ייעוץ אישי בתזונה וכושר

פיריפורמיס

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י זיוה, ‏20/2/20.

טוען...
  1. 0 נק' מוניטין
    0
    זיוה

זיוה משתמש מתחיל

זיוה
    לייקים:
    0
    שלום.
    אובחנתי עי פיזיוטרפיסט בפיריפורמיס סינדרום.
    לאחר אימון קשה באופניים , חזרתי מהאימון והכל היה בסדר. לאחר מנוחה של כמה שעות קמתי משכיבה והרגשתי כאב חד מאוד באזור האגן גב תחתון. לאחר מכן , התחלתי להרגיש כאב מתפתח באזור הישבן.
    הטעות שלי היתה שרצתי אינטרוולים יומיים אחרי כיוון שהכאב באותו בוקר ריצה לא היה נוראי.
    מאז ועד היום אני לא רצה (רק מזה אני חולה) , ועשיתי דיקור יבש, טיפול חשמל ועיסוי עמוק , מיחות מיחות מתיחות. כיום המצב הוא שכואב בישיבה (עצב ברגל שמאל) וגם בשינה. מ
    המצב מבלבל כיוון שלעיתים מורגש שהכאב עבר ופתאום אחרי כמה שעות מורגש כאב קל עם רגישות גבוהה.
    האם יש החלמה מלאה מהסינדרום הזה? האם ניתן לשלב תרגילי חיזוק (פילאטיס) . האם ניתן לחזור לריצה קלה באופן יחסי למה שהייתי רגילה? תודה רבה !

2. ייעוץ אישי בתזונה וכושר
  3. 5,500 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r משתמש קבוע משתמש כבוד

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,280
    מתיחות, עיסויים, המנעות מפעילות שמגרות את הכאב כמו רכיבת אופנים וישיבה ממושכת. אפשר גם לפנות לאורטופד עבור מרשם לתרופות אנטי דלקתיות.

דיקור וטיפול בחשמל (תלוי איזה טיפול עברת) אינם יעילים ומסווגים תחת רפואה אלטרנטיבית, כלומר כאלו ללא סימוכין ברפואה המערבית מלבד האמונה העצמית שלך בהם.

4. 0 נק' מוניטין
    0
    זיוה

זיוה משתמש מתחיל

זיוה
    לייקים:
    0
    תודה זיו. כתבת מתוך ניסיון אישי?

5. 5,500 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,280
    לא צריך להתנסות ברפואה אלטרנטיבית על מנת לדעת שהיא לא נתמכת על ידי הרפואה המערבית, כמו שאת לא צריכה ללכת לאסטרולוג\קורא בקפה\מגלה עתידות על מנת לדעת שהם מדברים שטויות.

6. 18,160 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,750
    אומנם אתה צודק לגבי הדיקור וכו׳, אבל מצד שני אתה ממליץ על תרופות אנטי דלקתיות? במה בדיוק הן יעזרו? אוקיי יכאב פחות ליום יומיים... ואז?

7. 5,500 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,280
    תרופות אנטי דלקתיות כשמן כן הן, מפחיתות את התהליך הדלקתי ולכן עוזרות בריפוי. מעבר לזה, הן גם משככות כאב ומורידות חום. האפקט הזה נמשך קצת יותר מיום יומיים ובמקרים רבים יכולים לעזור לאדם שנוטל אותן לחזור לתפקוד, אם זה עבודה ופעילות יומיומית.

8. 18,160 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,750
    אתה מודע שיש סיבה לתהליך דלקתי? הדלקת זה תהליך טבעי של הגוף להגן על עצמו ולרפא את עצמו. דלקות מרפאים על ידי הזרמת דם ותנועה, לא על ידי כדורים זמניים. כמובן שאם יש אירוע זמני שדורש טיפול מיידי, זה סביר להשתמש. אבל הבעיה שמפתחים תלות ואני מכיר אנשים שהיו לוקחים אותם כמו סוכריות, כי ליפטרים שמרימים כבד באופן קבוע, כמעט תמיד יש משהו שכואב, בכל רגע נתון~. אני מתאמן וחבר של הרבה מאמנים, פיזיותרפיסטים, מעסים וכירופרקטים. אף אחד מהם לא ממליץ על כדורים שכואב / יש דלקת. הפתרון תמיד יהיה תנועה. גם במקרים הרבה יותר חמורים כמו קרע בשריר לדוגמא (שגם מדליק את האיזור לאחר מכן כמובן...).

