תכנית חבצלות\פסגות\ברקים

הנושא בפורום 'כללי' פורסם ע"י DorT, ‏8/6/14.

טוען...
  1. 1,823 נק' מוניטין
    0
    DorT

DorT משתמש משקיע

DorT
    לייקים:
    624
    מישהו כאן היה באחד המסלולים האלה או שמכיר קצת ויכול לשפוך קצת אור מעבר למה שכתוב באינטרנט?
    השירות מעניין? ( ברור לי שיש שוני גדול בין חבצלות לפסגות וברקים אבל בכל זאת)

2. 17,027 נק' מוניטין
    0
    Vibryll

Vibryll ה-ויבריל משתמש כבוד

Vibryll
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,630
    obzion אוהב/ת את זה.
  3. 3,263 נק' מוניטין
    0
    Aftermath

Aftermath משתמש קבוע

Aftermath
    לייקים:
    751
    קודם כל תבדיל בין חבצלות שזה לא עתודה לבין פסגות וברקים שזה כן.
    בחבצלות אתה לומד על חשבון השירות, על מדים ותוך כדי הרבה פעילויות צבאיות ולימודי מודיעין. מסיים את התואר ב3 שנים ועובר ל6 שנים של שירות קבע בתפקידים באמת מעולים בחמ"ן.
    לעומת זאת, פסגות וברקים אלה מסלולי עתודה שזה אומר שבזמן התואר אתה בדחיית שירות (תכלס אזרח לכל דבר חוץ מטירונות באחד הקיצים ובברקים גם קורס קצינים בקיץ שלאחר מכן). כשאתה מסיים אתה מתגייס ל3 שנים חובה ואחריהן עוד 3 שנים של קבע. גם בפסגות וגם בברקים מבטיחים לך כביכול שיבוץ טוב בצבא, אבל שמעתי כבר על כאלה (מברקים, מפסגות אני לא כ"כ מכיר) שלא מרוצים בכלל מהשיבוץ שלהם ועל כאלה שהגיעו למקומות שעתודאים "רגילים" הגיעו אליהם.

לפי דעתי זאת שאלה לא נכונה בכלל, כי הבחירה שלך צריכה להגיע ממקום של מה שאתה רוצה ללמוד. כמה שפסגות או ברקים לא נשמע יוקרתי, אם אתה לא רוצה ללמוד חשמל-פיסיקה, תוכנה או מכונות, אתה תסבול. כנ"ל עם חבצלות- אם אתה לא רוצה להיות איש מודיעין כל החיים שלך (כי עם כל הכבוד, התואר שאתה יוצא איתו משם לא שווה כמו תואר רגיל (כי הוא דו-חוגי יחד עם מזרח תיכון (זה אמור להשתנות ממש בקרוב למדעי המדינה או משהו כזה (בוא'נה דפקתי מלא סוגריים בתוך סוגריים)))).

אם אתה מתעניין ספציפית באחד מהמסלולים ויש לך שאלות נקודתיות אתה מוזמן לשאול.

4. 16,746 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,754
    נשבע לך שנכנסתי לנושא הזה רק בשביל להגיב את זה

Vibryll אוהב/ת את זה.
  5. 1,823 נק' מוניטין
    0
    DorT

DorT משתמש משקיע

DorT
    לייקים:
    624
    קודם כל תודה על הפירוט.

אני מתחבר לפיזיקה ולכל מה שקשור לתכנות אז מבחינת לימודים אני אסתדר בשלושת המסלולים ( נראה לי). לפי מה שהבנתי, התואר השני בחבצלות יכול להיות גם מדעי המחשב\מתמטיקה שאני מתחבר גם לשני אלה ויש לי ראש לזה.

אשמח אם תתן דוגמא לתפקידים שבוגרי ברקים שובצו בהם כי באמת אין לי ידע בנושא.

