אחר נושא שלדעתי צריך לפתוח - הקיבוע המחשבתי בפורום

הנושא בפורום 'אימונים' פורסם ע"י James23, ‏2/8/09.

טוען...
  1. 1 נק' מוניטין
    0
    James23

James23 משתמש מתחיל

James23
    לייקים:
    1
    אז ככה, אני קורא די הרבה זמן בכל מיני קהילות. בכל תקופה של זמן יש איזשהו זרם שכולם הולכים אחריו- עכשיו זה התוכניות בסגנון של ריפוטו עם המעט סטים, אך עצימות כבדה ותרגילים מורכבים, בעבר הלא-רחוק (כשנה וקצת) שלטו תוכניות ה-AB עם עצימות נמוכה, אבל הרבה סטים.

אבל באמת שאני לא מבין את הקבעון המחשבתי הזה שיש פה בפורום ובכלל. אני התאמנתי בשתי השיטות, ויכול להיות שבאמת לרוב האנשים השיטה של מעט סטים ועצימות גבוה טובה יותר, אך לא לכולם. כל אדם שנכנס לפורום ישר מעמיסים עליו עשרות קילוגרמים בסקוואט ואומרים לו לא לעשות כפיפות מרפקים (סתם דוגמאות, אל תתפסו אליהם עכישו כי זה סתם יחרוג מהנושא).

ואני לא מבין- למה ? הרי כולנו יודעים שבסופו של דבר כל אדם הוא אינדבידואל בפני עצמו, ולכל אחד עדיף משהו אחר. לדעתי, צריך להפסיק את המנטרה הזו שכל אחד צריך להתאמן בשיטה אחת, אנחנו חברה מתקדמת עם ראש פתוח- ואין סיבה שזה לא יגיע גם לנושא הזה של בודיבילדינג/פאוורליפטינג.

- שלא תבינו לא נכון, אני לא מנסה להתווכח עם אף אחד מה עדיף לו, אלא מדבר על הנושא באופן כללי-

2. 0 נק' מוניטין
    0
    קפטן קקי

קפטן קקי אורח

קפטן קקי
    מה שאתה מתאר זה פשוט מחסור אדיר בידע או בשיתוף ידע, זה הכל.
    אף אחד לא מיוחד, ואם כן אז זה לטובתו והוא יתקדם מהר יותר מאחרים עם תוכנית טובה.

3. 11,814 נק' מוניטין
    0
    Sugarzaza

Sugarzaza זכר בטא

Sugarzaza
    לייקים:
    12
    יש לך אלטרנטיבה שמספקת תוצאות שעולות או לפחות דומות לSS?

4. 9,634 נק' מוניטין
    0
    subzero1122

subzero1122 משתמש משקיע

subzero1122
    לייקים:
    7
    העניין של באדיבילינג\פאוורליפטינג מראה שיש פה הגזמה
    התכנית של ריפטו היא בשום פנים ואופן לא תכנית לפאוורליפטר ולא לבאדיבילדר, היא תכנית שתעלה אותך ואת התרגילים במשקל בצורה הכי מהירה והכי טובה, הכי מאוזנת והכי מבוקרת.

הבעיה בארץ היא שאין מודעת לאימון גופני ברמה הכללית, מה שכן יודעים זה את התפל ולא העיקר
    הגוף מפיק יותר תועלת, מפתח יותר כוח, ומרוויח יותר מתנועות שמפעילות את כל הגוף, אז כן אדוני, .עדיף לעשות סקוואט 30 פעם בשבוע ולא לעשות כפיפת מרפקים פעם אחת, בחודשים הראשונים של האימונים​

5. 67,970 נק' מוניטין
    1
    Mike

Mike מנהל אתר | לשעבר Moshe מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,911
    דעתי:

