מידע נפלאות התה

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י The tea time, ‏29/9/08.

טוען...
  1. 3 נק' מוניטין
    0
    The tea time

The tea time משתמש מתחיל

The tea time
    לייקים:
    0
    תה הוא משקה מאוד מיוחד ורב-גוני. קיימים סוגים רבים של תה ולכל אחד מהם יש יתרון התורם לבריאות.
    יש הרבה צמחי מרפא שמהם ניתן להשרות תה. צמחים אלא גדלים במעמקי יערות סין, יפן, אוסטרליה, דרום אמריקה ועוד הרבה איזורים שונים ברחבי העולם.

אני גיליתי את מסתורי התה דרך הסנסיי (מאמן) שלי באייקידו.
    הוא נתן לי ספר מדהים עם מתכונים שונים של סוגי תה ופירוט על תרומתם לבריאות.
    אני אישית מאוד אוהבת תה ירוק. (יש גם תת-סוגים של תה ירוק, כמו תה ירוק-סיני, תה ירוק-יפני וכו')
    ניתן לקנות חפיסות תה שונות בכל מכולת. יש גם חליטות אחרות כמו צ'אי הודי למי שמכיר.
    אבל אני מעדיפה לקנות את הצמחים בחנות לצמחי מרפא. כך האפקטיביות של הצמח יעילה יותר.

הנה כמה נקודות מעניינות שכדאי לדעת:

- תה שעשוי מצמח הלואיזה, מרגיע את הקיבה וגורם לתחושת שובע כך שלא תרגישו רעבים אם אתם עושים דיאטה. מעולה לכאלה שרוצים לשרוף שומן.

- תה מצמח המליסה מרגיע את הגוף והנפש ותורם לריכוז. בנוסף הוא גם מאוד טעים.

-תה לונגינג (סוג של תה סיני) בריא מאוד לכלי הדם והלב בתורמים להתחדשות הרקמות בגוף וגם משפר מאוד את תפקוד המערכת החיסונית.

קיימים גם סוגים של תה בטעמי פירות כמו אפרסק, מנגו, תפוח וכו'. טעימים מאוד!

2. 66,597 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר | לשעבר Moshe מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,007
    אכן תה זה מוצר קדוש בדומה לקפה , לדעתי הסנצ'ה מנצח הכל :s28:

3. 3 נק' מוניטין
    0
    The tea time

The tea time משתמש מתחיל

The tea time
    לייקים:
    0
    אני חולקת על דעתך בנוגע לקפה.
    אורח חיים בריא הוא נטול קפה.

4. 66,597 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,007
    אשמח אם תפרטי יותר , ובשביל הרקורד את מודעת לזה שיש קפיאין כמעט בכל הסוגי תה?

5. 3 נק' מוניטין
    0
    The tea time

The tea time משתמש מתחיל

The tea time
    לייקים:
    0
    בוודאי שאני מודעת לזה קפאין הוא אחד ממרכיבי היסוד של התה. אך תה עשוי מצמחי מרפא ותבלינים בריאים ''מפצים'' על כך. הקפאין של התה לא מזיק כמעט בגלל שאר המרכיבים.

קפה לעומת זאת פוגע בספיגת הברזל בגוף ולעיתים, פוגע בכלי הדם ומעלה את הלחץ הדם.
    אומנם יש לקפה גם יתרונות שונים שעוזרים להקטין את הסיכון במחלות מסויימות אך בטווח הארוך, הנזק גדול מהתועלת.

6. 2,501 נק' מוניטין
    0
    P-a-n-1-c

P-a-n-1-c משתמש קבוע

P-a-n-1-c
    לייקים:
    2
    על מה את מתבססת כשאת אומרת את הדברים האלו?

7. 3 נק' מוניטין
    0
    The tea time

The tea time משתמש מתחיל

The tea time
    לייקים:
    0
    כתבות שונות שקראתי במהלך השנים.

8. 2,501 נק' מוניטין
    0
    P-a-n-1-c

P-a-n-1-c משתמש קבוע

P-a-n-1-c
    לייקים:
    2
    אשמח אם תשתפי אותנו בכתבות הללו וכמובן שהכתבות יהיו מגובות במחקרים ובעובדות שנחקרו ולא ע"י אימרות של תזונאים וכתבים למיניהם.

9. 3 נק' מוניטין
    0
    The tea time

The tea time משתמש מתחיל

The tea time
    לייקים:
    0
    אנסה לשתף בכתבות שצדו את עיני באינטרנט, שכן רוב הכתבות שקראתי היו במגזין בריאות של ידיעות.

10. 5,304 נק' מוניטין
    0
    אזולאי

אזולאי משתמש קבוע

אזולאי
    לייקים:
    6
    זה מסביר הכל...