9. 5,500 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,280
    אתה פוסל את כל התחום של נוגדי דלקת בשל ההכרות האישית שלך עם אנשים אשר השתמשו לרעה בכאלו.

צריך להבין שלפעמים יש כאבים שמונעים מהאדם לחזור לפעילות רגילה, פעילות רגילה זה לא רק חזרה לשגרת העבודה, אלא הפעילות היומיומית כמו טיפול במטלות הבית, ילדים ואפילו היכולת להירדם בלילה ללא כאבים. תרופות אנטי דלקתיות מעבר לפעולת הריפוי שלהן, גם עוזרות בשיכוך הכאבים מהן סובלת חברת הקהילה שפתחה את השרשור. נכון שיש השלכות מסויימות לתרופות כאלו, זאת הסיבה שהן לא נלקחות עצמאית, אלא על בסיס שיקול דעתו של הרופא לאחר בדיקה.

10. 0 נק' מוניטין
    0
    זיוה

זיוה משתמש מתחיל

זיוה
    לייקים:
    0
    התכוונתי ניסיון אישי של פציעה בפיריפורמיס

11. 18,160 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,750
    במקרה חברה שלי סובלת מדלקת פרקים כרונית, ולוקחת תרופות אנטי דלקתיות על בסיס יומי. אז יש לי הכרות עם הנושא.

אגב, רוב התרופות האנטי דלקתיות - אפשר לקנות ללא מרשם רופא (איבופרן).

אם אתה מדבר על הגבלה בתנועה וביצוע פעולות יום יומיות - ברור שזו רמה אחרת לגמרי. אני לא מדבר על זה. וגם לא זכור לי שבדיונים שזה עלה, פותח הדיון כתב שהוא לא נרדם בלילה או לא יכול לנהוג / לעבוד וכו׳.

הבעיה (שוב) באנטי דלקתי, שזה לא פותר את הבעיה. יופי לקחת שבוע, מה אז? הבעיה לא הולכת להיעלם, אלא אם מדובר על טראומה מקומית, שזה לא המצב.

12. 18,160 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,750
    אומנם יש טיפולים שעדיין לא הוכחו מחקרית כיעילים, אבל זו לא סיבה אבסולוטית לפסול על הסף.
    גם עיסוי לא הוכח מחקרית כיעיל.
    גם פואם רולר וטריגר פוינטס.
    דברים כמו דיקור יבש או שוק תרפי הם לא מבוססים על מרידיאנים ומעגלי אנרגיה ושאר בולשיט של רפואה סינית וכו׳.
    זה מתבסס על דברים מאוד פיזיים ומאוד מורגשים. במקרה, כל הפיזיותרפיסטים שהלכתי אליהם, משתמשים בדיקור יבש, כי זו שיטה מאוד מאוד יעילה (בשימוש נכון ושילוב נכון עם שאר שיטות). כמובן שיש כאלו שמשתמשים בשיטה הזאת בצורה לא יעילה, כמו בכל שיטה.

13. 5,500 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,280
    1. העובדה שיש תרופות אנטי דלקתיות שניתן לקחת אותן ללא מרשם, לא פוסלת את השימוש בהן.
    2. אתה נותן שוב למקרה פרטי בודד בו יש לך הכרות עם הנושא, לפסול את כל התחום של שימוש בתרופות.
    3. הטיפול המערבי המקובל עבור תסמונת פיריפורמיס הוא כפי שכתבתי.
    4. העובדה שיש לך הכרות עם הרבה אנשים שעושים שימוש ברפואה אלטרנטיבית, לא נותנת לדבר אסמכתה מקובלת בתחום הרפואה.

Cigano אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...