ייעוץ תרגילי עזר לשיפור -הסקוואט/דדליפט/בנץ פרס

הנושא בפורום 'Powerlifting/Weightlifting' פורסם ע"י Israel, ‏22/6/14.

טוען...
  1. 92 נק' מוניטין
    0
    Israel

Israel משתמש מתחיל

Israel
    לייקים:
    16
    היי
    אני כבר כמה חודשים תקוע התרגילים הנ״ל

בסקוואט lb כאשר אני מעלה מעל 130 בעליה לקראת סוף התנועה הפלג עוף עליון צונח קדימה והבנתי שאם אעשה גוד מורנינג זה עשוי לעזור והייתי רוצה לדעת איזה תרגילים עוד יכולים לעזור ,חוץ מזה במשקלים המקסימלים שלי ל5rm הברכים קורסות קצת ומה עלי לעשות כדי לשפר את הטכניקה

בדדליפט -תקוע על 160ל5 חזרות ולפעמים מצליח רק 3 ,את האמת שלא ניסתי להעלות משקל כי הטכניקה משתבשת לי ב160 ,לא יודע להגדיר את הבעיה פשוט הטכניקה לא נקיה
    ב140 אני דיי מצליח לשמור על טכניקה ורציתי לדעת אם יש תרגילי עזר כדי לשפר את הדדליפט
    קראתי בפורטל שיש איזה דדליפט של חצי תנועה או משהו כזה. ולאחר מכן החצי תנועה השני אבל לא בדיוק הבנתי

בבנץ פרס גם תקוע על 80 קג ממש בלחץ ..כבר כמה חודשים
    השבוע שינתי את הטכניקה לטכניקה של דייב טיט ,הורדתי משקלים ל25 כל צד בשביל לחדד את הטכניקה ,כנראה שעד עכשיו הפעלתי המון את הכתפיים ופחות את החזה אבל גם הייתי רוצה לשמוע על תרגילי עזר

למי שרוצה לראות זו התוכנית שליhttps://www.lbs.co.il/threads/54795/page-2#post-694674
    גם שעבדתי בתוכנית כוח לא הצלחתי להעלות מעבר למשקלים האלה ולשמור על טכניקה

בעקרון חשבתי עכשיו לשלב את תרגילי העזר בצורה כזו
    בתוכנית יש ab פעמים בשבוע
    חשבתי שבפעם הרשונה אעבוד רגיל לפי התוכנית וab הנוספים אעשה תרגילי עזר ושיפור טכניקה במשקלים נמוכים
    אשמח להמלצות או רק לשמוע את דעתכם

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/14
  2. 11,153 נק' מוניטין
    0
    Crossfiter

Crossfiter משתמש משקיע משתמש כבוד

Crossfiter
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,711
    לפני שאתה מחפש תרגילי עזר ניסית לעשות דילואד? לאוכל יותר? לישון יותר וכו'?

3. 92 נק' מוניטין
    0
    Israel

Israel משתמש מתחיל

Israel
    לייקים:
    16
    דילאוד עשיתי כמה פעמים
    לאכול יותר ....מה שכן קצת תקוע גם במשקל גוף כמה חודשים ,יתכן וחלק מהבעיה היא תזונה לדעתי אני כמעט אף פעם לא מצליח לאכול כפי שנדרש ,בכללי אפשר לומר שזה מהווה חלק מהבעיה אבל לא כל הבעיה ,כי במשקל המקסימלי שלי אני מאבד טכניקה ויש מקום לשיפור וחיזוק שרירים שמסייעים
    לגבי שינה ,אני ישן בערך 6 שעות ,יש לי יותר שעות רק שקשה לי להרדם בגלל הפרו וורקאווט

4. 16,981 נק' מוניטין
    0
    Vibryll

Vibryll ה-ויבריל משתמש כבוד

Vibryll
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,629
    ענית לעצמך על השאלה, כל עוד אתה לא עושה הכל לפי הספר, אין לך מה להתעסק בתרגילי עזר.

