הסיפור שלי עם הפיריפורמיס

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י ^pala, ‏29/5/14.

טוען...
  1. 16,787 נק' מוניטין
    11
    ^pala

^pala משתמש משקיע

^pala
    לייקים:
    2,302
    הסיפור שלי עם הפיריפורמיס

חלק #1

הקדמה (אפשר לדלג)

הפציעה שלי, ובעצם כל המסע המוזר הזה שחוויתי עד להחלמה ערך כ~4 חודשים בהם למדתי מספר דברים על איך לא רק לא לוותר, אלא גם למדתי איך ברוב המקרים אני תלוי אך ורק בעצמי, איני יכול לסמוך על אף אחד, ועל אף הבחנה של אף אדם, ותמיד להקשיב אף להטיל ספק בכל דבר, כי בעולמנו כיום אין דבר שהוא מדוייק במאת האחוזים.

הפציעה התחילה לי בסביבות נובמבר 2013, ממש בחפשש שלי ובזמן שעשיתי את הקורס מדריכי חדר כושר. אחרי שהתחלתי SS והמשכתי להעלות משקלים, באחד האימונים הרגשתי כאב חד בצידו הימני של הגב, על גבול האגן סלאש גב תחתון. הפציעה הרגישה, ונראתה כמו פציעת גב לכל דבר. המשכתי להתאמן ולהעלות משקלים עד שהכאב החמיר עד למצב שהכאב נשאר קבוע, חד, כואב, בעצם 24\7 ללא החלמה. כשהייתי מבצע סקוואטים, אפילו עם משקל גוף, הייתי מרגיש 'צביטות' באותו איזור. זה היה מטריד. וויתרתי על הסקוואט והמשכתי לעלות בדדליפט מספר אימונים מצומצם עד שבאחד הסטים הרגשתי שכל האזור הימני (הפצוע) התחיל לכאוב ולצרוב, יום למחרת הרגשתי חולשה יוצאת דופן עד כדי אי יכולת להזיז את האגן ומאז בעצם למשך שלושה חודשים וקצת הייתי תחת כאבים שלא נעלמו בכלל והחמירו בקצב מפחיד אחרי כל תזוזה קלה של הרגל הימנית שלי (בעיקר תנועות של סקוואטים קלים, דדליפט, הליכות ממושכות, ובעיקר ישיבה ממושכת) ופשטו בעצם לכל אורך הרגל הימנית.

לקראת דצמבר נאלצתי לוותר על סקוואטים ודדליפט לחלוטין, והייתי חתח כאב מתמשך באותו צד שלא נעלם ומחמיר לאחר ישיבה ממושכת או כל תנועה מאמצת של האגן. החלטתי לנסות את מזלי עם טיפולים כירופרקטים שלפי חיפוש זריר הניבה המון המלצות ומקרים דומים בהם טיפול כירופרקטי עזר להם. ההתחלה הייתה מבטיחה, המון קליקים, אבחנה שהגוף שלי לא סימטרי, רגל קצרה יותר, ויהיה אפשר לתקן את זה. לצערי, שלמתי קצת יותר מ אלף ש"ח אבל לא יצא מכך כלום. יצאתי בסוף דצמבר מהטיפולים שאני לגמרי לבדי, עם כאבים שלא פוסקים והייתי מיואש לגמרי, באמת שהאמנתי בתוכי שלא אוכל לבצע הרמות יותר. התחלתי לחפש שעות על גבי שעות על האזור, פציעות, פורומים, אשכולים, פוסטים, מדריכים, סרטונים, הייתי ממש אובססיבי. כל היום חשבתי רק על דבר אחד, איך מחלימים מהחרא הזה, לא נחתי אפילו לרגע.

