אחר כתבות בלעדיות ל-LBS אלון גבאי ומאור זרדז

הנושא בפורום 'עולם פיתוח הגוף ופיטנס' פורסם ע"י Eyal, ‏7/1/14.

טוען...
  1. 47,428 נק' מוניטין
    20
    Eyal

Eyal משתמש קבוע משתמש כבוד

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    אהלן אלון,

תתן לנו הקדמה - מי אתה?

אימי ממוצא גרמני והתגיירה עוד לפני שנולדתי. אבי ממוצא מזרחי ונולד בישראל.
    נולדתי בגרמניה ובגיל 3 עלינו לארץ, אבא שלי חזר ארצה ביחד איתי ועם אימי.
    בעקרון גדלתי בארץ עד גיל 17, למדתי בבתי ספר והייתי מנהל חיים רגילים כמו כל אזרח.

הייתה לי ילדות די קשה – לא הסתדרתי עם מסגרות, היו לי בעיות משמעת חמורות מאוד בבתי ספר – הרופא המליץ לי על רטלין וסבלתי מבעיות קשב וריכוז באופן מסיבי.
    בגלל שלקחתי רטלין כל כך הרבה שנים, זה הוריד לי את התאבון, הייתי מאוד רזה וחלש – זה ממש השפיע לי על החיים הפרטיים, וכמו כן על
    הבטחון העצמי.

בגיל 17 נשרתי מבית הספר והחלטתי להכנס לתחום הפיטנס באופן רציני, ולשנות את החיים שלי מכיוון שכל הזמן הייתי חלש. רציתי להשתפר ולהגיע להשיגים – וגם בגלל ההרגשה שלי שאני לא מסוגל לעמוד במסגרת לימודית. בנוסף, אני הייתי בטוח שאוכל להתפרנס ולהיות עצמאי בעתיד.

בגיל 16, התחלתי להתאמן בבית – רכשתי לעצמי זוג משקולות והתחלתי לבצע אימונים קלים. בגדול כל החיים עסקתי בספורט – כדורגל , כדורסל, אטלטיקה קלה וכו'.

בגיל 17 החלטתי לנסות את מזלי בגמרניה מכיוון שיש פה את המשפחה שלי, סבא וסבתא מצד אימי (הם דוברי גרמנית בלבד), כי ידעתי שיש פוטנציאל מבחינת הספורט, הפיטנס, הפרסום, והשאיפות שלי.
    הצלחתי למצוא עבודה זמנית שתאפשר לי להתאמן להתפתח ולהגיע למטרות שלי.

תוך 3 שנים בגיל 20 לפתע הקריירה התחילה להתפתח והאירה לי פנים, הכירו בי כדוגמן פיטנס – פנו אלי ספונסרים וקבלתי כל מני הצעות למיניהם.
    כיום אני בן 26, עוסק בתחום המון שנים – ומסתובב בכל העולם.

יש לי עסק פרטי של בגדי ספורט שרץ חזק מאוד ברשת, אני YouTube Partner – ואני מקבל כסף מגוגל על הסרטונים שלי ביוטיוב.

אלון , ארגנתי עבורך ועבור הראיון את שאלות הגולשים:

@pala^ שואל: האם אתה משלב אימוני כח, (סיבולת שריר ולא רק אירובי כחלק מהאימונים שלך) או שאתה מתאמן אך ורק באימוני ההיפרטרופיה?
    - אני לא נוהג לשלב אימוני כח בתדירות גבוהה, אבל אני כן נוהג לשלב תרגילים מורכבים שמבססים 70% מתכנית האימונים שלי.

@Daniel Barack שואל מספר שאלות : מהם המטרות שלך לטווח קצר וארוך?
    -המטרות בעיקר להמשיך להתפרסם ולהיות מפורסם, והכי חשוב לעשות את מה שאני הכי אוהב - שזה ספורט.