6. 3,263 נק' מוניטין
    0
    Aftermath

Aftermath משתמש קבוע

Aftermath
    לייקים:
    751
    בחבצלות זה תואר דו חוגי, אל תתבלבל בין זה לבין תואר שני. זה תואר ראשון לכל דבר.
    נכון, אתה יכול לבחור בין מתמטיקה, כלכלה, פילוסופיה ומדעי המחשב כחוג הנוסף שלך, אבל אתה צריך להבין שהיקף התואר (מבחינת נק"ז) לא משתנה כ"כ (אם בכלל), מה שאומר שאתה לומד בערך חצי ממה שהיית לומד בתואר ראשון רגיל בכל אחד מהתחומים האלה.
    בשורה התחתונה, אם תצא עם תואר דו חוגי של מזרח תיכון-מדעי המחשב מחבצלות או לחלופין עם תואר ראשון במדעי המחשב מאוניברסיטה טובה (טכניון, ת"א, ב"ש), זה לא נראה בפני אף אחד אותו דבר. חשוב שתבין את זה (העובדה שהתואר בחבצלות הוא מאוניברסיטת חיפה גם מוסיפה לעניין).

שוב, מחבצלות אתה יוצא איש מודיעין ואיש צבא. לא מהנדס כמו מברקים או פסגות. השוני הוא תהומי.

לגבי תפקידים, אני לא חושב שזה לפורום ואני די בטוח שזה לא יגיד לך כלום גם אם אני אספר, בטח לא בשלב הזה של החיים שלך.
    אם אתה מחליט ללכת על כיוון כזה בחיים (של לחתום קבע להרבה זמן קדימה ולהפוך את המסלול ה"רגיל" של צבא ואז לימודים), אני מאוד מאוד מאוד מאוד ממליץ לך לברר כמה שיותר. לחפור ולהתעמק ולהיפגש ולשאול ולתחקר כל בנאדם שתמצא שעשה את אחד המסלולים האלה לפניך.
    אני לא עשיתי אף אחד מהם, אבל יש לי היכרות טובה עם כל אחד משלושת המסלולים הספציפיים האלה. בייחוד עם חבצלות וברקים.

7. 1,823 נק' מוניטין
    0
    DorT

DorT משתמש משקיע

DorT
    לייקים:
    624
    אוקיי, ומה לגבי בוגרי ברקים ופסגות? לפי ההיכרות שלך, עד כמה הניסיון בצה"ל עזר להם אחר כך ( אם בכלל)?
    אני מבין שבברקים ופסגות התואר שאתה יוצא איתו (בין אם זה תואר שני במדעי המחשב או תואר ראשון כפול בהנדסת חשמל ופיזיקה) הוא תואר "רגיל ונחשב" לכל דבר ( בניגוד לתואר בחבצלות שהוא פחות "נחשב") ?

8. 3,263 נק' מוניטין
    0
    Aftermath

Aftermath משתמש קבוע

Aftermath
    לייקים:
    751
    התואר שאתה יוצא איתו מפסגות/ברקים הוא לא סתם תואר רגיל, הוא תואר מעולה.
    לגבי השאלה הראשונה ששאלת, אני לא יודע לענות לך לגבי זה בגלל שאני לא נמצא בחתך הגילאים של עתודאים משוחררים, ככה שאני לא מכיר.

9. 17 נק' מוניטין
    0
    Dam

Dam מושעה

Dam
    לייקים:
    90
    במסלול "פסגות" אתה מסיים תואר ראשון (ארבע שנתי) + משלים את כל הקורסים הדרושים לתואר שני (פרט לתזה) בהנדסת תוכנה או חשמל. לפי מה שאני יודע, התואר "רגיל" - כלומר בדיוק כמו של כל מי שסיים תואר ראשון.
    בתמורה לכך אתה מקבל עדיפות בשיבוץ ומלגה נוספת בזמן הלימודים.
    לגבי מסלול "ברקים", אני לא בטוח, אבל אני מאמין שהמסלול די זהה אך בתחום הנדסת מכונות.