העיקרון הוא בתוכניות כוח למתאמן מתחיל בלבד בחדר הכושר הוא שהוא יכול להעמיס המון משקל ביחס להתקדמות הלינארית המהירה שלו מאימון לאימון ובתשלובת של מאזן קלורי חיובי והתאוששות מספקת הוא פשוט יגדל.
    כמה יגדל? הרבה יותר מתוכניות AB עם נפח הרבה יותר גדול, כאשר בתוכניות הללו העמסת משקלים הינה בתידרות הרבה יותר נמוכה.
    אז השאלה הנשאלת היא, למה העמסה היא זו שקובעת? אז כן היא זו שקובעת כי ברגע שלא עולים במשקלים = לא עולים במסת שריר ולא משנה אם תתן עוד 5 סטים לבייספס במקום 3 עם משקל גבוה.
    לכן למתאמן הממוצע - מתחיל בחד"כ זה יהיה אידיאלי לעשות תוכנית "כוח" ולהתקדם בכזו המהירות, לאחר שיתחיל להתקע לעבור לתוכנית באדיבילדינג עם יותר נפח ולהתחיל "לבודד ולתקוף את השריר מכל הכיוונים" (אין אני מת על זה).
    בכל מקרה יש פה גם פמרטרים בתיכנון של פריודיזציות ואיך בכלל עדיף להתאמן, שרירים קטנים, גודלים גם בתרגילים מורכבים כי הם סינרגיסטים משמעותיים בהם ולכן בתור התחלה אין צורך כי הם מקבלים את הגירוי הנדרש להם.
    לסיכום, המנטרה הזו לא באה ממקום שכולנו שרוטים ובא לנו להפוך את העולם, פשוט הידיעה הישראלית עד עכשיו (ועדיין) לתיכנון נכון של תוכניות אימון נובעת מחוסר ידע מובהק והטעייה גורפת של מוסדות הלימודיים עקב חוסר הכרה בשיטות אחרות. אני אציין ואומר שהמגזינים של הבאדיבילדינג משפיעים נורא על כל התהליך, כאשר רואים שפליקס ווילר עושה 20 סטים לבייספס באימון מפוצל של ABCDEFG ולוקח פורמולות נאנו חאפר וגודל 5 קילו שריר בחודש אזי הילד והמאמן הטמבל הממוצע ירצה גם ויגיד אם הוא יכול אז גם אני יכול, אז לא אתה לא יכול כי בשביל זה צריך לקנות כמה גרמים של טסט ו"מעט" GH עם אינסולין (ואת זה לא ממש מספרים במגזינים).
    לאותם האנשים שאין שום אינטרס למכור אלא רק לשתף בידע שלהם (כי את הכסף הם לא עושים תאחלס מהספרים שהם מוכרים כי הם עולים גרושים, אלא מהשם העולמי שלהם כגון ריפטו, לייל, ביל וכו') והם הכי אמיתיים שיש ואין להם שום כוונה שתקנה מוצר כזה או אחר אם אתה לא חושק בו ומביאים לך את כל ההוכחות הנדרשות והקיימות כדי להוכיח את הטענה שלהם ולא הטענה של "רוני קולמן עושה את זה, אז זה טוב".
    אני מקווה שהנקודה הובהרה אחד ולתמיד וכל מי שקורא לנו "פורום ריפטונים" עושה זאת מחוסר ידע וחוסר קריאה והתעניינות בעולם האמיתי של תיכנון תוכניות אימון וכל מה שקשור בכך.

6. 9,940 נק' מוניטין
    0
    Daniel2

Daniel2 משתמש משקיע

Daniel2
    לייקים:
    135
    משה הפצצת,קבל במוניטין.

7. 1 נק' מוניטין
    0
    James23

James23 משתמש מתחיל

James23
    לייקים:
    1
    אני לא יודע אם דיברת עליי במשפט האחרון, אבל אני לא יצאתי כנגד השיטה של ריפוטו, ממש לא. אני יודע עד כמה היא טובה להרבה מאוד אנשים, דיברתי על הקיבוע המחשבתי- שהשיטה הזו בהכרח טובה לכל בן אדם נקודה.

