חשש לפציעה אחרי דדליפט

הנושא בפורום 'אימונים' פורסם ע"י adudu, ‏4/8/09.

טוען...
  1. -73 נק' מוניטין
    0
    adudu

adudu משתמש מתחיל

adudu
    לייקים:
    0
    שלום חברים.

לפני שבוע ויום עשיתי עם חבר אימון גב והיו בו תרגילים חדשים בינהם הדד ליפט. ( אני מתאמן כבר שנה 5 אימונים בשבוע)
    בעקבות ההתלהבות והאנרגיות ( וחוסר האחריות) בתרגיל הדד ליפט הרמנו משקלים גבוהים שבסיומו נאלצתי להפסיק את האימון (זה היה תרגיל 3), הרגשתי שהזוקפים שלי נתפסו, היו לי בחילות ( חומצות חלב שגרמו לי לחמוציות גבוהה בדם).

הסתובבתי כמה ימים עם גב תפוס , קצת בנגיי ופחות כאב, אבל לא באופן מוחלט!!!
    האמת היא שממש לא בא לי לגלות על נזק רציני יותר, כמו פריצת דיסק נניח, אני מחפש תגובות למקרים דומים אצלכם חברים. :suicide:
    היום אני בלי גב תפוס, אבל עם לחץ מתון בצד!!! של הגב התחתון, כאילו אחד מהזוקפים נשאר מתוח.

יאללה חברים
    קצת עידוד לא יזיק....:help:

2. 16,321 נק' מוניטין
    0
    SystematicChaos

SystematicChaos A girl, but squats more than you משתמש כבוד

SystematicChaos
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3
    באימון הבא תתחיל עם חימום, אם כשהשריר חם הכאב עובר תעשה את האימון, רק שים לב לטכניקה ותשמור על משקל נומך. אם זה לא מרגיש טוב, שים מעט מאוד משקל על המוט, או אפילו מוט ריק ותבצע את התנועה מספר רב של פעמים (20-25), אימון הבא תעשה אותו הדבר עם כמה גרמים יותר על המוט ופחות חזרות.
    ה- Deadlift זה תרגיל שלוקח לגוף הרבה זמן יחסית להתאושש ממנו, בטח ובטח אחרי הפעם הראשונה. כל תרגיל חדש שאתה מכניס לתוכנית אימונים שלך, גם אחרי 20 שנה של אימונים, צריך לעשות בצורה מבוקרת ועם מעט משקל כי הגוף לא רגיל והשרירים יתפסו מהר יותר.

תרגיש טוב.

3. 816 נק' מוניטין
    0
    kozaman

kozaman משתמש קבוע משתמש כבוד

kozaman
    משתמש כבוד
    לייקים:
    0
    כמו שהבחורה רשמה חשוב מאוד להתחיל עם חימום נכון לפני כל תרגיל בטח כמו סקוואט/דדליפט.

תבדוק את הטכניקה שלך בעבודה זו אחת הסיבות העיקריות לדעתי שאתה מרגיש כאבי גב (תבדוק אם אתה לא מעגל אותו, לפחות במשקלים גבוהים - במידה רבה)

4. 59,904 נק' מוניטין
    0
    moo

moo משתמש על משתמש כבוד

moo
    משתמש כבוד
    לייקים:
    785
    אם חיממת כמו שצריך
    ועבדת בטכניקה טובה
    אין סיבה שתפצע ואז זה רק התכווצויות

אם אתה עובד לא נכון יכול להיות שנפצעת
    תנוח כמה ימים לפעמים ההתכווצויות לא עוברות מהר (לי נתפס ההמסטריג מדדליפט לשבוע וחצי)
    השאלה היא הטכניקה, בלי סרטון אי אפשר לדעת, ולפעמים קשה גם להגיד על עצמך אם אין לך הרבה נסיון (ממש הרבה נסיון, שאתה מכיר כל שלב, ואיפה נכנס כל שריר, באיזה שנייה זייפת קצת...)

אם זה לא עובר לך אחרי שבועיים ככה או לפחות מראה סימני החלמה תגש לבדוק את זה
    הכאב רק באחד הזוקפים ? אתה יודע עם הכאב מקרין לעוד מקומות ? העמוד שידרה שלך כואב ?

תעשה את המקום קצת, תזרים דם, קצת תרגילים על הזוקיפים (לשכב על הבטן ולהרים את הראש) יכול לעזור קצת

5. 824 נק' מוניטין
    0
    biker

biker משתמש קבוע

biker
    לייקים:
    315
    פעם גם לא הייתי אחראי והייתי עושה דדליפט במשקלים גבוהים,נכנסתי לסרטים שקיבלתי פריצת דיסק,היו לי כאבים בזוקפי גו וכאבים חלשים בירך.
    תוך שבוע ככה הכאבים עברו,אל תחשוב על זה,ככה אתה נכנס לסרטים ואתה מקבל כאבים פסיכולוגים.
    בגיל 15 כשהתאמנתי כל הזמן זה קרה לי :s59:

6. -73 נק' מוניטין
    0
    adudu

adudu משתמש מתחיל

adudu
    לייקים:
    0
    תודה רבה לכול החברים והחברות שהגיבו.....

למען האמת עשיתי חימום טוב לפני, הבעיה היא שהגעתי למשקלים גבוהים בפעם הראשונה שאני עושה את התרגיל.
    למדתי את הלקח של הדרגתיות והתאפקות.

הכאב שיש לי הוא לחץ עמום באמצע הגב. זה דינמי...חחח. כבר לא בצד ימין אלא באזור עמוד השדרה אבל לא בחוליות התחתונות אלא באמצע הגב. ( לא L5 אלא באזור T12 -T10 )
    אין לי הקרנה או נימולים אפשהוא זה רק לחץ, מעיק מאוד.

כולי תקווה רק לטוב.

7. 6,720 נק' מוניטין
    0
    Bariah

Bariah משתמש משקיע

Bariah
    לייקים:
    1,059
    קרה לי מה שאתה מתאר ועבר תוך כמה ימים, בכל מקרה אם זה לא עובר תוך שבוע + לך לרופא.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...