האם בכוונותיך לחזור ארצה?
    - אני רוצה להיות כנה ולהגיד שאני אוהב את הארץ, אך אחרי שהייה ארוכה בחו״ל, ישראל תמיד תיהיה בשבילי מקום מקלט שאוכל לחזור אליו. בנוסף, ישראל היא מקום שאני מבקר בו לעיתים קרובות, מכיוון שרוב המשפחה שלי נמצא שם, אבל כמו שציינתי בהתחלה, לאחר שהייה ארוכה בחו״ל מתרגלים לסטנדרטים אחרים ולאיכות חיים שונה וכשמתרגלים אז קשה לחזור.

דמות נערצת עליך מתחום פיתוח הגוף?
    בתחום פיתוח הגוף באופן ישיר אין לי, אבל ללא ספק The Rock הוא מישהו שאני מאוד מעריץ ולא בגלל הגוף שלו, אלה בגלל הכריזמה שלו והדרך שבה הוא מנהל את עצמו. עוד דמות שאני מאוד אוהב היא ארנולד שוורצנגר.

- מה הRM1 שלך , בסקוואט, דדליפט ובנץ פרס?

סקוואט, 190 קילו.
    דדליפט, 220 קילו.
    בנץ' פרס, 150 קילו.

פרט לנו את הסטורית התחרויות והזכיות שלך אלון:
    - כדוגמן פיטנס אני לא הופעתי הרבה בתחרויות. תחרויות לא עניינו אותי במרבית הזמן מכיוון שאין בזה "הכרה", ובכללי אין בזה הרבה פרנסה.

לפני כשנה עליתי פעם ראשונה על במה. זו הייתה תחרות של המאן פיזיק בגרמניה (IFBB) שנת 2013 בקיץ , וזכיתי בקטגוריה שלי. קטפתי מקום ראשון, הקטגוריה התבצעה על פי גובה.

כמו כן, אני מתכנן השנה לעלות לאותה תחרות עוד פעם בתקווה לקטוף שוב את המקום הראשון.

IMG_0243.jpg

אלון גבאי.jpg

@nlr666 שואל: מהי השגרה היום יומית שלך בגרמניה?
    - אני קם בבוקר בד"כ ב-11 ועושה מדיטציה, מנסה להרגע מהעולם החיצון ומכל הבלאגן שמסתובב סביבי - ולהכנס קצת לעצמי ולשקט שלי.
    לאחר מכן, אני אוכל את ארוחת הבוקר ויושב על המחשב, מחכים לי בכל יום בין 30 עד 50 אימיילים, שביניהם הם אימיליים שמגיעים מלקוחות, וכמו כן הצעות שונות.

לאחר ארוחת הבוקר והעבודה על המחשב, אני נח כשעה עד שעתיים וניגש לעשות את פעילות הבוקר שלי, כשהיא כוללת אתלטיקה קלה, עמידות ידיים, פלאנצ'ים, מתיחות וכדומה על מנת להכניס איזון בעצמי ולהרגע.

חשוב לי לציין שאני עובד כל יום עד השעה 1-2 לפנות בוקר.

אתה ישן צהריים? צוחק אלון ועונה שלילי.
    -בגדול, סדר היום שלי מחולק לכמה סאשנים שונים, שבהם אני דואג לתזונה ולעסק וכל זה אני מבצע מהבית.
    בערב לאחר שאכלתי ארוחת ערב אני מחכה שעתיים ויוצא לאימון ערב, כשאני מסיים אני חוזר הבית וממשיך בשגרת החיים שלי.

אז מה בעצם יש לך לטייל בעולם כפי שציינת?
    - מחוץ לסדר היום הרגיל הזה ברגע שיש לי הצעות מגוונות כגון : Arnold Clasic, מר אולימפיה, Body power, Fibo וכו'. אלו אירועים שאני עומד בדוכן הספונסר שלי.

.
    alon1.jpg alon2.jpg alon3.jpg

@oz25 שואל: מה לפי דעתך צריך לעשות בכדי להביא מודעות גדולה יותר לתחרויות פיתוח הגוף בישראל?
    -תשמע, יש בעיה שזה לא רק בארץ אלה גם בחו"ל. לדוגמה, בגרמניה אין הכרה גבוהה לספורט הזה ואני חושב שאי אפשר לשפר את זה בשלב כזה או אחר.

