ספירת קלוריות זה לא מספיק לגדילה

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י elchonon, ‏7/1/19.

טוען...
  1. 537 נק' מוניטין
    1
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אני רוצה לשתף כאן את דעתי האישית לתזונה ואימונים.
    חשוב לי לציין שאני לא מגיע ממקום של מחקר או אפילו דעה מקצועית.
    זה נטו הנסיון האישי שלי שעובד לי ולאחרים שראיתי שעושים את זה.
    אם למשהו יש דעה אחרת (ואני בטוח שיש הרבה), או שחושב שאני טועה, אני אשמח לשמוע ממכם בצורה מכבדת.

אני חושב שכולם יודעים שספירת קלוריות זה לא מספיק. זה בסך הכל האנרגיה שהגוף שלנו מקבל מהאוכל.
    זה לא לוקח בחשבון איזה סוג מזון אני אוכל מאבות המזון. כל מתאמן יודע שצריך בתוך המסגרת של הספירה הקלורית לספור גם חלבון, שומן, ופחמימה.
    הקלוריות בעצמם זה השערה שכל גרם פחמימה או חלבון נותנת 4 קלוריות, וכל גרם שומן נותנת 9.
    מייק הטיב להסביר זאת
    (תזונה ותוספים - האם קלוריה שווה לקלוריה?) ציטטתי את ההודעה שלו, כי יש אנשים שמגיבים בלי לקרוא את הקישור, וזה חבל)
    לצורך חיטוב, אם תהיו בגרעון קלורי, אתם קרוב לוודאי שתרדו במשקל שלכם, פשוט בגלל שהגוף שלכם באופן טבעי משתמש ביותר אנרגיות ממה שהוא מקבל, ולכן הוא צריך להתחיל להשתמש בגוף עצמו כדי לקבל את מה שחסר לו.
    ואם החישוב של 4,9,4 לא נכון, הרווחתם וקיבלתם פחות קלוריות.

כל זה נכון וטוב למי שמחפש לרדת במשקל.
    אבל אם אתם מנסים להתקדם במשקלים שאתם מרימים, או לגדול במסה, זה מאוד משנה איזה סוג קלוריות אתם אוכלים.
    אז דבר ראשון, צריך לספור כמות חלבון רצויה כדי להתקדם, אחרי הכל, השריר עשוי מחלבון. דבר שני צריך לצרוך פחמימות (הייתם חושבים שזה מובן מאליו, אז משום מה זה לא), ומספיק פחמימות. האנרגיה הוא היכולת שלנו לזוז בכלל ולהתאמן. השומן חיוני להמון דברים, בין היתר, הורמונים.
    אז עד כאן אני חושב שהכל מוסכם:
    • לספור קלוריות.
    • ובתוך הספירה הזאת, לספור אבות מזון.
    אבל אני רוצה להציע כאן עוד רעיון שהרבה מפספסים, וחושבים שזה לא חשוב משום מה לאימונים, ורק רלונטי לבריאות.
    אם הסכמתם שחישוב הקלוריות שלכם לא מדויקות, יוצא שיש סיכוי גדול שאתם לא אוכלים מספיק גם אם רשום שאכלתם מספיק קלוריות (ולא מספיק מאבות המזון), והפער יכול להיות גדול מאוד, תלוי איזה סוגי מזון אכלתם (כמו שמייק ציין).
    אני מאמין שמזון הוא לא רק מתחלק לאבות המזון, כמו שמוסכם שהוא לא מתחלק רק לקלוריות.
    בתוך אבות המזון יש סוגים שונים של מזון (ואני לא מציין את זה לצורך בריאות בכללי, אלא זה לצורך התקדמות באימונים למקסימום שלכם).
    לדוגמא פחמימות:
    יש פחמימות בדגנים, ויש בפירות ואפילו בירקות. בדגנים יש בלי הסיבים התזונתיים, ויש עם. יש דגנים עם גלוטן, ויש בלי. לחיטה יש יותר וויטמין E משמעותית מדגנים אחרים. ולשיפון יש הרבה מחומצת האמינו טירוזין. גם פירות הם פחמימות שמכילות הרבה יותר מהמינרל אשלגן ביחס לדגנים. וגם לקטניות יש פחמימות.

