שרירים מסייעים אך מגבילים!

הנושא בפורום 'אימונים' פורסם ע"י אזולאי, ‏9/9/08.

טוען...
  1. 5,304 נק' מוניטין
    0
    אזולאי

אזולאי משתמש קבוע

אזולאי
    לייקים:
    6
    קודם כל מזל טוב לפורום החדש, אשמח לקרוא, ללמוד ולהשתתף בדיונים שיהיו פה:YFjeoKfawB:
    אז ככה, אני מתאמן דיי מתחיל ורציתי להתייעץ אתכם בנוגע לבעיה שיש לי עם תרגילים לשרירים הגדולים.
    כשאני עושה תרגילים לשירירים הגדולים, לדוגמה לחיצת חזה נגד מוט אני לא מצליח להרגיש את החזה עובד כמו שצריך ולא מוציא אפילו 80 אחוז (לדעתי) מהאימון.
    אני חושב שהדבר נוגע מהשירים הקטנים, בעיקר הכתף, שמתעייפת לי מהר וכך קורה שאני לא יכול לבצע עוד חזרות למרות שהחזה בקושי עבד.
    היום באימון החלטתי להוריד את כל הפלטות ולדחוק רק את המוט(אולימפי) כדי לוודא שהטכניקה נכונה, וכך עשיתי כמה עשרות חזרות והכתף פחות התעייפה ובאמת הרגשתי את השריפה בחזה - הבעיה שזה רק אחרי כמה עשרות חזרות .
    אותו דבר קורה לגבי פלייס (פרפר) אני מרגיש שאני לא יכול לעשות עוד חזרות ולא בגלל החזה.
    השאלה שלי היא מה אתם מציעים לי לעשות במקרה הזה ? אולי תרגילים שבהם החזה עובד כמעט ולבד ? כאלו שמנטרלים עד כמה שאפשר את הידיים והכתף?
    אותו הדבר עם הגב(פולי עליון) - הידיים דיי מגבילות אותי ומתעייפות עוד לפני שהזזתי משהו לגב.
    מצטער על החפירה.
    תודה רבה לעונים!

2. 6,520 נק' מוניטין
    0
    Mishel Mishayev

Mishel Mishayev משתמש קבוע משתמש כבוד

Mishel Mishayev
    משתמש כבוד
    לייקים:
    924
    שאלת השאלות- תרומתן של האגונסטים סביב המפרק(רמי :s49:)בכל מקרה פעולת החזה היא קירוב אופקי בכתף(תנועת החביקה)כל עוד הינך מבצע את התנוע,אתה עובד על החזה קשה לומר את תרומתן של הסינרגיסטים(מסייעים)
    אך לדעתי הטכניקה שלך לא נכונה או שאתה מבצע את התרגיל עם משקל גבוהה,צריך לראות איך אתה מבצע את התרגיל.לא הבנתי איך הסקת שהכתף שלך מתעיפת מהר תנסה לפרט קצת יותר מה אתה מרגיש,על מוט אולימפי ישנם סימונים מין טבעות חלקות נבדלות מכל המוט וקלות לזהוי,תנסה למקם את כף היד שלך +- קרוב לטבעות ותילך לפי התחושה איפה אתה מרגיש את העבודה הגדולה ביותר ושם תניח את כך היד שלך במשקלים גבוהיים.

3. 2,794 נק' מוניטין
    0
    ברק

ברק משתמש פעיל משתמש כבוד

ברק
    משתמש כבוד
    לייקים:
    691
    מסכים עם מישל, כמעט בודאות טכניקה לקויה... שני דברים שיכול להיות שאתה טועה בהם:
    1. שהמוט לא ינחת גבוה מידי על החזה, בערך במרכז עד תחתית עצם הסטרנום(העצם שנמצאת מעל מפתח הלב). כלל אצבע שעוזר בהסברים באינטרנט, הוא שזה קצת מתחת לאזור הפיטמות אצל רוב האנשים...
    2.לגבי רוחב האחיזה , הגישה שלי לדעת את הרוחב האידאלי, בזמן התנועה כשהידיים בקו הגוף הזווית במרפק צריכה להיות 90 מעלות+-.