בזמן התקופה הזאת חוויתי אלפי פציעות – מבלטים בדיסקיות, לפריצות, דלקות, קרעים בשריר, ספונדילוליסטזיס ועוד. התקופה הזאת הייתה מייגעת כאשר יכולים להיות אלפי סיבות למה כואב לי וכל פעם אבחנתי אצלי פציעה אחרת. תדעו לכם שלקרוא בפורומים של פציעות ומחלות יגרמו לכם למחלות בסוף. בזמן הזה כל פעם ניסיתי תרגילים ומתיחות אחרות בבית בתקווה שאחד מהם יהיה המושיע. אחד החשדות שהיו לי לתקופה ממושכת הייתה בעיה מסויימם ב מפרק ה SI (sacroiliac ) המפרק המחבר את הירך עם האגן, ומואשם לעיתים רבות בתפקוד לקוי ויכולות דלקתיות מאוד קלות. ניסיתי לחזק את האזור המון ואפילו קראתי על דרכים כירוגיים או תרופתיים כי באמת האמנתי שזאת הבעיה שלי.

האחד השיטוטים שלי באתר נתקלתי בתגובה של אחד המשתמשים שטען שיש שריר שנמצא ליד המפרק של שריר האגן שנוטה לגדול, ללחוץ על המערכת העצבית ולגרום לכאבים. די צחקתי. מסתבר שטעיתי, על אף ההרגשת הביטחון שהייתה לי במשך חודשיים שמצאתי את ה'בעיה' שלי, אוף כמה ביטחון היה לי, כמה לא ידעתי כלום. מסתבר, כנראה, שזאת הייתה הבעיה שלי כל הזמן הזה. למדתי שלא קל בכלל לבצע הבחנות, גם כבעל מקצוע וגם כבעל ניסיון. לכל דבר יכולים להיות אלפי הסברים ולא צריך להיות דבוק רק בסיבה אחת, כי אחרת אתה מפספס הרבה אלמנטים מסביב ואולי הייתי נשאר בתאוריה שלי שהיא לא כל כך רחוקה, אבל עדיין פשוט לא נכונה.

חלק #2

אז מהו פיריפורמיס?

העתק מגוגל, כי ככה: השריר האגסי (TA: Musculus piriformis, בלטינית: בעל צורת אגס) ממוקם בחלקו העמוק של העכוז. כיווצו של השריר מביא לייצוב של ראש הירך במרחשת ולהנעת הירך לכיוון סיבוב חיצוני ופשיטה וגם להרחקת הירך כאשר היא כפופה.

דרך השריר או בסמוך לו עובר מערכת העצבים התחתותה. כאשר השריר מגורה, יפגע גם העצב ויופיעו תסמינים הקשורים לפגיעה בעצבים לכל אורך הרגל.

מתי הכאבים מופיעים?

הכאבים מופיעים בעיקר לאחר תנועות לא סימטרים של הגוף לאחר מאמץ, כמו פלטפוס, דיספרופורציות בין הרגליים\אגן, ומאמץ לא מאוזן. בהרבה מקרים הצד הפצוע בדרך כלל בלווא באגן שלא מתפקד כראוי ביחס למקבילו. הכאבים הולכים ומחמירים ככל שיש יותר תזוזה ותנועה, או ככול שיושבים יותר על כיסא.

למה הכאב לא עובר?

משני סיבות: מאורך החיים של האדם המודרני, ומהמיקום של השריר. הסיבה לטענה הראשונה היא שהאדם המודרני יושב המון, וזהו הסיבה מספר אחת לכאבים. הסיבה השניה היא שהאזור הוא מאוד, מאוד תזוזזתי ופעיל, ואזור שצריך להחלים זקוק למנוחה. בגלל שהאזור כל כך פעיל, הוא יוצר דלקות ובעצם לא נותן לפציעה להחלים, אף פעם.

תוך כמה זמן אפשר להחלים מהפציעה?

תלוי בחומרת הפציעה, ישנם אנשים שרק חוו 'צביטות' קלות ולכן מעט דאגה מדי יום יעלימו לגמרי את התופעה. אצל אנשיםשהפציעה היא חמורה, ידרשו חודשים, עד כדי שנים בשביל להחלים לגמרי מאותה הסיבה שציינתי מקודם, במיוחד החברה שיושבים הרבה ואו יש להם בעיות ביומכניות.

ברוב המקרים החברה עם המצב החמור יותר ימשיכו לחוות כאבים קלים און\אוף לתקופות מסויימות אבל הפציעה לא אמורה להטריד אותם יותר.

מהו התהליך שצריך לעבור?

