דיון רטיו

הנושא בפורום 'Powerlifting/Weightlifting' פורסם ע"י itsmeroko, ‏16/6/14.

טוען...
  1. 31 נק' מוניטין
    0
    itsmeroko

itsmeroko מושעה

itsmeroko
    לייקים:
    22
    אתם מייחסים לזה משמעות ?

תכלס לפי מה שאני רואה האלה ששוקלים הרבה לא מתייחסים והאלה שקצת תמיד מתלוננים על זה.

מה דעתכם

2. 392 נק' מוניטין
    0
    Juggernaut

Juggernaut משתמש מתחיל

Juggernaut
    לייקים:
    157
    חד"כ:
    Holmes place
    יש בזה משהוא, אבל אם נגיד את האמת, כל אחד, גם הקלים יותר וגם הכבדים יותר ירצו לראות יותר פלטות על המוט, בעיני לפחות זה גם ככה.

3. 12,976 נק' מוניטין
    0
    talp

talp משתמש קבוע

talp
    לייקים:
    4,043
    חד"כ:
    קאנטרי זכרון
    אני כן מתייחס.. לא נשמע לי הגיוני שבנאדם ששוקל 20 קילו יותר מבנאדם אחר ושניהם מרימים את אותו המשקל בתרגיל מסויים נחשב לחזק כמוהו...
    מה שכן אם מתייחסים לרטיו אז כדאי גם להתייחס לאחוזי שומן, אבל פה זה כבר מתחיל לסבך עניינים

4. 6,853 נק' מוניטין
    0
    הוקיסט שוקיסט

הוקיסט שוקיסט משתמש פעיל

הוקיסט שוקיסט
    לייקים:
    1,031
    בעיני אין לזה שום משמעות.

Vibryll ו-RussianHotGirl אוהבים את זה.
  5. 10,244 נק' מוניטין
    0
    StarDust

StarDust משתמש משקיע משתמש כבוד

StarDust
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,269
    כמו כל דבר בחיים - context is the king.
    יש אנשים שנתלים ברטיו שלהם כתירוץ לזה שהם "אבסולוטית" חלשים, ומנגד יש ריפטואיסטים שלא אכפת להם להיות חביות שומן מהלכות שאומרים שרטיו זה בולשיט. "האמת", כמו תמיד, נמצאת איפשהו באמצע, ולא סתם יש סטנדרטים של כוח, או יחסים מסוימים שמדברים עליהם (למשל אצל הרוסים מדובר על 250%, 200%, 150%, 100% לארבעת הגדולים, בהתאמה).
    בנאדם ששוקל 70 ק"ג ומסקוויט 140 לא מרשים יותר מדי, אבל מנגד אם הוא לוחץ 70 מעל הראש זה מכובד מאוד, כך שזה משתנה גם בהתאם לתרגיל, ולא רק איפה הבנאדם נמצא ביחס גובה משקל ואחוזי שומן.

6. 4,045 נק' מוניטין
    0
    mars

mars משתמש קבוע

mars
    לייקים:
    2,018
    אם לא הייתה לזה משמעות, לא היו קטגוריות משקל בתחרויות.

7. 4,105 נק' מוניטין
    0
    shahar18

shahar18 משתמש משקיע משתמש כבוד

shahar18
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,838
    ככל שיש מעורבות גדולה יותר של המשקל גוף בתרגיל, אז החשיבות של הרטיו יורדת (למשל בסקוואט).. ככל שיש פחות משקל גוף שמשתתף בתרגיל (למשל פרס או בנץ'), אז יש חשיבות לרטיו...

8. 6,853 נק' מוניטין
    0
    הוקיסט שוקיסט

הוקיסט שוקיסט משתמש פעיל

הוקיסט שוקיסט
    לייקים:
    1,031
    בוא נגיד שיש בנאדם מטר תשעים ששוקל 90 קג ובנאדם מטר שמונים ששוקל 80 קג (שזה בערך יחס שווה בין גובה למשקל גוף) שניהם עושים אותו טוטאל, לזה הנמוך מן הסתם יהיה רטיו יותר גבוה, זה אומר שהוא יותר חזק כי הוא נולד יותר נמוך?

9. 12,976 נק' מוניטין
    0
    talp

talp משתמש קבוע

talp
    לייקים:
    4,043
    חד"כ:
    קאנטרי זכרון
    בגלל זה רשמתי שצריך להתייחס גם לאחוז שומן (ועוד משתנים)...
    בקיצור אין איזה מדד טוב לעשות השוואה כזאת במיוחד אם יש הבדל גדול גבוה ביניהם.

