כאב מעצבן במפרק כף היד

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י Arbuz, ‏12/4/16.

טוען...
  1. 9 נק' מוניטין
    0
    Arbuz

Arbuz משתמש מתחיל

Arbuz
    לייקים:
    9
    יש לי כבר כשבועיים כאבים מעצבנים במפרק כף היד של יד ימין איפה שה- Pisiform ו- Triquetrum. בעצם הבולטת הזאת בצד ימין של יד ימין, (בתמונה זה מופיע בצד שמאל של יד שמאל).

http://www.achilles.co.il/images/itempics/BN_171.jpg?unique=18/02/2014+16:38:20

אני עושה עכשיו SS ואני לא יכול לעשות פרס ובנץ', אני לא יכול להחזיק מוט ריק לשנייה אחת אפילו כי הכאב חזק מאוד כשאני מחזיק את המוט ואני לא רוצה להחמיר את הכאבים.
    להפתעתי הצלחתי לעשות אתמול מתח ולא הרגשתי כאבים אבל בבנץ' והפרס זה כמו שרשמתי שורה מעל.
    בדדליפט יש קצת כאבים שאני יכול לסבול אבל לא יודע אם אני ימשיך לעשות אותו בינתיים, נראה איך זה ירגיש מחר.
    בסקוואט מן הסתם זה לא מפריע.

בינתיים אתמול התחלתי לקחת מגנזיום שאולי יעזור קצת אבל חוץ מזה איך אני נפטר מהכאבים האלה ומטפל בזה לגמרי?

2. 33 נק' מוניטין
    0
    Mrb0dy

Mrb0dy משתמש מתחיל

Mrb0dy
    לייקים:
    1
    תשמע אחי לפי הבנתי יש לך משהו שיש לי ... גם לי בכף היד ביד ימין איפה שהעצם הבולטת יש כאבים ולצערי הכאב הזה קיים אצלי כבר כמעט 9 חודש.
    עשיתי בדיקות , אולטראסאונד ,רנטגן וגם סי טי ולא מצאו לי כלום בכף היד ...
    הלכתי לפרופסור מומחה לכף יד , הוא טוען שאין לי קרע , אבל יש אולי קרעים ממש ממש זעירים יכול להיות שגורמים לכאב , והוא טען שיש לי שם סוג של נוזל ... משמע דלקת .

אני אישית מאז שהתחילו לי הכאבים אחרי חודש הפסקתי להתאמן ולא הייתי במכון מעל 9 חודש , נתתי ליד מנוחה , לקחתי כדורים נגד דלקות ( שני סוגי כדורים - שלא עזרו )
    וקוייותי שהזמן ואי מאמץ של היד לתקופה ארוכה תרפה את הכאב ... אך לצערי זה לא עזר.

כרגע הפרופסור אמר לי שאני יכול לנסות להתאמן ואם ממש כואב אז הדרך מפלט היחידה היא ניתוח .

מקווה שאצלך זה יותר קל ... אני אישית מרגיש את הכאב הזה כל הזמן ,אומנם לא הכי מורגש ואפשר להתמודד איתו ביום יום אבל מונע ממך שימוש בהרבה תרגילים וזה באסה להיות מוגבל.

הלוואי היה איזה פתרון קסם וואלה עשיתי הכל ... כדורים , פיזיותרפיה ,מנוחה הכל ... ולא עבר.

3. 8 נק' מוניטין
    0
    Levil

Levil משתמש מתחיל

Levil
    לייקים:
    5
    הלכת לז'אק פעילן ?
    יש מעט מומחי כף יד בארץ, ממליץ על ד"ר קרול פידהורץ מ"הדסה" עין כרם.

4. 33 נק' מוניטין
    0
    Mrb0dy

Mrb0dy משתמש מתחיל

Mrb0dy
    לייקים:
    1
    אני גר בבאר שבע ... הלכתי לפרופסור מאוד מוכר ובעל מוניטין רק שבחים והמלצות שמעתי עליו

5. 8 נק' מוניטין
    0
    Levil

Levil משתמש מתחיל

Levil
    לייקים:
    5
    איזו בדיקות עשית ?
    צריך בדיקות במכשור מיוחד הנמצא בבתי חולים כמו הדסה או בילינסון.