בחלבון שלכם יש חלבון שאתם אולי רגישים אליו כמו חלב, וסופגים ממנו פחות כתוצאה משילשול. אם נהיה לכם נזלת כשאתם אוכלים חלב, תדעו שהריר הזה הוא חלבון, ואתם מאבדים אותו כשאכלתם את האלרגן שלכם. חלבון הגלוטן שלא מתאים למישהו ספציפית, גונב גם ברזל הרבה פעמים, ולא נספג כמו שהייתם רוצים.

גם בשומן יש הרבה סוגים כמו שומן רווי שמגיע לכם מהחי שידוע כמגביר כולסטרול. שומן רווי מהצומח כמו קוקוס ובוטנים שמכילים חומצות שומניות שונות. וכמובן שיש שומן בלתי רווי כמו שמן זית, קנולה בקבישה קרה שמכילים את האומגות (3,6,9). יש כמובן את השומן מהדגים שמכילים EPA ו DHA.

בכל סוג מזון יש סוגים ומינונים שונים של וויטמינים, מינרלים ופיטו כימיקלים. כדי להשיג את כולם צריך תפריט מגוונת.

אני מציע:
    1. שמתוך החלבון שאתם אוכלים, תוודאו שזה חלבון שאתם לא אלרגים אליו. אל תנסו להיות גיבורים נגד הגוף שלכם.
    2. תאכלו פחמימות מדגנים מלאים, פירות וירקות בשפע, ולמה לא, קטניות.כך תקבלו אנרגיה איטית לגוף במהלך היום. הרעיון הוא לקבל מזון שמכיל את החומרים שיעזרו לגוף שלך לקבל את המזון עם מינימום ביזבוז חומר. הגוף מקבל את אבות המזון עם הוויטמינים והמינרלים שחיוניים לניצול של האוכל, במקום שהגוף יצטרך להשתמש במאגר הפרטי שלו. הסיבים התזונתיים מיועדים לעזור לגוף לקבל את מה שטמון באוכל (אבות המזון), אם זה על ידי התרבות החיידקים הטובים במעיים, או על ידי הגברת פראסתלטיקה (הפעילות השרירית) של המעיים.
    3. אני ממליץ על שומן בעל תפקידים רבים יותר מרק כולסטרול. עדיף שמן בלתי רווי מאשר רווי.
    4. וחשוב שלא לאכול מזון ריק, מזון עם ערך קלורי גבוה ותו לא. במזון שלנו יש הרבה יותר ממה שהצלחנו לראות בעינים עד היום. כמו שבמאה השנה האחרונות גילינו הרבה דברים חדשים במזון. יש עוד הרבה שנסתר עדיין מן העין. תעדיפו לאכול את המזון כמו שהטבע (או אלוקים) יעד לנו. מזון שלא מועיל לגוף הרבה, והשיקול לקחת אותו הוא נטו הטעם, זה לא יעזור לאימונים שלכם כמו שמזון אחר יכול. תעדיפו מזונות על פי הטעם בתוך המסגרת של מה שמועיל לגוף שלכם.
    כתוצאה מתזונה כזאת, הגוף שלכם מקבל הרבה יותר מאנרגיה. הוא מקבל את אבני היסוד כדי להשתמש באנרגיה באפקטיביות (חילוף חומרים תקין), להעביר את החלבון למקומות הנכונים. וכמובן שהגוף הוא מערכת שחשוב שכל בורג יהיה מחובר כדי לקבל מקסימום תוצאות.