אבל בהערכה גסה, אם שניהם פחות או יותר באותו הגובה ויש הפרש של 10 קילו במשקל גוף אז לדעתי רטיו כן קובע כאן.

שוב פעם צריך להתייחס לעוד משתנים, למשל בבנץ יש חשיבות לאורך של הידיים(ככל שהן יותר קצרות הטווח תנועה של המוט קטן יותר וככה יותר "קל" ללחוץ)

מה שכן מדד להתחזקות של בנאדם אינדיבידואלי צריכה להמדד ברטיו, כי אם הרמתי 100 קילו כששקלתי 100 קילו ועכשיו אני מרים 105 אבל שוקל 110 אז לא כ"כ התחזקתי (אלא עליתי במסת שריר)

10. 2,420 נק' מוניטין
    0
    Spasm32

Spasm32 משתמש פעיל

Spasm32
    לייקים:
    440
    למרות שזה לא נכון (הוא יותר חזק יחסית כי הוא שוקל פחות, הגובה לא מגביל את המשקל שלו), אני לא מבין מה הבעיה פה. כן, יש אנשים שהם יותר חזקים כי ככה הם נולדו. אז מה?

Aftermath אוהב/ת את זה.
  11. 14,963 נק' מוניטין
    1
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל פורום אימונים מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    3,399
    לשקלל מדדים כמו גובה ואחוז שומן זה אדיוטי.
    כל אחד שיתחרה בקטגוריה שלו ויעשה הכי טוב שהוא יכול על מנת לשלוט בה ולנצח בה. אדם צריך לשאוף לקטגוריה הכי נמוכה שהוא יכול (כלומר אם אני עכשיו 88 קילו אני צריך לשאוף ל82.5 ולא ל90) ברמות הגבוהות כל הליפטרים עד 110 חטובים.

לרטיו עצמו אין משמעות, לנוסחא יש (תסכימו איתה או לא) היחס הוא לא ישיר בין מ.ג לטוטאל, הפקטור הוא שונה.

במקומות שהPL מאוד מפותח ויש תחרות רצינית (נגיד 10+ מתחרים בקטגוריה) רואים הבדלים בולטים בין קטגוריות משקל. אני יכול להגיד על עצמי שאני מתנדנד בין עד 90 לעד 82.5, באוסטרליה עד 90 מקום ראשון עושה 800, הרוב מגיעים ל700, עד 82.5 מקום ראשון עושה 700 הרוב עושים 600, גם אם אני מאבד תיאורטית 20 קילו לטוטאל עצם העובדה שאני יורד לעד 82.5, אני מהווה מתחרה יותר ראוי בקטגוריה הזאת. יש דעה מנוגדת שעיקרה הוא להיות הכי חזק שאתה יכול להיות ללא קשר למ.ג, שהיא גם נכונה חלקית.

אני מאמין לטווח הרחוק שליפטר צריך להיות יחסית חטוב, בכושר ובריא. צריך לקחת דוגמא מליפטרים ותיקים שמתחרים בקטגוריות הלא גבוהות ולראות את האורח חיים שלהם והתזונה שלהם, רובם אוכלים כמו בילדרים.

DorT אוהב/ת את זה.
  12. 11,178 נק' מוניטין
    0
    Crossfiter

Crossfiter מושעה משתמש כבוד

Crossfiter
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,733
    הקטע ש"לייחס לזה משמעות" תלוי בהמון דברים.
    האם אתה מתחרה באחד מענפי הכוח? אם כן , כמו שאופיר אמר- אתה אמור למצוא את הקטגוריה שנוחה לך ביותר ושם לנסות להגיע למשקלים הכי גבוהים שאתה יכול.

אם אתה מתאמן לכיף, אתה יכול להחליט מה בא לך - קטן חזק וחטוב\שמן וחזק מאד\נערף חוף-קוביות, זה כבר לא כל כך משנה כי יש לך זמן לעשות את זה, אין לך תחרויות להתכונן אליהם וכו'...

לסיכום, בעולם התחרויות מה שמשנה זה איך אתה ביחס לאלו שמתחרים נגדך - בן אדם שמתחרה על SHW לא "יצחק" על משהו שמתחרה בעד 82.5 ועושה טוטאל 700, להיפך הוא יעריך אותו ואותו דבר גם לגביי הדוגמא הנגדית.

13. 905 נק' מוניטין
    0
    שוהם.