5. 92 נק' מוניטין
    0
    Israel

Israel משתמש מתחיל

Israel
    לייקים:
    16
    בכל מקרה אני רוצה לעשות תרגילי עזר בפעם השניה בשבוע של ה ab, נראה לי שעמוס מדי כמו שזה, לחזור על כל התרגילים פעמיים בשבוע

6. 16,981 נק' מוניטין
    0
    Vibryll

Vibryll ה-ויבריל משתמש כבוד

Vibryll
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,629
    אתה פותח נושא בישביל שיסכימו עם דעתך או בישביל לשמוע דעות של אנשים בנושא?
    אז נגיע לדעתי, תעשה מה שאתה רוצה.

MasterSplitter אוהב/ת את זה.
  7. 14,528 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל פורום אימונים מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    3,147
    אתה קופץ מעל הפופיק. במצבך אתה צריך תוכנית פשוטה בלי תרגילי עזר. אתה לא שולט בטכניקה ואתה רץ לחפש פתרונות קסם.
    לצורך השוואה אני עשיתי 200+ סקוואט ובסטים קשים הייתי קורס קדימה, היום בלי שום עבודה חוץ מסקוואט - אני יותר חזק ולא קורס קדימה בכלל, ע"י עבודה רציפה ותדירה על סקוואט וניתוח מתמיד של הטכניקה, גם ב120 קילו אפילו. תתפלא לשמוע שתרגילי עזר לא עזרו לי.
    --- עידכון הודעה, ‏22/6/14, תאריך ההודעות המקורית: ‏22/6/14 ---
    נראה לי שאתה פשוט לא באמת רוצה להתחזק, אלא לעשות לעצמך את החיים יותר קלים.

8. 92 נק' מוניטין
    1
    Israel

Israel משתמש מתחיל

Israel
    לייקים:
    16
    לאור התגובות שאני קורא יש לי הרבה מה להגיד, כרגע אני גולש מהסלולר, אגיע הביתה ואתן את דעתי
    טוב אז קודם כל אם שמתם לב או לא ...פשוט שאלתי איזה תרגלי עזר אפשר לעשות ולא אם אני צריך ...השאלה היתה איזה ומי שלא רוצה לענות לא צריך לקשקש עם תשובות מתחכמות
    אני עונה כאן לשניכם יחד
    אני גם לא מחפש פתרונות קסם ,תרגילי עזר הם לא קסם
    מה שחסר לכם בעיקר זה הבנת הנקרא ,אני לא מתכוון להוסיף את תרגילי עזר ביום של אימון העצימות
    מה שקורה זה שיש סקוואט לדוגמא ביום שני ולאחר מכן ביום חמישי
    אני מרגיש שאני לא מספיק להתאושש מאה אחוז בשביל לעשות ביום חמישי עוד פעם סקוואט כבד ויעיל
    לכן אני רוצה בפעם השניה בשבוע שיש אימון רגליים לעשות תרגילים שיעזרו לי לחזק את השרירים החלשים שמהווים מחסום עבורי בהתקדמות
    כמו לדוגמא ,צניחה עם הגוף קדימה בעליה -עושים גוד מורנינג - על פי המידע שיש בפורטל
    חוץ מזה רציתי עוד כמה תרגילים מבודדים של שרירים שמשתתפים בסקוואט למשל
    ,באותו אימון למשל אוכל לעשות סקוואט במשקל נמוך ,ותרגילי עזר
    ואני לא מחפש חיים קלים ,אני מחפש להתקדם אבל מה לעשות שבישבילי 130 קג סקוואט זה נקרא כבד ושאני לא מצליח להתאושש מאה אחוז בשלושה ימים
    גם אם אתם רוצים לתת את דעתכם יש דרך לומר זאת ולא בצורה מתנשאת ,אבל אני מכיר את התופעה הזאת שמישהו שואל משהו והדיון סוטה למשהו אחר כמעט תמיד
    השאלות שהמגיב הראשון שאל הן נכונות וחייב לתת להם את הדעת לפני התשובה במקרה שאני שואל האם צריך ולא איזה תרגילים כמו ששאלתי במקרה הזה זה נראה לי הכי נכון על פי ההרגשה שלי עם הגוף שלי שזה דבר שאף אחד לא יכול לחלוק עליו שאני כן צריך
    בכל אופן יש דרך להגיד את הדברים ובמקום ל.......