התהליך הראשון שצריך לעבור הוא מחשבתי: הפציעה הזאת לא תעבור תוך כמה ימים, היא תחזור, לפעמים היא תחמיר, במיוחד בהתחלה. אצל אנשים חלשים יש צורך דחוף להתחזק, מבלי להתחשבן בכאבים. אצל אנשים חזקים פשוט זקוק דאגה והתמדה עם מתיחות ותרגילים על בסיס יומי. התהליך הוא ארוך ולוקח חודשים להחלים לגמרי, זאת פציעה לטווח הארוך, אבל אני מבטיח שזה לא כל כך נורא. ברגע שמבינים שזה בסך הכל תינוק בכיין שמבקש צומת לב מפסיקים לדאוג ופשוט מבצעים מתיחות ותרגילים עד שהכל עובר, עד לפעם הבאה.

תהליך נוסף שצריך לבדוק הינו תהליך ביומכני או טכניקה של התרגיל שנפצעת ממנו. רגל קצרה מעט שלא הובחנה או כל בעיה אחרת יכולה לגרום לצד אחד להחריף יותר. לכן דרוש שינוי בטכניקה ויותר תשומת לב.

זהו? רק מתיחות?
    ועיסויים, אבל כן, זהו. קצת מוזר כי הפציעה נשמעת חמורה, והיא הרגישה לי מאוד חמורה. הייתי בלחץ אבסורדי וחשבתי שיש לי נזק בלתי הפיך בגב אבל יש ביטוי שנקרא "תערו של אוקאם" שטוען שהפתרון הנכון הוא הפתרון הפשוט ביותר. KISS

חלק #3

איך מטפלים בפציעה:

ישנם מספר דרכים להחלים מהפציעה;

מתיחות:

אני משתף איתכם את המתיחות שהכי עזרו לי, ושאני מבצע אותם על בסיס יומי קבוע

עיסויים:

כמה שיותר לחץ יותר טוב.

Neuro Flossin:

הנושא הזה שנוי במחלוקת. הרעיון שלו הוא, אני לא בטוח, אבל קשור למתיחה של המערכת העצבית, או לפי מה שהבנתי, "תזוזה של הקו של המערכת העצבית התחתונה". המערכת העצבית התחתונה של הגוף מתחילה מהגב ומסתיימת בכף הרגל, לכן כאשר יש פגיעה מסויימת בכל נקודה או אזור של המערכת העצבית, אפשר להרגיש את הכאבים במקומות שונים לגמרי, בטווח של הרגל. בכל מקרה, הרגשתי טוב עם זה ואני מאמין שזה די עזר לי.

*איך אני התמודדתי ומתמודד עם הבעיה?

בעקבות מאמר והרצאה שנתקלתי כאן בעזרת הפזיוטרפיסט כאן: http://bretcontreras.com/a-revolution-in-the-understanding-of-pain-and-treatment-of-chronic-pain/
    http://www.ted.com/talks/elliot_krane_the_mystery_of_chronic_pain

הבנתי שבעצם אני הוא הישות שיוצרת את כל בעיות שלי והחלטתי לצאת במתקפה חזיתית עם הפציעה, התחלתי את הפרוטוקול פציעות של ביל סטאר, שבמהלכה האזור כמעט צרח, טרתי משמע. לא וויתרתי והמשכתי לבצע מתיחות ועיסויים. הגעתי למצב שהצלחתי להכפיל את המשקלים שלי מתחילת הפציעה ולרוב להמנע מכאבים למרות שלפעמים הם חוזרים כי אני מודה, נמאס כל הזמן למתוח ולעסות. אבל זה עובד.

*אני מדריך חדר כושר מוסמך, מתעסק בעיקר באימוני כוח. אני לא מתיימר להיות בעל מקצוע רפואי כו כדומה, ואיני מתחייב שכל המידע שמוצג כאן הוא מדוייק או נכון, כל הנושא מסוכם על פי הכתב שלי, ההרגשה שלי והניסיון שחוויתי. הנושא לא עבר הגייה כי ככה.