המינוס הגדול
    בזה. זה שאתה מקבלים פחות אנרגיה (קלוריות) ממה שרשום שאתם מקבלים. ואתם משקיעים הרבה אנרגיה על פירוק המזון שלכם.
    הפיתרון הוא פשוט, להיות בפלוס קלורי גדול יותר. אתם תראו שמה שרשום על האריזה לא נוגע אליכם. אתם זקוקים ליותר קלוריות ככאלה שאוכלים מזון שבאמת הערך הקלורי שלהם נמוך יותר.
    בתזונה כזאת, אי אפשר להסתמך על קלוריות בלבד. ואני מאמין שתראו תוצאות מקסימליות באימונים.
    אז לפעמים אני כותב שקלוריות זה חרטא. זה לא באמת כוונתי, כוונתי שאתם לא יכולים לספור קלוריות בלבד ולצפות להתחזק (כמו שאם הקלוריות שלכם מפחמימות או שומן בלבד). כך גם אתם לא יכולים לאכול סתם מאבות המזון ולהגיע למקסימום שלכם באימונים.
    "כדי להיות יותר טוב מכל השאר, צריך לעשות משהו שכל השאר לא עושים".

נערך לאחרונה ב: ‏8/1/19
  2. 34 נק' מוניטין
    0
    golangm

golangm משתמש פעיל

golangm
    לייקים:
    27
    שמע קראתי הכל חלק ידעתי חלק פחות, אחלה אשכול חייב להגיד.
    אבל זה קצת מסבך, אם אתה מתחיל להכנס להכל ומנסה לבנות תפריט, בן אדם שלא עכשיו נכנס לכל דבר ובוקר כל דבר לא יצליח, יש את הקווים המנחים נקרא לזה שלפי זה בונים תפריט, חלק מבינים יותר חלק פחות, אבל זה נהיה ממש בעיה להכנס לכל התהליך וממש לראות מה הולך.
    בקיצור למתאמן הרגיל לפי דעתי לא כדאי להכנס לכל דבר כמו שרשמת אלא להשתמש בדברים הרגילים שמנחים מה לאכול וכמה, או ללכת לתזונאי.

Ron.cohen13, orazulay11, elchonon ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. 486 נק' מוניטין
    1
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    326
    או בקיצור התעסקות בקקי.

orazulay11 אוהב/ת את זה.
  4. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    תודה רבה
    אני לא דוחף את זה לכל מתאמן מתחיל.
    קשה גם להתאמן, לספור קלוריות, ואבות מזון. ובנוסף להקפיד על איכות המזון.
    אבל מי שרוצה להיות שלב מעל כולם, ולהביא את הגוף שלו למקסימום, זה הכרחי.
    למי שבין כה וכה מנסה ללמוד על תזונה בקשר לאימונים שלו, ומחפש שיפורים, אני מאוד ממליץ על הבנה עמוקה יותר בתוך המזון.
    לפני שיסמתי את הרעיונות האלה הייתי סבבה, אבל כשנכנסתי לתזונה יותר לעומק, שברתי שיאים שלא חלמתי.
    אני מאמין שהרעיון שלי זה למי שמחפש יותר ממה שיש לכולם להציע.
    אין לי ספק שכל דיאטן יסכים עם הרעיון של הספירה של הקלוריות שהצעתי כאן (מנסיון).

ירון בנימין אוהב/ת את זה.
  5. 12 נק' מוניטין
    0
    iliya

iliya משתמש מתחיל

iliya
    לייקים:
    12
    קראתי עכשיו הכל, מושלם, השכלתי לגמריי. תודה גדולה לך! אני שומר לי בכוכבית.

elchonon אוהב/ת את זה.
  6. 12 נק' מוניטין
    0
    orazulay11

orazulay11 משתמש מתחיל

orazulay11
    לייקים:
    15
    לפי מה שהבנתי ,לא משנה גם אם אני אוכל דוריטוס או חטיף שוקולד או סוכריה על מקל,הקלוריות האלו גם יתרמו לבניית שריר ולהתקדמות כמו כול קלוריות אחרות לדוגמא שיבולת שועל ואורז...ברור שזה לא בריא אבל מבחינת התקדמות במשקלים הבנתי שאין הבדל..תקן אותי אם אני טועה...ונ.ב אני לא אוכל זבל חחח מקפיד לאכול רק דברים טובים לפי התפריט שלי פשוט סתם הרבה אמרו לי את זה

7. 31 נק' מוניטין
    0
    עזוב..

