תמונה מתחילה להתאמן בצורה סדירה

הנושא בפורום 'תמונות חברי האתר' פורסם ע"י sandrik, ‏18/9/08.

טוען...
  1. 10 נק' מוניטין
    0
    גדי טרוני

גדי טרוני משתמש מתחיל

גדי טרוני
    לייקים:
    0

אהלן,
    אני בזמנו בתקופת דיאטה צרכתי 120 ג' שומן ביום ובתקופה רגילה צורך כמחצית מהכמות הזו.. אחי מישל, שגדול ממני ב - 20 ק"ג שריר צורך בשיא הדיאטה עד 100 ג' שומן ובתקופה רגילה כמחצית מכך והכי חזק - דקסטר ג'קסון צורך בשיא הדיאטה 25 ג' שומן.. הסיבה היא מאוד פשוטה, למרות כל ה'עובדות' לגבי מינונים וצריכה של סוג כזה או אחר של מזון אזכיר שוב את עניין האינדיבידואליות. גם שומן בלתי רווי עלול להיספג בצורה שונה אצל אנשים מסויימים ולמנוע את שיפור המטבוליזם ואף לעלות במסת שומן. לסנדרה יש נטייה חזקה להשמנה.. ועל כן אנו נמנעעים מכל העמסה של שומן או פחמימות מיותרים. זו גם הסיבה שאין אנו משלבים שומן ופחמימה באותה הארוחה - חילוף חומרים מאוד איטי - עלול לגרום להשמנה.

בנוגע לאימונים: ההגעה לכשל היא ממש לא בכל התרגילים, רק בתרגילים מסויימים מאוד. הגעה לכשל היא תחושה של מיצוי אימון השריר אך עם זאת כשם המושג כך התוצאה, אם הגעת בתרגיל השני לכשל, עברת את שיא האימון שלך ושאר התרגילים יהיו חלשים וללא מיצוי נכון.
    מבחינת האימון, מספר החזרות, וצרות עבודה על סוגי סיבים ושרירים:
    אני לא חושב שמי מכם יכול להכניס בתוכנית אימון אחת הסבר כה מפורט על איך יתנהל האימון, זו הסיבה שאהיה עם סנדרה בכל אימון על כל שריר ובכל סט.. יהיו לנו סופר סטים, דרופ סטים, עבודה על טווח קצר/ארוך של חזרות, פורסד סטים, אימוני כוח ואימוני פאמפ. אנחנו כולה בשבוע הראשון ואנשים מדברים כאילו כתבתי לה כמה מילים ונטשתי אותה לבדה להסתדר באימון. אני סומך עליה ועליי.. לולא כך לא הייתי נכנס לזה מלכתחילה.
    ולגבי מונחים מסויימים כגון המונחים שהזכרת פה על סוגי הסיבים, הסיבה היחידה שבאמת למדתי עליהם היא כדי שאוכל לתת תשובות לאנשים כמוכם, בשטח זה לא מעניין איש, תשאל כל ****-בילדר והוא פשוט יצחק, אני יודעים איך הכל עובד בשטח ומשאירים את המונחים לאנשים חכמים וקטנים מאיתנו שיתעסקו איתם.
    הפער בין ספורט פיתוח הגוף במחקר ועל הנייר, מול האימונים בשטח הוא שמיים וארץ, מסתבר שכל פעם מחדש מפתחי גוף 'שוברים' את המחקרים שקובעים חד משמעית שכך וכך זה עובד.
    בזמנו עבדתי עם מאור זרדז שהנחה אותי רבות, עם עמית ספיר, אח שלי מישל וטובים אחרים. דבר אחד באמת למדתי - אמץ טיפים, נסה וטעה, אך קבע לעצמך מה נכון לך ולגוף שלך.

מקווה שעניתי לך על השאלות, אשמח לקבל עוד תגובות ושאלות.

2. 5,308 נק' מוניטין
    0
    אזולאי

אזולאי משתמש משקיע

אזולאי
    לייקים:
    7
    גדי, אתה גם מלווה באימנים עצמם? כלומר נותן אימונים אישיים?