שוהם. משתמש מתחיל

שוהם.
    לייקים:
    223
    אין לזה משמעות בעיניי בכלל.. אני 1.87 ואני ליפטר מתחיל וזה יותר קשה למתחיל להיות עם רטיו טוב ובמיוחד במשקל והגובה שלי..
    אז זה דיי מעצבן אותי אפילו שמדברים על זה ברצינות

Eliavitie אוהב/ת את זה.
  14. 57,903 נק' מוניטין
    0
    PowerLifting

PowerLifting משתמש משקיע

PowerLifting
    לייקים:
    4,105
    לא הבנתי

15. 4,105 נק' מוניטין
    0
    shahar18

shahar18
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,838
    הכוונה היא, ככל שהמשקל גוף משפיע על התרגיל, ככה הרטיו פחות מעניין, כי זה בעצם "משחק לטובת הקלים"... ובסקוואט המשקל גוף משפיע מאוד כי בעצם מרימים את כל הגוף... לעומת תרגיל כמו פרס שבעצם מרימים בנוסף למוט רק את הידיים.. ואז הרטיו יותר מעניין

16. 57,903 נק' מוניטין
    0
    PowerLifting

PowerLifting משתמש משקיע

PowerLifting
    לייקים:
    4,105
    אני לא חושב שזה שאתה שוקל יותר אמור להקשות עליך בסקוואט,
    אולי רק לאנשים שמנים מאוד שלא מתאמנים - יהיה קשה להם לעשות סקוואט גם במשקל גוף. לזה הכוונה?

17. 16,482 נק' מוניטין
    0
    RussianHotGirl

RussianHotGirl משתמש משקיע

RussianHotGirl
    לייקים:
    3,295
    חד"כ:
    מכון חלודה
    זה תלוי ממה אכפת לך יותר מלהיות יותר חזק או מלשפר את הרטיו שלך (ע״י התחזקות או ירידה במשקל גוף).

18. 4,105 נק' מוניטין
    0
    shahar18

shahar18
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,838
    אני ינסה להסביר את עצמי...

מה בעצם רטיו מה לבחון? כמה בנאדם חזק ביחס למשקל גוף שלו... כך שני אנשים, אחד שוקל 70 קילו ואחד שוקל 100 קילו, לראשון יש סקוואט של 140 ק"ג ולשני סקוואט של 200 ק"ג... אין ספק שהבנאדם השני חזק יותר, אבל נשאלת השאלה אם לשניהם יש את אותו כוח ביחס למשקל הגוף שלהם...
    אז אני אומר שלא, כי מה שקורה זה שהראשון צריך להרים עוד נניח 50 ק"ג (הורדתי את שתי השוקיים שלו) חוץ מהמוט, והשני צריך להרים עוד 75 ק"ג נניח... זאת אומרת שהיחס משתנה לטובת המתאמן השני ששוקל 100 קילו ולדעתי גם באופן יחסי הוא חזק יותר....
    קח את תרגיל הפרס, שם אין הבדל במשקל ששניהם צריכים להרים מהגוף שלהם (הבדל זניח של כמה ק"ג של הידיים)...

כל מה שאני אומר, שרטיו זה לא דבר מוחלט, והוא משתנה בהתאם לתרגיל... כשבתרגיל כמו סקוואט הרטיו לא משקף בכלל את היחס האמיתי בין שני מתאמנים בעלי משקל גוף שונה ובתרגיל כמו פרס הרטיו יחסית משקף טוב את היחס ביניהם....

19. 57,903 נק' מוניטין
    0
    PowerLifting

PowerLifting משתמש משקיע

PowerLifting
    לייקים:
    4,105
    המשקל גוף של הליפטר לא אמור להקשות עליו, אלא אם זה ברובו שומן.
    אם ה50 קילו האלה הם בעיקר שריר ונוזלים(שנאגרים גם בשריר), זה רק עוזר להרמה.

20. 4,045 נק' מוניטין
    0
    mars

mars משתמש קבוע

mars
    לייקים:
    2,018
    העלו פה פעם סירטון שקשור. 2 רוסים. האחד אלוף רוסיה בBP והשני אני חושב התעסק בSTREET WORK, ושקל הרבה פחות.
    היו צריכים לבצע גם DIPS וגם PULL UPS, כאשר הם חוגרים משקולת, ובכל סבב העלו משקל. באתגר הPULL UPS ניצח הבחור הקטן יותר, באתגר הDIPS ניצח אלוף הלחיצות.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...
נושאים דומים
  1. DMDaniel
    תגובות:
    42
    צפיות:
    3,815
  2. Maorswan
    תגובות:
    6
    צפיות: