ייעוץ אישי בתזונה וכושר

התלבטויות בעקבות הקורונה

הנושא בפורום 'סטרואידים ותרופות' פורסם ע"י eyallcohen, ‏21/3/20.

טוען...
  1. 1,549 נק' מוניטין
    0
    Sergio_Katz

Sergio_Katz משתמש קבוע

Sergio_Katz
    לייקים:
    944
    מה המקור של ההודעה הזאת?

2. 659 נק' מוניטין
    0
    CycleTelephohe

CycleTelephohe משתמש פעיל

CycleTelephohe
    לייקים:
    276
    מצאתי בוואצאפ אבל לא כ"כ מופרך ממציאות

3. 1,549 נק' מוניטין
    0
    Sergio_Katz

Sergio_Katz משתמש קבוע

Sergio_Katz
    לייקים:
    944
    לא נראה אמין בכלל.

4. 2,799 נק' מוניטין
    0
    שים

שים משתמש משקיע

שים
    לייקים:
    1,963
    ילדים בני 14 כותבים יפה היום :lol:

Pharmacist ו-CycleTelephohe אוהבים את זה.
  5. 4 נק' מוניטין
    0
    שמואל גלעד

שמואל גלעד משתמש מתחיל

שמואל גלעד
    לייקים:
    4
    אחי אתה אופטימי שתוכל לטוס בשביעי...
    וגם ככה אין חדרי כושר לעוד הרבה זמן אז לא רואה טעם להזריק.

שים אוהב/ת את זה.
  6. 347 נק' מוניטין
    2
    Isravil

Isravil משתמש פעיל

Isravil
    לייקים:
    187
    אני חושב שיש לך את כל הזמן בעולם לנוח. גם אני עם סייקל מוכן בבית.
    עד שהמצב לא יחזור לעצמו או לפחות המשק יחזור לפעולה לא עושה כלום ! וכך ממליץ לכלום . אין לדעת לאיזה כיוון זה ילך ואין לדעת העם הטיסה שלך בכלל תוכל לצאת לפועל כי השמיים יהיו סגורים או המדינה שאתה טס לשם לא תקבל כניסות.
    אז לשאלתך תואר עם האנטט12 שבועות, תוסיף עוד משהו אם בא לך..
    אבל תמתין עד שזה יחלוף

Pharmacist ו-שים אוהבים את זה.
  7. 659 נק' מוניטין
    0
    CycleTelephohe

CycleTelephohe
    לייקים:
    276
    איזה סייקל יש לך בהיכון?
    אני בשלבי רכש, קניתי טסט וpct כולל הכל וחלק כבר בדרך, בימים הקרובים אזמין eq טרן אנטט, אתארגן על אנאבר או/וגם טורניבול, ואחפש כיוון לסארמס כולל קרדרין וmk677 ואולי דברים נוספים שלא מכיר עדיין, קשוח למצוא דברים בזול שם אחרי מה שקרה בסין אבל נראה מה קורה, אעדכן

לא בטוח אשתמש בהכל אבל מצטייד ומנסה לעשות את זה בזול, יחי הביטקוין

נכון לעכשיו בעיצומו של pct אוטוטו זריקה אחרונה של hcg עושה פרוטוקול של נולבה של 40 ויורד ל20
    השגתי 20 כדורי כלומיד 50מג, דוחף אותם במקביל כדור ליום
    פפטידים יש הכל, רק צריך לקנות מזרקי אינסולין ולהתחיל לתת להם לפעול
    Mk677 5 ימים כן 2 ימים לא וקרדרין כל יום בהרצה במקביל

ובטח עוד כמה דברים ששכחתי

8. 347 נק' מוניטין
    0
    Isravil

Isravil משתמש פעיל

Isravil
    לייקים:
    187
    יש לי טסט פרופ ל 12 שבועות
    טרן קצר 6 שבועות ונסטרול 6 שבועות .
    כבר פתחתי על זה אשכול. התוכנית המקורית היתה להתחיל סייקל אתמול .
    אבל כרגע זה נדחה.
    ממליץ בחום לא לקנות כלום כרגע. הרי כל החומרים הם בעלי תוקף שימוש. אף אחד לא יודע מתי זה יסתיים. והאם נזדקק לאלפי השקלים שהשקענו בסטרואידים שיהיו פגי תוקף.
    בגדול רוב החומרים שלי עד 22 אבל הטסט עד מאי 21 שזה טיפה מלחיץ... מי אמר שזה יסתיים בזמן הקרוב...
    ואני מרגיש טיפה מטופש... יש לי 2000 שקל בארון בתור משהו שאני לא יכול להשתמש בו.

פי סי טי עדיין לא קניתי
    ו אוי וואוי למי שירשום "שצריך שזה יהיה בהישג יד"... לא מתכוון להשקיע עוד כסף על משהו שאולי לא לא אשתמש בו בכלל.
    כשיגיע הרגע הנכון אשיג
    --- עידכון הודעה, ‏23/3/20, תאריך ההודעות המקורית: ‏23/3/20 ---
    בגדול אני יכול להרביץ סייקל עכשיו
    יש לי איפה להתאמן בצורה מושלמת. יש לי זמן פנאי ואין כרגע אפילו רמזים למחנק כלכלי.
    אבל עדיין לא מוכן להתחיל סקייל בגלל שהמצב מאוד רגיש ולא יציב - תוך שבוע חיינו השתנו מקצה לקצה לכן אין לדעת מה יהיה בנתיים.
    לא הייתי רוצה להיכנס לפיסיטי ברגעי משבר בגלל שזה גם ככה קשה לנפש... ומה עוד שירידה בטסט תגרום לעליה ברמות הדיכאון

Pharmacist ו-טלטלים25 אוהבים את זה.
  9. 659 נק' מוניטין
    0
    CycleTelephohe

CycleTelephohe
    לייקים:
    276
    מה קורה אחרי 21 במאי? הטסט נהיה מקולקל? לא הבנתי...
    --- עידכון הודעה, ‏23/3/20, תאריך ההודעות המקורית: ‏23/3/20 ---
    יש לי איפה להתאמן בצורה מושלמת. יש לי זמן פנאי ואין כרגע אפילו רמזים למחנק כלכלי.

הקנאה נוזלת ממני כרגע

10. 347 נק' מוניטין
    0
    Isravil

Isravil משתמש פעיל

Isravil
    לייקים:
    187
    תראה אל תקנה באף אחד כי אתה לא יודע מה הוא עבר... אולי אני בכלל מחרטט ובעצם יושב בבית בדיכאון...
    סה"כ זה דיון פילוסופי בין אנשים שלא נפגשו ורוב הסיכויים לא יפגשו לעולם.
    לגבי אימונים החדר כושר סגור - יש לי תחליף זה לא זה באמת - אבל אני מוציא את המקסימום מהמינימום.
    עושה המון אירובי.
    זמן פנוי יש לכולם עכשיו.
    ולגבי מצב כלכלי - בוא נגיד שכבר הייתי בחיי בבור מפחיד יותר ממה שיש עכשיו .
    לגבי התוקף של החומרים - אני לא מומחה אבל לדעתי זה שיש תוקף לתרופה זה אומר משהו ובמיוחד כשזה אנדרגראונד- לדעתי חייב להשתמש רק אם זה בתוקף

11. 3 נק' מוניטין
    0
    מוטי ב.

