מידע יוצא מגלן, מעוניין לעזור למלש"בים, ולתת טיפים מהשירות והגיבושים

הנושא בפורום 'אירובי וכושר קרבי' פורסם ע"י supernova, ‏9/6/17.

טוען...
  1. 177 נק' מוניטין
    2
    supernova

supernova משתמש מתחיל

supernova
    לייקים:
    46
    אהלן חברים, אני יוצא מגלן,מאמן קבוצת הכנה לצבא. עשיתי גיבוש מטכ"ל ויום סיירות כמובן, ואני ליפטר לפני, תוך כדי ואחרי הצבא. אוהב מאוד את שני העולמות ויש לי הרבה מה להגיד בנושאי ההכנה, האימונים, פציעות, ובעיקר בעיקר מה שתרצו לשאול. מוזמנים לשאול הכל ואשמח לענות

נערך לאחרונה ב: ‏9/6/17
    Trainer, hanan ו-PAWND אוהבים את זה.
  2. 33 נק' מוניטין
    0
    roie_456

roie_456 משתמש פעיל

roie_456
    לייקים:
    19
    לפי זה שאתה יוצא מגלן ועשית גיבוש מטכל אני מסיק שסיימת אותו ולא עברת.
    יש לך מושג למה? או טיפים בשביל לעבור גיבוש?
    ובכללי על מגלן- איך היחידה?

3. 177 נק' מוניטין
    0
    supernova

supernova משתמש מתחיל

supernova
    לייקים:
    46
    אמת, עשיתי גיבוש בתור מלש"ב, לא עברתי והתקבלתי דרך ראיון.
    קשה להגיד, וזו תמיד תשאר עבורי תעלומה...מניח שכי הראיתי ביצועים חלשים בימים האחרונים בזחילות (התחלתי אקטים בשלישי העליון וסיימתי בתחתון). בסדרי הגעה לדוגמה הייתי טוב לאורך כל הגיבוש ואני מאמין שבזה התחשבו בראיונות.
    כמובן שיש עוד פרמטרים אישיותיים, סוציומטריים ושכלתניים שנלקחו בחשבון, אבל את זה אין לי איך לבקר. יכול לומר בוודאות רק לגבי האקטים הפיזיים.
    הטיפ שלי לגיבושים זה לתת הכל מעצמך, בכל רגע נתון ובלי לשמור כוחות ולעשות חישובים...פשוט תהיה במיטבך בכל הפרמטרים, תשאר חיובי ובמצברוח ותקווה לטוב. כמובן שיש עוד המון דברים שמשפיעים...

4. 6 נק' מוניטין
    0
    PAWND

PAWND משתמש מתחיל

PAWND
    לייקים:
    3
    כל הכבוד על היוזמה.
    אילו טיפים היית ממליץ למלש"ב שעתיד לגשת ליום סיירות ובתקווה גם לגיבוש מטכ"ל ?
    לפי ההתנסות שלך בשני העולמות, ליפטינג ואימונים במכון עוזרים בגיבושים או שרק במהלך המסלול ?
    תודה מראש !

5. 3,425 נק' מוניטין
    0
    Shreder

Shreder משתמש פעיל

Shreder
    לייקים:
    181
    איזה גף היית?

6. 177 נק' מוניטין
    0
    supernova

supernova משתמש מתחיל

supernova
    לייקים:
    46
    קרא מאמרים על ימי הסיירות, שאל חברים, תבין איך זה עובד. אחר כך תעריך כמה זמן יש לך להתאמן, ותבנה לעצמך סרגל אימונים שיביא אותך ליום סיירות בפיק מבחינת היכולת. הכל עניין של הדרגה כדי שלא תפצע, ומצד שני אתה רוצה לבוא מוכן.
    אני ממליץ על ליפטינג תמיד, אבל תקשיב לגוף...אם אתה מתקשה להתאושש, מעלה יותר מדי מסה שכבר קשה לך לרוץ או חווה תסמינים לא טובים אחרים, שים את הדגש לכיוון אקטים של ריצה כי בסוף (השיטה עקומה, אני יודע) אבל על זה נבחנים...כוח ומסה לא בונים במסלול, הוא אינטנסיבי ותובעני מדי, והמטבח הצהלי לא בדיוק מפנק בחלבון...אבל תמיד אפשר להסתדר
    אין דבר כזה אצלנו

PAWND אוהב/ת את זה.
  7. 6 נק' מוניטין
    0
    PAWND

PAWND משתמש מתחיל

PAWND
    לייקים:
    3
    יום הסיירות שלי בסביבות ספטמבר-אוקטובר ככה שיש לי זמן אבל לא יותר מדי. בינתיים מנסה לשלב ריצה ומכון (לא תמיד יצא בגלל בגרויות אבל כבר נגמר). אילו אימוני ריצה היית ממליץ לעשות (אינטרוולים, ריצות נפח, ספרינטים בעלייה וכו') ?

