ייעוץ חלבון לאחר בישול

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י junky, ‏11/6/14.

טוען...
  1. 6 נק' מוניטין
    0
    junky

junky משתמש מתחיל

junky
    לייקים:
    6
    אתמול אני וכמה חברים התווכחנו (בשיעמום של הצבא מוצאים את הדברים הכי טיפשיים להתווכח עליהם כנראה) שאם לדוגמה חזה עוף צלוי/ טוסט כשהגבינה הצהובה נהיית מותכת או ביצה במקום לשתות אותה כמו שהיא לעשות אותה ביצה קשה הכמות חלבון שהגוף סופג יורדת.
    כלומר הם טוענים שבביצה יש נגיד 8 גרם חלבון ואחרי תהליך הבישול שהופך אותה לביצה קשה, היא מאבדת מעט מהחלבון שהיה בה לפני הבישול, ונהיה בה רק 6 גרם (נניח כן, המספרים זה סתם רק כדי להעביר את הכוונה)
    עכשיו, ברור לי ש100 גרם חזה עוף הופך ל80 בערך אחרי צלייה אבל לא זאת הכוונה. הכוונה היא שאוכל באותה כמות מכיל יותר חלבון כאשר הוא לא מבושל ולאחר הבישול/טיגון הוא מאבד מהחלבון.
    אני לא הסכמתי עם זה ותכלס זאת נראית לי שאלה די טפשית, אבל רק כדי להיות בטוח...
    מה אומרים?

2. 47,428 נק' מוניטין
    0
    Eyal

Eyal משתמש משקיע משתמש כבוד

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    אהלן,

התשובה היא ברורה והינה חד משמעית, קח לדוגמא את החזה עוף, לצורך העניין בתפריט עליך לאכול כמאה גרם חזה עוף מבושל. אתה תשקול את החזה עוף לפני, מנסיון, על מנת שיצא לך מאה גרם לאחר בישול עליך לבשל חזה עוף במשקל של 140 גרם, המים יוצאים ממנו ונשאר רק תכולתו האמיתית. לכן הנקודה שהעלאת היא לא מדוייקת.

3. 753 נק' מוניטין
    0
    lala17

lala17 משתמש קבוע

lala17
    לייקים:
    335
    לא בזמן הבישול הפקטור היחיד שמשתנה זה כמות נוזלים ובבשרים שמנים גם כמות שומן לפעמים יורדת עם הנוזלים לדוגמא בקבב

זה אומר שב100 גרם חלבון חזה עוף יהיה לך אותה כמות חלבון אחרי ולפני בישול פשוט בגלל הירידה בנוזלים רק היחס משתנה

junky אוהב/ת את זה.
  4. 6 נק' מוניטין
    0
    junky

junky משתמש מתחיל

junky
    לייקים:
    6
    אני ידעתי שזה מה שתבינו בגלל זה הדגשתי שהכוונה היא לא לנוזלים שיורדים בבישול.
    הכוונה לדוגמה לגבינה צהובה. אם אני אוכל אותה ישר מהמקרר או ששם אותה בטוסט. לאותה פרוסה ירד ערך החלבון רק בגלל שעברה תהליך? אני לא מדבר כרגע על נוזלים/לא יודע מה אלא חלבון נטו. אותו דבר גם לגבי ביצה קשה או ביצה שלא עברה תהליך. האם עצם תהליך הבישול הערך החלבוני יורד?

5. 47,428 נק' מוניטין
    0
    Eyal

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    ויטמינים כן, חלבון - לא.

junky אוהב/ת את זה.
  6. 79 נק' מוניטין
    0
    Ubalaish

Ubalaish משתמש פעיל

Ubalaish
    לייקים:
    32
    האם זה תופס לגבי כלל הירקות נניח גזר מבושל/מאודה או ירקות מוקפצים הערך המוסף שלהם (ויטמינים,מינרלים,סיבים/ אולי אפילו קלוריות?) נפגעים כתוצאה מהבישול? זה משהו גורף לגבי כל הירקות או ספציפי לסוג/צבע מסויים|?

(מצטער אם התפרצתי לאשכול וקצת שיניתי את הנושא המדובר, אבל זה עלה וזה קצת קשור)

7. 47,428 נק' מוניטין
    0
    Eyal

Eyal
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,838
    בכיף ואענה לך בקצרה:

עגבנייה מבושלת לא תיהיה זהה בערכיה ובאחוז הוויטמינים שלה כנגד עגבנייה טריה. בעצם, עניתי לך על כל השאלה.

8. 79 נק' מוניטין
    0
    Ubalaish

Ubalaish משתמש פעיל

Ubalaish
    לייקים:
    32
    כן קיבלתי אחלה של תשובה,תודה!

9. 6 נק' מוניטין
    0
    junky

junky משתמש מתחיל

junky
    לייקים:
    6
    תודה רבה חבר׳ה.

10. 5,106 נק' מוניטין
    0
    yogevnn

yogevnn מנהל ראשי מנהל

yogevnn
    מנהל
    לייקים:
    2,079
    יש ירקות שהויטמנים שלהם נפגעים ויש כאלה שחלק מהם אפילו עדיף לבשל למשל (ואני לא בטוח במקור של מה שקראתי אז יכול ליהיות שזה שטויות) הבנתי שעגבניה לאחר בישול מכילה יותר ליקופן וגם תרד טוב לבשל.

המלצה שלי אלייך זה אל תתעסק בזה, תאכל גם וגם אל תאכל רק מבושל אבל גם לא צריך "לסבול" ולאכול רק טרי

11. 51 נק' מוניטין
    0
    עוז

עוז משתמש פעיל

עוז
    לייקים:
    41
    בחזה עוף למשל יש הרבה ויטמינים, אז אחרי בישול גם פה כמויות הויטמינים יורדות? תודה.

12. 4,109 נק' מוניטין
    0
    shahar18

shahar18 משתמש משקיע משתמש כבוד

shahar18
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,842
    כן הכמויות יורדות אבל שים לב שכשאתה בודק ערכים של חזה עוף , בודקים לאחר בישול/טיגון ככה שהערכים שכתובים שם אלה הם הערכים האמיתיים

13. 1,467 נק' מוניטין
    0
    omerh84

omerh84 משתמש קבוע

omerh84
    לייקים:
    486
    האמת שאני תמיד בודק לפני צלייה כשהוא טרי. למרות שאחוז המשקל שהחזה עוף מאבד בצלייה הוא מאוד עקבי, עדיין אני לא יכול לדעת ב-100% כמה זמן צליתי וכמה נוזלים עוד נשארו בעוף יחסית לצלייה הקודמת וככה אני גם לא באמת יודע לעקוב אחר הכמויות שלי וגם לא באמת יודע איך לחשב ערכים.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...