@shoshoavi שואל: איך אתה נשאר חטוב ממש כל הזמן?
    אז ככה תשמע, אני לא מאמין בעליה מלוכלכת במאסה, מכיוון שלמפתח גוף טבעי יש אפשרות לעלות במסת

השריר כ: 1 עד 2 ק"ג בחודש מכיוון שיש המון פוטנציאל להתפתח בשנים הראשונות שלך. לאחר מכן, בגלל שאני

מתאמן וותיק, ואני עובד לפי הספר מבחינת תזונה, אימונים, שינה ושיגרה כללית. אני מצליח לצבור בכל שנה כקילו עד 2 קילו פחות או יותר נקי, ונשאר חטוב.

זאת אומרת, שב-5 שנים האחרונות עליתי רק 5 קילו בודדים.

** בשלב כזה של השיחה, ביני לבין אלון הייתה תחושה של יותר פתיחות ונוחות - וללא כל מפריע אני ואלון (בהסכמתו, ואף רצונו) לשוחח על עניין החומרים, ונשאלה השאלה הבאה:

לגבי עניין החומרים, יש פה חילוקי דעות לגבי האם אתה משתמש והאם אתה לא משתמש או משתמש ומכחיש, מה דעתך בנוגע לנושא זה?
    - תראה אייל, כמובן שעניין החומרים זה נושא שעלה לי בראש לא פעם ולא פעמיים.
    למעשה עד היום החלטתי לא להשתמש – לפחות בשלב כזה של החיים שלי, מכיוון שזה לא נתון קריטי לרמת ההצלחה שלי.
    ואם כן, אז כמובן שאני אחשוב לשלב שימוש בחומרים בשלב כזה או אחר במידת הצורך והרצון שלי.
    אבל כל עוד אני יכול להצליח ללא זה, אני אמשיך בדרך הזו.
    ויש פה עוד גורם נוסף , בשנים האחרונות היה שינוי בכל עולם הפיטנס, שאנשים יותר יורדים מהקטע של המאסה והחומרים ורוצים להגיע לרמת אסטטיקה יפה וגוף חטוף, שזה בהחלט אפשרי להשגה באופן טבעי!

וכל מי שאומר אחרת, בעצם מחפש תירוצים בכדי לא לעבוד קשה.

@Creepy horse שואל: מה ההישג שאתה הכי גאה בו בתחום?

- ההישג שאני הכי גאה בו, לא משנה איפה אני אסתובב בעולם אנשים יזהו אותי ברחוב – ויגשו אלי, יפנו אלי, ויקראו לי בשמי. וזה בשבילי כבוד גדול ובשבילי זה מוכיח את ההצלחה שלי בעולם שנבנתה במו ידיי.

@DannyG שואל: כיצד אתה עובד על שרירי הבטן שלך?
    - אני כמעט ולא עובד על שרירי הבטן, אני מכניס אולי 2 סטים בשבוע שעובדים ישירות על הבטן, כל השאר אלו תרגילים מורכבים כמו דד ליפט, סקוואט וכדומה . וכמובן שהדיאטה פה משמשת מפתח להצלחה.

@New שואל : תפרט לנו איך מתנהלים שגרת האימונים שלך, האם אתה מבצע סופר סטים\דרופ סט ומהם זמני המנוחה שלך בין הסטים?
    - אז ככה: אני מעריץ גדול של סופר סטים ודרופ סטים, אני משלב אותם בכל אימון וכמעט בכל סט אפילו, כמו כן זמני המנוחה שלי מאוד קצרים, ובכללי זמן האימונים שלי נע בין 30 – 45 דק'. זמן קצר מאוד עם מעט מאוד מנוחה ואימון אינטנסיבי. אני בפאמפ מטורף בכל מהלך האימון, דופק גבוה וכדומה. "חזק ומהר״, זה המוטו שלי. אני לא נמרח בחדר כושר.

זמני המנוחה בין סט לסט משתנה על פי התרגילים, אני לא מאמין בזמני מנוחה קבועים. לרוב זה נע בין דקה לדקה וחצי בתרגילים מורכבים, ובכל השאר זה משתנה עקב כך שאני מבצע סופר סטים רבים וזמן המנוחה קצר.

