המדריך השלם ל: יוהימבין, אפדרין וקלן ("שורפי שומן")

הנושא בפורום 'סטרואידים ותרופות' פורסם ע"י Mike, ‏19/6/10.

טוען...
מצב נושא:
הנושא נעול.
 1. 68,216 נק' מוניטין
  3
  Mike

  Mike מנהל אתר מנהל

  Mike
  מנהל
  הצטרף:
  ‏30/7/08
  הודעות:
  88,285
  לייקים:
  10,072
  מין:
  זכר
  לאור השאלות החוזרות העלנו את ה FAQ הזה, אם מישהו ישאל בפורום שאלות שמופיעות פה כבר, האשכול שלו ינעל ללא הודעה מוקדמת.

  ** כל התוכן המוצג באתר הינו באחריות הקורא בלבד ויש להתייעץ עם יועץ רפואי או/ו מדריך מוסמך לפני כל ביצוע תוכנית אימונים/תזונה המוצגים באתר, הנהלת האתר אינה לוקחת אחריות על מעשי הגולשים ובאה לספק מידע בלבד **


  אפדרין - Ephedrine
  שאלה: האם אפדרין חוקי?
  תשובה: אפדרין אינו חוקי בארץ ישראל, אך חוקי במדינות אחרות כגון: אנגליה, ארה"ב ועוד.

  שאלה: למי אפדרין מתאים?
  תשובה: אפדרין מתאים לכל אדם שהוא בריא; ללא מחלות פסיכולוגיות/פסיכוטיות או מחלות כילייה, עיכול, לב או לחץ דם. כל מחלה כרונית שלא הזכרתי גם כן ברשימה.

  שאלה: למה אפדרין משמש?
  תשובה: אפדרין הינו ממריץ ומעלה את חילוף החומרים בעקיפין (5% לערך). התרופה ניתנת בד"כ לחולי אסטמה ולאלו הסובלים בעיות בדרכי הנשימה. אפדרין לא יוריד לך את השומן אם לא תשקיע בתפריט תזונה ותוכנית אימונים כנדרש.

  שאלה: ישנם סוגים שונים של אפדרין, מהם ולמה הם משמשים?
  תשובה: ישנם 2 סוגים של אפדרין (שמעניינים אותנו): האחת היא גירסה רפואית נקייה שנקראת HCL והשנייה היא גירסה לא נקייה אשר מלווה ביותר תופעות לוואי וקשה יותר לבקר על המינון שלה.
  ברגע שאתם נוטלים אפדרין, מה שמעניין אתכם זה Ephedrine HCL. זו היא הגירסה הנקייה שמכילה 99% אפדרין, לעומת הגירסה השנייה שנקראת Ephedrine Extract אשר מקורה מצמח האפדרה (אפדרין בעצם מגיע מצמח)

  שאלה: האם נדרש לקחת משהו בנוסף לאפדרין? מה עם קפאין ואספירין?
  תשובה: סייקל קלאסי של אפדרין יהיה בשילוב עם קפאין. הוכח במספר מחקרים על חיות ובני אדם שקפאין יכול להעצים את אפקט האפדרין, כנראה בגלל ניוד השומן של הקפאין (שימו לב, שקפאין לבדו ינייד שומן, אך הגוף לא באמת ישתמש בו. לכן נטילה של קפאין בלבד יהיה חסר תועלת).
  אספירין יכול להיות יעיל לאנשים שמנים (25% שומן ומעלה). לאלו שפחות מכך, אין בו ממש ייעול והוא יכול ליצור בעיות, בעיקר במערכת העיכול.

  שאלה: מה זה EC או ECA?
  תשובה: EC פירושו Ephedrine + Caffeine (אפדרין+קפאין)
  ו ECA פירושו Ephedrine + Caffeine + Aspirin (אפדרין + קפאין + אספירין)

  שאלה: מה המינון שנדרש לקחת?
  תשובה: מינון הוא תלוי משקל. בחורה במשקל 60 ק"ג לא תקח אותו מינון (מ"ג) כמו בחור ששוקל 100 ק"ג.

