ייעוץ אישי בתזונה וכושר

איפה והאם ללמוד בכלל תואר במדמ"ח?

הנושא בפורום 'כללי' פורסם ע"י ASAFABADI, ‏20/3/20.

טוען...
  1. 55 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש קבוע

ASAFABADI
    לייקים:
    52
    אני כרגע חייל לקראת שחרור ומתחיל לחשוב על העתיד, עשיתי פסיכו ומתחיל לשקול איפה ללמוד ותכלס גם מה ללמוד ואני בכלל בכלל לא סגור על עצמי.
    1. קודם כל שאלה ראשונה זה בהנחה ואני הולך ללמוד מדמ"ח איפה כדאי לי? (האופציות מבחינתי הן רק טכניון עברית תא בן גוריון), אני מצד אחד רוצה שהתואר שלי יחשב בחוץ ולכן הנטיה היתה ישר לטכניון אבל מצד שני אני כן רוצה להינות ב3 שנים שלי ולא לסבול וכן לחוות חוויה סטודנטיאלית ולכן מהצד הזה בן גוריון קרץ לי. השאלה היא בעצם איפה כדאי ללמוד ובעצם האם בחוויה בטכניון היא ברצפה? והאם הנחשבות של בן גוריון היא ברצפה גם כן? בעצם אני יוצא מנקודת ההנחה שיש קורלציה הפוכה בין רמת המוסד לרמת החוויה ורוצה למצוא את הSWEET SPOT

2.האם בכלל כדאי ללמוד מדמ"ח? קצת רקע על עצמי, כרגע בצהל בתפקיד טוב אבל ללא קשר למחשבים. אני בחור ריאלי עשיתי 5 יחל מחשבים פיזיקה מתמטיקה אנגלית בתיכון וגם חוויתי 2 סמסטרים של תואר במתמטיקה (אינפי לינארית בדידה,עשיתי תוכנית בר אילן בתיכון והתחלתי תואר בחופש של כיתה י'), עכשיו מצד אחד היה לי סבבה במחשבים בתיכון אבל לא יודע עד כמה אני אהנה מזה בעתיד. א. כולם אמרו לי ש5 יחל בתיכון לא באמת אומר לי כלום על מדמח ב.אני אמנם אוהב מחשבים אבל בעיקר לשחק משחקי מחשב ואף פעם לא הייתי פריק של תכנות שנהנה לעשות פרויקטים על דעת עצמו בבית ג.ב4 קורסים שעשיתי במתמטיקה בבר אילן את האמת שלא נהניתי בכלל בכלל... (מקווה בלב שאולי השתנה כי הייתי צעיר אבל אני בספק מאוד גדול שאני אהנה מהם עכשיו) 4.קצת מתלבט

אני באמת אובד עצות, כי מצד אחד אני רוצה עבודה שתכניס לי כסף טוב ותנאים טובים אבל מצד שני רוצה עבודה שיהיה לי כיף לבוא אליה כל יום, שתיתן לי סיפוק, שתגרום לי להפעיל את הראש, לפתור דברים, בעיות ולחשוב (כמו כולם). כשהייתי קטן התלהבתי מאוד מסרטי הFBI למיניהם שבהם פותרים תעלומות כי אני מאוד רוצה להצטרך לפתור חידות, בעיות, תעלומות. הקטע שחוקר FBI פחות ריאלי וגם להיות במשטרה לדוג' ולהתעסק עם פושעים אני פחות רוצה, שלא לדבר שהשכר לא משהו כנ"ל שב"כ שהעבודה מאוד מאוד קשה מבחינת שעות. (יש מישהו שיודע אולי על עבודות בשב"כ ואיך הן)

אשמח אם מישהו בעל ניסיון שכבר עבר את כל זה ממרום שנותיו יוכל לתת לי קצת כיוון ועזרה, אולי אופציות לדברים שלא חשבתי עליהם בכלל :)

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/20
  2. ייעוץ אישי בתזונה וכושר
  3. 66 נק' מוניטין
    0
    זאב אולן

זאב אולן משתמש פעיל

זאב אולן
    לייקים:
    42
    אני עוד לא התחלתי תואר, אני כרגע משלים 5 יחל מתמטיקה, אבל עצה שאני אתן לך: תוציא מהראש שכשאתה תלמד מדמ"ח הדבר היחידי שתעשה הוא לשבת ולכתוב קוד שיהיה מיועד לתחום מסויים אחד. זה מה שטוב בללמוד תוכנה, אתה יכול לקחת את הכלי הזה של לפתור בעיות באמצעות יצירת קוד לכל דבר שתרצה בחיים(רפואה,פיזיקה,מתמטיקה, כל תחומי ההנדסה למינהם)...
    הייתי ביום פתוח בטכניון, ממה שהבנתי הלמידה שם היא קריעת תחת, יש זמנים שהסטודנטים שם נהנים אבל לרוב צריך להתמיד ולהשקיע כדי להצליח שם.
    יש ספר שאני קורא עכשיו שנקרא "Ultralearning" של בחור בשם Scott young. הבחור עשה תואר של כלכלה ומנהל עסקים, בזבז שלוש שנים מהחיים שלו ואז במשך ארבע שנים לא מצא לעצמו עבודה בתחום. אחרי זה הוא החליט להשלים תואר במדמ"ח לבד והוא עשה את זה בשנה אחת!!!(גם אני לא האמנתי עד שראיתי את זה):