מהו תפריט התזונה שלך?
    - אין לי תפריט קבוע, וזה מאוד משתנה לפי הדיאטה והמטרות שלי לכן אני לא יכול לפרט יותר מדי על תפריט התזונה שלי מכיוון שהוא משתנה ממועד למועד.

@DannyG מוסיף ושואל: מה דעתך על אירובי? האם אתה חושב שזה חשוב למטרת היפרטרופיה?
    - בעקרון אירובי לא ממש תורם להפטרופיה; הוא כן גורם להתאוששות, מה שכן בסופו של דבר יכול לגרום לעליה יותר מהירה במאסה. חוץ מזה, כשיש כל מני סוגים של אירובי, לדוגמה אינטרוולים, ניתן על ידם לשפר את מהירות העליה במאסה. כמובן בשילוב עם אימוני כוח שהם חובה.

האם אתה במאזן קלורי חיובי או שאתה במצב תחזוקה כל השנה?
    -אני במאזן קלורי חיובי של בין 200~500 קלוריות רוב השנה, וברגע שיש לי אירוע או PHOTO SHOOTING אני יורד למאזן קלורי שלילי של 500 קלוריות. אני עושה זאת באמצעות דיאטה דלת פחמימות ושומר על צריכת חלבון גבוהה.

לסיכום: אלון, ספר לנו משהו שאנחנו לא יודעים עליך?
    - אני מנגן על גיטרה בזמני הפנוי, וכמו שציינתי בהתחלה אני עושה מדיטציה ועוסק ברוחניות.

בסוף הראיון הודתי לאלון גבאי על זה שהקדיש בשיחת הטלפון שהגיחה מגרמניה כשעה וחצי, ואיחלתי לו בהצלחה בהמשך הדרך.

אלון בתגובה: תודה רבה לך על הראיון, ללא ספק אתה אתגרת אותי בשאלות מעניינות ועל כך אני מודה לך.
    אני מזמין אותך ואת שאר הגולשים להכנס ולהתרשם מהאתר שלי, בו אני מעדכן על בסיס קבוע מבזקים, עדכונים, ותמונות מתחרויות.

https://www.facebook.com/ALONSIXPACK

אז זהו חברים יקרים, אשמח לשמוע את חוות הדעת שלכם! הושקע פה מאמץ וזמן רב, אני אישית מאוד נהנתי לראיין את אלון. בחור אנטלגנט, נעים הליכות ומגניב - וללא ספק פתח לי את התאבון לבצע ראיונות נוספים.

אהבת? לחצו על כפתור הLike:193ek::s28:

תעשו המון כבוד לאלון גבאי!!

אלון גבאי1.jpg

אלון גבאי 3.jpg

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/1/14
  2. 4,105 נק' מוניטין
    0
    shahar18

shahar18 משתמש משקיע משתמש כבוד

shahar18
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,838
    אהבתי מאוד, קבל ח"ח :161bd:
    היית אומר לו שיעשה משתמש פה בפורום

3. 47,428 נק' מוניטין
    0
    Eyal

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    תודה רבה:s28:

4. 418 נק' מוניטין
    0
    Raw

Raw משתמש פעיל

Raw
    לייקים:
    272
    חד"כ:
    הולמס פלייס
    אייל כל הכבוד באמת אין מילים לכמה שאתה משקיע בפורום! לנושא אלון גבאי נשמע בחור רציני ואנטלגנט , ונראה מדהים ,איזה פיזיק:s47:

5. 47,428 נק' מוניטין
    1
    Eyal

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    תודה רבה לך, ללא ספק אין מילים בפי - בן אדם ענק.