  המינון המקסימלי לפי המחקרים האחרונים הוא 75 מ"ג אפדרין על 750 מ"ג קפאין (יחס של 1:10). לדעתי מינון של 750 מ"ג קפאין הוא מוגזם ולא הייתי ממליץ לעבור את ה600 מ"ג ביום.
  המינון היומי תלוי גם במינון הכדורים: ישנם כדורים של 30 מ"ג, 25 מ"ג, 8 מ"ג ועוד. לכן, למי שיש כדורים של 30 מ"ג, שיצרוך מינון מקסמלי של 60 מ"ג ביום. אל תחתכו כדורים (ללא פס מפריד עליהם) מהסיבה שיש ריכוז שונה במבנה הפיזי של הכדור. עד משקל 70 ק"ג הייתי ממליץ על 50 מ"ג אפדרין יחד עם 400 מ"ג קפאין. קפאין מגיע בד"כ במינונים של 200 מ"ג. זה לא קריטי אם תקחו 500 או 400 מ"ג - לא חייבים להתאים את היחס ל 1:10.
  מעל 70 ק"ג אפשר להגיע למינון המקסימלי ה"מומלץ".

  מינון גבוה יותר הוא לא בהכרח טוב יותר. אתם כנראה לא תמותו ממינון גבוה יותר, אבל לעשות EC OVERKILL הוא דבר טיפשי שיכול לגרום (אולי) לנזקים בעתיד.
  יש לקחת מנות של 25-30 מ"ג כל 3-4 שעות. אם אתם צריכים לקחת 75 מ"ג ביום ויש לכם כדורים של 25 מ"ג אז היום שלכם יראה כך:
  מנה #1: 8 בבוקר:
  מנה #2: 12:00 בצהריים
  מנה #3 16:00
  סה"כ 75 מ"ג. עם כל כדור תצטרכו 200 מ"ג קפאין [עדיף בטבליות כדי לבקר על המינון ולא ע"י קפה]).
  אפשר לקחת עד 40-60
  דקות לפני האימון לקבל מעט מרץ.
  אפדרין נדרש לקחת כל יום, גם בימים ללא אימון באותו המינון בדיוק (לא בהעמסת פחמימות).

  שאלה: האם אפדרין בטוח לשימוש לטווח הארוך?
  תשובה: לפי מספר מחקרים שנעשו על בני אדם, אפדרין בטוח לשימוש של מספר שנים במינונים שהם גם יחסית גבוהים ממה שבדרך כלל ממליצים (שוב, לא לעבור את ה 75 מ"ג. אל תחשבו שכמה שיותר טוב יותר משובח, אתם לא תרדו יותר במשקל).
  למידע נוסף: שימוש לטווח הארוך באפדרין

  שאלה: האם ניתן לשלב קלן או יוהימבין עם אפדרין?
  תשובה: אין לקחת אפדרין בשילוב עם קלן בשום פנים ואופן מכיוון ששניהם עובדים על רצפטורי הבטא וקלן משבית את הרצפטורים הללו לאחר 2-3 שבועות רצופים של שימוש (זו אחת הסיבות שחובה לעשות הפסקה בשימוש בקלן). קיימת מחלוקת לגבי שימוש עם יוהימבין מכיוון יוהימבין ואפדרין ידועים כחומרים המעלים את לחץ הדם, אם נקח את שניהם יחד הדבר יכול לעשות נזקים במיוחד אם אנו באימון עצים. לכן, אם אתם ממש רוצים לקחת יוהימבין ואפדרין ביחד (די מטופש לדעתי, מכיוון שאחד עובד על רצפטורי האלפא והשני עובד על רצפטורי הבטא. קצת כמו למשוך חוט משתי צידיו, לא תגיעו עם זה לשום מקום) ניתן לעשות זאת כאשר יש 4 שעות הפרש בין הנטילה של אפדרין ליוהימבין (או ההפך).

