דיון SS שאלה לגבי הדדליפט VS סקוואט

הנושא בפורום 'אימונים' פורסם ע"י megetron, ‏9/6/14.

טוען...
  1. 1 נק' מוניטין
    0
    megetron

megetron משתמש פעיל

megetron
    לייקים:
    41
    1.לא הבנתי מדוע אנשים טוענים שדדליפט אפשר להרים יותר משקל מסקוואט בתוכנית עצמה.
    הרי דדליפט בסך הכל עושים סט אחד כל שבוע וחצי. סקוואט לעומת זאת עושים 3 סטים שלוש פעמים בשבוע. אז איך אנשים טוענים שדדיליפט אני אמור לעשות יותר מסקוואט??
    כרגע אני מרים 100 סקוואט ו102.5 דדליפט... לאור העובדה שכל אימון אני מעלה 2.5 סקוואט ו2.5 בדדליפט,אני לא רואה איך הסקוואט שלי לא הולך להיות חזק מהדדליפט....

2.לא הבנתי מדוע עושים רק סט אחד של דדליפט... אני כבר חודשיים בתוכנית וכל הזמן סובל מדומס בגב התחתון אחרי אימון דדליפט, וחוץ מהעבודה הזאת גם מאוד קשה לי להמשיך להתקדם לינארי בדדליפט מאימון לאימון בגלל שאני עושה רק סט אחד
    אני חושב שאם הייתי עושה 2 סטים הייתי יכול להתחזק הרבה יותר בדדליפט וגם למנוע את הכאבי דומס האלה.
    יש אפשרות להוסיף סט?

2. 379 נק' מוניטין
    0
    Stav Shy

Stav Shy משתמש פעיל

Stav Shy
    לייקים:
    84
    כמה דברים 1. דאדליפט תרגיל שאתה אמור להרים בו הכי כבד בגלל התנועה שלו 2. יש סיכוי שאתה מבצע טכניקה לא טובה רוב הסיכוים אפילו תתעמק בתכניקה שתיהיה מושלמת 3. זה לא מדע מדיוק יש כאלה שירימו יותר סקוואט בגלל שגנטית שריר אחד שלהם גדול יותר אולי הפעולה עצמה יושבת להם יותר טוב 100 סיבות אתה יכול לנסות לעשות גם ריסט לדאליפט

3. 870 נק' מוניטין
    0
    zorner

zorner משתמש פעיל

zorner
    לייקים:
    255
    חד"כ:
    ספייס הרצליה
    אתה אמור להרים יותר בדדליפט כי זאת תנועה שמעורבת בה יותר מסת שריר מאשר בסקוואט והשרירים נמצאים בזווית מכנית יותר טובה ופועלים כמו מנוף. אם אתה תעלה 2.5 קילו כל אימון אתה פשוט תתקע באיזשהו שלב בסקוואט ותמשיך להתקדם בדדליפט כנראה. ובקשר להוספת סט אתה די ענית לעצמך, אם גם אחרי סט כבד אחד יש לך דומס אתה באמת רוצה להוסיף עוד אחד?

4. 16,785 נק' מוניטין
    0
    ^pala

^pala משתמש משקיע

^pala
    לייקים:
    2,300
    איך דניאל המדריך שלכם?

5. 1 נק' מוניטין
    0
    megetron

megetron משתמש פעיל

megetron
    לייקים:
    41
    בנתיים אני לא תקוע בדדליפט ובסקוואט, אני פשוט מרים יותר בסקוואט מהדדליפט מהסיבה הפשוטה שסקוואט אני מבצע 3 פעמים בשבוע ודדליפט רק אימון וחצי בשבוע ככה שטבעי שבסקוואט אעלה יותר משקל.
    יכול להיות שאתה באמת צודק שהשהסקוואט שלי יתקע יותר מהר מהדדדליפט ואז באמת ארים יותר בדדליפט נחכה ונראה...

לגבי הוספת סט... בוא נשאל את זה אחרת... באימון הבא אני אמור להרים 105 קילו דדליפט לסט אחד לפי התוכנית...
    במידה ואני ארים 2 סטים. אז באימון שלאחר מכן שבו אני אמור להרים 107.5 יהיה לי יותר קל בגלל שהוספתי סט עבודה?
    אני מניח שהתשובה שלך תיהיה בכל זאת לא לעשות 2 סטים ,אבל סתם בשביל להבין את ההגיון מאחורי הדברים...

6. 870 נק' מוניטין
    0
    zorner

zorner משתמש פעיל

zorner
    לייקים:
    255
    חד"כ:
    ספייס הרצליה
    הסיבה שעושים סט אחד זה בגלל שדדליפט מעמיס מאוד על הזוקפי גב ולוקח להם הרבה זמן להתאושש יחסית לשאר השרירים(ואתה מרגיש את זה בדומס)

7. 35,982 נק' מוניטין
    0
    yujinius

yujinius משתמש על משתמש כבוד

yujinius
    משתמש כבוד
    לייקים:
    11,778
    תראה זו תוכנית שלא מעט אנשים עשו ועושים אותה כמו שהיא (עם סט כבד אחד לדדליפט) וזה עובד להם, אז זה אומר משהו... ההגיון מאחורי זה שזה תרגיל שממש מעמיס עליך ולכן מספיק רק סט כבד אחד (לא כולל את הסטים של החימום כמובן) ויותר מזה יכול לפגוע לך בהתאוששות

8. 870 נק' מוניטין
    0
    zorner

zorner משתמש פעיל

zorner
    לייקים:
    255
    חד"כ:
    ספייס הרצליה
    אני לא חושב שאי פעם ראיתי אותו בחדר כושר. הוא בטח עובד בשעות שונות מאלה שאני מתאמן.