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/14
  9. 18,833 נק' מוניטין
    0
    MikeRozner

MikeRozner מנהל פורום Powerlifting/Weightlifting מנהל

MikeRozner
    מנהל
    לייקים:
    3,331
    חד"כ:
    Iron Core
    חבריקו, אין דבר יותר מרגיז מבנאדם ששואל שאלה ומחכה לשמוע חיזוקים לתשובה שהוא החליט שנכונה עם עצמו.
    או שאתה שואל כדי לשמוע מה חכמים ומנוסים ממך אומרים, או שכמו ש @Vibryll אמר ולא כדי להתחכם או לעורר פרובוקציות - תעשה מה שאתה רוצה.

לנושא עצמו, אופיר, ולד ואני (או לצורך העניין כל מי שהגיב לנושא) כנראה מנוסים יותר ממך ואומרים לך שאתה לא צריך תרגילי עזר. למה? כי באמת שאין צורך.

מעבר לאפשרויות שהציעו לך, אני מציע את האפשרות שאולי הגיע הזמן להחליף תוכנית.

אה, ותהיה רציני, אתה רוצה תגובות קונקרטיות? אתה אומר "הטכניקה משתבשת"? תראה סרטון כדי שנוכל להגיב לעניין אחרת אנחנו יורים על ריק.

Vibryll אוהב/ת את זה.
  10. 92 נק' מוניטין
    0
    Israel

Israel משתמש מתחיל

Israel
    לייקים:
    16
    מסכים עם מה שאתה אומר
    הבעיה כאן ,אני לא רוצים חיזוקים לעובדה שאני רוצה לעשות תרגילי עזר
    אני שאלתי איזה תרגילי עזר עושים (מי שצריך -ולא נשאלה השאלה האם אני צריך ) רק שאלתי איזה
    כמו שראיתי כאן ,מישהו שואל ,באיזה חגורת גב להתשמש
    והתשובות שהוא קיבל
    למה אתה צריך
    אתה לא צריך. וכו ,והוא שאל איזהה ולא אם איך כמה ולמה

לגבי התוכנית ,זו תוכנית שאני רץ עליה שבועיים ,העלתי אותה לפורום כדי לקבל חוות דעת מהמומחים ולא כל כך קיבלתי תשובות חוץ מאחד שבאמת ניסה לעזור אבל הגישות שלנו קצת שונות

אם מישהו מביא טענה כל שהיא אני אשמח לשמוע יותר מ...זה לא מה שאתה צריך
    ואם הוא מחליט שהוא מגיב וסותר את דברי הייתי מצפה גם לשמוע את הדרך שהוא מציע על פני הדרך שלי
    וברור שניתן ללמוד מכל אחד ,אפילו מאלה שהגיבו

11. 14,528 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    3,147
    הסיבה שהגבנו כמו שהגבנו ונדב הגיב "כראוי", היא שראינו את התשובה שלך. אתה לא אוכל מספיק, לא מסודר מספיק ומעבר לאימונים עצמם בחדר כושר אני מניח שאתה לא מקדיש מחשבה או מעשים שקשורים לאימונים, אלא רק במכון עצמו.

אתה נשמע בחור חיובי, שמשקיע זמן ומחשבה באימונים. אבל אנחנו אומרים לך את זה בצורה הכי פשוטה שאפשר, אין בעיה עם תרגילי עזר אבל צריך לדעת מתי להכניס אותם, במצבך - זה עוד מוקדם. 130 זה לא כבד וזה לא קל וזה לא מתחיל וזה לא מתקדם - זה כל מקרה לגופו. ברגע שהטכניקה שלך לא סבירה, ההתאוששות לא סבירה, התזונה לא סבירה - אין טעם לשחק בתרגילי עזר.

תסלח לי על ההשוואה המעליבה,אבל זה כמו אצן שבזה הרגע התחיל להתאמן, ומחליט לגלח רגליים על מנת להקטין חיכוך עם האוויר. קודם תלמד לרוץ.
    אין שום סיבה שניתן לך תרגילי עזר שיעזרו לך - כי הם לא יעזרו לך.

