PCT :Post Cycle Therapy – טיפול לאחר הסייקל - מאמר חדש

הנושא בפורום 'ארכיון' פורסם ע"י adimenia, ‏27/7/09.

טוען...
  1. 7,221 נק' מוניטין
    5
    adimenia

adimenia משתמש משקיע משתמש כבוד

adimenia
    משתמש כבוד
    לייקים:
    26
    .** הנהלת האתר אינה מעודדת שימוש בסטרואידים או חומרים לא חוקיים כאלה ואחרים , כל המלצות משתמשי האתר ניתנות בערבון מוגבל ואינו מחליף יעוץ רפואי. **

Post Cycle Therapy
    .
    זה נקרא התרסקות סטרואידים או “post cycle crash” וזו אחת מהתופעות הפחות נעימות בכל מה שקשור לשימוש באנבולים. אבל כמו שלכל דבר יש מחיר, שימוש בסטרואידים לא שונה מכל דבר אחר, וזה אחד המחירים שיש לשלם (גם אם הוא זמני) והמחיר הוא יצור הורמונים עצמאי.
    בזמן שימוש בסטרואידים הגוף יפסיק לייצר הורמונים באופן עצמאי, כאשר מפסיקים את השימוש בסטרואידים נשארים עם מרווח עד שהגוף מתחיל לייצר הורמונים בצורה עצמאית. במהלך זמן זה נשארים עם רמה נמוכה של אנדרוגניים ורמה נורמלית של קורטיסטרואידים (קורטיסול). הגוף אמור עם הזמן להתחיל להפיק הורמונים בצורה עצמאית, אבל התהליך יכול לקחת חודשים. אותו המרווח אינו מקום טוב להיות בו מבחינה פיזיולוגית מפני שבלי רמות אנדרוגניים שיהפכו את ההשפעות הקטבוליות של הקורטיסטרואידם נגיע למצב שכל המסה שנצברה במהלך הסייקל יכולה לרדת עד למצב שבו התחלנו לפני הסייקל. כדי לעזור לגוף לשמור על "ההישגים" של הסייקל יש לשחזר את ההשפעות האנדרוגניות של הטסטוסטרון כמה שיותר מהר. השיטה לעשות את זה נראית שונה לא משנה איפה מסתכלים.

צריך או לא לקחת HCG? כן לקחת כלומיד? או לקחת רק נולבה? וכל מני עצות כאלה ואחרות. מה באמת צריך לעשות?

ובכן מבלי להבין לעומק מה קורה בגוף ומתי יש לקחת תרופה כזאת או אחרת כדי שתעזור במצב נתון, לבנות פרוטוקול PCT שבאמת יעבוד, יכול להיות משימה מאוד מבלבלת. בסעיפים הבאים אני אעבור על תפקידם של אנטי אסטרוגנים ו HCG וחשיבותם בבניית פרוטוקול PCT יעיל. אבל לפני זה אני רוצה להסביר בכמה מילים איך פועל המנגנון של ייצור הטסט בגוף.

ציר ה HPTA
    ציר ה hypothalamic pituitary testicular או HPTA הוא בעצם התרמוסטט של הגוף בכל מה שנוגע ליצור של טסטוסטרון, יותר מדי טסטוסטרון והכבשן יכבה, פחות מידי טסטוסטרון והאש תגבר (זאת פחות או יותר האנלוגיה הכי טובה שיכולתי להביא). למען ההמחשה אפשר להסתכל על כך ככבניין עם שלוש קומות, בקומה העליונה יש לנו את איזור ההיפותלמוס אשר מפרישה GnRH (gonadotropin-realsing-hormon), כאשר היא חשה שיש צורך בעוד טסטוסטרון היא שולחת אות לקומה השנייה אשר שם יש לנו את היותרת (pituitary) המשחררת הורמון ליטניזי או luteinizing hormoneLH. ההורמון מגרה את האשכים (קומה שלישית) להפריש טסטוסטרון, אשר מתפקד בין השאר כמווסת של הורמונים אחרים בגוף (לדוגמה קורטיסול). כמו כן הוא שולח סדרה של פידבק נגטיבי לבלוטת היותרת וההיפותלמוס להפסיק לייצר טסטוסטרון (כאשר יש יותר מדי ממנו). סטרואידים סינתטיים שולחים את אותם אותות. הרקע על ציר הHPTA הוא חיוני כי הוא מביא אותנו לשלב הבא של הדיון שלנו וחשוב לדבר עליו כדי להבין איך להתאושש כמו שצריך לאחר סייקל.

אטרופיה של האשכים
    למרות שסטרואידים מורידים את רמות ה GnRH, המחסום העיקרי שלנו ליצור טסטוסטרון בצורה טבעית לאחר הסייקל לא יהיה מחסור ברמות הורמון זה, כמו כן גם לא יהיו אלו הרמות הנמוכות של הורמון ה LH. יש מחקר משנת 1975 אשר ניטר גברים בגילאי 25-35 שעברו טיפול בטסטוסטרון אנטט כ 250 מ:ג בשבוע למשך 21 שבועות. הנבדקים נשארו תחת מעקב למשך 18 שבועות, לאחר התקופה שבה הם קיבלו את זריקות הטסטוסטרון. בתחילת הטיפול בטסטוסטרון רמות ה LH ירדו ביחס מאוד ברור לעליה ברמות הטסטוסטרון כצפוי. לעומת זאת דברים נראו שונים לגמרי, לאחר הפסקת טיפול בטסטוסטרון רמות ה LH עלו בצורה יחסית מהירה (כשלושה שבועות עד לרמות LH נורמליות), כאשר רמות הטסטוסטרון בקושי זזו, לקחו יותר מ 10 שבועות עד שהראו איזושהי תזוזה משמעותית בתחילת יצור הטסטוסטרון בצורה טבעית. חוסר הקורלציה הזאת בין רמות הטסטוסטרון לבין רמות ה LH מראה בבירור שאין ממש קשר ישיר בין רמות ה LH לבין יצור של טסטוסטרון בצורה טבעית, אלה יותר אטרופיה של האשכים ודי סניטציה של LH. לאחר תקופה של חוסר פעילות האשכים "התכווצו" מה שגרם להם לאי יכולת לעמוד בעומס יצור טסטוסטרון לאחר הפסקת הטיפול.

התפקיד של אנטי אסטרוגנים
    חשוב להבין שלקיחת אנטי אסטרוגנים בלבד אינם מספקים על מנת להחזיר את יצור הטסט הטבעי. כל אלה שחושבים שנולבה בלבד מספיק כדי להתאושש מסייקל תקראו את השורה הזאת טוב טוב. התרופות האלה אכן עוזרות בהחזרת רמות ה - LH ע"י כך שהם מונעות פעילות אסטרוגנים, אבל כמו שכתוב בסעיף הקודם LH חוזר די מהר גם ככה אז זו לא הדאגה העיקרית. חשוב להדגיש, אין בעיה של אסטרוגן ברמה כזאת לאחר סייקל שמצדיקה לקיחה של אנטי אסטרוגנים מסיבה מאוד פשוטה והיא שטסטוסטרון הוא הנתב העיקרי של סינתזת אסטרוגן בגברים ובגלל שרמות הטסט מאוד נמוכות לאחר סייקל אסטרוגן, הוא לא ממש סיבה לדאגה. למען האמת רמות האסטרוגן בתקופה הזאת מאוד נמוכות ולא גבוהות כל שינוי ברמה של אסטרוגן באה עקב שינויים ברמות הטסטוסטרון.
    יש חוסר איזון בין רמות אנדרוגניים לאסטרוגן אבל זהו נושא אחר שלא קשור למאמר זה, כך שאין ראיה או יתרון לקחת אנטי אסטרוגנים לבד. למרות שאני יכול להבין מאיפה ההנחה שלקיחת אנטי אסטרוגנים לבד עוזרת, ישנם עשרות מחקרים המראים שלקיחת אנטי אסטרוגנים לבד מעלה את רמות ה LH. כמו שהזכרנו מקודם, יש קשר בין רמות ה LH לבין טסטוסטרון, רמות ה-LH חוזרות לעצמם די מהר לבדם, אבל אז אנחנו מפספסים את הבעיה העיקרית פה שהיא די סניטציה של האשכים רק כאשר אנחנו בשלבי ההתאוששות של ההורמונים השונים, אנחנו רואים שאין ממש ערך להתמקד באנטי אסטרוגנים לבדם.

התפקיד של HCG
    אחרי שהבנו שלקיחת אנטי אסטרוגנים לבדם לא תהיה יעילה בהחזרה של רמות הטסט בצורה טבעית, אנחנו נתמקד על רמה אחרת בציר ה HTPA על מנת לזרז התאוששות.
    HCG(Humen Chrionic Gonadotropin) היא תרופה לפוריות, אשר מחכה את פעילות ה LH בגוף (הם עובדים על אותו רצפטור), מה שלא משפיע על הפרשת ה LH הטבעית שלנו. הדבר מאפשר לנו "להפציץ" את האשכים עם כמה LH שאנחנו צריכים. מה שאנחנו משיגים כאן בעצם, הוא גירוי הרבה יותר גבוהה לאשכים ממה שהגוף שלנו מסוגל לספק בעצמו ע"י הפרשת LH גם כאשר ישנה תמיכה של אנטיאסטרוגנים לבדם. התוצאה אמורה להיות התאוששות מהירה יותר של מסת האשכים למצבו הנורמלי, אשר יאפשרו הפרשה של טסטוסטרון הרבה יותר מהירה. HCG היא תרופת הבסיס לכל תוכנית PCT, כאשר האנטי אסטרוגנים מספקים תפקיד יותר תומך.

דוגמא לפרוטוקול PCT :
    הפרוטוקול במאמר זה, הוא מה שלדעתי התכנית האידאלית להתאוששות לאחר סייקל.
    התוכנית פותחה ע"י רופאים במרכז ה- Program for Wellness Restoration שיש להם ניסיון עשיר בטיפולים הורמונליים. בנוסף התכנית באה לאחר מחקר אשר כלל 19 גברים בריאים אשר קיבלו מינון סופר פיזיולוגי (או מינון משתק) של טסטוסטרון אנטט ודקה למשך 12 שבועות. תוכנית השיקום שלהם כללה שימוש בכלומיד HCG ו נולבדקס והיא אולי התכנית היחידה שמגובה מחקרית (מדהים עד כמה תחום הזה לא נחקר ע"י הקהילה המדעית). התכנית כוללת שימוש ב HCG למשך 16 ימים, כלומיד למשך 30 ימים ונולבדקס למשך 45 יום.
    בואו נסתכל על התכנית יותר לעומק, HCG בא כדי לתת שוק לאשכים ישר בתחילת הפרוטוקול, לקיחת ה HCG לעומת זאת מוגבלת למשך 16 ימים מפני שאם לוקחים אותו למשך יותר מידי זמן או במינונים גבוהים מידי יכול לגרום לדי סנטציה של רצפטור ה LH , עקב ההתאוששות מהסייקל ולא לזרז אותה. אנטי אסטרוגנים נמצאים בשימוש גם תוך כדי לקיחת HCG וגם לאחריו במינונים של 20 מ"ג נולבדקס ו 100 מ"ג כלומיד ליום. השימוש בכלומיד היה קצר יותר מנולבדקס, מכיוון שיכול לגרום לדי סנטציה של בלוטת היותרת עם שימוש מתמשך.
    שימוש גם בכלומיד וגם בנולבדקס ימשיכו לתמוך בשיחרור הורמון ה LH כאשר רמות הטסטוסטרון יתחילו לחזור לרמתם הטבעית , וכמובן ילחמו בתופעות אסטרוגניות כאשר טסטוסטרון מתחיל לחזור לעצמו.
    למרות שבשבועות הראשונים של הפרוטוקול אנטי אסטרוגנים לא עושים יותר מדי ולא ממש מועילים, הם יבואו לידי ביטוי בשלבים היותר מאוחרים של הפרוטוקול. במהלך המבדק הקליני של הפרוטוקול התאוששות מלאה של רמות הטסטוסטרון הגיעו לאחר תקופה של 45 ימים, כאשר זאת בהחלט הצלחה אחרי שאנחנו כבר יודעים שלוקח לגוף הרבה יותר מכך כדי להתאושש בעצמו.
    זהו חברה אני מקווה שהמאמר הזה יעזור לכם להבין קצת יותר מה קורה בגוף לאחר שימוש בסטרואידים איך לבנות תכנית PCT אשר תעזור לכם לשמור על התוצאות שקיבלתם בסייקל.
    כמו כן נזכיר שאין זו שיטת ה PCT היחידה הקיימת, אם כי זו בין השיטות היחידות אשר מגובות מחקרית.

מקורות:
    1. Effect of long-term testosterone oenanthate administration on male reproductive function: Clinical evaluation, serum FSH, LH, Testosterone and seminal fluid analysis in normal men. J. Mauss, G. Borsch et al. Acta Endocrinol 78 (1975) 373-84
    2. Desensitization to gonadotropins in cultured Leydig tumor cells involves loss of gonadotropin receptors and decreased capacity for steroidogenesis. Freeman DA, Ascoli M Proc Natl Acad Sci U S A 1981 Oct;78(10):6309-13
    3. Acute stimulation of aromatization in Leydig Cells by Human Chorionic Gonadotropin In-vitro. Proc Natl Acad Sci USA 76:4460-3,1079
    4. HYPOTHALAMIC PITUITARY GONADAL AXIS NORMALIZATION PROTOCOL AFTER ANDROGEN TREATMENT
    Antiviral Therapy 2002; 7:L53 (abstract 81)
    5. N Vergel1, AL Hodge2, MC Scally3
    1Program for Wellness Restoration, PoWeR, Houston, Texas; 2University of Houston Department of Exercise Science, Houston, Texas; 3MDMuscle Houston, Texas

2. 68,062 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,987
  3. 59,904 נק' מוניטין
    0
    moo

moo משתמש על משתמש כבוד

moo
    משתמש כבוד
    לייקים:
    785
    תודה רבה
    לדעתי אחד המאמרים הכי חשובים בתחום

אתה מציל הרבה אנשים מלעשות שטויות
    כל הכבוד !

4. 8,156 נק' מוניטין
    0
    Machinehead

Machinehead משתמש משקיע משתמש כבוד

Machinehead
    משתמש כבוד
    לייקים:
    18
    כל הכבוד!

5. 1,163 נק' מוניטין
    0
    prUser

prUser משתמש פעיל

prUser
    לייקים:
    0
    חסר שם ,לחלוטין, מידע שמקשר זמני PCT וזמני סיום הסייקל..

6. 11 נק' מוניטין
    0
    cnemo

cnemo משתמש מתחיל

cnemo
    לייקים:
    1
    נהניתי,תודה.