6. 8,987 נק' מוניטין
    0
    avrahm90

avrahm90 משתמש קבוע

avrahm90
    לייקים:
    562
    מוזר לאללה,
    יש לי 1RM יותר ממנו (למעט בנץ') ואני ניראה חצי ממנו, וגם אני טבעי כמוהו...
    מה התירוץ שלו היום?! גנטיקה?
    חחחח

Rabbit nervous, Psycho ו-the Raccoon אוהבים את זה.
  7. 47,428 נק' מוניטין
    0
    Eyal

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    אברהם, כפי שאלון השיב - הוא יותר מתמקד בסופר סטים ודרופ סטים.

Please, בוא לא נכנס לוויכוחים על כל העניין.

Leviathan ו-avrahm90 אוהבים את זה.
  8. 13,071 נק' מוניטין
    1
    Tom

Tom משתמש על משתמש כבוד

Tom
    משתמש כבוד
    לייקים:
    6,191
    חד"כ:
    גרייט שייפ (כפ"ס)
    כל הכבוד אייל.
    אני באופן אישי חושב שהכנסת משהו חסר ויותר מזה באופן מעניין ביותר.
    מחכה לראיון הבא.

LiorKim ו-Eyal אוהבים את זה.
  9. 242 נק' מוניטין
    1
    Trainer

Trainer משתמש פעיל

Trainer
    לייקים:
    65
    לא נותן לי להביא לך עוד מוניטין אבל באמת כל הכבוד!!!

כמו שכבר אמרו לפני אתה מחייה פורום 'מת' ואתה מביא תכנים חדשים ומאוד מעניינים.

מחכה להפתעה הבאה :)

Isravil ו-Eyal אוהבים את זה.
  10. 1,511 נק' מוניטין
    1
    LiorKim

LiorKim משתמש קבוע

LiorKim
    לייקים:
    624
    אייל יא תותח ! רואים שאתה משקיען לא סתם אתה מנהל פיטנס

Eyal אוהב/ת את זה.
  11. 470 נק' מוניטין
    0
    Workout1

Workout1 משתמש פעיל

Workout1
    לייקים:
    149
    איזה שיפור מהראיון הקודם! שיחקת אותה אייל! :)

Eyal אוהב/ת את זה.
  12. 32,181 נק' מוניטין
    0
    nlr666

nlr666 משתמש כבד

nlr666
    לייקים:
    10,736
    חד"כ:
    הרקולס ג'ים
    אייל,
    אין מילים,מתעלה על עצמך כל פעם מחדש!
    מחכה בקוצר רוח לראיון עם מאור ולבאים אחריו..

Eyal אוהב/ת את זה.
  13. 47,428 נק' מוניטין
    0
    Eyal

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    תודה איציק!

ללא ספק אלון אהב את השאלה שלך.

nlr666 אוהב/ת את זה.
  14. 3,787 נק' מוניטין
    0
    EliC

EliC משתמש קבוע

EliC
    לייקים:
    934
    חד"כ:
    הולמס פלייס רננים רעננה
    כל הכבוד

15. 11,271 נק' מוניטין
    0
    Daniel Barack

Daniel Barack משתמש על משתמש כבוד

Daniel Barack
    משתמש כבוד
    לייקים:
    5,558
    יצאה אחלה כתבה.
    כל הכבוד על הכל!

Eyal אוהב/ת את זה.
  16. 47,428 נק' מוניטין
    0
    Eyal

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    אלון מוסר את תודתו על הכתבה.

image.jpg

17. 786 נק' מוניטין
    0
    shoshoavi

shoshoavi משתמש פעיל

shoshoavi
    לייקים:
    105
    נהנתי לקרוא, ראיון ענייני ופנטסטי. תודה לך אייל.

18. 47,428 נק' מוניטין
    0
    Eyal

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    תודה לך על השאלה הנפלאה שאלון ענה לה בחיוך ובכיף.

19. 47,428 נק' מוניטין
    0
    Eyal

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    תודה רבה דניאל, ללא ספק אתה הובלת את הכתבה הזו להצלחה בעקבות השאלות הפנטסטיות שלך.

Danarg אוהב/ת את זה.
  20. 89 נק' מוניטין
    0
    DannyG

DannyG משתמש מתחיל

DannyG
    לייקים:
    86
    חח אני מניח שהגיע הזמן לשלב אירובי בלוז שלי :)
    אחלה כתבה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...