  שאלה: האם ניתן להשיג אפדרין בפורום?
  תשובה: לא ניתן להשיג אפדרין באתר ואם תבקשו זאת כאן (באופן גלוי או בהודעה פרטית) אתם תושעו מהאתר לצמיתות. אתר LBS/קילוגרם אינו סוחר בחומרים שאינם חוקיים ונועד לספק מידע בלבד. בנוסף כל המידע כאן על אחריות המשתמש ואיננו לוקחים שום אחריות על ההמלצות הללו והיישום שלכם בשטח.

  למידע נוסף על החומר:
  המאמר השלם על אפדרין  קלנבוטרול (קלן) - (Clenbuterol (Clen


  שאלה: מהו קלן ולמה הוא משמש?
  תשובה: קלן משמש גם הוא לבעיות בדרכי נשימה בדומה לאפדרין. קלן עובד על אותם הרצפטורים כמו אפדרין (רצפטורי הבטא), אך זמן מחצית החיים של קלן גדול יותר ולכן החומר חזק יותר. קלן מעורר את חילוף החומרים פי-2 מאפדרין (10%, לא לבנות על כך, אם אין תפריט תזונה במאזן קלורי שלילי + תוכנית אימונים כנדרש, קלן לא יעזור).

  שאלה: האם קלן חוקי?
  תשובה: קלן לא חוקי ברוב מדינות העולם. במדינות אשר הוא כן חוקי נדרש מרשם רופא. בארץ הוא אינו חוקי ואינו ניתן להשיגו עם מרשם.

  שאלה: מי יכול לקחת קלן?
  תשובה: קלן מתאים לכל אדם שהוא בריא; ללא מחלות פסיכולוגיות/פסיכוטיות או מחלות כילייה, עיכול, לב או לחץ דם. כל מחלה כרונית שלא הזכרתי גם כן ברשימה.

  שאלה: האם נדרש לקחת משהו בנוסף לקלן?
  תשובה: קלן אפשר לקחת לבד, אם כי קפאין יכול לעזור בהגברת אפקט המרץ. עם הזמן קלן "סוחט" את הגוף (כנראה בגלל ניצול של גליקוגן-מאגרי הפחמימה) ולכן חלק מהאנשים ירגישו עייפות ותחושה של "דרסה אותי משאית". קפאין מעלה את אפקט המרץ ונותן עוד מספר שעות של חסד.

  שאלה: האם נכון שאסור לקחת קלן ליותר משבועיים רצוף? מדוע?
  תשובה: לא מומלץ לקחת קלן במשך יותר משבועיים רצופים. לקיחה ממושכת תגרום לפגיעה ברצפטורי הבטא בגוף מה שיכול לגרום לבעיות חמורות מאוד שיאלצו אתכם ליטול תרופות במשך שארית חייכם.
  קיימת אפשרות לקחת קלן במשך תקופה העולה על שבועיים אך צריך לשלב מוצר בשם Ketotifen. המוצר יכול לעזור במניעת שיתוק הרצפטורים ולתת עוד כמה שבועות של שימוש בקלן (6-8 שבועות לערך). המינונים של Ketotifen הם 2-3 מ"ג לפני השינה.