6. 9 נק' מוניטין
    0
    Arbuz

Arbuz משתמש מתחיל

Arbuz
    לייקים:
    9
    יש מישהו טוב בצפון?

7. 8 נק' מוניטין
    0
    Levil

Levil משתמש מתחיל

Levil
    לייקים:
    5
    אורי בורי.

8. 11,938 נק' מוניטין
    0
    מרטין

מרטין משתמש משקיע משתמש כבוד

מרטין
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,638
    בכל מקרה לא מפסיקים להתאמן!
    מורידים עומס, מחפשים איך לעקוף את הכאב על ידי תרגילי עזר אבל אין סיבה להפסיק לגמרי.
    אני פתרתי את כאבים בשורש כף היד על ידי טיפול פיסיותרפיסט ספורט. זה לקח כמה חודשים לבינתיים הורדתי עומס והפסקתי כל תרגיל שגרם לכאב כמו פרונט סקווט, פרס ועמידות ידיים.
    אם תרצה פרטים בפרטי.

9. 9 נק' מוניטין
    0
    Arbuz

Arbuz משתמש מתחיל

Arbuz
    לייקים:
    9
    הייתי בSS, איך אני ימשיך בSS בלי היכולת לעשות בנץ', פרס, דדליפט ומתח? בלחיצות גם עם מוט ריק יש כאבים ודדליפט אני אולי יכול להוריד משקל למרות שעדיין יהיו לי קצת כאבים אז אני מעדיף שלא כי נמאס לי מהפציעה הזאת ובא לי שיעבור כבר לגמרי ואז לחזור להתאמן נורמלי.

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/16
  10. 281 נק' מוניטין
    0
    awe1

awe1 משתמש פעיל

awe1
    לייקים:
    167
    אתמול הלכתי למכון חדש במטרה לתת PR בבנץ'.. מוט סיני חרא ב500 שח ששוקל יותר מ20 קילו וספוטר מטומטם גרמו לי לכאבים בעצם שבולטת במפרק כף היד ביד ימין, יד שמאל סבבה לגמרי.

מה עושים? קיוותי שאחרי שינה טובה זה יעבור אבל אני לא מרגיש שום שינוי. מורגש כאב באזור העצם כשאני מטה את היד לצדדים או שובר אחורה.

11. 8 נק' מוניטין
    0
    Levil

Levil משתמש מתחיל

Levil
    לייקים:
    5
    תשתמש במגן כף יד שיגביל את התנועה עד שתחלים, לך לרופא כף-יד דחוף שיבדוק אם יש סדק או שבר קטן
    ואז יתכן שצריך לגבס את היד.
    פעילן או כרמל במרכז וגם ב"תל השומר" יש מומחי כף יד טובים, קרול פידהורץ בירושלים אולי המומחית כף-יד הטובה בארץ.

12. 281 נק' מוניטין
    0
    awe1

awe1 משתמש פעיל

awe1
    לייקים:
    167
    מגן כף יד? איפה קונים?
    כואב לי בעיקר כשאני מותח את היד בקיצוניות לאחד הצדדים או לאחורה, עושה רושם שזה מתיחה. אם זה היה שבר או סדק היה כאב הרבה יותר חמור גם בלי למתוח את היד.
    עם זאת,מורגש כאב כשאני מאמץ את כף היד
    (שזה החמרה, אתמול הייתי בים ולא הרגשתי את היד אבל עכשיו כשאני שוחה מורגש הכאב)

אילתי, אז כול הדוקטורים במרכז לא רלוונטים כרגע.

13. 33 נק' מוניטין
    0
    Mrb0dy

Mrb0dy משתמש מתחיל

Mrb0dy
    לייקים:
    1
    תשמע אחי ... יש לי בול מה שיש לך על פי התיאור להיל .
    לא התאמנתי שנה , עשיתי פיזיותרפיה ליד + לקחתי שני סוגי כדורים שלא עזרו.
    חזרתי להתאמן בחדר כושר אחרי שנה למרות שהכאב לא עבר , ופתאום היה סוג של שיפור לאט לאט
    ואז עשיתי זריקת סטרואידים , ועכשיו ברוך השם הרבה יותר טוב .
    אני לא יודע מה יש לי שם עד היום ... עשיתי אולטראסאונד רנטגן וסיטי והפרופסור מומחה כף יד טוען שיש לי חשד לשבר.
    אני לא יודע אם יש לך מתיחה מה שכן כדי לך לאבחן את זה ... לי זה לא עבר אפילו אחרי שנה ללא אימונים בכלל אז אל תשחק עם זה שלא יחמיר
    הפרופסור אמר שורה תחתונה אם לא עובר אז צריך לעשות ניתוח.