4. 55 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש קבוע

ASAFABADI
    לייקים:
    52
    ידוע שקוד זה רק כלי עזר לפתור בעיות וזה למה אני "מתלהב" ללמוד מדמ"ח כי כמו שרשמתי אני רוצה לפתור תעלומות,חידות,בעיות
    הבעיה היא שכדי לפתור דברים ברפואה ופיזיקה עם קוד צריך גם ללמוד רפואה ופיזיקה חחחחחח

5. 11,197 נק' מוניטין
    0
    yanivgoft

yanivgoft משתמש משקיע

yanivgoft
    לייקים:
    2,538
    זה לא לגמרי נכון. את המינימום שאתה צריך לדעת בשביל לעבוד על פרוייקט מסויים אתה תלמד בעבודה שלך. אני כרגע סטודנט בטכניון ועובד במשרת סטודנט על תכנה שמשמשת מהנדסי מכונות. התוכנה משתמשת בהמון פיזיקה והמון דברים שרלוונטיים למהנדסי מכונות אבל אני לא צריך לדעת אותם בשביל לעבוד על הפיתוח של המוצר. מבחינתי החלקים האלה עובדים כ"קסם", ולרוב אם תצטרך משהו כזה אתה תשלוף את הנוסחאות הרלוונטיות מגוגל או שתעשה איזה הכשרה קצרה בעבודה שתלמד אותך את מה שאתה צריך.

לגבי מוסד הלימודים - סדר ה"נחשבות" של התארים הוא טכניון-עברית-בן גוריון-תל אביב - השאר.
    מבחינת "חוויה סטודנטיאלית" בן גוריון מקום ראשון אחריו הטכניון, אחרי זה בעברית ולבסוף תל אביב, אך לפי דעתי לא חסרים חיי חברה בטכניון. יש המון מסיבות שאגודת הסטודנטים מארגנת, יש לך פאב בתוך הטכניון, עוד פאבים במרכז זיו שנמצא 5 דקות הליכה מהטכניון ואת העיר התחתית אם בא לך להתרחק למרות שאני אף פעם לא ראיתי באמת סיבה לעשות את זה.
    מבחינת הלימודים - בטכניון יש את אגודת הסטודנטים (אס"ט) הכי חזקה מבין כל האוניברסיטאות במובן של דאגה לסטודנטים בכל בעיה שהיא. אם מתקשים בקורסים אס"ט מספקים חונכים במחירים סמליים, אס"ט דואגים לבעיות בתזמון מבחנים, דואגים שיש פקטורים במבחנים כשצריך את זה (בבן גוריון למשל הרבה פעמים יכולים לעשות מבחנים עם ממוצע נכשל ולא לתת שום פקטור), יש פסיכולוג של אס"ט לאנשים שמתקשים נפשית ועוד הרבה דברים שאתה לא מקבל בשום אוניברסיטה אחרת (לפי עדויות של חברים שלומדים במוסדות אחרים בארץ).
    שורה תחתונה, אין אוניבריסטה שדואגת לסטודנטים שלה כמו הטכניון.
    ועוד יתרון ענק (לפי דעתי) של הטכניון הוא שזה מוסד לא פוליטי. אתה לא תראה התעסקויות חסרות פואנטה בפוליטיקה מצד הסגל, ולא תראה הפגנות באמצע הקמפוס. יכול להיות שזה בגלל שאין פה תארים הומניים וכולם עסוקים בהגשות שיש להם.

אה, והחדר כושר של הטכניון מטורף. עולה 200 שקל לשנה, יש 3 כלובים, 3 במות דדליפט, פלטות באמפרים וגם רגילות, מוטות אלייקו וthe bear.

MasterSplitter ו-ASAFABADI אוהבים את זה.
  6. 66 נק' מוניטין
    0
    זאב אולן

זאב אולן משתמש פעיל

זאב אולן
    לייקים:
    42
    תלוי לאיזה כיוון תרצה לקחת את זה(כמובן שאי אפשר
    המכון עמוס שם בדר"כ?

7. 55 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש קבוע

ASAFABADI
    לייקים:
    52
    וואו אוקיי נתת לי פה הרבה מידע ובתור אחד שלומד בטכניון אני אשמח "לנצל" אותך ברשותך לשאלות שיש לי חחחח
    1.מה אתה לומד שם ואיזה שנה? מדמח\הנדסת תוכנה? (עד עכשיו לא מבין את ההבדל בתכלס), אם כן גם אם יש חיי חברה יש לך בכלל זמן פנוי בשבילם? ועוד זמן פנוי לשלב מכון באופן רציני?
    2.אתה די מפתיע אותי כשכתבת שת"א אחרונה אפילו אחרי בן גוריון ברמה כי לת"א יש את התנאי קבלה הכי קשים אפילו יותר מהטכניון, לשם השוואה טכניון אני צריך 740 ות"א 760, בן גוריון ועברית סביבות 700 אפילו פחות לדעתי, על סמך מה אתה אומר שככה הסדר של ה"נחשבות"? אשמח אם תוכל לדרג לי להערכתך במספרים את הדירוג של הנחשבות ושל החוויה הסטונדטיאלית
    3.האם הפער של חיי החברה שיש בבן גוריון הוא עצום לעומת הטכניון ויכול להשפיע על העדפת המוסד ביחס לפער בנחשבות לדעתך?
    4.משהו שמאוד אבל מאוד חשוב לי, איך החבר'ה בטכניון? החשש המאוד גדול שלי הוא שכמו שחוויתי בכיתה י' בתואר במתמטיקה בבר אילן, הרוב המוחלט היו פשוט יצורים, ואתה יודע על מה אני מדבר, ככל שאתה יותר חכם אתה גם בדרך כלל יותר יצור(קשר מאוד גבוה בין אוטיזם לחכמה למשל). דבר שמאוד חשוב לי זה החברים ואני חושש שבטכניון אני פשוט לא אשתלב ולא אהנה לעומת בן גוריון שכנראה שם יהיה יותר חברה "רגילים".
    5.האם רק בטכניון יש את עבודות הסטודנט שהבנתי שעוזרים להם או שזה בכל אוניברסיטה?
    6.זה אולי כבר פחות תוכל אתה להגיד לי אבל על סמך דברים ששמעת, האם הבדל ברמה בין הטכניון לבנ"ג יכול להשפיע על קבלה לחברות בעתיד או שכל עוד אני עם ממוצע סבבה ועם ראש המוסד הלימודי לא ישפיע עד כדי כך?
    7.וגם האם חשוב מאוד לעשות כבר בזמן התואר פרויקטים וכו' ולצבור כמה שיותר ניסיון או שאין זמן לזה וצריך להתמקד רק בתואר?