  למחקרים: http://www.lbs.co.il/showthread.php?t=13354


  שאלה: מהם המינונים שנדרש לקחת?
  תשובה: קלן מגיע בדר"כ בכדורים של 20 מק"ג (מיקרו גרם) או 40 מק"ג. הקלן מחולק ל2 סוגים, קלן המיוצר כמוצר רפואי וקלן שהוא אנדרגראונד הנעשה במעבדות "מחתרתיות" (פחות פיקוח, אבל בדר"כ יותר זול ולא תמיד פחות איכותי). בדומה לאפדרין ולכל תרופה שתקחו כל חייכם, קלן תלוי משקל. המינונים הם בין 80 מק"ג ל 160 מק"ג, כאשר את המינון בטווח הגבוה יקחו אנשים ששוקלים 100 ק"ג ומעלה ואת המינון בטווח הנמוך יקחו אנשים שהם באזור ה 60 ק"ג (נשים בד"כ).
  הלקיחה תהיה בפירמידה עולה ויורדת, אפשר לשחק עם כך אין סוף.
  יש לקחת כל כדור במרווח של 3-4 שעות מהכדור הקודם. יש לקחת קלן כמה שעות לפני האימון (4-6) מחשש לעלייה בלחץ הדם בזמן האימון. לכן, כדאי לקחת קלן ישר בבוקר ולהתאמן לקראת הצהריים/ערב.
  קלן נדרש לקחת כל יום, גם בימים ללא אימון באותו המינון בדיוק. (לא בהעמסת פחמימות)

  סייקל לדוגמה יראה כך:

  (כדורים של 40 מק"ג):

  יום 1-4: 40 מק"ג
  יום 4-8: 80 מק"ג
  יום 8-14: 120 מק"ג

  אין לקחת קלן ליותר מ-14 ימים רצוף (ללא Ketotifen)  שאלה: האם קלן בטוח לשימוש בטווח הארוך?
  תשובה: הדבר אינו נבדק ולכן לא מומלץ לעשות יותר מ 2-3 סייקלים של 14 ימים (עם הפסקה) או לא להריץ יותר מסייקל אחד של קלן עם Ketotifen למשך 6-8 שבועות מבלי חודש הפסקה.
  ישנם מספר מחקרים על סוסים (אמיתיים, לא בני אדם שהם "גדולים") אשר קיבלו מינונים אסטרונומים של קלן (מאות מיליגרמים, כאשר המינון המומלץ הוא עד 160 מיקרוגרם) ונמצא שיש הרס של תאי לב. שוב, ניתנו להם מינונים הגבוהים באלפי אחוזים מהמינון שמומלץ לקחת בשביל לעזור לאיבוד השומן, לכן לא הייתי מסיק מהמחקרים הללו שום מסקנות, מה גם שהם נעשו על סוסים ולא על בני אדם.
  ישנם מספר מחקרים על בני אדם חולי לב אשר מראה דווקא שיפור במבנה הלב והיפטרופיה מזערית גם ללא אימון באזור של הלב.

  שאלה: כמה זמן הפסקה נדרש לקחת בסייקל של קלן?
  תשובה: אם אתם משתמשים ב Ketotifen ההפסקה בין סייקל לסייקל תהיה לפחות חודש. אם אתם משתמשים רק בקלן, נדרש לעשות הפסקה של לפחות 2-3 שבועות על כל שבועיים צריכה. לדוגמה, 14 יום לקחנו קלן בפירמידה, נעשה הפסקה של 14-21 ימים ולא נקח קלן. נדרש לעשות זאת כדי שרצפטורי הבטא יחזרו לתפקוד אידאלי.

  שאלה: האם ניתן לקחת אפדרין או יוהימבין עם נטילת קלן או בזמן ההפסקה?
  תשובה: אפדרין עובד על רצפטורי הבטא גם כן, לכן לא מומלץ לקחת אפדרין בזמן ההפסקה מקלן כי המטרה שלנו היא לתת לאותם הרצפטורים "לנוח". יוהימבין עובד על רצפטורי האלפא ואפשר לקחת יוהימבין בזמן ההפסקה. אין לשלב שום חומר ממריץ כמו יוהימבין או אפדרין בשימוש עם קלן.

  שאלה: האם ניתן להשיג קלן בפורום?
  תשובה: לא ניתן להשיג קלן באתר ואם תבקשו זאת כאן (באופן גלוי או בהודעה פרטית) אתם תושעו מהאתר לצמיתות. אתר LBS/קילוגרם אינו סוחר בחומרים שאינם חוקיים ונועד לספק מידע בלבד. בנוסף כל המידע כאן על אחריות המשתמש ואיננו לוקחים שום אחריות על ההמלצות הללו והיישום שלכם בשטח.