11. 66,597 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,007
    מה שפוגע (ומה שלא , אבל לא נכנס לזה יותר לעומק) , זה מרכיב הקפיאין שנמצא בקפה.
    הפוליפים בקפה רק עוזרים למחלות ולפרמטרים שונים (כגון LDL , סרטן מסוגים שונים , רגישות לאינסולין , ועוד).
    לכן אם את אומרת שקפה מזיק , אזי בטח ובטח שתה יזיק כי הוא מורכב מאותו המרכיב וזה מה שמבלבל אנשים יתר על המידה.
    מגזין ידיעות אחרונות וכל ה "מנטה" למינהם , הם נחמדים לסבתות בנות 60 אבל לא למאה ה21 כאשר המדע גובר על אנשים חסרי תואר וחסרי כל השכלה בנושא שרושמים כתבות ובינהן טיפשיות כאלו ואחרות שאין להן כל ביסוס אלא רק רוצים ליצור פן תיקשורתי אשר יגידו לאחר מכן "ואיי קראת את הכתבה במגזין X, ראית מה רשמו שם על המוצר X?" , אם היו רושמים את מה שהוא באמת עושה , זה לא היה עובר מפה לאוזן כמו שרושמים עכשיו ומקבלים פירסום יתר ובעצם פופולריות למגזין/אתר , אני יכול להביא אין ספור דוגמאות שעורכים ראיונות של אנשים שבאמת מוציאים מהפה שלהם דברים נכונים ופשוטים גוזרים את בעריכה כי הם לא מעוניינים בדברים האלה , זה נוגד את מה ש"כולם" חושבים או שהם פשוט רוצים רייטיניג כזה או אחר (מקרה ראיון מר ישראל 2008 בערוץ 10 האחרון).
    התקשורת וכל הבולשיט שהולך בטלויזיה ובעיתונות הישראלית הוא פשוט ביזיון שהפסקתי לקרוא ולהסתכל עליו מלפני כמה שנים טובות.

12. 3 נק' מוניטין
    0
    The tea time

The tea time משתמש מתחיל

The tea time
    לייקים:
    0
    מסביר מה? שמגזיני בריאות כותבים הבל ורעות רוח?
    מגזיני בריאות בדרך כלל מתבססים על מחקרים.
    יש מחקרים שקריים שמתחת לפני השטח מתאמות עמדות עם תאגידים שונים כדי שאלה יפרסמו ''מחקר'' שיעודד שימוש באותו מוצר.

אין לדעת כלום בעולם של היום.

13. 66,597 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,007
    אף מגזין שקראתי עד היום לא הכניס למטה איזשהוא סימוכין למה שהוא רשם , וכשאני אראה דבר כזה אני יעשה מסיבה

14. 5,304 נק' מוניטין
    0
    אזולאי

אזולאי משתמש קבוע

אזולאי
    לייקים:
    6
    אין צורך להוסיף כלום ממה שמשה כתב בהודעה מעלייך- תקראי את זה

15. 1,538 נק' מוניטין
    0
    tomerA

tomerA משתמש קבוע

tomerA
    לייקים:
    38
    משה יש איזו שהוא מינון מומלץ לצריכת קפאין ביום?

16. 3 נק' מוניטין
    0
    The tea time

The tea time משתמש מתחיל

The tea time
    לייקים:
    0
    נוצר פה מעט בלבול וקשה לי להישאר עקבית.

מחקרים אמורים להתפרסם בתקשורת כדי להיכנס לתודעה. (בין היתר דרך מגזינים). לכן מגזינים שמפרסמים כתבה על קפה, מן הראוי שיתבססו על מחקר.
    אם כי התקשורת בישראל נוטה לתרגם מאמרים מחו''ל ולא לחקור בעצמה. (שסוג של תופעת ''הישראלי המכוער'')
    מה היא טענתכם בשורה התחתונה? לקרוא או לא לקרוא?

17. 66,597 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,007
    אני ממש אוהב את התמימות של האנשים בתחום , יש פה הרבה מדריכי כושר ואנשי מקצוע בפורום שאת יכולה לשמוע מהפה שלהם שמה שמתכולל במקומות שהם עובדים זה ביזיון ופשוט מצחיק ומאיפה הכל מגיע? מהתקשורת כמובן ומכלל המדיה הלא מדוייקת והחסרת ביסוס הזו.
    מגזינים כמו מנטה ושאר הדברים לא מתבססים על מחקרים , לפחות לא מחקרים אחרונים אלא על דברים לפני 10 שנים שתפסו הייפ ועדיין משתמשים בזה כדי למשוך צומת לב ובין היתר הכל מסתכם בסופו של דבר על כסף , כסף ושוב כסף.
    הרי אם הם לא יביאו לך דברים "מעניינים" לקרוא (AKA צהובונים אותו עיקרון) , את לא תקינ את המגזין או תקראי את הידיעה (שבין היתר מתפרנסת מפירסומות מוזרות בצד , כל גולש כזה זה כסף לאתר כי הוא צופה בפירסומת).
    התקשורת בישראל נוטה לבלבל בשכל ולא לדבר תאחלס , מגלישה קצרה בפורום (בעיקר בפורום מאמרים) , תוכלי לקבל דברים שרק 10% מהאוכלוסיה (במקרה הטוב - ואני לא צוחק) מודעת לזה בארץ וזה מה שעצוב וקשה לשינוי.