מוטי ב. משתמש מתחיל

מוטי ב.
    לייקים:
    3
    מאיפה לו לדעת חחחחח[/QUOTE]

בדרך כלל אפשר לדעת.
    זה לא מגיע לבד, הנה כמה אפשרויות.
    היה בקשר עם חולה
    היה בחול ( כנראה שזה לא המקרה שלו)
    היה באזור של החולה וכו וכו

12. 659 נק' מוניטין
    0
    CycleTelephohe

CycleTelephohe
    לייקים:
    276
    בדרך כלל אפשר לדעת.
    זה לא מגיע לבד, הנה כמה אפשרויות.
    היה בקשר עם חולה
    היה בחול ( כנראה שזה לא המקרה שלו)
    היה באזור של החולה וכו וכו[/QUOTE]
    ככה זה בהתחלה....
    אחרי כמה זמן בהתפרצויות מעין אלו, יכולת להידבר מבן אדם רנדומלי שעבר לידך ברחוב שלבנאדם לא היה מושג בכלל ממי הוא נדבק..

זה פשוט המתמטיקה כי זה גודל בצורה אקספוננציאלית

הרבה נדבקים ואין להם תסמינים לכן יוזמים סגר כדי לשלוט במצב לאט לאט

אם היו מבטלים את פורים או לפני זה חוסמים גישה לתיירים ולא שאננים היינו במצב הרבה הרבה יותר טוב

13. 1,549 נק' מוניטין
    0
    Sergio_Katz

Sergio_Katz משתמש קבוע

Sergio_Katz
    לייקים:
    944
    11. תהיו ביקורתיים כלפי כל מידע שהגיע לא ממשרד הבריאות, בעיקר אם זה דרך הווטסאפ.

למפיצי פייק ניוז על COVID-19, המחלה לה גורם הנגיף SARS-CoV-2, נגמרו כנראה הרעיונות, אז הם עברו לארוז מחדש הטעיות שכבר הופצו על הנגיף והמחלה. גם השימוש בהודעות קוליות גובר – אולי אנשים נוטים להאמין להן יותר?

הפעם מדובר בהודעה מוקלטת באנגלית של אישה שטוענת שהיא מתרגמת מספרדית משהו שעמיתה שלה שלחה לה, אחרי ששמעה את אותו משהו מחברה שעובדת בבית החולים האוניברסיטאי דוקטור נגרין באי גראן קנריה (אחד מהאיים הקנריים). ומה זה המשהו הזה? מידע שכביכול גילו הסינים על המחלה. טוב שההודעה לא הגיעה מ"שותפה לדירה של בן דודו של אחיו של אביה".

אגב, אפשר למצוא ברשת טקסטים כמעט זהים שמיוחסים למקורות מעוררי אמון אחרים, למשל לאוניברסיטת בול סטייט באינדיאנה. שלל ההודעות האלה, שעוברות כביכול מפה לאוזן ממקורות חשובים עד לאדם לא מוכר, כבר יותר מרומזות שכל הסיפור מצוץ מהאצבע ושאין סיבה להמשיך לקרוא או להקשיב לו. מומלץ לא להעביר את ההודעה הלאה ופשוט למחוק אותה, אבל מאחר שלפעמים מתפתים להקשיב לה או לקרוא את התרגום שלה – למרות הרמזים המטרימים – הנה כמה דברים שגויים, מטעים או שקריים בהודעה:

ההודעה מתחילה בניסיון להפחיד, כדי להגדיל את הסיכוי שאנשים יפלו קורבן לה וימשיכו לקרוא. אבל אין שום "ליחה שהופכת מוצקה וחוסמת את דרכי הנשימה". אם כבר, החולים הקשים נמצאים בסיכון בגלל נוזלים שהצטברו בריאות, לא בגלל מוצקים.

1. לשטות של שתיית משקאות חמים כבר התייחסנו לפני עשרה ימים: שתיית משקאות חמים לא תעזור, ובכל מקרה כאשר אנחנו שואפים את הנגיף הוא נכנס לדרכי הנשימה וכמעט שלא נחשף לחלל הפה. אחרי ההדבקה הנגיף נמצא בתוך התאים, ושום כמות של מים לא תשטוף אותו משם. שלא לדבר על כך שלפי הניסוח אפשר לחשוב שהקיבה של המספרת מחוברת לריאות. אם זה היה נכון, היו לה דברים חמורים יותר לדאוג לגביהם מאשר COVID-19.

