchonon אוהבים את זה.
  12. 8,849 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    5,087
    הקטע הוא שכמות האנשים שצמים לצורך צום, כי הם רוצים בטן ריקה לחלוטין במהלך אימון הבוקר, הם כן יכולים להרוויח קלות מאוד מ-BCAA, אבל האפקט הוא קטן מאוד עד לא קיים, לכן זו תרמית, כי פשוט אין רווח כמעט והמחיר הוא לא קל.
    בניגוד לאנשים האלה, כמות גדולה מאוד של אנשים צמים כי הם חושבים שזה הפתרון לבעיות שלהם ושזה מה שיעזור להם לרדת במשקל, ושם הם טועים. להם BCAA לא יעזור כי הבעיה שלהם היא בגישה של איך לרדת במשקל. הבעיה היא הבחירה של הצום מלכתחילה.
    לגבי אנשים בחיטוב, להם BCAA לא יעזור בכלל

13. 1,360 נק' מוניטין
    0
    Gnfit

Gnfit משתמש פעיל

Gnfit
    לייקים:
    838
    אהבתי ממש את ההודעה שלך. אני סובל מבעיות מעיים ואחד הדברים הכי חשובים בגוף זה המעי וכמות החיידקים הטובים בהשוואה לרעים. אני משתמש ב-bcaa של אקסטנד עלית יש בו מעבר ל-bcaa בלבד כמה דברים נחמדים ואני יכול לומר שזה עוזר המון ומקל עליי בהתאוששות ובאימון עצמו לא בפאן הפסיכולוגי אלה בכל מובן אפשרי. אם מרבית המפתחי גוף היו יודעים באמת מהם ההשלכות של המעיים על הגוף כמו שכתבת היו מבינים המון ומעבר.. לכן לבוא ולהגיד זה לא יעיל זה לא נכון בכלל.

elchonon אוהב/ת את זה.
  14. 32,477 נק' מוניטין
    0
    nlr666

nlr666 משתמש כבד

nlr666
    לייקים:
    10,939
    חד"כ:
    הרקולס ג'ים
    אבל היה מבצע..:ph34r:

Sergio_Katz ו-frozen אוהבים את זה.
  15. 68,287 נק' מוניטין
    1
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,110
    אם סגנון הכתיבה שלי לא מצא חן בעינך אתה מוזמן לא לקרוא. אני אשאיר את הכסת"ח לאקדמיה - אני כבר לא חלק מהם ויכול לדבר או לכתוב איך שאני רוצה. אם יש לך מחקר להראות בנושא פרט לגיבוב של שטויות שמדעי התזונה זה פח אשפה אתה מוזמן. אם לא, אתה מוזמן להשאר משתמש אלומני כמו שהייתה עד עכשיו.

לא כשיש צריכה מספקת של חלבון ביום

בחיטוב לא. בצום גם לא, אלא אם שוב, אתה לא צורך מספיק חלבון **איכותי** ביום. אם אתה בצום, אתה צריך לדאוג להרבה דברים אחרים לפני שאתה צורך BCAA. לצרוך BCAA זה לא הפתרון אלא לסדר את תפריט התזונה לפני צריכת תוספים חסרי תועלת במיוחד גם לא להיות תלוי בהם. אתה לא גר במדינת עולם שלישית - אין סיבה שתצום.

וזה גם בולשיט. אנחנו לא יודעים את זה וכתבתי סקירה שלמה על כך בפורטל. יש עדויות בעיקר על עכברים, עם ממתיק בשם סכרין שכבר כמעט לא משתמשים בו בתעשייה במיוחד כי אינו עמיד בחום. רמת הביטחון שלך לגבי דברים בתחום היא גבוהה מאוד - אפקט הדאנינג-קרוגר נשפך מאוזניך

yujinius ו-Cigano אוהבים את זה.
  16. 430 נק' מוניטין
    0
    FloppyJoe

FloppyJoe משתמש פעיל

FloppyJoe
    לייקים:
    218
    האקדמיה לא כותבת ככה כי זה כסת"ח, אלא כי זה מדויק. 149eg:

אף אחד לא שאל מה הפתרון, אלא אם BCAA אכן משפיע על אנשים בצום או בחיטוב.
    ואתה מנסה לטעון שאם בנאדם מתאמן על בטן ריקה,בצום עם BCAA ואדם אחר בלי פירוק השריר יהיה זהה?