רק חסר דבר אחד שעליו כל הזמן מתווכחים פה, מתי מתחילים עם ה HCG .....
    שבועיים לפני זריקה אחרונה , סוף הסייקל.... מקווה שאני לא מצית פה את האש אבל מעניין אותי לדעת מה עשו שם במחקר ....מבחינת זמנים

7. 0 נק' מוניטין
    0
    moti

moti משתמש מתחיל

moti
    לייקים:
    0
    ואלה 10 אחי כול הכבוד :)
    דרך הגב אמרתה עדי לקחת חלומיד 100 מ''ג ל30 יום
    למה רשום שם 30

נערך לאחרונה ב: ‏28/7/09
  8. 7,221 נק' מוניטין
    0
    adimenia

adimenia
    משתמש כבוד
    לייקים:
    26
    טוב אז כמה הבהרות לגבי המאמר לא התייחסתי לזמני תחילת ה PCT כי המאמר מתייחס יותר למה קורה בתקופה שלאחר הסייקל ואיך סטרואידים משפיעים על המאזן ההורמונלי ומה תפקידם של החומרים שלוקחים בזמן ה PCT.
    המאמר בא לתת מידע ולהקנות ידע על כל התחום הזה, והתקווה היא שתקחו את המידע ותייסמו אותו כאשר אתם בונים פרוטוקול PCT. זה בהחלט לא מאמר של howto. עכשיו אחרי שקראתם את המאמר אני אשמח לענות על שאלות יעלו בעקבותיו, לגבי זמני תחילת ה PCT זה כמובן תלוי בסוג החומרים שנלקחו אם הסייקל מבוסס על אסטרים ארוכים הייתי אומר ששבוע עד שבועיים לאחר סיום הסייקל זה זמן טוב להתחיל עם הפרוטוקול.
    במידה והסייקל מבוסס על אסטרים קצרים הייתי אומר ש 3 ימים לאחר סיום הסייקל זה זמן טוב להתחיל
    לגבי מינון הכלומיד זה 100מג למשך 30 יום אפשר לפצל את המינון ל 50מג פעמיים ביום

במחקר המדובר התחילו עם הפרוטוקול כשבוע לאחר סיום הסייקל

תודה רבה על התגובות אני אשמח לענות על כל השאלות שיעלו

נערך לאחרונה ב: ‏28/7/09
  9. 18 נק' מוניטין
    0
    אליאור

אליאור משתמש מתחיל

אליאור
    לייקים:
    0
    זה נראה לי טמטום לחכות שהחומרים יצאו מהדם ואז לקחת כוריגון סתם תיהיה נפילה עד שהכוריגון יכנס לפעולה

10. 7,221 נק' מוניטין
    0
    adimenia

adimenia
    משתמש כבוד
    לייקים:
    26
    זה אולי נראה לך טימטום אבל אנשים יותר חכמים ממך (ולא אני לא מדבר עלי) אומרים אחרת. הרפרנסים שעליו המאמר מבוסס אומרים אחרת. אז זה כניראה לא כמו שחשבת, מעבר לכך HCG נכנס לפעולה מייד לאחר הזריקה. זה הורמון פפטידי ללא אסטר כך שאין שיחרור ממושך ולא תהיה נפילה ולא נעליים להיפך, אם תקח HCG כאשר עדיין יש רמת הנדרוגניים בדם הקפיצה ברמות ה LH תהייה לחינם כי אנדרוגנים עדיין משבשים את הפרשת ה GnRH.
    כל המטרה של HCG זה לתת שוק לאשכים לאחר הסייקל כדי שיתחילו לייצר טסט כאשר יש לך אנדרוגניים בדם
    זה כמו לתת גז בניוטרל כי יצור טסט לא יקרה בכל מקרה.

