ייעוץ אישי בתזונה וכושר

שיטה אחרת מספירת קלוריות

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י ליאמוש, ‏24/3/20.

טוען...
  1. 1,713 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש קבוע

ליאמוש
    לייקים:
    964
    אני כבר מעל שנה סופרת קלוריות.
    גם בחיטוב וגם במסה. הולך לי מעולה. אני אוהבת להיות בבקרה ובשליטה ולדעת כמה קלוריות אני אוכלת ביום. זה נהיה חלק מהשיגרה שלי ולא מרגישה שזה מעיק עליי,
    אבל, יש לי סוג של אטרף על אוכל כי אני ״קצובה״ באוכל. גם כשבא לי משהו מתוק ואני משלבת - זה קצוב ולא הולך לפי תחושת רעב. וגם לפעמים אני אוכלת אוכל ויודעת שאני כבר מסופקת אבל בכל זאת ממשיכה לאכול כי זה כבר בתוך התפריט ושקול.
    מצד שני, נמאס לי לעבוד בשיטה הזו. בא לי לנסות משהו אחר. בא לי ללמוד להכיר את הגוף שלי וכמויות שמספקות אותי. לדעת כמה לאכול פחות או יותר כדי לשמור על הקלוריות. ושבא לי להתחטב אז לדעת לקזז קצת. לאכול כשאני רעבה ולא כי ככה זה הולך בתפריט ואני צריכה להספיק גם את זה וגם את זה.
    לאכול בלי הגבלות.ועם הזמן בטקט. אולי בהתחלה אני אוכל בפלוס קלורי בלי טקט כי אין לי הגבלה ומותר לי הכל. אבל זה מהר מאוד מאבד מהאפקט כי כשמותר הכל זה כבר לא מעניין, בא לי לאכול 2 עוגיות מהחבילה ולהרגיש מסופקת. ולא להרגיש שבא לי לסיים את החבילה וזה מתסכל אותי. וזה מה שקורה כשאני סופרת קלוריות,אני אף פעם לא ארגיש מסופקת כי זה קצוב וזה בתוך תפריט ולא מתחושת רעב... מצד שני מפחדת שאלך לאיבוד. מצד שני אולי זה יכול לעשות לי טוב, אני ארגיש יותר מחוייבת לעשות אימונים ואולי להוסיף אירובי יזום/לא יזום. וגם אשמור על מספיק חלבון לא משנה מה. מה אתם חושבים? כדאי לתת לזה צ׳אנס? הרי לא כל החיים אסתובב עם משקל. לא שזה רע נכון?

2. ייעוץ אישי בתזונה וכושר
  3. 12 נק' מוניטין
    1
    שעירועצבני11

שעירועצבני11 משתמש מתחיל

שעירועצבני11
    לייקים:
    5
    א': לא יקרה אם לא תפגעי כל יום בקלוריות היומיות שלך, ספירת קלוריות זו כן השיטה הכי אידיאלית לטעמי, לא יקרה כלום אם תאכלי יום אחד 100 קלוריות יותר או פחות מעוגיות
    ב': את יכולה לנסות אכילה אינטואטיבית, שכן את כבר סופרת ערכים שנה, אל תקפצי למים עמוקים ישר, תתחילי בלהמעיט בלספור דברים, לדוגמה להפסיק לספור חלב שלצ הקפה, ולהעריך לפי העין יותר, ככה לאט לאט לעזוב את ספירת הקלוריות, מאמין שאחרי שנה את תדעי לשים בצלחת 150 גרם חזה עוף, וגם אם זה יהיה פחות או יותר לא סוף העולם.
    בסופו של דבר אם כמה שזה ישמע קיטצ'י, כל עוד את אוכלת אוכל שבהגדרה הוא "בריא" ו"מלא" ובכוונה אני שם את זה בסוגריים, קשה לי להאמין שתצליחי להגיע לקומפוזיציית גוף רעה.

The Joker., yujinius ו-ליאמוש אוהבים את זה.
  4. 1,713 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש קבוע

ליאמוש
    לייקים:
    964
    אני לא מתכוונת לשנות את כל שיגרת האוכל שלי. להפך. אני מאוד אוהבת אוכל ״בריא״ אני אוהבת מאוד את הארוחות שאני אוכלת עכשיו שנכנסות לי בתפריט ואמשיך לאכול אותן גם כאשנה את השיטה של הספירת קלוריות. וגם ברור שאני יודעת להעריך לפי העין. אבל כשאתה לא שם את האוכל על המשקל זה אחרת. או פתאום שבא לי מתוק לקחת משהו מהארון ולאכול ללא הגבלה זה שונה. כי עד עכשיו אם היה בלי משהו טעים או ״ג׳אנק״ הייתי חייבת לחשוב יום לפני מה אני אוכלת ואיפה אני יכולה להכניס אותו והוא חייב להיכנס לי בערכים. בא לי כן לאכול מאוד בריא ולדעת לעשות בחירות נכונות ומתאימות לי וגם לדעת לשלב דברים שאני אוהבת בלי שעות של חשיבה ואם זה כן נכנס לי בתפריט או לא נכנס לי בתפריט, מבין?

5. 312 נק' מוניטין
    1
    ImCarryGG

ImCarryGG משתמש פעיל

ImCarryGG
    לייקים:
    177
    לדעתי אחרי שנה כבר העין והמוח יכול להעריך בצורה די טובה כמויות וקלוריות, אני אכלתי שנה אינטואטיבית והמשקל נשאר בטווח ש +-2קילו במשך כל השנה בלי לחשוב פעם אחת "כמה קלוריות וערכים הכנסתי היום", אפשר פשוט לפי שקילה שבועית/חודשית לראות מה המצב וקצת להתאים את זה

The Joker., hanan, Cigano ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. 12 נק' מוניטין
    0
    שעירועצבני11

שעירועצבני11 משתמש מתחיל

שעירועצבני11
    לייקים:
    5
    מבין לגמרי מציע לך לקרוא שוב את התשובה שלי, הייתי במצב שלך ובגלל נוחות העברתי לאכילה אינטואטיבית וחזרתי לספור קלוריות כי זה יותר מדויק, בסופו של היום אם תאכלי יומיים יותר הגוף שלך ביום השלישי יעשה רגולציה ככל הנראה, בכל מקרה אם את רוצה אני יכול לאמר לך שמה שאני עשיתי זה לשנות דברים קטנים לאט, כמו החלב בקפב, ירקות, ואז התחלתי לאכול לפי מתי שאני רעב, לא לתכנן מראש ולתת לדברים "ליפול" במהלך היום, אבל עדיין לעקוב, ככה את מקבלת בייס ליין של מה קורה אם אני לא אעקוב, לדוגמה שאני עשיתי את זה ואכלתי לפי שובע, הגיע למצב שביום אני אוכל 1800 קלוריות ומפוצץ, כי לא הייתי מכניס את כל הדברים הקטנים כמו שוקולד וכו בגלל שלא הייתי מפוקס על אוכל כל היום, תראי מה הבייס ליין שלך ומשם תתקדמי.

ליאמוש אוהב/ת את זה.
  7. 18,162 נק' מוניטין
    1
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,752
    אם לא סופרים קלוריות, לכל הפחות צריך להחליט על מגבלות מבחינת סוג אוכל או לחילופין מגבלות על כמויות באמצעים פחות מדוייקים (כוס, חופן וכו׳). אחרת, מסתכנים בחוסר דיוק וחריגות למעלה או למטה.

אני=], elchonon ו-ליאמוש אוהבים את זה.
  8. 1,713 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש קבוע

ליאמוש
    לייקים:
    964
    לגבי חלבון ושומן אני יודעת כמה לאכול כדי להגיע לצריכה שלא תפגע בי. חלבון אני תמיד צורכת מעל 2 גרם לכל קילו, בהתחלה ברור לי שיש אופציה שאעלה במשקל. הימים הראשונים שאתה מרגיש ״משוחרר״ ושאין לי מגבלה. אבל ברגע שזו תהיה השיגרה שלי זה כבר יתחיל להתסדר מעצמו. זה לא שאני הולכת להתחרע על ג׳אנק, אני אוכלת מאוד מאוד מסודר. לפחות ככה זה בחשיבה שלי. אבל ברור לי שאני מפחדת להיאבד

9. 1,143 נק' מוניטין
    1
    Cigano

Cigano משתמש קבוע

Cigano
    לייקים:
    669
    מחזק. לא חושב שזו דרך חיים בריאה לחיות עם מחשבון קלוריות בראש כל החיים. אחרי שיש כבר ניסיון אפשר לעבוד לפי ניסוי וטעייה, לדעתי אני כבר מעל שנה ככה ומרגיש מעולה. רק צריך כן איזשהו מעקב כמו שקילה שבועית או פשוט לפי מראה והרגשה

yujinius ו-ליאמוש אוהבים את זה.
  10. 4,784 נק' מוניטין
    1
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    3,177
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    ברוך הבא למועדון.
    מעולם לא ספרתי קלוריות, ואני לא רוצה לספור.
    אבל, אם אתה רוצה לשמור על המשקל שלך, תצטרכי הגבלות מסוימות.

אני רק אוכל מה שאני מגדיר "בריא", פחמימות מורכבות (בעדיפות למבושלות במים כמו אורז מלא, שיבולת שועל, קינואה), חלבון מה שבא, חוץ ממוצרי חלב ובשר, כן עוף דגים, ביצים וסויה וקטניות. שומן, רק שמן זית, ומה שמגיע עם החלבון, מידי פעם צ'יטים קטנים מאוד.
    ירקות בשפע.
    אני כן מוסיף דבש, ותיבול כמו שאני רוצה, אבל לא אוכל שום ממתיקים מלאכותיים וצבע מאכל, או MSG, או כל מיני כימיקאלים שאני לא מגדיר "מזון".

בתזונה כזאת התיאבון שלי הוא המדריך היחיד שלי. אבל אני כן אשתדל לספור את החלבון בראש שלי.
    כתבתי באריכות יותר כאן ספירת קלוריות זה לא מספיק לגדילה.

ליאמוש אוהב/ת את זה.
  11. 410 נק' מוניטין
    1
    orazriel

orazriel משתמש פעיל

orazriel
    לייקים:
    297
    קודם כל כעזרה ראשונה את יכולה לעשות לך דיאט ברייק קל.

דבר שני אם את יודעת בערך את הכמויות שלך ומצליחה להכניס מספיק חלבון
    את יכולה לאט לאט ללמוד כמה את צריכה להשלים על זה כדי להשיג את המטרה שלך.

גם אם יקח לך שבועיים - חודש למצוא את האיזון שאת צריכה בסוף זה יבוא לך בטבעי ותוכלי
    להכניס את זה לשיגרה שלך, ככה הייתי במשך כמה חודשים וזה הלך בסדר.

למרות זאת, ברגע שאת על תפריט מסודר וספור אז את יכולה להגיע למטרה שלך יותר מהר וביותר יעילות.

Sergio_Katz, ליאמוש ו-Cigano אוהבים את זה.
  12. 1,713 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש קבוע

ליאמוש
    לייקים:
    964
    זה מה שעשיתי עכשיו. ירדתי מ72 ל41 קילו ואז עשיתי שנה של מסה. עליתי 9 קילו הכל ספור שקול נקי ומסודר. הכנסתי את כל מה שבא לי ולא נוצר לי חסכים. פשוט בא לי שיטה אחרת. להסתובב עם משקל הוא לא פרקטי לאורך זמן ולמדתי להעריך לפי העין...
    794E5CAC-12DD-462B-BD89-D82C4016C196.png

13. 90 נק' מוניטין
    1
    Yonatann

Yonatann משתמש פעיל

Yonatann
    לייקים:
    77
    אני אשתף איך אני "נגמלתי" מספירת קלוריות. במשך שנתיים בערך ספרתי קלוריות הכי מדוייק שיכלתי. משקל אוכל, myfitnesspal הכל. אבל עם הזמן זה נהיה מעצבן בטח בזמנים שהייתי שובר שגרה כמו בטיול או בחול, ששם אין לי את האופציה. לאחר מכן התחלתי לספור רק חלבון בלי אפליקציה וכל השאר לא ספרתי.

שבועיים ללא ספירות מדוקדקות גרמו לי לעלייה של כ 3 קילו בכמה ימים בודדים.. חשבתי לחזור אבל זה היה נראה כמו התחמקות מהבעיה ולא פתרון. המשכתי להעריך "עם העין" והכל.. ב"ה הקילוגרמים ירדו חזרה, ועכשיו מרגיש הרבה יותר חופשי ומשוחרר עם אוכל.

כדאי לך לתת צאנס לשחרר ולאכול חופשי ולהעריך.

אגב, על השקילות לא בבוקר לא ויתרתי אמי עדיין מרגיש צורך להיות באיזושהיא בקרה על עצמי.

נערך לאחרונה ב: ‏25/3/20
    אני=] אוהב/ת את זה.
  14. 410 נק' מוניטין
    0
    orazriel

orazriel משתמש פעיל

orazriel
    לייקים:
    297
    שמעי מלנסות תקופה לא תגיעי לא להשמנת יתר ולא לאנורקסיה.
    תשמרי על 1.5-2.2 גרם חלבון למ.ג, 1-1.5 גרם שומן למ.ג, לאט לאט תמצאי את האיזון.
    זה יקח קצת זמן, יכול להיות שתדרכי במקום בהתחלה עד שתמצאי בערך את הכמות אבל בסופו
    של דבר זה שקט נפשי, אומנם התקדמות בצעדים יותר קטנים אבל לגמרי שקט נפשי שאני מתגעגע אליו מאוד :s49:

אגב, נראה שהוצאת כמעט את המקסימום מהתהליך עד היום.

15. 1,713 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש קבוע

ליאמוש
    לייקים:
    964
    הייתה לי טעות כי כשירדתי במשקל פשוט קיזזתי בקלוריות,אכלתי כלום קלוריות ביום בלי לשמור על חלבון ואירובי אינטנסיבי. ואז ירדתי 31 קילו והפכתי לסקיני פאט ולקח לי זמן לעשות את המסה הזו. אבל למדתי המון. אמן שזה ילך כמו שאני רוצה

16. 410 נק' מוניטין
    0
    orazriel

orazriel משתמש פעיל

orazriel
    לייקים:
    297
    תתנחמי בזה שאם לא היית טועה בהתחלה היית עכשיו במצב הרבה יותר גרוע,
    מטעויות לומדים ומתקדמים, אני הרבה ממה שאני יודע למדתי מטעויות שעשיתי
    ומניסוי על עצמי של המון דברים ורעיונות, טובים יותר וטובים פחות.

אין שום סיבה שלא תצליחי, תשתדלי לשמור על איזושהי שיגרה
    של אוכל גם אם זה לא ספור, יהיה לך יותר קל.

17. 12,369 נק' מוניטין
    1
    hanan

hanan משתמש משקיע משתמש כבוד

hanan
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,515
    מעבר לספירת קלוריות. לפחות אצלי מרבית התפריט קבוע לגבי הבדלים בארוחת צהריים אני ״יודע״ לקזז אם אכלתי המבורגר במקום חזה עוף, אני מוריד מהפחמימות בהמשך היום.
    במקביל מקפיד על שקילה פעם/פעמיים בשבוע

ImCarryGG אוהב/ת את זה.
  18. 1,596 נק' מוניטין
    0
    אני=]

אני=] משתמש קבוע

אני=]
    לייקים:
    1,288
    וואלה כשאני חושבת על זה, אני סבבה עם לספור, אבל יש ימים שאני פשוט לא סופרת סתם כי אין לי כח... ופשוט זוכרת בקצה של הראש כמה אכלתי היום + -
    ובשישישבת אני לא סופר בכלל.
    הייתה תקופה שהייתי סופרת גם בשבתות בעזרת חרוזים... אבל הפסקתי (וידוי - בחודשים האחרונים אני אוכלת יותר פחממה בשישי שבת ועולה מלא במשקל בעקבות כך...)
    כשהייתי במעקב בתלה"ש הדיאטנית ניסתה להרגיל אותי להפסיק לספור גם באמצש... זה לא ממש הלך...
    את משקל המטבח קניתי לפני פחות משנה, ועד אז הייתי מחשבת לפי העיין, ובלי שום אפליקציה. וב"ה אחרי שקניתי את המשקל גיליתי שהחישובים שלי היו מדוייקים ב90% מבחינת המשקל/קלוריות, שזה מטורף.
    היום אני משומה יותר תלוייה במשקל, כאילו איבדתי את הביטחון בעצמי....
    אבל בגדול האכילה שלי די אינטואטיבית, הימים שבהם אני לא סופרת מוכיחים את זה.
    בימים כאלה אני שוקלת ומודדת אבל לא בודקת כמה קלוריות יצא כי האפליקציה מעצבנת אותי (היא תוקעת לי את הפלאפון ואני חייבת לאתחל אותה כל פעם!! זה מטריף אותי.) אני רק כותבת כמה אכלתי במשקל, נניח: דג 350, ברוקולי - 200 וכו', ובסוף היום יושבת על זה ומחשבת קלוריות. כמעט תמיד יוצא לי את כמות הקלוריות שכיוונתי אליה....
    שזה ממש נחמד :s29:
    מבחינת משקל אני די יציבה. להוציא את הימים שבהם אני טוחנת פחממה וקופצת קילו וחצי ביממה חחחח אבל כבר לא מתרגשת מזה (שקר.)

hanan אוהב/ת את זה.
  19. 0 נק' מוניטין
    1
    Candy

Candy משתמש מתחיל

Candy
    לייקים:
    14
    חחחחח אני בדיוק כמוך , זה יותר פסיכולגי עצם העובדה שאת חיה תחת מסגרת קלורית שבגללה את לא מצליחה להגיע "לשובע פסיכולוגי"
    או לסירוגין שובע פיזי.

20. 1,713 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש קבוע

ליאמוש
    לייקים:
    964
    האמת שלדעתי זו הסיבה. עצם העובדה שאני מוקצבת בכמות מסויימת גורמת לי לאכול ועדיין להיות רעבה או להפך. להיות ממזמן מסופקת ושבעה ולהמשיך לאכול רק כי זה שקול וכבר בתפריט.

21. 0 נק' מוניטין
    0
    Candy

Candy משתמש מתחיל

Candy
    לייקים:
    14
    קחי לעצמך שבוע-שבועיים הפסקה מהתפריט והערכיים שנועלים אותך על מאכלים מסויימים ופשוט תוכלי "נקי" כביכול בידיעה שאת יודעת שאין לך מסגרות כמובן בגבול הטעם הטוב .

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...