14. 8 נק' מוניטין
    0
    Levil

Levil משתמש מתחיל

Levil
    לייקים:
    5
    בגוגל.
    רצוי את אלו עם השידרה המתכתית, שזה שם גדול לפס אלומיניום.

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/16
  15. 2 נק' מוניטין
    0
    iPound

iPound משתמש מתחיל

iPound
    לייקים:
    2
    מנסיון אישי שלי היה לי כאבים חזקים באזור המפשעה ברמה שכל צעד היה כואב לי ללכת הייתי אצל לא מעט רופאים ולא מצאו כלום. קראתי באינטרנט על תרופות טבעיות וראיתי שכורכום הוא נוגד דלקות אמרתי מה יש לי להפסיד לקחתי תוך שבוע הרגשתי מעולה תוך שלושה שבועות הכאב נעלם.

16. 281 נק' מוניטין
    0
    awe1

awe1 משתמש פעיל

awe1
    לייקים:
    167
    טוב חברים, אמרתי ניתן ליד יומיים לנוח אין שינוי. מסוגל לתפקד סבבה אבל מטה את כף היד שמאלה בזוויות ופתאום יש כאבים.
    מרגיש שהכאבים מתרכזים ב"גיד" (אני באמת לא יודע איך קוראים לזה) שנמצא בין הגולה שעליה מדובר (PISIFORM) ועוד "גולה" קטנה שנמצאת כ1 ס"מ אחריה וממנה מתחילה העצם שמובילה לתחילת מפרק הזרת. הכאבים מורגשים מתחת לגידים שעוברים בין שתי הגולות האלו.
    ללכת עשות צילום מחשש לסדק?
    עצות כולשהן?
    @yonizarkh

חשבתי על פרוטוקול פציעות בבנץ אבל אם זאת דלקת אני אעשה יותר נזק מתועלת. בינתיים יומיים לא התאמנתי בכלל.
    תסתכל על התיאור מלמעלה?
    ותודה על העזרה..

יש לי זיכרון עמום שיש כזה למישהו במשפחה אבל אם לא אז יקח לו שנים להגיע עם הדואר שלנו. בינתיים מנסה להזיז את היד כמה שפחות ולהימנע ככול האפשר ממאמץ או עומס עליה.

גם אני חשבתי על כוכרום. קונים בכול חנות טבע?

17. 2 נק' מוניטין
    0
    iPound

iPound משתמש מתחיל

iPound
    לייקים:
    2
    אם לא היה דחוף לך הייתי ממליץ לך לקנות מויטה קוסט אבל בגלל שכואב לך עדיף לך לקנות בארץ ולקבל את זה מיד ולהפסיד כמה שקלים יש בבתי מרקחת (ממה שאני ראיתי במחירים הזויים), אני קניתי מאמינושופ במחיר הוגן בארץ.

18. 8 נק' מוניטין
    0
    Levil

Levil משתמש מתחיל

Levil
    לייקים:
    5
    זה יהיה לו דחוף כשהכאב יחמיר, במיוחד אם זו דלקת שתתפשט, ואם זה שבר או סדק
    אז התאחות ללא קיבוע יכולה לצאת עקום או בכלל להתעכב מחוסר קיבוע, הכוחות הפועלים על האיזור העדין
    ללא קיבוע ימנעו איחוי.
    אבל אם לא בוער לו כלום הוא מוזמן להנות.

19. 281 נק' מוניטין
    0
    awe1

awe1 משתמש פעיל

awe1
    לייקים:
    167
    אז מה אתה מציע לעשות?
    יש לי שתי בגרויות הומאניות אחת השבוע ואחת שבוע הבא מה שאומר שקיבוע קצת יקשה בעניין..
    לכתוב לא כואב.

20. 8 נק' מוניטין
    0
    Levil

Levil משתמש מתחיל

Levil
    לייקים:
    5
    אני מציע שתחשוב טוב על סדר העדיפויות שלך.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...