8. 0 נק' מוניטין
    0
    קפטן קקי

קפטן קקי אורח

קפטן קקי
    היא טובה לכל בנאדם עד השלב שהוא כבר לא יכול להתאמן בשיטה הזו, וצריך לשנות מספר גורמים.
    read the fucking book

9. 67,970 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,911
    לא דיברתי עליך, דיברתי בכללי.
    בקשר ל"קיבוע בשיטה" זה לא קיבוע, אלא זה הכי טוב לך ואין פה עניין של אינדבידואל (אלא אם אתה בעל מוגבלות כולשהי).
    לעניינו, מי שאומר שהשיטה לא עובדת עליך/לא עבדה עליו/הוא לא מאמין בה קורה מהדברים הבאים:

1. הוא לא קרא את הספר (לפחות לא במלואו ורק ריפרף)
    2. הוא לא ניסה זאת יותר מחודש
    3. הוא לא אכל וישן והתאושש בין האימונים כמו שצריך

כל זה הביאו אותו לכישלון טוטאלי והוא חזר למנטרות הישנות והממוחזרות של AB/ABC/ABCD וכו'.
    לכן, לפני שקוטלים שיטות כאלו ואחרות, אולי עדיף לנסות ולבדוק? מי שלא ניסה לא ידע ורק ימשיך להשמיץ.
    הייתי בדעה שלך בדיוק, עד שניסיתי והופ עבד ואפילו בחיטוב שעם תוכנית AB ממוצעת לא היה קורה בחיים, עליתי במשקלים ואפילו עליתי במסה ברגליים בצורה דיי "מטורפת" בזמן האחרון (עשיתי סוג של SS משלי :) ).

10. 9,634 נק' מוניטין
    0
    subzero1122

subzero1122 משתמש משקיע

subzero1122
    לייקים:
    7
    דרך אגב
    רוב האנשים פה שאתה אומר שמטיפים לתוכניות האלה, הם בעצמם התנגדו להם בהתחלה
    אבל כנראה יש סיבה לשינוי הזה.

11. 11,814 נק' מוניטין
    0
    Sugarzaza

Sugarzaza זכר בטא

Sugarzaza
    לייקים:
    12
    לפני שנה כשהתחלתי סוג של SS והתחילו דיונים על העניין בפורום השני פאניק רשם "מה אתה רוצה להיות כמו זאזא שבא למכון מנשק את המזוזה וחוזר הביתה?"
    :)

12. 273 נק' מוניטין
    0
    vagabond

vagabond משתמש קבוע

vagabond
    לייקים:
    12
    אלא אם אתה ויקינג שצריך לתת גירוי לסיבים הסגולים...

13. 62,096 נק' מוניטין
    1
    coldfire

coldfire מושעה משתמש כבוד

coldfire
    משתמש כבוד
    לייקים:
    6,892
    כל בני האדם מגיבים לאותם עקרונות של עומס יתר והסתגלות. אין משהו אחר.

14. 38,506 נק' מוניטין
    1
    Deus ex machina

Deus ex machina משתמש משקיע משתמש כבוד

Deus ex machina
    משתמש כבוד
    לייקים:
    8
    אין קיבעון , אתה מוזמן להסביר ולפרט למה שיטות אחרות יותר מוצלחות , אבל אתה צריך לדעת להסביר ולהביא גיבוי למה שאתה אומר .
    ובלי כל קשר אף אחד לא פוסל כאן תוכניות עם נפח גבוה , העניין שהצורה בה רוב האנשים עובדים בנפח כזה היא פתטית .

15. 3,295 נק' מוניטין
    0
    black356

black356 משתמש משקיע משתמש כבוד

black356
    משתמש כבוד
    לייקים:
    0
    איחולי, בזה הרגע פסלת תוכניות בנפח גבוה.

פותח האשכול תהה לגבי הקיבעון שיש בקרב חברי הפורום בעניין האופנות הנוכחיות, ורובכם קמתם והגנתם על אמיתות המנטרות שלכם. הוא לא צידד באף תוכנית/ פילוסופית אימונים מתחרה לזו שאתם מאמינים בה. העובדה היא שהוא לא פקפק באמיתות הדברים בכלל . יותר מכך, הוא כותב שהוא ניסה זאת בעצמו.