2. אין שום סיבה לגרגר חומר חיטוי, עם או בלי חומץ, מלח או לימון. זה לא ישפיע על הנגיף, אבל בהחלט יכול להזיק לכם. שמרו את הרכיבים האלו, מינוס חומר החיטוי, לסלט.

3. כמו כל גרגיר של לכלוך, הנגיף עלול ללכלך בגדים, במיוחד אם מישהו התעטש עליכם ישירות. אבל פרט למקרה קיצוני כזה אין שום חובה להתקלח מיד במים חמים ולכבס את הבגדים. מספיק לזכור לשטוף ידיים אחרי שחזרתם מבחוץ, ולגעת כמה שפחות בפנים שלכם. קרינה על-סגולה (אולטרה סגולה) יכולה להזיק לנגיפים, אבל אין כל עדות שחשיפת הנגיף לאור ישיר של השמש תשמיד אותו. הוא לא ערפד.

4. מחקרים הראו שהנגיף שורד עד שלושה ימים על משטחים מסוימים. בדיוק בגלל זה ממליצים לא לגעת במשטחים בכפות הידיים ומדגישים כמה חשוב לשטוף ידיים לעיתים תכופות ולא לגעת בפנים.

5. אל תעשנו. עישון הוא מחלת רקע. מי שמעשן בסיכון מוגבר לסיבוכים ולמוות מהמחלה, וגם בלי קשר לקורונה העישון מסוכן לבריאות. אל תעשנו.

6. אין כל סיבה לשטוף ידיים כל 20 דקות, וזה גם מזיק לעור. המלצות ארגוני הבריאות הן לשטוף ידיים לעתים קרובות במים קרים או פושרים ובסבון, למשך 20 שניות. יש לשטוף ידיים לפני האוכל או אם אתם כבר לא מסוגלים לא לגעת בפנים, ובמיוחד אחרי מגע עם אדם חולה או עם סביבתו ואחרי קינוח אף, שיעול או התעטשות. זכרו גם להקפיד להשתעל ולהתעטש למרפק או לממחטה חד-פעמית, ולהשליכה לפח.

7. ירקות ופירות מומלצים לאכילה תמיד, אבל אין כל ראייה או כל סיבה לחשוב שהם והוויטמינים שבהם יעזרו נגד הנגיף.

8. הנגיף הגיע במקור לאדם מבעלי חיים אחרים, אך אכן כרגע הוא עובר מאדם לאדם. ארגוני הבריאות סבורים שחיות מחמד לא יכולות להעביר את הנגיף לבני אדם, אך כל חיה יכולה להפוך ל"משטח מזוהם". לכן צריך להקפיד לשטוף ידיים אם מלטפים חיית מחמד או משחקים איתה.

9. אכן כדאי להתחסן נגד שפעת ולהימנע מלהידבק בה, מאחר שמדובר במחלה קשה שגם מגבירה את העומס על בתי החולים. ואנחנו... לא יודעים מה יש למי שהמציא/ה את הרשימה נגד אכילה ושתייה של דברים קרים. אין סיבה להימנע מהם.

10. כאב גרון איננו תסמין נפוץ של המחלה, התופעות הנפוצות ביותר הן חום גבוה ושיעול יבש. הנגיף יכול להדביק בקלות תאים גם בדרכי הנשימה התחתונות (כמו הריאות) וגם בעליונות.

אנחנו כמעט מסכימים עם שורת הסיכום: בהצלחה לכולם ושימרו על עצמכם. אבל אל תעבירו מידע שגוי, במיוחד לא מידע שכולל בקשה שתעבירו אותו ל"כמה שרק אפשר".

נגיף הקורונה: לעשות סדר בשמועות

CycleTelephohe אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...