8. 11,197 נק' מוניטין
    0
    yanivgoft

yanivgoft משתמש משקיע

yanivgoft
    לייקים:
    2,538
    כן, אבל זה לא באמת מפריע להתאמן. כמעט אף פעם אני לא מחכה לכלוב או בנץ, בגג נכנס עם מישהו.
    1. מדמח. ההבדל בין הנדסת תכנה למדמח שהנדסת תוכנה פרייארים שעושים עוד שנה. יש 0 הבדל בתעשיה, הרבה מקומות בכלל לא יודעים שזה תארים שונים. אין שום סיבה לעשות הנדסת תכנה.
    צריך לדעת לנהל את הזמן שלך כמו שצריך, אני מתאמן 4 פעמים בשבוע אימונים של שעתיים בממוצע מאז שהתחלתי את התואר ויצא לי לפספס אימון אחד עד עכשיו (התחלתי עכשיו סמסטר 6)
    2. סף קבלה זה עניין של היצע וביקוש. הרבה רוצים ללמוד בתל אביב כי הם גרים במרכז ורוצים להישאר אצל ההורים. הדירוג הוא לפי ההורים שלי ששניהם עובדים בתעשיה כבר 30 שנה ובעצמם מראיינים ומקבלים אנשים לעבודה, בוגרי בן גוריון.
    מבחינת "חוויה סטודנטיאלית" בן גוריון נחשבים עם הכי הרבה אבל אני לא יודע יותר מדי פרטים ספציפיים, בעברית יש לי 2 חברים שלומדים ואומרים שחייה החברה שם בינוניים מאד, ובתל אביב הם פשוט לא קיימים כי כולם עושים "יומיות" להורים ואם יוצאים פשוט יוצאים ל1000 מקומות שיש לצאת אליהם בתל אביב בלי קשר לאוניברסיטה.
    3. לדעתי חיי החברה שיש בטכניון מספיקים לגמרי. לא יודע לכמת לך באמת את חיי החברה של בן גוריון, אבל לדעתי לא צריך יותר מזה. אתה לא בקולג' אמריקאי וגם בבן גוריון אתה תהיה קבור בהגשות ומבחנים. זה לא ששם פתאום יהיה לך זמן לצאת כל שבוע למסיבה באמצע שבוע.
    4. הרוב ממש אנשים רגילים סבבה לגמרי. יש יצורים אבל הם המיעוט. כל מחזור זה בערך 350 סטודנטים כך שיש מספיק לך מספיק אנשים להתחבר אליהם.
    5. מה הכוונה בעוזרים עם עבודת סטודנט? אם אתה מתכוון למשרות בהייטק יש יריד תעסוקה שמגיעות מלא חברות שמגייסות בכל סמסטר, ולאורך השנה כל כמה זמן מגיעות חברות בודדות שבאותו לגייס. אם אתה מתכוון למשרה בזמן התחלת התואר להכניס כמה שקלים יש אפשרויות נוחות לעבוד באס"ט בזמנים נוחים בתפקידים שגם מאפשרים ללמוד בזמן משמרת.
    6. ישפיע במובן שממוצע 85 בבן גוריון לא שווה כמו ממוצע 85 בטכניון. מה שכן, אני לא יכול להגיד לך איפה בדיוק כל חברה תשים את ההשוואה שלה. האם 88 בבן גוריון כבר יהיה שווה? 90? יכול גם להיות שאם המראיין בוגר בן גוריון הוא יהיה biased ויגיד שמבחינתו הם שווים. אבל הטכניון יפתח לך יותר דלתות באופן כללי.
    7. אם יש לך ממוצע גבוה אתה לא תצטרך פרוייקטים מחוץ לתואר כדי למצוא עבודה. מצד שני אם יהיה לך ממוצע 78 עכשיו יהיה לך קשה למצוא עבודה, במיוחד משרת סטודנט ואז פרוייקטים יכולים לעזור לך - כי הממוצע לא יהיה הנתון היחיד שמשפיע על הבחירה בך. בכל מקרה אבל הדבר הכי חשוב בזמן הלימודים הוא הממוצע שלך. ככל שהוא יהיה גבוה יותר אתה תפתח לעצמך יותר דלתות ותרוויח יותר כסף.

ASAFABADI אוהב/ת את זה.
  9. 37,718 נק' מוניטין
    0
    yujinius

yujinius משתמש על משתמש כבוד

yujinius
    משתמש כבוד
    לייקים:
    12,984
    אני לא חושב שזה נכון. אם נשווה למשל את הטכניון ובן גוריון, יש איזה נטיה (לפחות ככה היה כשאני התעניינתי וכשלמדתי) לדמיין שבטכניון כולם קבורים תמיד נטו בלימודים ובבן גוריון כולם בסבבה שלהם מעשנים ג'וינטים ומשתזפים על הדשא כל היום. אז ממה שהתעניינתי מאנשים שהכרתי מבן גוריון זה היה נכון למי שלומד תואר ב"מדעי הדשא". דוגמא אחת, היה לי חבר שלמד "ניהול מלונאות ותיירות" והוא לגמרי סיפר שהחוויה שלו היא כמו שכתבתי, אבל שהסטודנטים להנדסה אצלם טוחנים לימודים כאילו אין מחר.
    בסופו של דבר אם אתה משווה את אותו תואר בשני המקומות (או אוניברסיטאות אחרות) אז החומר הוא אותו או כמעט אותו חומר והעומס הוא אותו עומס. מבחינת חוויה וחיי חברה זה תלוי גם בך, כמה אתה צריך להשקיע בשביל להצליח, וגם תלוי בסופו של דבר עם מי אתה מתחבר וכו'.

ASAFABADI אוהב/ת את זה.
  10. 55 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש קבוע

ASAFABADI
    לייקים:
    52
    וואו אוקיי ממש ממש תודה אחי אתה עונה לי פה על הרבה דברים שלא כל כך ידעתי וקצת סידרת לי את הראש. מה שכן עוד כמה דברים קטנים ברשותך
    1.דוד שלי שעובד בהייטק אמר לי שתכלס לא מסתכלים על ממוצעים ובגלל זה גם ממוצע 60 בטכניון עדיף על 95 בבר אילן, זה נכון?
    2.לא יודע אם תוכל להגיד לי אבל לי הוא אמר גם שלמשל בוגרי מכללות, ברגע שרואים בקוח מכללה בסינון הראשוני כבר זורקים לפח מה עם זה?
    3.אני נבחנתי בפסיכו בדצמבר והיתה לי נפילה גדולה מאוד לענות הסימולציות והבאתי 724 שכרגע אני צריך לטכניון 740, עכשיו חשבתי שאני פשוט אגש שוב פעם ואקבל את זה (בסימולציות הגעתי בהכי גבוהה ל772 והרוב 740+) אבל הבעיה שעכשיו פתאום הגיעה הקורונה ולא נגעתי בכלום מאז, האם לדעתך כדאי אפילו לדחות בשנה את הלימודים כדי להתקבל לטכניון או שעדיף ללכת לבנג במקום ולחסוך שנה?
    4.אתה רוצה להגיד לי שאם אני מסיים תואר במחשבים עם ממוצע 75 בטכניון או בבן גוריון יכול להיות שאני פשוט לא אמצע עבודה? עד כדי כך? כי הבנתי שיש חוסר בהייטק
    5.איך אז אנשים חכמים שעושים תארים כאלו מבזבזים שנה על הנדסת תוכנה אם זה אותו דבר???