*עוד קריאה: http://en.wikipedia.org/wiki/Piriformis_syndrome http://www.gav-clinic.com/articles/307-piriformis-syndrome
    --- עידכון הודעה, ‏29/5/14, תאריך ההודעות המקורית: ‏29/5/14 ---
    @talp @akyeruc @PomFect @SSnick @הקובה

2. 12,979 נק' מוניטין
    0
    talp

talp משתמש משקיע

talp
    לייקים:
    4,038
    חד"כ:
    קאנטרי זכרון
    אני מזדהה איתך מאוד.
    כאבים מאוד דומים אבל אי אפשר לדעת אם יש לנו את אותה הפציעה.
    כרגע לפחות הפתרון שלי הוא לוותר לגמרי על סקוואט ודדליפט כבדים לצערי.
    אפילו סקוואט בלי משקל יכול לעורר לי את האיזור ככה שכרגע אני מוגבל בצנועה ובתרגילים

3. 15,952 נק' מוניטין
    0
    DarY

DarY משתמש משקיע משתמש כבוד

DarY
    משתמש כבוד
    לייקים:
    2,419
    נשמע כמו הפציעה שיש לי , באיזה מתכונת היית מבצע מתיחות ועיסויים? כמה פעמים ביום וכמה זמן?

אחרי 3 חודשיים בפציעה לדעתך הפרוטקול של סטאר יעזור?

וכמובן תודה רבה על השיתוף!

4. 16,787 נק' מוניטין
    0
    ^pala

^pala משתמש משקיע

^pala
    לייקים:
    2,302
    התחלתי את הפרוטוקול בעצמם בינואר, שזה חודשיים אחרי שנפצעתי. הכאבים נחלשו לפני שהתחלתי את הפרוטוקול ולא היה לי מה להפסיד. הפרוטוקול היה רק לסקוואט ונמשך ~שבועיים, שבשבוע הראשון אחרי כל סט של סקוואט, אפילו עם משקל אפסי, היו לי כאבי תופת כבר אחרי הסט הראשון. מה שעזר היה אחרי כל סט למתוח ~30-60 שניות כל פעם ולעסות עם כדור לאקרוס עד שהכאבים נחלשים ואז לתת עוד סט. הכאבים היו חוזרים וכל הרגל הייתה מפמפמת לי אבל המשכתי. אחרי שבוע כבר הרגשתי שאחרי כל סט פחות כואב לי ולוקח לי פחות זמן למתוח ולעסות עד שכאב לי מעט אחרי סטים, אבל החלמתי לחלוטין מכאבים ביום יום. אחרי כמה שבועות כבר החלמתי כמעט לגמרי כשלפעמים מופיע לי מעט כאבים, שהיו עוברים אחרי 'סשן' של כמה דקות עיסויים ומתיחות, כל העסק הזה מתפרס על כמה חודשיים וגם היום אני לפעמים מותח מעט וצצים לי חוסר נעימות.

כדרך אגב, הפציעה יותר מתרחשת ומופיעה בדדליפט מאשר בסקוואט. הטריק הוא פשוט לתת תשומת לב למקום ולהמשיך להתקדם ולא לפחד מהכאב.

5. 15,952 נק' מוניטין
    0
    DarY

DarY
    משתמש כבוד
    לייקים:
    2,419
    זהו , אצלי הפציעה בעיקר בסקואט ובדדליפט יחסית בסדר למרות שאתמול העמסתי משקל והכאבים חזרו ,

אני שוקל לנסות את פרוטקול הפציעות עם סקואט החל מיום ראשון ולוותר על הדדליפט/פעם בשבוע קל.

יש המלצות כלשהם? איזה מתיחות לעשות בין הסטים? לקרוס אתה נוגע בדיוק במקום הכואב או מעסה את כל הישבן?

אצלי יש כאב חזק באיזור המרחיקי ירך אבל הפציעה באה מהפריפורמיס שמקרין לאורך כל הרגל..

השאלה אם יש טעם לפרוטקול היות ואני מעל חודשיים פצוע

6. 16,787 נק' מוניטין
    0
    ^pala

^pala משתמש משקיע

^pala
    לייקים:
    2,302
    אני מניח שאחרי 25 חזרות האזור יפמפם לך ואתה תרגיש כאבים
    הכי עזר לי לעשות עם כדור לקרוס ספציפית על האזור (אני מרגיש דיגדוג מאשר כאב) בערך דקה ואני מרגיש הרבה יותר טוב. המתיחות שהכי עוזרים לי הם המתיחה עם הישיבה, והמתיחה הראשונה ב 2:38

7. 2,312 נק' מוניטין
    0
    PomFect

PomFect משתמש משקיע

PomFect
    לייקים:
    276
    חד"כ:
    ▪█───█▪
    לקחתי את הרעיון של העיסוי היום-יומי לתשומת ליבי. אפילו שהבעיה שלי מאוד שונה משלך, אצלי זה מסתכם רק במשקלים גבוהים בסקוואט, והפציעה נעלמת לי אחרי שבועיים שאני לא עושה סקוואטים אבל חוזרת לי אחרי האימון (היפרטרופיה בפיריפורמיס, ואז הוא לוחץ על העצב). לי אין טיפה של כאב בגב, רק באיזור האגן/ירך. אני עושה עיסויים רק לפני האימון, אז אם זה עבד לך וגם ככה אני מתחיל להתאייש אז עדיף ללכת עם ראש בקיר ולנסות גם:up:

8. 305 נק' מוניטין
    0
    Or_chen

Or_chen משתמש פעיל

Or_chen
    לייקים:
    78
    חד"כ:
    Private gym
    אני ינסה את כל המתיחות באופן קבוע וינסה קצת לשחרר את האיזור. זה ממש דומה למה שיש לי, והאיזור הזה שסימנת באמת גורם לי ללחץ שמתפשט גם לגב שיש לי אי נוחות כאילו אני חייב כל הזמן להזיז את האיזור וכו'. גם התפקוד של השריר מאוד דומה לאיזה שהיא תנועה שמאוד לא נוחה לי ויוצא לי קליקים כל הזמן(לא כמו קליק ביד שאתה מוציא ואז רק אחרי חצי שעה אולי תצליח שוב)..
    תודה רבה שפירטת על הכל גם על איך קיבלת את זה והסיבות בדרך כלל שמקבלים את הבעיה. הקטע שאני באמת רוב היום אני יושב, גם בבית ספר וגם בבית וממש לא נוח לי לשבת אני חייב להזיז את המקום כל הזמן או להזיז את הרגל..

9. 1 נק' מוניטין
    0
    ג'סי

ג'סי משתמש מתחיל

ג'סי
    לייקים:
    1
    לפני כחודשיים החל לכאוב לי הגב התחתון באופן שלא מנע ממני לנהל שגרת חיים. המשכתי בפעילות הגופנית שלי: אירובוקס, אירובי מדרגה, ריצה ואימוני כוח בחד"כ. בתום החודשיים החלה תופעה שלא חוויתי קודם. איזור ספציפי בצד שמאלי של גב תחתון עם הקרנה לעכוז ואגן עד לכף רגל שמאל. הכאבים בלתי נסבלים במנח שכיבה (בעיקר על הגב ועל הצדדים) ובישיבה תוך הישענות לאחור. ישיבה ברכב היא סיוט מתמשך עבורי.

בצילום סיטי נצפתה פריצת דיסק ובלט שלוחצים על השק הדורלי.

לי זה לגמרי מרגיש כמו פיריפורמיס.

כפי שמצוין כאן גם שוברת ראש וחוקרת כיצד לצאת מהמצב הזה.

עברתי עיסוי (כואבבבב) של ספורטתרפיסט שכלל לחיצות טריגר פוינט ומדבקות קנסיו.
    ניסיתי כירופרקטיקה
    ניסיתי קורסי מתיחות
    חדלתי מאימוני הכושר

כרגע נוטלת כדורים נוגדי דלקת, עושה עיסוי טווינה, פיזיותרפיה ומעט תרגילי יוגה באופן עצמאי לשחרור גב תחתון.

יש הטבה מינורית, אך מבחינתי, כל עוד שאני יושבת ויש כאב, אני לא בריאה, וזה מדכא אותי מאודדדדדדד.

מתגעגעת לאימונים שלי.

עד מתי?????

10. 0 נק' מוניטין
    0
    Dudual

Dudual משתמש מתחיל

Dudual
    לייקים:
    0
    שלום
    לפי התסמינים שרשמת כאן אני סובל מאותה הבעיה
    לפי מה שאני מנסה לשחזר סוג של ישיבה ממושכת משרדית התחילה סוג של דלקת והכאב מתגבר בישיבה
    אך לעומת רוב התגובות כאן
    במצב של סקוטים איני מרגיש כאבים
    כאב חד מאוד קורה כשאני בשכיבה ומרים את הרגל הימנית
    אני מרגיש את שריר הישבן נמתח וכואב מאוד

11. 554 נק' מוניטין
    0
    Yhonatan

Yhonatan משתמש מתחיל

Yhonatan
    לייקים:
    41
    כמה זמן עבר מאז תום החודשיים (תחילת ההקרנות?)?

בכל מקרה,
    הטיפול יכול להשתנות במידה ומדובר בתסמונת פיריפורמיס לעומת פריצת דיסק. ההרגשה שלך חשובה לתהליך החזרה לפעילות אבל אל תמהרי לקבוע ולאבחן על סמך הרגשה(ללמוד ולקרוא תמיד כדאי). אם לא ביקרת אצל פיזיותרפיסט אני חושב שמאוד כדאי לך. עדיף להגיע לקליניקה פרטית שעובדת בין היתר עם ספורטאים מאשר ללכת למכון קהילתי, אני מניח שהתור יגיע יותר מהר אבל התהליך יהיה יותר יקר.
    בינתיים תעשי כל דבר שלא גורם לכאב להופיע ו/או להחמיר אותו. בשני המקרים (פיריפורמיס/פריצת דיסק) בהנחה ואין החמרה וגירוי מוגזם של האזור המצב אמור להשתפר והכאב אמור לרדת.
    --- עידכון הודעה, ‏4/4/18, תאריך ההודעות המקורית: ‏4/4/18 ---
    קרא את התגובה מעל.
    אי אפשר לאבחן ולטפל בך בצורה מיטבית ללא אבחון ובדיקה מסודרת, הסיפור לא מספיק. כל עוד אין החמרה וסימפטומים נוספים שמופיעים לך במהלך הזמן תוכל לנסות על עצמך כל מיני דברים (מתיחות, מסאז', תרגילים כאלה ואחרים) ולחקור באינטרנט בעצמך במידה ויש לך זמן ורצון לעניין או לגשת לפיזיותרפיסט ולקבל אבחון יותר מסודר.

12. 1 נק' מוניטין
    0
    ג'סי

ג'סי משתמש מתחיל

ג'סי
    לייקים:
    1
    סוגרת 3 חודשים מתוכם חודש וחצי עם הקרנות לרגל שמאל.
    לא מסוגלת לקמר את האגן, ולכן הישיבה ברכב בגדר בלתי אפשרית.
    מטופלת בפיזיותרפיה.
    היום ניגשתי לייעוץ אצל רופא מומחה באופן פרטי.
    לאחר שסיימתי 30 כדורי סלקוקס, רשם לי ליריקה והמליץ על זריקה.
    במידה ולא תעזור הזריקה, אין מנוס מניתוח.
    זה לא פירופורמיס, אלא בעקבות פריצת הדיסק.
    גם הרופא וגם הפיזיותרפיסטית הדגישו שאני יכולה לעשות הכל ובתנאי שאין כאב.
    מקווה לחזור לשגרה במהרה!!!
    תודה על התגובות

נ.ב.
    רק בתקופה הזו נוכחתי לדעת עד כמה מערכת הבריאות בישראל לוקה בחסר.
    הרופאים מצויינים, אבל כל תור נקבע לעוד 3-6 חודשים.....הזויייייייי
    עושה הכל פרטי ונשענת על ביטוח פרטי. מדינת חלם!

Yhonatan אוהב/ת את זה.
  13. 1,074 נק' מוניטין
    0
    Michael Pichenuk

Michael Pichenuk משתמש פעיל משתמש כבוד

Michael Pichenuk
    משתמש כבוד
    לייקים:
    164
    חד"כ:
    DiaMond gym נתניה
    היי. נשמע לי שמשהו התפספס באבחנה שלך. האם מישהו בחן אותך גם בתנועה?? אני מטפל במקרים כאלו על בסיס יומיומי ולא מכיר הרבה מקרים שהסתבכו כל כך. או שיש משהו נוסף ברקע או שמשהו התפספס ממליץ לך לקבל חוות דעת נוספת. וממליץ על פיזיותרפיה . אין ספק שהמערכת מתסכל ומייגעת ולפעמים צריך לנסות. ראיתי פה המלצות על מתיחות טובות וחזרה הדרגתית לפעילות במשקלים קלים יכולה להיות גם טובה. ממליץ בד"כ על תרגילים אסימטריים כמו לאנגים.

14. 0 נק' מוניטין
    0
    Carmit

Carmit משתמש מתחיל

Carmit
    לייקים:
    0
    שלום רב.
    מזדהה עם כל מילה שכתבת
    3 חודשים אני עם כאב חד בישבן והקרנה לרגל שמאל.
    כל הרופאים אומרים ישר בלט. אכן יש בלט אל לא מסביר את הכאב הזה. לאחר מחקר וקריאה באינטרנט גיליתי שיש את תסמונת הפיריפורמיס. כאבים איומים שלא מניחים לי. אני עושה מתיחות ועיסויים וממשיכה בספורט והכאב חוזר. בדיוק שהתחלתי לפקפק בכל הנושא נתקלתי בכתבה המדהימה שלך היום. כולי תקווה שאם אמשיך לבצע את המתיחות והניסויים כפי שאתה מתאר בסוף זה יעבור. כי לאחר שהגוף מתקרר מה עיסוי או מתיחה או מהאימון הכאב חוזר כאילו לא עשיתי כלום בנדון. פשוט מייאש. אני מרגישה שאני ממש חלק מהכתבה ורוצה להאמין שבסוף זה יעבור. אין לי ספק שזו פציעת ספורט כי לאחרונה העמסתי גם משקלים כנראה מעבר ליכולת וגם ריצה מהירה. תודה רבה לך על השיתוף

15. 15,952 נק' מוניטין
    0
    DarY

DarY
    משתמש כבוד
    לייקים:
    2,419
    תנסי עבודה עם גומיה לא חסר ביוטוב סרטונים איך

16. 0 נק' מוניטין
    0
    Carmit

Carmit משתמש מתחיל

Carmit
    לייקים:
    0
    יש תחושה שאחרי שעובדים על השריר ע״י עיסוי מתיחה. עובר שעה שעתיים והשריר חוזר להתכווץ? כאילו שאין הטבה ולא הייתה הטבה. האם זו התחושה ?
    מאןד מבלבל? בנוסף יש זרמים וקצת כאב בגב שקרוב לשריר. האם בסוף התהליך הזה הוא יתגמש חזרה? ולא יתכווץ יותר

17. 356 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    85
    כאב בישבן יכול לנבוע מלחץ על עצב שקורן לכיוון הישבן ובמורד הרגל, יכול להיות מעומס על שרירי הישבן, ויכול גם ללחוץ על העצב.
    המורכבות היא גדול ולא קלה לאבחון עצמי., הכתובת לאבחון וטיפול היא על ידי פיזיותרפיסט.
    ניתן לקבוע דרך מכונים של קופ"ח (המתנה של חודשיים-4 ח'. לפיזיו' פרטי תור מיידי.
    אם תרצי המלצות לפיזיותרפיסט פרטי צייני את האזור המבוקש.
    ניר, פיזיותרפיסט ספורט.

Carmit אוהב/ת את זה.
  18. 0 נק' מוניטין
    0
    Carmit

Carmit משתמש מתחיל

Carmit
    לייקים:
    0
    פיזותרפיסט אבחן את הפציעה. לאחר שאני חשדתי. הוא אימת. זה כואבבבבב כמה זמן ייקח לזה לעבור. אני עושה עיסויים ומתיחות. שוקלת להתאמן כפי שציינת בכל הכוח. עד עכשיו ארבעה חודשים הורדתי עומס לחלוטין. ועשיתי רק אלפטיקל הליכות וזהו.
    המיואשת.

19. 356 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    85
    אם יש לך פיזיותרפיסט, הוא הכתובת לשאול את השאלה.
    אין לנו מספיק מידע כדי לייעץ לך בעניין

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...