18. 2,794 נק' מוניטין
    0
    ברק

ברק משתמש פעיל משתמש כבוד

ברק
    משתמש כבוד
    לייקים:
    691
    1. מגזיני בריאות ועיתונים פופולאריים ,מתבססים על מי שנותן להם כסף בשביל שיפרסמו אותו.

לגבי מה שכתבת על תאגידים, תאגידים לא טורחים בד"כ לעוות יותר ממחקר אחד או שניים, כי זה יקר וכי בסופו של דבר יש לך אלפי אוניברסיטאות בכל העולם והרבה מאוד מחקרים שיוצאים מקבוצות מחקר שונות על כל נושא, יש גבול לכמה אפשר לעוות דברים לאורך זמן בלי שמישהו יפיץ את העניין והחוקר יסבול מנידוי מהקהילה המדעית. לרוב הם נוטים לעוות בעיקר את הירחונים והעיתונים שאת קוראת כי הם הכי משפיעים על האוכלוסיה (אני לא אנקוב בשמות ובדוגמאות מחשש לתביעה ,אבל רק ארמוז שבנושא הזה ידך על התחתונה ). המחקרים הבודדים הללו אגב, לרוב מקבלים יותר חשיפה מהאחרים, מסיבות ברורות.

2. לגבי מחקרים, בגלל זה חשוב להבין לעומק בהמלצות שאנחנו נותנים. אני אישית עקבתי אחרי הנושא של שתיית הקפה די הרבה זמן דרך הספרות המדעית ולדעתי הבעיה בהתחלה היתה שחוקרים פשוט ערכו מחקרים סטטיסטיים שלא היו בהם קבוצות ביקורת נורמליות. הבעיה בשתיית קפה היא שמי ששותה הרבה מאוד קפה בד"כ חי חיים לא כלכך בריאים ופשוט קישרו את הבעיות הרפואיות שלהם לקפה. מחקרים מהשנים האחרונות שהתחשבו בגורמים הללו לא מצאו הבדלים ברוב המקרים ואפילו קורלציה הפוכה.

נערך לאחרונה ב: ‏29/9/08
  19. 8,154 נק' מוניטין
    0
    Machinehead

Machinehead משתמש קבוע משתמש כבוד

Machinehead
    משתמש כבוד
    לייקים:
    16
    לרב מגזינים האלו, יש להם אינטרסים עסקיים, הם בד"כ מקבלים כסף מחברות מסוימות כדי לקדם אם המוצרים שלהם, לרב הכותבים שמה הם בעלתי תואר בתחום הכושר, חלקם תזונאים.
    זה שיש להם תואר זה כל טוב ויפה, אבל לרב הכתבות הינן הדעות האישיות של הכותבים, לא תמיד יש קשר בין המציאות למה שהם רושמים שמה. לעתים רחוקות אני קורא דברים נכונים.
    ברב הכתבות רשום שבוצעו מחקרים, אין שום סימוכין למחקרים האלו, אז אי אפשר לדעת על מה בוצעו, ומתי ואיך.

לכן אני לא קורא את המגזינים האלו, במיוחד מנטה, שאין לי סיבה לשלם כסף על המגזין הזה שרובו הוא מגזין פירסומי נטו.

לעניין, אני לא רואה שום הגיון בלרשום שתה עדיף על קפה, שניהם מכילים קפאין. אם כבר את יכלת לומר שחליטות צמחים בטעמים עדיפים כי אין בהם קפאין, אבל זה לא אומר שקפאין מזיק. הכל תלוי באיזה כמות לוקחים את הקפאין.
    כי פשוט יש כאלו שהם רגישים לקפאין, או שיש כאלו שפשוט אוהבים לשתות הרבה קפה, ומעל כמות מסוימת של קפאין(1 גרם ליום), יש סכנה של לחץ דם גבוה.

20. 3 נק' מוניטין
    0
    The tea time

The tea time משתמש מתחיל

The tea time
    לייקים:
    0
    קשה לדעת בסופו דבר מה אמיתי ומה לא.
    מחקרים חדשים חושפים עובדות חדשות. אין לזה סוף.
    אולי יום אחד מחקר יגלה שדווקא לקרינה הסלולרית יש גם יתרונות (סתם זורקת באוויר).

שאלת הקפה ובריאות אוצרת בתוכה שנים רבות של מחלוקות ואינסוף טענות של בעד ונגד.
    אבל אנשים ימשיכו לשתות קפה כמוש אנשים ימשיכו לעשן ולדבר בפלאפון. שום מחקר עם ממאים הרסניים לא ירתיע את הצרכן.

אני בכל מקרה נמנעת משתיית קפה. בריא או לא-פשוט לא טעים לי!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...