11. 11,197 נק' מוניטין
    0
    yanivgoft

yanivgoft משתמש משקיע

yanivgoft
    לייקים:
    2,538
    1. לא יודע מה דוד שלך עושה ב"הייטק" אבל ממש מסתכלים על הממוצע. לאמא שלי יצא לפני 5 שנים שחברה ביקשה את הגיליון ציונים שלה מהתואר שהיא עשתה 25 שנה לפני זה. אני בספק גדול מאד ש60 בטכניון יהיה שווה יותר מ95 בבר אילן.
    באופן כללי ממוצע ומוסד הלימודים שלך הם הדברים הכי חשובים במציאת עבודה בשנים הראשונות של כקריירה והם משליכים ביחס ישיר על המשך הקריירה. תוספת של 3 נקודות לממוצע יכול להתבטא בלהרוויח מליון שקל יותר לאורך החיים.
    2.זה נכון בהרבה מאד מקומות. במיוחד בחברות הגדולות. העניין עם החברות הגדולות הוא שיש להן כמות מאד גדולה של קו"ח שיושבים אצלם במערכת. איזה סיבה יש להם להזמין אנשים שלמדו במכללה או מישהו עם ממוצע נמוך מ80 כשיש להם 200 קו"ח פוטנציאליים של אנשים שלמדו במוסד נחשב עם ממוצע מעל 85?
    יכול להיות שאם הבן אדם יצא ממכללה והתברג איכשהו בתפקידים טובים שעכשיו מופיעים לו בקו"ח זה כבר סיפור אחר כמובן. אני מדבר על השנים הראשונות בהן הלימודים שלך הם החלק המכריע בקבלה שלך לעבודה.
    3. כמה הסכם שלך יוצא? סף הקבלה משתנה לאורך זמן ואם אתה נרשם מוקדם (בערך עכשיו נראה לי מתחילה ההרשמה) אז יכול להיות שתצטרך סכם נמוך יותר כדי להתקבל. ואם 724 לא מספיק לך כדי להתקבל נשמע שיהיה לך קל יותר פשוט לשפר איזה בגרות במקום. אני הייתי צריך רק 670 כדי להתקבל כי היו לי בגרויות גבוהות (ממוצע 115 בערך במחשבון של הטכניון).
    במצב הזה הייתי שוקל כמה אפשרויות: אחת לשפר בגרויות ולהתחיל ללמוד באביב פשוט במקום בחורף, או להתחיל פשוט בבן גוריון ובמידה ותרצה ויהיו לך ציונים טובים תוכל לעשות אפיק מעבר לטכניון אחרי סמסטר או 2. אתה יכול גם כדי לא לבזבז זמן במידה ואתה תתחיל באביב לקחת קורסים של סמסטר א בפתוחה כדי לקבל מהם פטור כשתתחיל ללמוד.
    4.במשרת סטודנט סיכוי גבוה מאד שלא תמצא, אולי במרכז אבל אז הנסיעות זה חרא. אחרי התואר יותר קל למצוא עבודה גם עם ממוצע נמוך - פשוט בחברות קטנות יותר שמקבלות פחות היצע עובדים, או אם יהיו לך פרוייקטים עצמאיים לקוד פתוח וכו' (שזה רלוונטי גם למשרות סטודנט אם תעשה את זה בזמן התואר).
    5. בטכניון הרבה מאד מבינים שזאת טעות עוברים למסלול התלת שנתי. עד כמה שידוע לי אני חושב שיש מוסדות שלא מאפשרים מעבר מהנדסת תכנה למדעי המחשב בדיוק בגלל הסיבה הזאת. ויש אנשים שמעמיד להם את הזין להיות מסוגלים להגיד שהם מהנדסים.
    סיבה נוספת היא שהתוספת שנה הזאת היא קורסים מתקדמים בפקולטה שזה בדכ קורסים מעניינים יותר ויש אנשים שפשוט רוצים ללמוד אותם במסגרת אקדמית, אבל במקרה כזה למשל יש תואר 4 שנתי במדעי המחשב בטכניון שזה אותו דבר כמו הנדסת תכנה רק שהכל בחירה במקום שחייבים אותך לקחת כמה קורסים של המסלול שאולי לא היית רוצה.
    שורה תחתונה אין שום סיבה ללמוד הנדסת תכנה.

