ייעוץ שין ספלינט

הנושא בפורום 'אירובי וכושר קרבי' פורסם ע"י Ger, ‏5/5/17.

טוען...
  1. 628 נק' מוניטין
    0
    Ger

Ger משתמש פעיל

Ger
    לייקים:
    244
    חד"כ:
    פרופיט עפולה
    שלום חברים.
    אני מתאמן ליום סיירות זמן רב ולצערי לפני כשנה תפס אותי שין ספלינט שפשוט לא עזב וחזר בכל פעם שניסיתי לחזור לפעילות.
    לא מזמן לאחר החלמה כוללת חזרתי בהדרגה ברמה שהתחלתי לרוץ מ200 מטר ועליתי כ150 מטר בשבוע, חיזקתי תאומים, החלפתי נעליים וכו', ולצערי השין ספלינט חזר כעת כשהגעתי ל1500.
    אני מיואש מאוד, היום סיירות עוד פחות מחצי שנה ואין לי מושג מה לעשות, לא רואה כרגע אופציה מלבד פשוט להמשיך לרוץ.
    אשמח לעזרה והכוונה בנושא, בעיקר כיצד ניתן לרוץ למרות הפציעה ולא להחמיר את המצב, וראיתי כבר כמה אנשים שעושים כך. תודה מראש.

2. 12,143 נק' מוניטין
    0
    hanan

hanan משתמש משקיע משתמש כבוד

hanan
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,396
    אני לא בטוח שמדובר על שין ספליט, לפעמים יש כאב שנובעים מלחץ של השריר על מעטפת השריר.
    אם הכאבים הם נסבלים, רמת כאב עד 3 מתוך 10 אפשר לרוץ מעט ולאט רצוי על משטח רך.
    אם הכאב חזק מזה כדאי להבדק
    אם אתה יכול לצלם את עצמך רץ מאחור למשך 30 שניות אפשר לראות אם יש משהו חריג בריצה.

BlackSwan אוהב/ת את זה.
  3. 628 נק' מוניטין
    0
    Ger

Ger משתמש פעיל

Ger
    לייקים:
    244
    חד"כ:
    פרופיט עפולה
    היו לי שין ספלינטים (מאובחנים) בעבר וזה בהחלט מרגיש מעט שונה הפעם למען האמת. הכאב לא קיים בשום מצב חוץ מבמישוש באיזור השוק התחתונה, בריצה לא מורגש, אז מאמין שאמשיך לרוץ.
    ובשמחה, אצלם ואעלה מחר. תודה רבה!

4. 4 נק' מוניטין
    1
    Pitria

Pitria משתמש מתחיל

Pitria
    לייקים:
    1
    בתור אחד שעבר יומס וגיבוש שייטת בהצלחה
    ועבר את אותו דבר, תן לי להרגיע אותך
    שין ספלינט בתחילת דרכו הוא לא נורא בכלל.
    אתן לך כמה דרכים להחלים ולהימנע מיזה:
    1. הרבה מתיחות, דגש על תאומים ועל שרירי העכוז(מאוד קריטי לריצות ולגיבושים וכו)
    2. פיזיותרפיה - עיסויים וממליץ על דיקור יבש שירפה לך את השריר ויווצר פחות לחץ על העצם.
    3.סרגל מאמצים- הגורם מספר 1 לפציעות אצל מלשבים. תעלה במאמץ לאט, כרגע אל תעלה בכלל, וגם כשיעבור תעלה לאט לאט , מבין את הלחץ שלך לקראת המיונים אבל זו טעות שבגללה הרבה נפצעים לפני המיונים או במסלול, אתה לא חייב להיות רץ אולימפי כדי לעבור יומס , באמת שלא.
    4. תזונה - לא נראה לי שצריך להרחיב יותר מידי שמור על מספיק חלבונים ותזונה טובה להתאוששות הגוף.
    5. מנוחה - לא לרוץ כל יום .
    6. כדורי כורכום c2 - שין ספלינט ובכלל כאבים שיופיעו לך מהריצות כרגע ובצבא הם בדרכ תוצר של דלקות , כורכום הוא נוגד דלקת טבעי בריא ומומלץ (עזר לי ולהרבה חבר'ה מהכושר קרבי ) יעזור למנוע פציעות בעתיד גם.

מה שרשמתי לך כאן הוא מניסיוני המר כשהייתי מלשב טיפש שהתאמן כמו מטורף וחווה פציעות כאלו כמעט כל הזמן, וזה הידע שצברתי ועזר לי בסופו של דבר להבריא ולצלוח את המיונים.

בהצלחה ביום סיירות, תן בראש והכל בראש.

יהב אוהב/ת את זה.
  5. 628 נק' מוניטין
    0
    Ger

Ger משתמש פעיל

Ger
    לייקים:
    244
    חד"כ:
    פרופיט עפולה
    תודה גבר. מעריך מאוד!