תזונה ותוספים תפסיקו לאכול אוכל מגעיל....

הנושא בפורום 'מחקרים בתזונה ואימונים' פורסם ע"י Mike, ‏16/6/17.

טוען...
  1. 68,081 נק' מוניטין
    3
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,003
    הרבה אנשים מגיעים אלי לייעוץ אישי לאחר ששילבו להם באופן כזה או אחר מוצרים דלים מאוד בשומן ויש לומר לא אכילים בעליל. לדוגמה קוטג' 1%, גבינה לבנה 0.5%, חלב 0%, גבינה צהובה 5% והרשימה עוד ארוכה. השאלה הנשאלת היא למה לא ליהנות, איכשהו, מהאוכל וללכת בכוח כנגד הרצונות הטבעיים של הגוף (במקרה הזה בלוטות הטעם)? עד היום, בניגוד לכל הטענות, אין הוכחה מדעית אחת לכך שהרכב המזון בתפריט (דל שומן כנגד דל פחמימה) משנה לאורך זמן ממושך (כל עוד סך הקלורי זהה) ולכן זה נטו עניין של העדפה אישית ופקטור של התמדה. צריכה של מזונות עם אחוזי שומן נמוכים יותר, לא יועילו לכם בתהליך ולא יורידו אתכם יותר באחוזי שומן/משקל כל עוד הסך הקלורי בתפריט זהה.

כמובן, הנושא הזה מאוד סובייקטיבי מאחר ומדובר בטעמים וכמו כל דבר שנוגע בהעדפה אישית, חלק מהאנשים באמת מתחברים לטעמים של המוצרים הללו אבל האמינו לי, מסקירה של לפחות מאות לקוחות בייעוץ אישי אצלי שעברו למוצרים עם מעט יותר אחוזי שומן, הם לעולם לא יחזרו אחורה ויאכלו קוטג' 1% או גבינה צהובה 5% מאחר ומוצרים דומים עם אחוז שומן גבוה יותר פשוט הרבה יותר טעימים וגם מביאים סיפוק כלשהו מבחינה נפשית במקום לאכול מוצר כמו גבינה צהובה 5% שהטעם שלה ושל קרטון הוא לא שונה במיוחד.

בואו נראה למה זה לא משנה מספרית
    גביע של 250 גרם קוטג' 1% שווה לכ-150 קלוריות
    חצי קופסה (250 גרם) של גבינה לבנה 0.5% שווה לכ-160 קלוריות
    פרוסה של גבינה צהובה 5% שווה לכ-44 קלוריות

עכשיו בואו נראה כמה קלוריות שווה האחוזים הגבוהים יותר:
    גביע של 250 גרם קוטג' 3% שווה לכ-200 קלוריות (הפרש של כ-50 קל' לעומת 1%)
    גביע של 250 גרם גבינה לבנה 3% שווה לכ-205 קלוריות (הפרש של כ-40 קל' לעומת 0.5%)
    פרוסה (25 גרם) של גבינה צהובה 9% שווה לכ-51 קלוריות (הפרש של כ-7 קל' לעומת 5%)
    פרוסה (20 גרם) של גבינה צהובה 15% (טרה –נעם) שווה לכ-50 קלוריות (שווה ערך ל-9% !!!!)

הוצאה קלורית מפעילות גופנית לא יזומה
    הליכה בקצב בינוני-איטי ללא שיפוע כ-250 קל' ל-60 דקות
    ניקיון הבית כ-240 קל' ל-60 דקות
    מקלחת כ-30 קל' ל-10 דקות
    עיטוש (יחיד) כ-2 קל' (לא הצלחתי למצוא מספרים מדויקים מאחר וזה תלוי בגודל הפיזי של הבן אדם)
    שיעול (יחיד) כ-5 קל' (גם כאן, מאוד שנוי במחלוקת ותלוי באורך/חוזק/מבנה הפיזי)

מה זה אומר בתכל'ס?
    הנקודה שרציתי להבהיר, שהשוני הקלורי דיי זניח בין מוצרים עם אחוז שומן מעט גבוה יותר והסיפוק האישי (הטעם) הוא גבוה יותר ויגרום לאנשים (לדעתי) להתמיד בדיאטה לאורך זמן רב יותר. בגלל שיש פעילות גופנית לא יזומה במהלך היום שיכולה לעיתים להגיע למאות קלוריות ביממה, אתם צריכים להסתכל על הגרעון הקלורי במשך שבוע שלם ולא רק בטווח של 24 שעות. הרי יהיו ימים שתהיו הרבה יותר פעילים במהלך השבוע וימים שתהיו פחות פעילים, אי לכך ההפרשים הזניחים הללו יתקזזו עם הפעילות הגופנית הלא יזומה או אף בחדר הכושר (יהיו לכם אימונים יותר עצימים ופחות עצימים במהלך השבוע).