8. 33 נק' מוניטין
    0
    roie_456

roie_456 משתמש פעיל

roie_456
    לייקים:
    19
    אשמח לשמוע קצת על היחידה- המסלול הפעילות וכדומה,ובעיקר בתכלס- נהנת שם?

נערך לאחרונה ב: ‏9/6/17
  9. 622 נק' מוניטין
    0
    Ger

Ger משתמש פעיל

Ger
    לייקים:
    239
    חד"כ:
    פרופיט עפולה
    אהלן.
    האם יצא לך להתמודד עם שין ספלינט?
    כיצד שילבת בין פאוורליפטינג לאימונים לגיבוש ביעילות? האם הרגשת שהיכולות של הפאוורליפטינג עזרו לך בצורה מסוימת בגיבוש?
    תודה מראש.

10. 21 נק' מוניטין
    0
    ornonfx

ornonfx משתמש מתחיל

ornonfx
    לייקים:
    6
    אהלן
    אשמח קצת לטיפים לגיבוש יחטיות צנחנים...
    אני גם כמוך ניגשתי לגיבוש מטכל רק שהודחתי ביום השלישי.
    מה דעתך על הגדסר של הצנחנים ופרט על הסיירת
    כמה לערך מתקבלים מיחטיות צנחנים למגלן?
    ואיך לדעתך להתאמן לגיבוש בצורה הטובה ביותר? כרגע אני בכושר חזק, עושה המון אינטרוולים ומשלב אימוני ליפטינג כמה שאפשר.

11. 177 נק' מוניטין
    0
    supernova

supernova משתמש מתחיל

supernova
    לייקים:
    46
    ספרינטים בעלייה חובה, מאוד ממליץ בחול עמוק כי זה מה שתפגוש...זה כיף מנטלית להגיע בידיעה שהתמודדת עם זה, כי חול בפעם הראשונה מכניס לשוק. ממליץ על דיונות שלוקח לך 20-40 שניות לעלות בספרינט, חזרות בריצה קלה-בינונית...לאט לאט תשחק עם העצימות בכך שתוסיף סיבובים\מרחק\תקצר מנוחה וכו...
    ממליץ גם לזחול בחול כי מי שלא רגיש והעור שלו לא משופשף עלול להפצע ולדמם מלא, וזה מאט אותך לעומת אנשים שלא כל המרפקים והברכיים שלהם מלאים בדם...
    מסלול בין שנה ו4 לשנה ו7...כל שנה זה קצת משתנה ואני לא מעודכן בדיוק במחזורים הנוכחיים...מסלול מאתגר ומגוון, נוגעים בהמון תחומים, מתארים והכשרות...אני מאוד מבסוט על השירות. המון ממנו קשה אבל החברים שקיבלתי לחיים זה משהו ששווה הכל...אני לא אכווין ליחידה כזו או אחרת כי זה לא תלוי בנו, אבל כל המיוחדות\מובחרות עושות הרבה (טוב,לפחות רובן) ובכולם יש אנשים טובים...שזה הכי חשוב לדעתי...כמובן שגם הגדודים זה שירות מחשל, מעולה, ועם אנשים טובים...כל אחד כבודו במקומו מונח. אבל לי אישית היה טוב ביחידה.
    לא יכול לומר מספרים...אבל זה בערך חצי לפלסר חצי למגלן והיתר לעורב\חה"ן.
    לא עשיתי את היחטיות, אבל כמו כל גיבוש...זחילות, אלונקות, סדרי הגעה..הוא בערך יום יומיים מאוד עצימים אבל זהו...הוא פחות ארוך מבחינת ימים מהאחרים. להתאמן כמו לשאר הגיבושים הייתי אומר...אין יותר מדי הבדל בתוכן.
    ממליץ לא להגיע בתקופת מסה אם אתה עושה ליפטינג, אתה תהיה כבד וחבל.
    לא התמודדתי, יש לי חבר מהצוות שהתמודד. הוא היה חדול מהמון אקטים במסלול אבל זה עבר.
    אני אישית בחודשים שלפני הגיבוש השתדלתי להשאר יחסית חטוב ויחסית נייטרלי, ושמתי את הדגש העיקרי באימונים על ריצות...בגיבוש הליפטינג רק מאט אם אתה בא מסיבי מדי. בשירות עצמו זה כבר משהו אחר, אם חברים שלי לקחו 35 קילו ציוד אני לפעמים גם הייתי לוקח 50 (יחסי למשקל גוף). בסוף מצב שיש צוות שלם של חזירים ליפטרים ששוקלים 90 קילו כל אחד זה מצב מדהים, כי לצוות יש יכולת סחיבה משוגעת והוא יכול להשאר יותר זמן בשטח או לקחת יותר אמל"ח. את זה לאט לאט מבינים בצה"ל, ומבינים שלוחם לא אמור להיות רץ מרתון...אבל ייקחו עוד שנים עד שהחזון הזה באמת ימומש בפועל והצבא יצליח לגרום ללוחמים שלו (בעקביות) להעלות מסה תוך כדי ההכשרה. זה אתגר

Ger אוהב/ת את זה.
  12. 21 נק' מוניטין
    0
    ornonfx

ornonfx משתמש מתחיל

ornonfx
    לייקים:
    6
    אמרת חצי מגלן וחצי לפלסר... חצי מאיפה?
    ולדעתך הרמה של הפלסר נופלת ממכם?