ASAFABADI אוהב/ת את זה.
  12. 6,223 נק' מוניטין
    0
    AQUANGEL

AQUANGEL משתמש משקיע משתמש כבוד

AQUANGEL
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,155
    העצה שלי - קח לך 3-6 חודשים של ללמוד תכנות לבד, אתה רואה שאתה מתחבר? תנסה לחפש עבודה (בלי לצפות לשכר 20k), לא הולך עם חיפושי עבודה? קח קורס תכנות מקצועי באחד מבתי התוכנה שגם יסדר לך עבודה אצלו אחר כך (בהנחה שאתה תראה יכולות טובות בקורס)
    יש לך עבודה ואתה אוהב את זה? תעשה תואר בקצב שלך במקומות שמאפשרים לעשות מסלול גמיש, הרמה הכי גבוהה כנראה תהיה באוניברסיטה הפתוחה.

RoniNinja636 אוהב/ת את זה.
  13. 11,197 נק' מוניטין
    0
    yanivgoft

yanivgoft משתמש משקיע

yanivgoft
    לייקים:
    2,538
    נשמע לי כמו בזבוז גדול של זמן וכסף. אפשר להבין אם מתחברים לתחום בזמן התואר ואין טעם לדחות אותו. אפשר כמובן לנסות ללמד את עצמך קצת לפני שמתחילים אבל אין סיבה באמת לדחות את ההתחלה בשביל זה. ב2-3 סמסטרים הראשונים אפשר להבין אם מתחברים לזה או לא, ואם לא אפשר לעשות אפיק מעבר לפקולטה אחרת ורוב הנקודות ישמרו גם ככה כי כל הקורסים הבסיסיים מאד חופפים (עד כדי הרמה של קורסים מתמטיים/פיזיקה וכו').
    ובכללי לעשות תואר על פני הרבה זמן בפתוחה זה החלטה פחות טובה כלכלית ומבחינת פיתוח בתעשייה בטווח הרחוק. אם תסיים את התואר שלך רק בגיל 30 ותתחיל עבודות רציניות של הקריירה רק בשלב הזה אתה תהיה בפיגור מבחינת אפשרויות השכר והפיתוח שלך. מעבר לזה שהתואר באוני' הפתוחה נחשב פחות בחוץ (למרות שהחומר שם ברמה יותר גבוהה גם מהטכניון בהרבה מהקורסים).

14. 6,223 נק' מוניטין
    0
    AQUANGEL

AQUANGEL
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,155
    אומר ומציע לו לבזבז 3 שנים בלימודים במוסדות שכדי להוציא בהם ציונים גבוהים (כמו שאתה מדגיש לו פה) הוא בקושי יוכל לעבוד
    נכון, מאוד קל להבין אם אתה מתחבר לתכנות כשאתה לומד אינפי ולינארית
    לא התחברנו וכבר בזבזנו על זה זמן אז בוא נבזבז עוד זמן
    אז להתחיל לעבוד ולהיות בעל ניסיון ורק אז לעשות תואר בקצב רגוע כשאתה מבוסס כלכלית ובאמת רוצה להעשיר את הידע שלך זו החלטה פחות טובה כלכלית ומבחינת פיתוח בתעשייה בטווח הרחוק? אוקיי
    מה זה עבודות רציניות? איך קבעת את זה?
    אתה עושה תואר במדעי המחשב או בגיוס כוח אדם?

RoniNinja636 אוהב/ת את זה.
  15. 55 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש קבוע

ASAFABADI
    לייקים:
    52
    3.אני עם ממוצע בגרות 108 במחשבון של הטכניון וסכם 89.4, זה היה 90 ואז הייתי צריך רק 732 אבל עכשיו העלו את זה לפני חודש פתאום ל90.5 ולכן צריך 740, אני כן חושב לשפר בגרות או משהו אבל הסתכלתי ואין לי משהו שאני יכול לשפר שישפיע משמעותית אלא אני צריך להרחיב משהו, אז בדקתי ואני חשוב על תנך 5 יחל אני צריך שם 92 שזה ריאלי לגמרי (כשהיה סכם 90 הייתי צריך רק 82), מה שכן אני הולך על לעשות שוב פסיכו כי כמו שאמרתי לא אמורה להיות לי בעיה בכלל להגיע ל740 כי ה724 הזה ממש לא משקף את כל הסימולציות שהיו 742,751,760,772 ועוד איזה 730 ו720 ואחת גם של 700 חחחחח כי זה היה פשוט הראשונה, לדעתך יש לי סיכוי להתקבל עם סכם 89.4 אם אני נרשם ממש ממש בהתחלה של ההרשמה ל אוקטובר 2021? אם הסכם יהיה 89.5 ואני על 89.4 יכול להיות שכן יקבלו אותי או שהם ממש קשיחים?
    5.יש הבדל בין מדמח3 ל4 שנים? יעדיפו בחברות כאלה שעשו 4 שנים?
    --- עידכון הודעה, ‏21/3/20, תאריך ההודעות המקורית: ‏21/3/20 ---
    תראה למדתי 5 יחל מחשבים, אני כבר יודע תכנות ברמה של הקורסים הבסיסיים האלה אז לדעתי זה פחות מדבר אליי