9. 9,504 נק' מוניטין
    0
    Beast and cheat

Beast and cheat משתמש משקיע משתמש כבוד

Beast and cheat
    משתמש כבוד
    לייקים:
    2,112
    חד"כ:
    נהלל, טבעון, וינגייט
    בדדליפט בד"כ מרימים יותר, זה משתנה לכך שהסקוואט מתחזק ביחס לדדליפט בד"כ מאחת משתי סיבות עיקריות (או שתיהן):
    1. ידיים קצרות - גורם לך להרים יותר מרחק בדדליפט, ועל טווח התנועה בסקוואט מן הסתם לא משפיע
    2. משקל גוף - ככל שמשקל הגוף גבוה יותר (או יותר מדוייק מסת שריר גדולה יותר), הסקוואט יהיה חזק יותר ביחס לדדליפט. בסקוואט משתמשים ברפלקס המתיחה בתחתית - וככל שמסת השריר גדולה יותר, יש יותר מסה "to bounce off of". בדדליפט אין באונס (לכן קוראים לו dead lift - הרמה מתה - הרמה מנקודה מתה)

בנוגע ליחסים בSS,
    את הדדליפט מעלים ב-5 ק"ג כל אימון. בהתחלה ב7.5, לאחר מכן ב-5 ואחר כך ב-2.5. בתחילת התוכנית מבצעים דדליפט כל אימון, ככה שהוא מבסס את עצמו יפה מעל הסקוואט. מאוחר יותר, מבצעים אותו כל שני אימונים, כאשר העלייה היא 5 ק"ג באימון - כלומר 15 בשבועיים - בדיוק כמו בסקוואט שבו אתה מעלה 3 פעמים בשבוע 2.5.
    מאוחר יותר, הסקוואט עובר לעלייה של 5 בשבוע מכיוון שבאימון באמצע השבוע אתה מבצע סקוואט קל. בתקופה הזו הדדליפט ממשיך להתקדם ב7.5 בשבוע (יותר מדוייק 15 בשבועיים). אחר כך, לקראת סוף התוכנית, הדדליפט עובר להתקדמות של 2.5 בכל פעם - כלומר 7.5 בשבועיים, והסקוואט 10 בשבועיים (2.5 באימון הראשון בשבוע + 2.5 באימון האחרון בשבוע), ולאט לאט הסקוואט עובר גם הוא ל7.5 בשבועיים כי ניתן למשוך את התוכנית עוד קצת עם סקוואט כבד אימון כן אימון לא, ככה שבאימון שהסקוואט קל הדדליפט כבד ולכן הם מתקדמים באותו קצב.

כל זה טוב ויפה אם אין כשלים, אבל פה ושם יש, ולפעמים גם דילואודים. בשורה התחתונה הדדליפט אמור לסיים מעל הסקוואט, אצל הרוב המוחץ של האנשים.

10. 35,982 נק' מוניטין
    0
    yujinius

yujinius משתמש על משתמש כבוד

yujinius
    משתמש כבוד
    לייקים:
    11,778
    זה משהו שלא ראיתי בשום דיון או הסבר על SS, נשמע רעיון לא רע

11. 1 נק' מוניטין
    0
    megetron

megetron משתמש פעיל

megetron
    לייקים:
    41
    איפה רשום שבתחילת התוכנית מבצעים דדליפט כל אימון?
    יש אימון A ואימון B
    דדליפט שייך לאימון A לפי כל המדריכים באינטרנט אז מן הסתם הוא נעשה שבוע אחד פעם אחת ושבוע שני פעמיים . ככה שממוצע שלו זה 1.5 בשבוע.

"מכיוון שבאמצע השבוע אתה מבצע סקוואט קל"
    אני מדבר על הSS לא על התוכנית הלינארית וכל שאר התכניות ולפי מה שידוע לי SS עושים כל סט הכי חזק שאפשר , אני בכלל מתכוון לעבור לתכנית נפח אחרי הSS.

12. 9,504 נק' מוניטין
    0
    Beast and cheat

Beast and cheat משתמש משקיע משתמש כבוד

Beast and cheat
    משתמש כבוד
    לייקים:
    2,112
    חד"כ:
    נהלל, טבעון, וינגייט
    בוודאי, זה בשלב מתקדם יותר של התוכנית. במקום לעבור להתקדמות שבועית, עדיין אפשר להתקדם פעמיים בשבוע.

בספר, קרא אותו.

כן, גם אני מדבר על SS. זה חלק מהתוכנית. קרא את הספר.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...