13. 177 נק' מוניטין
    0
    supernova

supernova משתמש מתחיל

supernova
    לייקים:
    46
    התכוונתי שהכמות מהיחטיות זהה.
    ולא נכנס לזה...כל מי שמתגייס (לאו דווקא לקרבי) ועושה תפקיד משמעותי ומקריב מעצמו הוא תותח מבחינתי, (ואני יחסית אדם מתון ולא מיליטריסטי.)

14. 93 נק' מוניטין
    0
    lolmit

lolmit משתמש מתחיל

lolmit
    לייקים:
    3
    איזה טיפים תתן ללוחם איסוף קרבי בסדיר , איך לשמור על הגב שלו תקין לחיים?(כן גם בסדיר ישנה סחיבת משקל מטורפת).

15. 1 נק' מוניטין
    0
    urw

urw משתמש מתחיל

urw
    לייקים:
    1
    על איזה משטח מתבצעים הספרינטים והזחילות בגיבוש יחטיות צנחנים?

16. 616 נק' מוניטין
    0
    tchcaphr

tchcaphr משתמש קבוע

tchcaphr
    לייקים:
    282
    זה לא קשור למילטריזם, זה קשור לזה שיש אנשים שנותנים מעצמם ויש אנשים שלא..
    מותר להעריך את זה גם במסגרת צבאית.

17. 177 נק' מוניטין
    0
    supernova

supernova משתמש מתחיל

supernova
    לייקים:
    46
    בסדיר אני יודע שיש סחיבות משקלים :) שמע, אני לא אורטופד, ולא פיזותרפיסט. מה שאני כן יודע זה שתקשיב לגוף שלך. אם הכל מרגיש תקין, תודה לבורא (או לבודהה, או לכל דבר אחר שאתה מאמין בו). אם דברים מתחילים להשתבש, להציק, להכאיב, להדאיג, דחוף תעלה את זה לרופא היחידה כדי שיכווין אותך לטיפול. בצבא יש נטייה לדחות, להסתיר, להדחיק כדי לא לדפוק את חברים שלך...וזה יפה, אבל הבריאות שלך באמת מעל הכל. זכור את זה. שירות קל אחי :)
    בגיבוש יחטיות זה קורה בגבעות שמאחורי הבאח. זה חצי סלעי, חצי דשאי-בוצי כזה...לא חול עמוק זה בטוח.
    הבחור שאל אותי על הרמה של הפלס"ר לעומתנו. עניתי שאני לא מתכוון להכנס לזה כי קטונתי מלהשוות בין יחידות, אבל אני מעריך את כולם במידה שווה כי לכל יחידה\גדוד יש את הקשיים שלה\שלו, ועד שלא היית במקומו של אדם אין לך זכות לשפוט או להכריע מה הוא עובר. התכוונתי שגם בתפקידים לא קרביים יש תרומה אדירה בהמון מקרים, אבל אני מעריך מאוד קרביים כי זה קושי שעברתי ואני מכיר (למרות שאני לא מיליטנטי ונגד קידוש החרב וכל החרא הישראלי שאנחנו חוטאים בו). כל שירות מסוג כזה הוא מאתגר. אין לך מה להכנס איתי לתיקונים חבר, אני יודע למה התכוונתי.

18. 0 נק' מוניטין
    0
    mahaloz

mahaloz משתמש מתחיל

mahaloz
    לייקים:
    0
    אהלן, אני כרגע מתאמן ליום סיירות אני מתאמן כבר שנה לזה (בכללי אני מתאמן שלוש שנים). אך השנה הזו היא השנה היחידה שחוויתי פציעות ספורט. אני כרגע משתקם משין ספלינט ועכשיו אני עם כאבים בכתף אבל כל יום שעובר הם משתפרים. הכושר קרבי שלי הוא בראשון(לרוב אנחנו עושים כוח שם) וברביעי(לרוב זה 70% אירובי 30%כוח) ואני הוספתי עוד 2 אימוני כוח בשלישי ושישי, נראלך שזה יותר מידי עקב הפציעה בכתף, אם כן איך אתה מציע שאשנה את תוכנית האימונים שלי? לפרוטוקול אני מכוון למטכל. תודה מראש :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...