3. 10 נק' מוניטין
    0
    גדי טרוני

גדי טרוני משתמש מתחיל

גדי טרוני
    לייקים:
    0
    כמובן, זה הפרנסה שלי.

4. 2,795 נק' מוניטין
    0
    ברק

ברק משתמש קבוע משתמש כבוד

ברק
    משתמש כבוד
    לייקים:
    692
    מממ, חזרנו לתזה של "אני גדול יותר אז אני צודק".
    סביר שאתה וחבריך לא טיבעיים, כך שזאת קצת הגזמה, מהויכוחים בפורום האחר אני זוכר שכמעט כל מי שעמד בצד השני של המתרס ניתקע והתחיל להשתמש בחומרים משום מה, למרות ששיטות האימון שלהם היו כביכול יותר טובות משלנו.

עוד משהו נוסף, יש מפתחי גוף גדולים ממך שהתאמנו אחרת, בינהם דיויד הנרי שהיה תקוע במשך שנים, עד שהתחיל לעשות תוכנית מקוצצת בסטים ואינטנסיבית יותר ופתאום הגיע לאולימפיה , איך אתה מסביר את זה?

מהנסיון האישי שלי, כל ההמלצות שאנשים "גדולים" נתנו לי לא הביאו לי כלום חוץ מפציעות והתקעות, כשעברתי לעבוד לפי המחקרים, רק השמיים היו הגבול בשבילי וזה לא רק אני אגב, גם רוב המתאמנים שלי ראו תוצאות טובות יותר באימונים עם תדירות גבוהה יותר ופריודיזציה, שעובדת לפי מחקרים.

לתת לילדה צעירה אימון שיעיל למתאמן בן 20 על חומרים זה לא רעיון טוב לדעתי, יהיה לה קשה מידי , אבל כרצונך.

אם יש לך 100 אחוז הצלחה, אני בטוח שלא תתנגד שסנדרה תעשה לוג ותעלה את ההתקדמות שלה במשקלים ותמונות או לפחות נתונים. אני רוצה לראות איך היא תתקדם באמת...

כמובן שזה תלוי ברצונה שלה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/9/08
  5. 67,386 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר | לשעבר Moshe מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,652
    גדי אני לא בא נגדך , אבל שאלה קטנה שממש בא לי לשאול אותך ואני מקווה שתקח את השאלה הזו בצורה טובה ולא תעלב או משהו כזה וזו גם לא עקיצה.
    השאלה היא , כמה אתה מאמין במדע בתחום ?

6. 5,762 נק' מוניטין
    0
    super beten

super beten משתמש פעיל

super beten
    לייקים:
    0
    אתה טוען שאפילו במאזן קלורי שלילי אפשר לעלות במשקל?
    אתה טוען שפריודיזציה משולבת לא טובה לחלק מהאוכלוסייה?

7. 10 נק' מוניטין
    0
    גדי טרוני

גדי טרוני משתמש מתחיל

גדי טרוני
    לייקים:
    0
    כמה שטויות הצלחת להכניס בתגובה אחת, אני עדיין בשוק.
    ראשית, לא דיברתי עליי כשאמרתי את המשפט שציטטת, אלא על מפתחי גוף מקצוענים, אני אישית לא דוגל ב'אני גדול יותר אז אני צודק' אבל בהחלט חושב שמי שישב וקרא כמה דפים עדיף שישמור את מה שלמד לעצמו (אני לא מדבר עליך - כרגע)

דבר שני, יש לי אחלה הסבר בשבילך לדייויד הנרי - אולי הוא פשוט הכיר את הורמון הגדילה, מה שציפית שיאמר: " התחלתי להשתמש בכמויות גדולות של GH"? מפתחי הגוף המקצועניים הם האחרונים שניתן ללמוד מהם על רקע עיוני/תקשורתי, אלא אם כן הוא לימד אותך אישית.

צר לי על הניסיון האישי שלך מאנשים גדולים שנתנו לך טיפים, לפחות למדת לא לעבוד כמו רובוט אחרי מה שלא מתאים לך ואולי הגוף שלך מתאים לאותה שיטת אימונים החדשה שלך שמתבססת על מחקרים. ודבר נוסף לגבי המתאמנים שלך -- מי מהם בדיוק מפתח גוף??
    שכחת שיש הבדל לא קטן בין אימון כושר לפיתוח גוף, סנדרה לא באה להתאמן להנאתה.
    לך לבריכה והמדריך ילמד אותך חתירה ותיהנה, במידה ותהיה שחיין מקצועי ותלמד לשחות חזה תגלה את דלקות הפרקים, יש מבין?