16. 11,197 נק' מוניטין
    0
    yanivgoft

yanivgoft משתמש משקיע

yanivgoft
    לייקים:
    2,538
    התשובות באדום
    תשמע אתה יכול לנסות להתקבל עם זה אולי לסמסטר אביב. זכור לי שאצלי היה צריך איזה 89 סכם כדי להתקבל. בכל מקרה אם אתה חושב לעשות עוד פסיכומטרי הוא יוכל להיחשב לך עד סמסטר אביב ולהתחיל באביב. אין שום חובה להתחיל את התואר בחורף.

17. 6,223 נק' מוניטין
    0
    AQUANGEL

AQUANGEL
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,155
    ממממ זה דיי מעיק אבל סבבה

אני כן אמרתי לו ללמוד, אבל בצורה שתהיה יותר פרודקטיבית לטווח הארוך.
    מה שלומדים באקדמיה זה מעניין ומעשיר ומועיל הרבה פעמים, אבל אם הוא רוצה לעבוד בהייטק, ניסיון פרקטי ייתן לו הרבה יותר מתואר בהתחלה, ואם הוא ישלב את התואר בהמשך אז הוא מכסה את הפינה הזו (שהוא יכול לכסות אותה עם ניסיון והתמקצעות עצמאית במה שלומדים בתואר ורלוונטי)

אתה מדבר פה על שנה עד שנה וחצי שלא מחדשת לו כמעט כלום על תכנות אם הוא סיים 5 יח״ל בתיכון, חוץ אולי מלהחשף לעוד שפות
    ולהחשף למתמטיקה של התואר בלי להבין מה היא עוזרת לך בעיקר תוריד לו את המוטיבציה (בניגוד למצב ההפוך שבוא הוא יעבוד ויבין את החשיבות של כל המתמטיקה הזו)
    מה גם שהוא כבר נחשף למתמטיקה הזו והוא ציין שהוא לא נהנה מזה (ואני יכול להבין אותו)

את השנה עד שנה וחצי שהזכרתי קודם, הכיוון שלו לפי מה שהוא מתאר זה להרוויח כסף ולהנות מהעבודה, מה זה עוזר לו לעבור לסבול בתואר אחר?

ב3-6 חודשים אתה יכול ללמוד לפתח בצורה בסיסית וסבירה backend וגם frontend, לעבוד בצורה בסיסית עם מסדי נתונים ועם ספריות, זה יכול להכניס אותו למשרה ראשונה
    לצורך השוואה- ההכשרה של מתכנתים בחיל תקשוב גם נמשכת 6 חודשים
    הוא הציג רצון להשתכר טוב - את זה הוא ישיג עם ניסיון יותר מהר ממה שהוא ישיג עם תואר

כמה בוגרי תארים מוצאים עבודות כאלו? מה הם עושים בעבודות האלו? כמה מהם מגיעים לתפקידים של בדיקות וqa?
    אני יכול להעיד ממקום העבודה שלי - הגיע מועמד בוגר תואר באוניברסיטה נחשבת ואפילו ניסיון במשרת סטודנט ועוד מועמד בוגר אוניברסיטה קצת פחות נחשבת (אבל עדיין סבבה), בסוף העסקנו בחור שהגיע מקורס מקצועי, כי הקוד שהוא כתב פשוט יותר טוב

לא הבנת אותי נכון, אני יודע שהתואר בפתוחה נוראי וקשה, מה שניסיתי להבין זה לפי מה קבעת שמזלזלים בו

למדת לעשות if else, לולאות, ירושה, פולימורפיזםת מבני נתונים בסיסיים ורקורסיה (אולי עוד כמה דברים?)
    והאמת, ש 5 יח״ל במדמ״ח, לפחות כשאני למדתי אותן, נותנות אחלה בסיס, אבל אתה לא באמת יודע לעשות עם זה יותר מידי

ASAFABADI אוהב/ת את זה.
  18. 55 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש קבוע

ASAFABADI
    לייקים:
    52
    תגיד יש הבדל בין מדמח3 ל4 שנים? יעדיפו בחברות כאלה שעשו 4 שנים?
    וגם מתי אתה התקבל שהיה אצלך 89 סכם? כי אני מבין שזה רק עולה ועולה כל שנה....
    האם יש הבדל בין להתחיל בחורף לאביב? אביב זה לא כאילו להצטרף לכולם באמצע או משהו כזה ואז מבחינה חברתית יהיה יותר קשה?