אגב, איזה פולי בדיוק?

הייתה לך פציעה באזור? כמה זמן בדיוק אתה כבר מתאמן? כמה זמן אתה סובל מהבעייה.

מקסימום תוריד משקל ותעלה בהדרגה מאימון לאימון למשך שבועיים, עד שמערכת העצבים תתרגל לעומס...

נערך לאחרונה ב: ‏9/9/08
  4. 7,831 נק' מוניטין
    0
    Grrr All Mighty

Grrr All Mighty משתמש קבוע משתמש כבוד

Grrr All Mighty
    משתמש כבוד
    לייקים:
    125
    חד"כ:
    הרקולס
    למה שלא ירחיב את האחיזה וכך יעלה את הדומיננטיות של החזה? (למרות שהטווח תנועה קטן, עדיין לדעתי החזה מקבל הבדל די ניכר בעבודה)

5. 2,794 נק' מוניטין
    0
    ברק

ברק
    משתמש כבוד
    לייקים:
    691
    כי אז הכתף תצטרך להפעיל יותר כוח...

נערך לאחרונה ב: ‏10/9/08
  6. 7,831 נק' מוניטין
    0
    Grrr All Mighty

Grrr All Mighty משתמש קבוע משתמש כבוד

Grrr All Mighty
    משתמש כבוד
    לייקים:
    125
    חד"כ:
    הרקולס
    ובדרך הזו היא תיסתגל יותר מהר לדעתי.

7. 2,794 נק' מוניטין
    0
    ברק

ברק
    משתמש כבוד
    לייקים:
    691
    חבל שזה לא עובד ככה... אתה בעצם מקביל את התרגיל לפלייס עם פחות טווח תנועה בצורה הזאת.

8. 4,477 נק' מוניטין
    0
    RaMi

RaMi משתמש פעיל

RaMi
    לייקים:
    2
    כגודל השריר כך גם יכולתו לפתח כוח.משמע ששריר שלד גדול יותר יכול לפתח יותר כוח מאשר שריר קטן (בנוסף למספר מאפיינים באספקט האנטומי לדוגמת הארכיטקטורה של השריר).כך שבתרגילים מורכבים (המערבים 2-3 מפרקים וקבוצות שרירים המניעות כל מפרק),ההסתברות שהשרירים הסינרגיסטים (המסייעים) והאגוניסטים במפרקים החופפים לתנועה יתעייפו הוא גדול יותר.
    אני מציע לשלב בתוכנית האימונים שלך גם תרגיל אחד או שניים פשוטים לכל קבוצת שריר (פול אובר לגב,פלייס לחזה,הרחקת כתפיים לדלתויד ועוד),על מנת כן ולחזק את השרירים הללו במצבם המבודד.אם כי זה לא איזשהו משהו גורף,אלא יותר יחידני,כל אחד והרגשתו שלו.

בתרגיל לחיצת החזה מתאמנים רבים מרגישים כאבים בחלק הקדמי של הכתף - על שריר הדלתא הקדמי (שמסייע לפעולת הקירוב אופקי בכתף) בנקודה הנקראת מקור העורב.אם הכאבים מגבילים אותך בתנועה רצוי להחליף לתרגיל אחר על מנת להקטין התפתחות דלקתית.

9. 5,304 נק' מוניטין
    0
    אזולאי

אזולאי משתמש קבוע

אזולאי
    לייקים:
    6
    קודם כל תודה למגיבים
    בקשר ללחיצת חזה:
    אני מרגיש שאני לא יכול לבצע עוד חזרות (האמת שהמשקלים שאני עובד נמוכים מאוד ... אני מניח שזה בגלל שאני מתחיל בלי כ"כ רקע וכו..) מאימון הבא אני יאחוז במוט ליד הטבעות, עד עכשיו האחיזה היתה צרה יותר.
    אני פשוט מרגיש שאני לא יכול לבצע עוד חזרות וזה לא בגלל החזה , אלא הכתף שלא יוכלה עוד. ראיתה מספר סרטונים על ביצוע של התרגיל... יש סרטון מסוים שאתה חושב שכדאי לי לראות? אשמח אם תפנה אותי.
    הפלייס אני מרגיש את החזה אך אני שוב נתקע ולא יכול לבצע עוד חזרה אבל מרגיש שהחזה לא עשה את המקסימום.
    בקשר לפולי - התכוונתי לפולי עלוין, אחיזה רחבה (אמנם לא הכי רחבה שאפשר) אני מקפיד שהמרפק "יוביל" את התנועה, כך הוסבר לי שצריך לעשות וכן אני מרגיש קצת את הרחב גבי (יש לי גם פאמפ אחרי הסט) אבל מרגיש שלא בגללו אני לא יכול להמשיך , זה בכלל לא מזיז לגב אלא בגלל האמות ואני חושב שגם הכתף וים אחרי אימון הוא לא תפוס כנ"ל גם החזה.
    אשמח אם תתנו לי גם כמה דגשים בקשר לביצוע התרגילים הנ"ל ( לחיצת חזה, פלייס, פולי עליון רחב )
    תודה רבה!

10. 2,794 נק' מוניטין
    0
    ברק

ברק
    משתמש כבוד
    לייקים:
    691
    בפולי עליון רחב קדמי ,רוחב האחיזה צריך להיות בערך כמו בחזה, תמשוך את המוט אל כיוון הגוף כך שיגע בחלק העליון של עצם הסטרנום. אבל שוב, אתה כנראה עובד קשה מידי ,תוריד מעט משקלים כך שגם לידיים לא יהיה קשה ותעלה בהדרגה את המשקל קח בחשבון שהתחושה לא תמיד אומרת משהו. אתה לא צריך להגיע בכל סט למצב שהשריר הגדול לא יכול להמשיך זה לא המדד של כמה האימון שלך טוב...

11. 5,304 נק' מוניטין
    0
    אזולאי

אזולאי משתמש קבוע

אזולאי
    לייקים:
    6
    תודה...
    חברים אשמח לקבל יש עוד המלצות \ הערות

12. 5 נק' מוניטין
    0
    liron89

liron89 משתמש מתחיל

liron89
    לייקים:
    0

אממ במקרה כמו שרמי אמר להחליף לתרגיל אחרת
    נסה לעבור ללחיצת חזה עם דאמבלים,בדר"כ יכול לפתור תבעיה !

13. 5,304 נק' מוניטין
    0
    אזולאי

אזולאי משתמש קבוע

אזולאי
    לייקים:
    6
    וואלה ? כי עד עכשיו חשבתי שדווקא עם דאמבלים הכתפיים עובדות יותר ( כמייצבות ) ולכן עדיין לא ניסיתי את התרגיל.

14. 2,794 נק' מוניטין
    0
    ברק

ברק
    משתמש כבוד
    לייקים:
    691
    בתנאי שהדמבלים בזוית קרובה לזאת של המוט, אין הבדל...