דבר רביעי, מי אמר לך שנתתי לה תוכנית אימונים של מתאמן בן 20 על חומרים?? אתה יודע איך נראית תוכנית אימונים שכזו??? אוהווו, איזה תוהו ובואו היה הולך פה לו הייתי מפרסם תוכנית שכזו..
    לפי דבריך אפשר לכתוב תוכנית אימונים אחת שתתאים לילדות בנות 16 ולתת אותן לכולן כתוכנית האולטימטיבית.

לגבי ההתקדמות של סנדרה, הדבר היחיד שנעלה פה יהיה תמונות, כי משקל אומר לי בדיוק כלום, כנ"ל לגבי נתונים - פיתוח גוף זה ספורט ויזואלי ואני בטוח שסנדרה לא תתנגד להעלות תמונות מדי חודש.

בבקשה, תצאו מהבועה ותבינו שאני לא מדבר איתכם בהתנשאות (אחרת לא הייתי כותב פה) כי אני גדול יותר או טוב יותר, תבינו שיש דברים שלא בהכרח הכרתם ושוב, אני מדבר בביטחון אך ורק בזכות ניסיון העבר שלי עם הרבה מתאמנים ובעיקר מתאמנות.

מצפה לעוד שאלות ותגובות..

8. 10 נק' מוניטין
    0
    גדי טרוני

גדי טרוני משתמש מתחיל

גדי טרוני
    לייקים:
    0
    ראשית, סנדרה אינה נמצאת במאזן קלורי שלילי, וכן, להפתעתכם, ניתן במאזן קלוריות חיובי לעשות דיאטה רצחנית ובמאזן קלוריות שלילי לעלות (אמנם מעט ובהדרגה) במסת שריר.
    שוב אקח דוגמא את עצמי: במצב של 2600 קלוריות ביום איבדתי 14 קילו בשבועיים (כולל הוצאת נוזלים {כ - 7 קילו}). מדובר בשתי מערכות שונות: עליית שריר ואיבוד שומן.
    אתם מוזמנים לפתוח ספרים.

שנית, פריודיזציה בכלל זה הכרחי לכלל המתאמנים ובייחוד למקצוענים ופריודיזציה משולבת לדעתי טובה אף יותר אך ורק כאשר אתה כבר במסגרת אימון מסויימת ועליך לגוון/לחזק/לשפר בדרך שאינה פוגעת בתוכנית האימונים הקבועה שלך.
    סנדרה ואני עוד לא יצאנו למסלול כך שפריודיזציה בכלל לא באה בחשבון כרגע.. אני עוד לא מכיר את היכולות שלה... ואין טעם לשחק באימון לפני שהוא קיים.

9. 10 נק' מוניטין
    0
    גדי טרוני

גדי טרוני משתמש מתחיל

גדי טרוני
    לייקים:
    0
    שאלה מאוד כללית, תהיה יותר ספציפי.. תלוי מאיזו בחינה, אבל בגדול בתחום הזה אני די מאמין במדע.
    משפט כללי שרציתי לומר לגבי כל מי שקורא הרבה ספרים ויודע הכל - תקראו ספר שמלמד איך לשחות ונראה אתכם מעיזים לקפוץ למים (עמוקים) אחרי שסיימתם את הספר.

10. 67,386 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר | לשעבר Moshe מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,652
    אז אתה בעצם אומר שחלק מהמדע אתה מסנן ולחלק אתה מקשיב אם זה מה שהבנתי נכון?
    והדוגמא שלך זו דוגמא היפוטתית , כמו שאני אגיד אם הוא יקפוץ , אתה תקפוץ גם?