אני מציע לך לעבור על המאמר שוב בייחוד על כל ההסבר על ה HPTA ועל תפקיד ה HCG לא נראה לי שאתה יודע כל כך איך זה עובד זאת בדיוק הסיבה שכתבתי את המאמר

11. 18 נק' מוניטין
    0
    אליאור

אליאור משתמש מתחיל

אליאור
    לייקים:
    0
    חחח לא אמרתי שאני חכם אבל מנסיון לקח לי הרבה זמן לישתקם והגיוני שאם תתחיל יותר מוקדם כך יסתדר יותר מוקדם ולפי מה שאתה אומר אפשר להתפשר ולקחת HCG בתקופת מעבר ביציאה דוגמא באסטר ארוך להתחיל לקחת אחרי הזריקה האחרונה למשך 4 שבועות ככה שיש לך שבועיים בלי אנדרוגנים בדם.. אני מסכים איתך שלא להגזים עם הHCG אבל 16 יום? תראה מאתר התרופות כתוב- (אתר קופ"ח כללית)
    הגברת ייצור זרע בגברים: 1500 יחידות בינ``ל פעמיים בשבוע לשם
    נירמול רמות הטסטוסטרון. אם אין תוצאות אחרי 8 שבועות, ניתן
    להעלות ל 3000 יחידות בינ``ל פעמיים בשבוע.לאחר שרמות
    הטסטוסטרון מגיעות לנורמה, משלבים טיפול עם פוליטרופין בטא.
    הטיפול נמשך עד 12 חדשים.
    אני לא אומר לקחת 12 חדשים אבל 4 שבועות הגיוני ...

12. 7,221 נק' מוניטין
    0
    adimenia

adimenia
    משתמש כבוד
    לייקים:
    26
    כן אבל פה אתה מייחס להגברת ייצור זרע לא על שיקום טסטוסטרון הפרוטוקול שהבאתי הוא מבוסס על מחקר ששם שיקום מלא במינונים האלה קרה לאחר 45 יום על תשכח שיש לך גם כלומיד ונולבה שגם תורמים להפרשת ה LH הHCG בא רק לתת "שור ראשוני" אם תקח יותר מדי HCG או ליותר מדי זמן לא רק שלא תתאושש אלה אתה תאט את התאוששות שלך כי אתה תגיע ל די סנטציה של רצפטור ה LH מה שימנע גירוי של התאים הלידיים באשכים והפרשת טסט דרך אגב הזמנים של תחילת הפרוטוקול הם הערכה של היגיון בריא אתה יכול גם להתחיל אחרי זה לא שתהיה "נפילה" בטח שלא עם אסטרים הארוכים שעד שהם יוצאים מהמערכת בצורה מלאה זה תקופה של 4-5 שבועות כך שזה לא שאתה "מרוקן בתקופה הזאת וזה ביוק הזמן לתת אותה עם HCG כדי שבמשך הפרוטוקול הבטחת כמות מספקת של HCG ומשם יש לך את הכומיד ונולבה שימשיכו להפריש HCG וגם להלחם בתופעות אסטרוגניות עקב הגברת יצור הטסט דרך אגב מה שנתת פה מקופת חולים 1500 יחידות פעמים בשבוע אני מדבר על 1500 יחידות כל 4 ימים זה 3000 יחידות באותם טווחי זמן כך שזה יותר HCG

13. 11 נק' מוניטין
    0
    cnemo

cnemo משתמש מתחיל

cnemo
    לייקים:
    1

בהקשר לזמני לקיחה של HCG, במחקר (לא קראתי , אני מתייחס למה שכתבת) התחילו עם ה HCG שבוע לאחר סיום הסייקל והגיעו עם השימוש בכלומיד ונולבה לשיקום תוך 45 יום.

התוצאות נהדרות, אבל המחקר לא בדק מה יקרה אם ניקח HCG שבועיים לפני הסייקל ועם מינונים שונים של נולבה כלומיד וכדומה.... אולי יתכן שאם ה HCG ילקח שבוע לפני או שבוע אחרי הסייקל התוצאות יהיו יותר טובות או פחות...

בקיצור מה שאני מנסה להגיד שזה לא מחקר השוואתי לגבי מינונים וזמנים.