עזוב.. משתמש מתחיל

עזוב..
    לייקים:
    28
    מה שכתבת זה יפה, אבל מבחינת תזונה אם יש צריכה של מספקת של קלוריות (ביניהם גם מספיק חלבון) תהיה גדילה גם אם תאכל בורקסים ועוגיות. האם זה בריא? לא. אבל האם אפשר לגדול מזה? כן.

8. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    הם יתרמו, בגלל שהם מכילים את החומר הנצרך (האב מזון). אבל הם ידרשו לא מעט וויטמינים ומינרלים ואנזימים מהגוף כדי לקלוט את המזון, לכן יש עדיפות באב מזון בעל ערך תזונתי גבוה ככל האפשר, עם וויטמינים ומינרלים, על פני מזון אחר.
    אז לדעתי מזון בעל ערך תזונתי גבוה, ישפר התקדמות במשקלים יותר מאשר מזון בעל ערך תזונתי נמוך.
    מאה אחוז, אבל כמו שכתבתי כאן, הפוטנציאל הרבה יותר גדול כאשר המזון בעל ערך תזונתי גבוה יותר.

9. 10 נק' מוניטין
    0
    Aoxo

Aoxo משתמש מתחיל

Aoxo
    לייקים:
    10
    Summery : לאכול בריא ולא גאנק
    בסדר אחי זה יותר בריא ולא מעבר

10. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אני ממליץ לך ולאחרים לשאול את עצמם מה זה בריאות?
    העדר סימפטומים? כוח פיזי יותר מאחרים? אורך חיים?
    אם תגלה מה זה בריאות, תוכל להבין איך זה עוזר לאימונים שלך, ולא רק ל"בריאות".
    --- עידכון הודעה, ‏19/3/19 ב- 09:10, תאריך ההודעות המקורית: ‏19/3/19 ב- 08:20 ---
    להרבה חולים כמו חולי סרטן, חיים הרבה שנים בלי סימפטומים, עד שמגלים שהם בעצם חולים. כך שהיעדר סימפטומים זה לא בריאות.
    כוח פיזי, בכלל לא בריאות, קח את שוורצניגר עם 8 התקפי לב שלו. והרבה אנשים חזקים מאוד שמתו בגיל יחסית צעיר, וסבלו המון.
    אורך חיים הוא תוצאה של בריאות, אבל מה זה בריאות? זאת שאלה שחייבים לענות עליה לפני שתבין מה אני מנסה להסביר כאן.

11. 486 נק' מוניטין
    0
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    326
    אתה מפספס את הנקודה. ברור שתגדל מבורקסים ועוגיות אבל תגדל במה? רוב הסיכויים שיותר תשמין ותראה כמו שק חרא כי לא תקבל את כל הערכים התזונתיים שהגוף זקוק להם בישביל לפתח מסת שריר.

elchonon אוהב/ת את זה.
  12. 31 נק' מוניטין
    0
    עזוב..

עזוב.. משתמש מתחיל

עזוב..
    לייקים:
    28
    שטויות. הכל עניין של ייחוס קלורי. אתה תעלה במשקל אתו דבר בין אם מקור הפחמימה שלך יתבסס על בורקס או שיבולת שועל, כל עוד אתה צורך אותם קלוריות בסוף היום.

frozen אוהב/ת את זה.
  13. 486 נק' מוניטין
    0
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    326
    :faceplam: עזוב

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/19 ב- 16:27
  14. 11 נק' מוניטין
    0
    SeriousMass

SeriousMass משתמש מתחיל

SeriousMass
    לייקים:
    11
    וואלה כל מילה בסלע. אני לצערי מתפתה המון למזון שצריך פחות לאכול, כמו למשל לחם לבן במקום פחמימה כמו אורז וכוסמת ושיבולת שועל.
    ויאללה אם נתת לנו כזה אשכול טוב, שלח לנו הצעות למאכלים תפריטים מה אתה אוכל שנכלל בכל הדברים האלה אנשים צריכים רעיונות בשביל להישאר בהתמדה מלאה עם האוכל :)