Vibryll ו-Israel אוהבים את זה.
  12. 92 נק' מוניטין
    0
    Israel

Israel משתמש מתחיל

Israel
    לייקים:
    16
    קודם כל חשוב לי לציין שבאמת נהנתי לקרוא את התגובה שלך ..הכל נאמר בדרך מכובדת וברורה

לגבי מה שאמרת שנראה שאני לא משקיע במה שמעבר לחדר כושר עצמו
    אני יכול להגיד לך שאני כן משתדל לקרוא המון חומר בנושא
    עברתי כמעט על כל המאמרים בפורטל ..עכשיו מתכנן לעבור על הנושאים שיש בארכיון של הפורום
    לגבי תזונה ,אני מאוד מנסה כן להגיע לכמות הקלוריות שאני צריך
    רק שאני לא ממש מצליח..אני רק יכול להגיד לך שקורה המון פעמים שאני יכול לוותר על שעת שינה בשביל להספיק לאכול עוד ארוחה ושבדרך כלל בארוחה האחרונה של לפני השינה אני אוכל עד למצב שעוד ביס אני ...
    פשוט לא מצליח לאכול יותר ממה שאני אוכל היום

בכל מקרה מה אתה כן ממליץ לעשות אם לא תרגילי עזר ? להוריד משקל ולחדד טכניקה ? ולשלב תזונה נכונה ,
    ועדיין להשאר בתוכנית שיש לי היום ?
    בנושא אמרת שהתזונה וההתאוששות לא סבירה ,נניח שזה מה שצריך לשפר -כאן מדובר על דברים שאותם צריך לבצע לאחר האימון ולא באימון עצמו
    אלה דברים שבכל מקרה החלטתי בשבוע האחרון להתייחס אליהם יותר
    אבל השאלה בהנחה שאני אוכל נכון, באימון עצמו מה עלי לעשות שונה ממה שאני עושה היום ?

13. 16,780 נק' מוניטין
    0
    ^pala

^pala משתמש משקיע

^pala
    לייקים:
    2,295
    אני עשיתי המון שטויות בזמן האימונים שלי שאני לא מתחרט עליהם מכיוון שאני שואף תמיד ללמוד. אני חושב הרבה, המון, ולפעמים אנשים מתעצבנים עליי, אבסופו של יום אני צובר ככה ניסיון.
    אני כיום בדעה ( ואני לא מדבר על ספורטאי עלית) שתרגילי עזר רק מגרעים. אתה אפילו לא מבין את התהליכים הפנימיים יותר והכל הוא פשוט מעבר לפגיעה בהתאוששות.

אחד העקרונות הכי חשובים שלמדתי הוא כשאני מקבל עצה מאדם עם ניסיון וידע בתחום - פשוט לעשות אותו, גם אם הוא לא נשמע הגיוני ממש. אחר כך הוא ישמע הגיוני.

14. 11,153 נק' מוניטין
    0
    Crossfiter

Crossfiter משתמש משקיע משתמש כבוד

Crossfiter
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,711
    אנחנו משתדלים בפורום הזה לתת עצות נכונות שהן לווא דווקא לטעם המשתמשים, ביקשת עזרה, הלכתי אחורה קראתי מה אתה עושה בתוכנית ואת הבעיות שלך והגבתי בהתאם.
    זה שביקשתי תרגילי עזר לתרגילים המורכבים זה יפה, אבל פה אנחנו משתדלים לחשוב מחוץ לקופסא ולעזור למתאמנים - הייתי יכול לתת לך מליון ואחד תרגילי עזר וזה לא היה מקדם אותך לשום מקום. מצד שני העדפתי להגדיל ראש ולבדוק את הבעיה לעומק ולעזור לך
    אל תהיה ילד, הרבה פה עשו טעויות וחזרו עם הזנב בין הרגליים (שזה גם בסדר) ואנחנו מנסים למנוע ממך את הטעויות.
    תנסה לשפר את הטכניקה (לעלות סרטון?) לשפר את התפריט , לעשות דילואד לישון יותר טוב- אם כל זה לא יעזור (אני בספק) אז נחשוב מה עושים , אבל תן לנו קצת קרדיט לנסיון ולהבנה - אם לא לי אז לפחות למתאמני הכוח הרציניים פה

15. 92 נק' מוניטין
    0
    Israel

Israel משתמש מתחיל

Israel
    לייקים:
    16
    תודה על התגובות
    דווקא אני כן עם ראש פתוח גם לביקורת וגם לשינויים
    אני רוצה ללמוד מכם המנוסים ,אני אוותר על תרגילי העזר שרציתי לעשות