אני כן שמח לראות מחקר שבדק והוכיח שיקום מלא תוך 45 יום ואני חושב ברצינות כן לאמץ את הפרוטוקול הזה מהסיבה הפשוטה ששיקום מלא מוכח תוך 45 יום עדיף בעיני משיקום שלא נבדקה יעילותו. Better safe than sorry

14. 7,221 נק' מוניטין
    0
    adimenia

adimenia
    משתמש כבוד
    לייקים:
    26
    זה בדיוק העניין גבר אין מחקרים בנושא הזה שיאוששו שאכן לקיחה של HCG תוך כדי סייקל יתרמו או לא במחקר במדובר זמני תחילת הפרוטוקול הם כשבוע לאחר סיום הסייקל מתחילים עם כל החומרים יחד HCG למשך 16 יום כלומיד למשך חודש ונולבה למשך 45 יום הנבדקים הראו התאוששות מלאה לאחר התקופה של 45 יום אם בעתיד יעשו מחקר על זמני לקיחת ה HCG בזמנים שונים לפני ואחרי הסייקל והמחקר יוכיח יעילות בצורה כזאת או אחרת
    אז מצויין אבל כל אין כאלה מחקרים אני ממליץ ללכת על מה שהוכח כעובד ולא על ניסוי וטעיה של הקהילה וחוסר ביסוס מדעי ו או מחקרי

15. 11 נק' מוניטין
    0
    cnemo

cnemo משתמש מתחיל

cnemo
    לייקים:
    1

אתה צודק לגבי זה מה גם אם ניקח לוגיקה פשוטה ונחשב את זמני סיום ה PCT בשתי השיטות אז בשיטה הלא מוכחת והנפוצה בד"כ בסייקל סטנדרטי הסייקל מסתיים בשבוע ה 16 (פרוטוקול רגיל של 8-12 HCG ו 12-16 נולבה)

בפרוטוקול שאתה מביא כאן ה PCT מסתיים בשבוע 17.5 אם מתחילים שבוע אחרי סיום הסייקל, דהיינו שבוע 11 התחלה + 45 יום נולבה שזמן הלקיחה שלו הכי ארוך...

עכשיו שכל אחד יעשה את החשבון שלו אם שבוע וחצי יותר PCT שווה או לא שווה את העניין שהפרוטוקול הזה הוכח כעובד.

נערך לאחרונה ב: ‏30/7/09
  16. 0 נק' מוניטין
    0
    Anaver

Anaver משתמש מתחיל

Anaver
    לייקים:
    0
    מאמר מצויין יעזור להרבה חבר'ה פה.

17. 18 נק' מוניטין
    0
    אליאור

אליאור משתמש מתחיל

אליאור
    לייקים:
    0
    אחרי עירבוב יש בערך ב 1 מל 5000IU הכי נוח זה לחלק ל2 מנות חצי מל בכל הזרקה השאלה אם זה יותר מידי לפעם אחת (2500)? וזמן חיים שלו זה 64 שעות כך שעדיף לקחת כל 3 ימים ולא 4 ?

18. 7,221 נק' מוניטין
    0
    adimenia

adimenia
    משתמש כבוד
    לייקים:
    26
    זה הכי נוח לחלק לשתי מנות זה הכל טוב ויפה זה שזה נוח לא אומר שזה נכון לעשות.
    זה שזמן מחצית החיים שלו זה 64 שעות זה אומר ש אם הזרקת 1500 יחידות אחרי 64 יהיו בדם 750 יחידות
    זה לא שאחרי 64 שעות אתה יורד לאפס.
    2500 יחידות יכול להיות יותר מדי כי יש את הנולבה והכלומיד שגם עוזרים להתאוששות לרמות ה LH כך שמינונים במחקר הם מספקים

19. 10,088 נק' מוניטין
    0
    Mister_Big

Mister_Big משתמש מתחיל

Mister_Big
    לייקים:
    1
    קראתי היום .

מאמר מועיל וחשוב ביותר.

תודה רבה :193ek:

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...