15. 674 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש קבוע

frozen
    לייקים:
    502
    האמת שהוא אומר דברים נכונים.
    פחמימה זה פחמימה. לא חשוב אם זה מגיע מסוכר או אורז או בצק.
    באותו מידה אתה יכול לשתות כל יום כוס שמן,2 כוסות אורז, וחמש סקופים של חלבון ולהגיע לערכים שלך.
    אנחנו לא מתייחסים פה לעניין הבריאותי ולמינרלים שמגיעים ממזון.מדברים נטו על הערכים שאתה מגיע אליהם בסוף היום,וההשפעה על פיתוח גוף.

אין חשיבות בכלל לאיזה פחמימה אתה צורך,זה מתפרק בגוף לסוכר.. פחמימה בעצמה זה בכלל סוכר,פשוט מילה נרדפת

עזוב.. ו-orazulay11 אוהבים את זה.
  16. 486 נק' מוניטין
    0
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    326
    גם אתה פספסתה את הנקודה. לא התכוונתי לסוג הפחמימה או בכללי לסוג מזון מסויים אלא לעובדה שאם תאכל נטו ״זבל״ ותיהיה על מאזן חיובי אבל לא תגיע למספיק חלבון למשל אתה כנראה פשוט תיהיה שמן..

elchonon אוהב/ת את זה.
  17. 674 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש קבוע

frozen
    לייקים:
    502
    עם זה אני מסכים

Mr. power אוהב/ת את זה.
  18. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    האינסוליןן שלי חושב אחרת ממך. לא רק הוא, גם האנזימים שלי. הכבד שלי מעדיף שומן בלתי רווי, יותר קל לו לפרק אותם לעומת שומן רווי.
    לא להתיחס לוויטמינים ומינרלים, זה לא להתיחס ללב שדופק בגוף שלנו.

19. 674 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש קבוע

frozen
    לייקים:
    502
    הדגשתי שאנחנו לא מדברים על שומן רווי/לא רווי,מינרלים וויטמינים. נטו על היכולת לפתת מסה וכוח.
    הוויכוח לא היה מה בריא יותר,אלא האם נקבל תוצאות זהות מבחינת פיתוח שריר

עזוב.. אוהב/ת את זה.
  20. 537 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש פעיל

elchonon
    לייקים:
    427
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אשתף ארוחת בוקר שלי. אני אישית אוכל לפי התיאבון שלי בלבד ולא סופר דבר, כך שזה די גמיש ומשתנה.
    בערך ליטר מיץ גזר, תפוחים וג'ינג'ר. קוואקר גס עם מים חמים קינמון צימוקים ודבש. 4 ביצים XL מטוגנות במעט שמן זית.
    ארוחת צהריים לפני אימון אורז מלא, חזה עוף או דג מושט עם סלט עצבני עם כל הצבעים שאני מוצא (סלק חי, גזר, קייל, בצל ירוק, גמבה, עגבניות...).
    זה הכיוון בגדול של הצורה שאני אוכל.
    פשוט מיישם את מה שאני ממליץ בהודעה שלי.
    ולמי שרוצה לראות איזה תוצאות זה נתן לי,מומלץ לעקוב אחריי המסלול האישי שלי.
    --- עידכון הודעה, ‏20/3/19 ב- 00:10, תאריך ההודעות המקורית: ‏20/3/19 ב- 00:06 ---
    בריאות ישפיע על התוצאות של פיתוח שריר. בגלל שבריאות זה הורמוניה בין האיברים של הגוף שלי אחד עם השני (ספר מארק).
    כשהגוף מכיל את הוויטמינים, מינרלים, ופיטונוטריאנטים שחיוניים לו, הוא מצליח להשתמש באבות המזון בצורה נכונה יותר ולעזור למתאמן להיות חזק, שרירי, חטוב יותר.
    סוג המזון משנה בתוך המשפחה של האב מזון. כמו שהברתי בהודעה הראשונה שלי.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...