15. 5,304 נק' מוניטין
    0
    אזולאי

אזולאי משתמש קבוע

אזולאי
    לייקים:
    6
    טוב אז היום עבדתי עם קצת משקל ל3 סטים , עשיתי 20 חזרות - לא הגעתי לכשל ובאמת הרגשתי תשרירי עובד.. התרכזתי שהתנועה באמת תבוא מהחזה... את המוט החזקתי ברוחב שכך שכהידיים בקו הגוף אז יווצר 90 מעלות בין האמה לגוף(וליד) ואת המוט הורדתי מתחת לקו הפטמות( כראה זו הייתה הטעות העיקרית שלי)
    בסט הרביעי הוספתי טיפה משקל (5 קילו כל צד) ושוב הטכניקה התרבשה ... לא הצלחתי להתרכז בביצע נכון- הייתי צריך להתעסק באיך אני מייצב את המוט ולא הרגשתי את החזה...
    נראה לי שאני אמשיך לעבוד הטווח חזרות גבוההה שכזה(20) למשך 3-4 אימונים.
    אמממ מספר שאלות:
    1) מה אתם אומרים כדאי לי לעשות בקשר לטווח עבודה של הלחיצת חזה ?להמשיך לכמה אימונים עם טווח20 חזרות? או רעיון אחר?
    2)ברק , סליחה על הבורות, אבל מה זה עצם הסטרנום? (אפשר תמונה שמציגה איפה זה נמצא בחזה?
    3) אשמח לאתרים שבהם מציגים (ואולי גם מסבירים) איך לבצע את התרגילים בטכניקה נכונה , עד עכשיו ראיתי סרטונים מ /exrx.net אבל זה לא משהו...
    תודה ושיהיה סוף שבוע טוב.

16. 2,794 נק' מוניטין
    1
    ברק

ברק
    משתמש כבוד
    לייקים:
    691
    אתה לא חייב לעשות 20 חזרות ,הרעיון הוא שתעלה את המשקל בהדרגה ממשקל נמוך יותר. אתה מרגיש שהחזה עובד בגלל שאתה קרוב לכשל לקטי . זה לא לגמרי יעיל לעבוד על טווחים כאלו כדרך קבע.

להפך תעלה את המשקל בהדרגה כרגע במשך כל אימון במשך 4-6 אימונים ותוריד את טווח החזרות, בשביל לטפל בבעיה שלך, שים לב שבסוף הכיווץ הידיים מאונכות לקרקע כשהמוט בערך מעל קו הכתפיים ולא מעל הבטן.שמור על קשת טבעית קלה בגב כשהתחת לא עוזב בשום פנים ואופן את הספה והחזה מורם.

הטכניקה שאני דוגל בה קרובה לטכניקת פאוורליפטינג ,היא מאפשרת לך להרים יותר משקל ,אם היא מתחרבשת לך סימן שאתה עושה משהו לא כמו שצריך.

עצם הסטרנום נמצאת מעל מפתח הלב, במרכז החזה.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Sternum

הנה וידאו לפוזיציה של הגוף:

שוב, שים לב שהתחת צמוד כל הזמן למושב ושהקשת לא מוגזמת...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/8/13
  17. 5,304 נק' מוניטין
    0
    אזולאי

אזולאי משתמש קבוע

אזולאי
    לייקים:
    6
    ^ אוקי תודה:193ek:
    דרך אגב האחיזה שמוצגת בסרטון לא צרה מידי? זהו רוחב האחיזה שאתה ממליץ לעבוד איתו?המאמן אצלנו ( האמת לא הייתי קורא לו מאמן כי הוא מדבר הרבה שטויות ולא יודע להסביר איך לבצע תרגילים נכון, אבל יש לו תעודה) אמר לי לשים רגליים על הספה כי אם לא-זה "ידפוק לי את הגב" ,זה נכון? כי בוידאו הוא לא עושה כך.

נערך לאחרונה ב: ‏13/9/08
  18. 2,794 נק' מוניטין
    0
    ברק

ברק
    משתמש כבוד
    לייקים:
    691
    לא שים אותן על הרצפה .

לגבי רוחב האחיזה, יש גישות אחרות לעשות את הלחיצה. אני מאמין יותר בשלי כי היא סלחנית מעט יותר מבחינת הכתף.

19. 5,304 נק' מוניטין
    0
    אזולאי

אזולאי משתמש קבוע

אזולאי
    לייקים:
    6
    סבבה... תודה רבה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...
נושאים דומים
  1. HST