  למידע נוסף על החומר: כל מה שרציתם לדעת על קלן  יוהימבין - Yohimbine


  שאלה: האם יוהימבין חוקי?
  תשובה: החוקיות של יוהימבין בארץ שנוייה במחלוקת. ניתן לייבא אותו רק עם מרשם של רופא או אישור ממשרד הבריאות. המוצר חוקי ונמכר בהמון מקומות בעולם (אירופה, אמריקה, אסיה ועוד).

  שאלה: יוהימבין במקור, מהו? והאם הוא מתאים לי?
  תשובה: ליוהימבין מספר שימושים, אחד מהם הוא לפתור בעייה של אי-זיקפה אצל אנשים הידועים עם בעיה בנושא זה. בנוסף, ברפואה הווטרינרית החומר נועד לשחזר אי תחושה בחיות.
  נמצא כיעיל להורדה בשומן, במיוחד בשומן העיקש (מתייחס לגברים עם 12% שומן ומטה ולנשים עם 18% שומן ומטה).
  יוהימבין מתאים לכל אדם שהוא בריא; ללא מחלות פסיכולוגיות/פסיכוטיות או מחלות כילייה, עיכול, לב או לחץ דם. כל מחלה כרונית שלא הזכרתי גם כן ברשימה.

  שאלה: מהם המינונים והשילובים שנדרש לקחת?
  תשובה: יוהימבין הוא חומר תלוי הורמון ההאינסולין ומאוד בעייתי באופן הצריכה שלו.
  המינון המקובל בתחום המחקר הוא 0.2 מ"ג יוהימבין לכל 1 ק"ג משקל. אם אתם שוקלים 100 ק"ג, אתם תצטרכו לצרוך 20 מ"ג יוהימבין. אפשר לקחת זאת עם 200 מ"ג קפאין כדי לקבל עוד קצת מרץ ואולי גם לנייד שומן טוב יותר. בנוסף ממליצים לקחת זאת עם ל-טירוזין (1-3 גרם) כדי להגביר את זמן מחצית החיים של היוהימבין וגם יכול למנוע התכווצויות של שרירים.
  ניתן לצרוך את כל המינון של היוהימבין יחד ללא חלוקה, אם כי במחקר שנעשה על שחקני כדורגל נמצא שהם חילקו את המנה שלהם לשתיים: 10 מ"ג בבוקר ו-10 מ"ג בערב (20 מ"ג סך הכל למרות ששקלו 80-85 ק"ג, עברו מעט את המינון המקובל).
  באותו מחקר, תוך 21 ימים, השחקנים ירדו מ9% שומן ל7% שומן. ירידה של 2-3% באחוז שומן נמוך שכזה היא תופעה מרשימה.

  שאלה: האם יוהימבין בטוח לשימוש?
  תשובה: יוהימבין לא נחקר לטווח הארוך, אך אפשר לומר שניתן לקחת אותו בזמן החיטוב שלכם מדי יום למשך כל אותה תקופה. ניתן לציין שאין לקחת יוהימבין ביום העמסת הפחמימות כי הדבר יכול לפגוע ביעילותה. במחקרים שנעשו במשך תקופה של 3-6 חודשים לא נצפו בעיות מיוחדות עם נטילת יוהימבין.

  שאלה: האם ניתן לקחת אפדרין או קלן עם נטילת יוהימבין?
  תשובה: יוהימבין עובד על רצפטורי האלפא, אפדרין וקלן עובדים על רצפטורי הבטא. לכן אם נשתמש ביוהימבין עם שילוב של אחד מהחומרים האלה (קלן או אפדרין) לא נפיק שום תועלת או כזו שאינה שווה את תופעות הלוואי של 2 החומרים.
  אפשר לקחת יוהימבין בהפרשים של 4 שעות מאפדרין, אני לא ממליץ שוב בגלל עלייה מסיבית בלחץ הדם והשוני ברצפטורים.