Depositphotos_69345017_l-2015.jpg

2. 197 נק' מוניטין
    0
    m0stMuscular

m0stMuscular משתמש קבוע

m0stMuscular
    לייקים:
    159
    אני אישית תמיד צרכתי גבינה צהובה 9 אחוז וכשעברתי ל 28 התחיל לי אקנה קיצוני בבת אחת , מיד בחנתי מה הבעיה והעפתי את כל מוצרי החלב מהתפריט והפצעים נעלמו בטיל (לא אחזור גם לשום סוג של גבינות אבל כנראה האחוז השומן הגבוה בגבינה גרם לזה)

3. 77 נק' מוניטין
    0
    drogo93

drogo93 משתמש מתחיל

drogo93
    לייקים:
    50
    הקלוריות האלה מצטברות בסופו של דבר. כשאתה נמצא בחיטוב, בטח ארוך, סביר להניח שתרצה לאכול מקסימום נפח במינימום קלוריות, אז כן, מקריבים גם בטעם.

4. 19,614 נק' מוניטין
    0
    Tank

Tank משתמש על

Tank
    לייקים:
    7,734
    רק אחרי שעברת תהליך של ירידה גדולה ולאחריה עליה גדולה אתה מבין עד כמה לא רלוונטית התמדה לטווח קצר לעומת התמדה לטווח הארוך. זאת ממש לא חוכמה להתמיד במשך 12 שבועות בתפריט מגעיל ולהוריד 8-10 קילו. זה מאוד קל אפילו ביחס לדברים אחרים שאנחנו בתור בני אדם עוברים בחיינו. אבל זה לא שווה כלום אם ה8-10 קילו האלו יחזרו במשך חצי שנה כי פשוט לא יכולנו להתמיד בתזונה מגעילה במשך חודשים על גבי חודשים ללא הפסקה. קראתי על זה כבר בספר ובכמה מאמרים (שלך בעיקר) ואני מאוד תומך בגישה הזאת! תפריט חייב להיות טעים כך שתוכל להתמיד בו כל חייך ולא רק בתקופה הקצרה של הדיאטה.
    מאוד מקווה שמה שכתבת כאן יחלחל לכמה אנשים לראש כי זה נושא שנוי במחלוקת כיום בעיקר בקרב תזונאים שמעדיפים לתת דיאטת כרוב מגעילה ללקוחות שלהם רק שיהיו תוצאות, ולדעתי הרבה אנשים פוחדים מדיאטה כי הם לא מודעים לכך וחושבים ש"כדי להראות טוב צריך לאכול אוכל מגעיל".

yujinius, the Raccoon ו-painandgain1 אוהבים את זה.
  5. 0 נק' מוניטין
    0
    חיליק

חיליק משתמש מתחיל

חיליק
    לייקים:
    0
    למי שיש בעיה בספיגת שומנים? מוצרים כאלו נחוצים ביותר.
    הבת שלי לא יכול לאכול יותר מ1.5% שומן בכלל הדיאטה.
    מעל אחוז זה צרות צרורות מגיעות (כאבי בטן, שלשולים והקאות).
    אז אני כן אשמח לשמוע אם יש עוד מאכלים כאלו שאני יכול לקנות.

6. 3,477 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,371
    זה כבר משהו אחר.. ברור לך שהוא התכוון לרוב האנשים שפשוט חוששים מגבינה 9% אחוז נכון?

ומעניין אותי,מה עושים עם בשר? היא יכולה לאכול? יש בזה שומן הרי

7. 24 נק' מוניטין
    0
    eyalko1

eyalko1 משתמש מתחיל

eyalko1
    לייקים:
    24
    הדיאטה החדשה - להשתעל 100 פעמים ביום חחחח

8. 36 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש קבוע

ASAFABADI
    לייקים:
    33
    5 קלרויות לשיעול? איך זה הגיוני? אפילו 2 נראלי מוגזם

9. 13 נק' מוניטין
    0
    אקטומורף

אקטומורף משתמש מתחיל

אקטומורף
    לייקים:
    14
    שימו לב שלפני 1980 שארגון הבריאות העולמי החליט להילחם בשומן ולא בפחמימות היצרניות התחילו לשווק לנו מוצרים דלי שומן

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...