10. 4,826 נק' מוניטין
    0
    Balbazor

Balbazor משתמש פעיל

Balbazor
    לייקים:
    1,273
    חד"כ:
    אונ' ת"א
    לא היה לי כוח לקרוא הכל. אני במסלול פסגות בפיזיקה + הנדסת חשמל, מסיים שנה ג' בלימודים. מה אתה רוצה לדעת?

11. 2,199 נק' מוניטין
    0
    12344

12344 משתמש משקיע

12344
    לייקים:
    58
    יש לך גם את "ארזים" ששם כולם מקבלים שיבוץ מעולה

Creepy horse אוהב/ת את זה.
  12. 1,823 נק' מוניטין
    0
    DorT

DorT משתמש משקיע

DorT
    לייקים:
    624
    קצת חסרה לי התמונה של השיבוצים והתפקידים של בוגרי התכנית. אם הבנתי נכון, רוב השיבוצים הם בתחום הפיתוח אמל"ח והתעשייה הבטחונית? ( אני לא מחפש לשמוע את התפקידים הספציפיים (סודי וכו') אלא באיזה תחום רוב השיבוצים)
    ואיך הסתדרת בינתיים עם הלימודים ? (קשה אבל נסבל\ קשה ועמוס מאוד)?
    מהו הרף של ציון הפסיכומטרי שממנו ניתן להתקבל לתכנית?
    ועוד חודש יש לי צו ראשון. אני אציין שזה הכיוון שלי. משם איך אני אמור להמשיך? אני צריך להרשם לאנשהו או שאני מקבל זימון למיונים הראשונים במידה ואני מתאים?

תודה

13. 5,834 נק' מוניטין
    0
    Creepy horse

Creepy horse משתמש משקיע

Creepy horse
    לייקים:
    2,104

תעשה צו ראשון,אם הנתונים יהיו מספיק בשביל עתודה אז תקבל זימונים/תיצור איתם קשר ותבקש.אתה תצטרך לאחר מכן לעשות פסיכומטרי בתקווה שיהיה גבוה מספיק.ומשם יש כל מיני דברים שצריכים לעבור בשביל להתקבל למסלול.

14. 1,823 נק' מוניטין
    0
    DorT

DorT משתמש משקיע

DorT
    לייקים:
    624
    ברור לי. פסיכומטרי בכל מקרה אני נגש באוקטובר.

15. 4,826 נק' מוניטין
    0
    Balbazor

Balbazor משתמש פעיל

Balbazor
    לייקים:
    1,273
    חד"כ:
    אונ' ת"א
    כן אתה צודק, השיבוצים הם במערכת הבטחון בתפקידים של מחקר ופיתוח. החתך הוא בהערכה גסה 40% למודיעין, 40% לח"א ועוד 20% ליחידות ומקומות שונים.
    רוב בוגרי פסגות (בפיסיקה-חשמל) משתבצים כמהנדסי חשמל. מיעוט משתבץ כפיזיקאים/אנשי תוכנה.

הלימודים קשים ועמוסים. מאוד. הסוד הוא לדעת להכניס את הדברים שאתה אוהב וצריך למרות הלימודים (עבודה, אימונים, חברים, זוגיות וכו'). הלימודים באופן טבעי ימלאו את כל החלל הריק שאתה משאיר. מה שכן, הסינון של פסגות טוב במיוחד ובמחזור שלי למעט כמה בודדים שהודחו על סמך ציונים, כל שאר החניכים מצליחים לשמור על הממוצע הדרוש (85).

אתה צריך פסיכומטרי של מינימום 675.

אם תקבל קב"א ודפ"ר מתאים לעתודה (לא יותר מדי קשה) אתה תאותר כממויין עתודה והם יזמנו אותך ליום עיון בנושא עתודה. שם כבר תוכל למלא טפסי הרשמה לעתודה ולפסגות. אם לא שולחים לך הזמנה, פשוט תתקשר למיט"ב/מדור עתודה ותדבר איתם, הם ישלחו לך בשמחה.

DorT אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...