  שאלה: מהו אופן השימוש ביוהימבין?
  תשובה: השימוש ביוהימבין הוא בעייתי מכיוון שהוא תלוי אינסולין. ברגע שיש סביבה "אינסולינית" יחד עם יוהימבין, האינסולין בעצם משתק את החומר ולא מאפשר לו לבצע את הפעולה שלו בגוף.
  לכן, כדאי לקחת יוהימבין על קיבה ריקה בבוקר מבלי לאכול שום דבר, ללכת לעשות פעילות אירובית (בלבד, אין לקחת יוהימבין לפני אימון משקולות - אלא אם בא לכם להגיע למיון [לחץ דם]). לאחר הפעילות האירובית נדרש לחכות; הזמן שנדרש לחכות הוא 4 שעות מזמן הצריכה של היוהימבין. אם אתם לא מעוניינים לקחת זאת על קיבה ריקה בבוקר, יש לקחת זאת לאחר 4 שעות מאז שאכלתם ארוחה (חשוב שלא תהיה גדולה מידי, עד 600-700 קלוריות. מעל לכך יכולה להיווצר בעיה עקב עיכול ארוך).
  יש לקחת יוהימבין, לעשות אירובי ולא לאכול 4 שעות מרגע הצריכה של הכדור. ז"א שכן, אתם צריכים לצום 8 שעות.

  להלן 2 דוגמאות להמחשה טובה יותר לשימוש ביוהימבין:

  מקרה 1, כאשר קמים בבוקר:

  קמים בבוקר --> לא אוכלים שום דבר --> לוקחים יוהימבין 0.2 מ"ג על כל ק"ג משקל + 200 מ"ג קפאין (+אופציה ל-טירוזין 1-3 גרם) --> מחכים 40-60 דקות --> הולכים לעשות אירובי (לדוגמה האירובי 60 דקות וחיכינו לפני כן 60 דקות, סה"כ עברו שעתיים מהצריכה) ---> אוכלים לאחר שעתיים (סה"כ 4 שעות מאז שצרכנו את הכדור)

  מקרה 2, כאשר אוכלים ארוחה:

  אכלנו ארוחה (לא גדולה מידי, הגבול יהיה 700 קלוריות לערך. לא לקחת את זה כשחור ולבן; אם אכלתם מזון בצורה נוזלית הוא יתעכל מהר יותר ולכן אפשר להעלות במעט את המספרים הללו) --> חיכינו 4 שעות --> לקחנו יוהימבין 0.2 מ"ג על כל ק"ג משקל (+אופציה ל-טירוזין 1-3 גרם) --> חיכינו 40-60 דקות --> אירובי (של 60 דקות לדוגמה) --> אכלנו לאחר שעתיים (בהנחה שחיכינו 60 דקות, אכלנו סה"כ 4 שעות מזמן הנטילה)
  יוהימבין נדרש לקחת כל יום, גם ביום ללא אימון ולשמור על אותם הכללים. לא מומלץ לקחת יוהימבין ביום העמסת פחמימות.

  שאלה: ישנם סוגים שונים של יוהימבין, מה ההבדל בניהם?
  תשובה:
  בדומה לאפדרין, יוהימבין הוא גם כן צמח. ישנה את הגירסה הנקייה הרפואית שהיא יוהימבין HCL והגירסה הלא נקייה הנקראת יוהימבין Bark אשר מכילה יותר תופעות לוואי וקשה יותר לבקר על המינון. אי לכך, ניתן לדבוק בגירסה הרפואית HCL, כל המינונים המוזכרים במאמר זה מתבססים על HCL ולא Bark.

  שאלה: האם ניתן להשיג יוהימבין בפורום?
  תשובה: יוהימבין לפעמים מופיע בפורום קנייה ומכירה.

  ניתן להעזר במאמרים:

  יוהימבין/Yohimbine – מהו?

  פרוטוקולי השומן העיקש

   
מצב נושא:
הנושא נעול.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...