כן, תחום שרק לאחרונה התחילו להבין שמשפיע עלינו ביותר ויותר דרכים, הGut Biom, עם כמות מחקר שהולכת וגדלה, עם הסתעפות רפואית פוטנציאליות שהולכות ומתרבות, עוד ועוד סימני שאלה שעולים אבל, אבוי, צריך לעדכן אותם שהם מכלים את הזמן שלהם, הרי מייק כתב שזה "בולשיט"

עם "סמכות" כמוך מה פלא שאנשים הולכים לרחל מהפייסבוק

17. 1,360 נק' מוניטין
    0
    Gnfit

Gnfit משתמש פעיל

Gnfit
    לייקים:
    838
    מהי דעתך לגבי שאר התוספים ?
    אבקות חלבון/גיינר מולטי ויטמין וכו למי שלא מצליח להגיע לכמות היומית שהוא צריך רק מאוכל? ... מעניין אותי לדעת מבחינה מדעית עם הערכים שווה ערך למזון היות וגם במוצרים האלה יש ריבוי של ממתקים bcaa וכו' כמו שלא מומלץ לצרוך מוצרי גבינה וכו אבל הם הכי קלים וזמינים היום לצריכה להשלמת ערכי המזון.

18. 430 נק' מוניטין
    0
    FloppyJoe

FloppyJoe משתמש פעיל

FloppyJoe
    לייקים:
    218
    אעזור לך, BCAA ואבקת חלבון הם תוספי תזונה.

הם עוזרים לאנשים רגילים עם חיים עמוסים ולחץ של זמן להגיע לייעדים שלהם.
    זא, אם אתה אוכל מספיק חלבון איכותי ביום אז אבקת חלבון היא הונאה
    ואם אתה אוכל מספיק חלבון איכותי ביום אז BCAA הוא הונאה

אבל אם תרשה לי רגע להניח בצד את ההגדרה האמורפית הזו של מספיק חלבון איכותי ביום, כי רובנו שונים עם צרכים שונים אימונים שונים וחיים שונים עם זמן פנוי שונה ויכולת כלכלית שונה אז אבקת חלבון יכולה להיות מועילה מאד, וBCAA הוא יותר נישה שיכולה אולי לעזור לך אם אתה בחיטוב, דיי תלוי

אז תנסה בעצמך, תיהיה עיקבי ותשפוט לפי התוצאות.
    לי באופן אישי מאד קשה להגיע למספיק חלבון איכותי ביום (בעמ) אז אבקה עוזרת לי לסגור פינות

Gnfit אוהב/ת את זה.
  19. 1,360 נק' מוניטין
    0
    Gnfit

Gnfit משתמש פעיל

Gnfit
    לייקים:
    838
    אני גם בדעה שלך בעניין התוספים שהם בהחלט עוזרים ולא ביזבוז מוחלט של כסף. גם אם נשווה מנת חלבון 25 גרם למנה של חזה עוף יותר כלכלי להגיע מתוספים ל-100 גרם חלבון מאשר אוכל. אני מדבר על אנשים שצורכים כמות גדולה בסייקלים למשל, לפי מה שאני יודע מהמדע כל המוצרי מזון היום מסוכנים לבריאות חלבים בשרים אפילו גם ביצה שוות ערך לפגיעה בגוף כמו סגריה לפי הרפואה, אז לא נשאר לנו מה לאכול ולצרוך חח..

20. 68,287 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,110
    אין בזה שום דבר מדויק במיוחד לא מישהו כמוך שקרא חצי מחקר על BCAA וחושב שהוא כבר הבין הכל. תראה לנו קישורים למחקרים במקום לקשקש פה כל היום כמה מדעי התזונה זה זבל

משפיע על מה? איך? כמה? איך נמדד? באילו שיטות מדידה? על כמה אנשים? על אילו אוכלוסיות?
    ברור שאם תצום כל היום ותצרוך BCAA יהיה לך אפקט אנבולי. גם אם תאכל גזר תקבל אפקט אנאבולי כלשהו במקרה כזה. כשאני כותב פוסט אני לא מתכוון לאוכלוסיות קיצון כי זו לא רוב האוכלוסיה שקוראת את הפוסטים שלי ולכן צריך להיות רלוונטי

בהינתן לא מצבי קיצון, על פי הראיות שזמינות לנו כיום, המסה הרזה תשאר זהה כן.

אף אחד לא אומר שאין סימני שאלה. יש רק אדם כמוך שממציא בולשיט על חיידקים במעי כשאין ראיות טובות על בני אדם
    תגיד באת להטריל לאחרונה בפורום? כי היד על ההדק מאוד קלה לתת לך השעיה מכאן מאחר ואתה מבזבז זמן יקר על נושאים שאין לך פשוט מושג בהם.

ניסיון אישי הוא לא מדד. ראיות אוביקטיביות על פני זמן במחקר הן כן. אם אתה מתבסס על ניסיון אישי ונותן לו משקל יותר מאשר הראיות המחקריות אז אתה גם לא פחות מהונאה ומקומך לא בפורום. זה פורום מדעי לא פורום יוסי יד 50.

frozen ו-Cigano אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...