11. 8,155 נק' מוניטין
    0
    Machinehead

Machinehead משתמש משקיע משתמש כבוד

Machinehead
    משתמש כבוד
    לייקים:
    17

אתה טועה, שוב אני מדגיש, אין דבר כזה במאזן קלורי שלילי לעלות במסת שריר, לא בחומרים ולא טבעי.
    גם אין דבר כזה לעלות בשריר ולאבד שומן.

12. 0 נק' מוניטין
    0
    Dave9

Dave9 משתמש מתחיל

Dave9
    לייקים:
    0
    אתה מדבר כיאלו כל מה שמפריד בינך לגדי הוא שתי זריקות בשבוע

אתה מאמין שזה נכון? מנסיוני והיכרות אישית עם גדי - אני בטוח שלא!

אז קודם כל תן קצת כבוד, עבור אותם לא "טבעיים" המקצועים לא מדובר בקיצורי דרך זהו פשוט הכרחי לגדול המעמד.

במידה ותחצה את הקווים ותחליט להיות קצת יותר רציני (ואני לא מזלזל בך אני אפילו לא מכיר אותך) תבין למה בדיוק אני מתכוון.

שימוש בחומרים הוא הדבר האחרון שספורטאי מקצועי רוצה לעשות, הגיעו הזמן שתפנימו את זה.

ומספיק להתלונן - "מה, אני טבעי" וכאלה.
    רוצה להיות רוני קולמן בוא נראה אותך עושה את זה.

ונסיים בציטוט:
    everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift heavy ass weight

או לשמור על תזונה!

13. 5,762 נק' מוניטין
    0
    super beten

super beten משתמש פעיל

super beten
    לייקים:
    0
    אתה מדבר כאילו כל מה שמפריד ביני לבין רוני קולמן זה תכנית האימונים ולגניטיקה אין בכלל השפעה.

14. 0 נק' מוניטין
    0
    Dave9

Dave9 משתמש מתחיל

Dave9
    לייקים:
    0
    הסבר פשוט:
    במשך היום הגוף משתמש במאגרים שומניים קיימים (לכן לא תמות גם אם לא תאכל שבועיים) .
    לפעילות מוגברת בפחמימה זמינה (וגם להתחלת מסלול אירובי - בפעילות אירובית מקור האנרגיה העיקרי הוא שומן).
    ולבניית שריר בחלבון וחומצות אמינו(לא רק, בעיקר).

כל תזונאי מתחיל יכול לבנות מהנתונים הנ"ל תוכנית תזונה לעלית שריר וירידה במסת בשומן.

:aFypqSlkBU:

15. 8,155 נק' מוניטין
    0
    Machinehead

Machinehead משתמש משקיע משתמש כבוד

Machinehead
    משתמש כבוד
    לייקים:
    17
    אוקי,

בואו נלך ככה, יש לכם סימוכין שבמאזן חיובי אני יכול לעלות במסת השריר ולרדת במסת השומן?

16. 10 נק' מוניטין
    0
    גדי טרוני

גדי טרוני משתמש מתחיל

גדי טרוני
    לייקים:
    0
    הרבה מעבר לגנטיקה ידידי, הרבה הרבה מעבר.
    בעיקר המון כסף להשקיע על חומרים והרבה יותר אופי ממה שאי פעם אתה או אני נחלום.

17. 10 נק' מוניטין
    0
    גדי טרוני

גדי טרוני משתמש מתחיל

גדי טרוני
    לייקים:
    0
    ע"ע דקסטר ג'קסון

18. -37 נק' מוניטין
    0
    The Punisher

The Punisher משתמש פעיל

The Punisher
    לייקים:
    0
    איך זה אפשרי בדיוק לעלות מאסת שריר על גרעון קלורי שלילי ולאבד שומן במאזן קלורי חיובי? לפי מה שאני יודע אפשר לעשות פעולה זאת רק על ידי שימוש בחומרים, כי אם נסתכל על כך בצורה הגיונית נבין שזה שני דברים שנוגדים אחד את השני.

19. 10 נק' מוניטין
    0
    גדי טרוני

גדי טרוני משתמש מתחיל

גדי טרוני
    לייקים:
    0

הכל כתוב כבר, כמה אפשר לטחון את זה...?
    תקרא שוב.

20. 2,503 נק' מוניטין
    0
    P-a-n-1-c