2.שאלה אחרונה שמעניינת אותי, האם חברה שהיה בממרם ומודיעין וכו' מתקבלים ללא תואר? כי זה מה שהבנתי מאנשים שהם פשוט מתקבלים בלי לעשות תואר בכלל ובעצם עם פור של 3 שנים על החברה ה"רגילים"
    --- עידכון הודעה, ‏21/3/20 ---
    אפשר לשאול איפה אתה עובד או לפחות האם בחברה גדולה? וגם מה היתה הדרך שלך להגיע לאן שהגעת?

19. 6,223 נק' מוניטין
    0
    AQUANGEL

AQUANGEL
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,155
    הבדל זניח, בעיקר עוד שנה שבזבזת על כל מיני קורסי בחירה שבתאוריה אמורים לתת לך עוד יתרון על בוגרים אחרים בראיונות עבודה
    ההבדל הוא מתי תסיים, אם אתה מתחיל באביב אתה עדיין מתחיל מהתחלה עם קבוצה שלמה של אנשים שמתחילים מאותה התחלה
    כן, חבר ששירת 6 שנים במודיעין ואין לו תואר - השתחרר, עבד על לא מזמן כראש צוות, הרוויח מעל 40k
    חבר אחר בלי תואר השתחרר עם 3 שנות ״ניסיון״ - הרוויח אחרי שהשתחרר בסביבות ה20k
    חברת סטארטאפ קטנה ולא מוכרת, עשיתי קורס מקצועי במקביל לתואר ראשון במכללה (שבעז״ה אסיים עד סוף הקיץ), עזבתי את הקורס קצת לפני שנגמר וויתרתי על התעודה כדי להכנס לעבודה, כי הניסיון פשוט יותר חשוב
    גם עם הקורס המקצועי - מה שידעתי זה כלום ושום דבר בהשוואה למה שלמדתי תוך כדי עבודה

20. 55 נק' מוניטין
    0
    ASAFABADI

ASAFABADI משתמש קבוע

ASAFABADI
    לייקים:
    52
    אוקיי כמה שאלות אז שאשמח אם תוכל לענות לי
    1.יש בעצם אז פור מטורף על חברה ממודיעין או ממרם או שזה משהו שניתן להדביק? ובאיזה גיל הוא עשה 40 אלף? נטו גם?
    2.בתור אחד עם תואר ממכללה וקורס מקצועי, יש לך אפשרות להתקבל לחברות הגדולות או שלא? אתה כרגע נהנה מהעבודה?
    חשש גדול שלי הוא באמת להיות בחברה גדולה ולהיות בורג ממש קטן על פיצ'ר קטנטן בעוד שבחברה כמו שלך אתה בטח אחראי לדי הרבה דברים. אפשר לשאול בן כמה אתה ומה בערך טווח השכר שלך והתנאים? מרוצה?

21. 11,197 נק' מוניטין
    0
    yanivgoft

yanivgoft משתמש משקיע

yanivgoft
    לייקים:
    2,538
    עניתי לך באדום.
    אני התחלתי בחורף 2017. אין שום הבדל בין התלת שנתי ל4 שנתי בחוץ. סיבה טובה יחידה לעשות אותו באמת היא אם סיימת את התלת שנתי עם ממוצע 78 למשל ואתה רוצה לשפר אותו לכיוון ה80 עם קורסי בחירה עם ממוצע גבוה. אבל חוץ מזה אני לא רואה סיבה לעשות את זה באמת.
    אין הבדל בין להתחיל בין החורף לאביב כי מדעי המחשב זה פקולטה ענקית בכל מקום אז את רוב הקורסים, לפחות קורסי החובה פותחים כל סמסטר. יש פחות אנשים אבל לפחות בטכניון זה עדיין מעל 100 אנשים לדעתי גם מעל 150.
    הרבה מתקבלים ללא תואר אחרי ממרם/מודיעין כי יש להם הרבה ניסיון פרקטי שרלוונטי לתפקידים מסויימים, הרבה מהם יכולים להרוויח 30K במשכורת הראשונה שלהם.
    הם אמנם מקבלים פור עליך אבל בגלל שאין להם תואר יותר קשה להם להתקדם קדימה בתפקידים כי הם מתכנתים מעולים אבל אין להם בהכרח את הרקע התאורתי שאתה מקבל בתואר שלם שיכול לעזור להם להתפתח והרבה מהם עושים תואר אחרי זה. (יש אצלנו המון בוגרי יחידות טכנולוגיות בפקולטה)

ASAFABADI אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...