לדעתכם מה שמעכב אותי בעיקר זה תזונה ?
    בהנחה שהטכניקה טובה ושאני ישן מספיק

זאת מביא אותי לחשיבה שאני חייב לגדול במסה בשביל להרים יותר משקל ,האם זה נכון ?
    זאת אומרת שאדם ששוקל 87 לא יכול לעשות דדליפט יותר מ160 אלא אם כן הוא מעלה במסה ? כי זה מה שמשתמע בין היתר ממה שאתם אומרים ,כמובן אחרי שמוודאים שהכטניקה טובה

Baraky אוהב/ת את זה.
  16. 18,833 נק' מוניטין
    0
    MikeRozner

MikeRozner
    מנהל
    לייקים:
    3,331
    חד"כ:
    Iron Core
    לפני פחות משבועיים עשיתי 251 על 85 ק"ג משקל גוף אז כנראה שאפשר.
    פונקציה של מאסת שריר ומוכנות של מערכת העצבים, גיוס יחידות מוטוריות וכאלה...
    ככל שאני חושב על זה - תעלה סרטוני ביצוע ונדבר

Israel אוהב/ת את זה.
  17. 5,832 נק' מוניטין
    0
    Vosegus

Vosegus משתמש קבוע

Vosegus
    לייקים:
    2,110
    תרגילי עזר לסקוואט-עוד סקוואט.

Israel ו-NIRAN אוהבים את זה.
  18. 92 נק' מוניטין
    0
    Israel

Israel משתמש מתחיל

Israel
    לייקים:
    16
    תראה זה הכי קל להשיב על השאלה שלי ב״תעלה סרטון טכניקה ״מאשר לענות

אני לא כל כך אוהב לצלם את עצמי בחדר כושר כשיש אנשים , אשתדל למצוא מומנט ולהעלות סרטון
    יתכן שאקבל תשובות מהסרטון עוד לפני שאעלה אותו ,מה שרואים מכאן לא משם ...

אבל באמת שלא קיבלתי תשובה
    אני אנסח את זה אחרת
    נניח שאני לא רוצה מסת שריר ולא רוצה משקל גוף(אני גם מודע לזה שזה נושא שלם בפני עצמו אבל אתם גררתם אותי לשם )
    ואני מעוניין לשפר את היכולת של המערכת העצבית בגופי ולהיות מסוגל לגייס יותר יחידות מוטוריות בזמן המאמץ(במקרה הזה להרים את המוט מהרצפה )אכן יש דרך לעשות זאת בצורה יעילה יותר ,להשתמש גם בכוח של הרגלים וכו׳
    במקרה שלי הטכניקה יכולה להיות בין 70ל90 אחוז טובה מבחינת מה שקורה לכתפיים או לגב בזמן העליה זה משהו אחר ,מה שכן זה יכול לגרום לי לבעיות בגב ועוד...בעתיד אבל לא לגרום לי לא להצליח לסיים 5 חזרות עם 160 או שלוש חזרות של 170
    כבר אמרת שאין קשר למסר שריר ,אז איפה הבעיה ? איך מחזקים את הנ״ל
    חוץ מזה אמרת פונקציה אז השילוב של 87 קג אמור להיות מסוגל לעשות זאת מבלי להמשיך בעליה במשקל גוף

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/14
  19. 18,833 נק' מוניטין
    0
    MikeRozner

MikeRozner
    מנהל
    לייקים:
    3,331
    חד"כ:
    Iron Core
    תן לי בתור מאמן ולשאר האנשים פה לשלול את האפשרות לבעיית טכניקה (שאולי יש לך ואתה לא מודע אליה) ואז ננסה לגבש דיעה,
    או להחליף תוכנית, או לעלות במשקל.
    היכולת להתחזק סביב פחות או יותר משקל גוף היא סה"כ די מוגבלת ולא מניבה תוצאות היסטריות, זה הסיבה לקיומם של תקופות מאסה ותקופות חיטוב.

קאפיש? :)

20. 14,528 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    3,147
    תן דוגמא ליום טיפוסי מבחינת אוכל.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...