אם מישהו רוצה הלתאמן בצורה מסויימת, עניינו. אלא אם מדובר בטכניקה גרועה, שילוב לא מתאים של תרגילים (וכולי). אני לא רואה סיבה לדחוף במורד גרונו של השואל תוכניות אימונים שעדיפה עליכם. צדק The Sun כשאמר: "אף אחד לא מיוחד, ואם כן אז זה לטובתו והוא יתקדם מהר יותר מאחרים עם תוכנית טובה".

אני מסכים עם coldfire כתב ש"כל בני האדם מגיבים לאותם עקרונות של עומס יתר והסתגלות." העניין הוא שלא כולם מגיבים באותה מהירות/ כח/ יכולת כל שהיא. לא מדובר רק בתגובות פיזיות, אלא גם שכליות. כל אחד בודק איך השני מתקדם. אם הוא לא מתקדם כמו הזולת, לא תמיד תתקבל בהבנה שיש שוני. לטעון שעל כולם להתאמן לפי אותה מנטרה בגלל שעל כולם פועלים אותם העקרונות יהיה דומה לטענה שכל המכוניות צריכות לנסוע באותה המהירות בכל רגע נתון בגלל שעל כולן פועלים אותם עקרונות פיזיקליים.

אל תשכחו שעד שאופנה חודרת אל העם, אופנה אחרת כבר עושה שמות. בסופו של דבר כל אדם בא עם גישה משלו, ולא כולם שואפים אל אותן המטרות. כל מי שמצדדד בתוכנית אחת, המצדיקה אמונה ו/או אינטרס, פוסל (ולאו דווקא במקום) תוכנית אחרת. החברים של וידר פוסלים את ריפטו וההיפך, לאו דווקא בגלל כסף.

במצב כזה, איפה הפתיחות?

אתם רוצים לשנות את התפיסה הישראלית לגבי אימונים עם משקולות? אל תנסו להאביס את הקוראים. אגב, זאת פרשנות שלי את לדברי פותח האשכול.

אגב, Sugarzaza, מי לכל הרוחות מגיע אל המכון כדי לנשק מזוזה? :s49: מי שרוצה לנשק מזוזה שיילך לבית הכנסת. ספר התורה מאוד כבד :79nb:

16. 38,506 נק' מוניטין
    0
    Deus ex machina

Deus ex machina משתמש משקיע משתמש כבוד

Deus ex machina
    משתמש כבוד
    לייקים:
    8
    לא פסלתי שום דבר , אמרתי שלדעתי שאיך שרוב האנשים מתאמנים בנפח גבוה זה פטתי כלומר לבוא למכון רק כדי לעשות V שהרמתי 10 סטים , זה לא יעיל .
    יש מספיק תוכניות עם נפח גבוה שכן יעילות אבל הן יותר רלוונטיות למתאמנים מתקדמים שצריכים אותן .
    עוד פעם לאף אחד אין קיבעון , ההפך הוא הנכון אנשים שקוראים ולומדים הם יותר פתוחים .
    אולי אני מוזר אבל נפנופי ידיים הם לא הוכחות בשבילי ...

17. 62,096 נק' מוניטין
    0
    coldfire

coldfire
    משתמש כבוד
    לייקים:
    6,892
    אולי כדאי לשפר את הבנת הנקרא שלך...

18. 28,608 נק' מוניטין
    1
    bentzurm

bentzurm משתמש משקיע משתמש כבוד

bentzurm
    משתמש כבוד
    לייקים:
    6
    אתה ממליץ לקרוא שלוש פעמים בשבוע ספר אחד כבד או חמש פעמים בשבוע עשרים מגזינים?

19. 62,096 נק' מוניטין
    0
    coldfire

coldfire
    משתמש כבוד
    לייקים:
    6,892
    ממליץ לעשות את שניהם. ככה ייצא לך נפח גבוה.

20. 67,970 נק' מוניטין
    1
    Mike

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,911
    הובהר.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...