ייעוץ אישי בתזונה וכושר

תזונה ותוספים האם נצטרך לספור קלוריות עד סוף ימי חיינו?

הנושא בפורום 'מחקרים בתזונה ואימונים' פורסם ע"י Mike, ‏9/2/20.

טוען...
  1. 68,625 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,323
    ספירת קלוריות.jpg

האם נצטרך לספור קלוריות עד סוף ימי חיינו? התשובה היא כמובן, תלוי...
    הרבה אנשים חוששים מספירת קלוריות, מדידות של האוכל והחשיבה שאם יעשו זאת זה יכניס אותם ללופ אין סופי של "אובססיה עם אוכל". מצטער, אבל זה לא נכון.

כמו שאתם לא לוקחים עכשיו את כרטיס האשראי (עם מסגרת אשראי שלעיתים מעל ומעבר למה שאתם יכולים להרשות לעצמכם) ומגהצים ללא הכרה, כך גם אתם צריכים להתייחס לאוכל שאתם אוכלים. יש לכם קצובה יומית/שבועית ואתם צריכים לעמוד בה.

האם אפשר לחיות בלי לספור קלוריות כל החיים?

אין ספק שכן. האם צריך בכלל לספור קלוריות מלכתחילה? לא ואני אפילו איפשהו נגד זה מאחר וזה לא אינטואיטיבי לקהל הרחב. אבל כדי לא לספור או למדוד, צריך קודם להיות מיומן וללמוד איך לעשות את זה נכון. אופציה אחרת תהיה להיות אנשים מאוד פעילים כדי לקזז על הסטיות הקלוריות בתפריט מהמחסור במדידות.

לקבל תפריט מוגדר מראש רק "כדי לרדת 5 ק"ג בחודש כי יש לי אירוע בקרוב" בלי לפתח כלים בדרך זה כמו לנסות לשנן נוסחאות בפיזיקה או מתמטיקה ואז לנסות לגשת למבחן מבלי לפתור מגוון רחב של תרגילים ולהתאמן קודם לכן. ראיתם פעם מישהו שקופץ מכיתה א' ל-י'ב? זה מה שאתם מבקשים במילים אחרות.

אתם הולכים להתעסק עם אוכל כל החיים עד היום האחרון שלכם. יותר מכל דבר אחר כנראה בחייכם. לא כדאי לעצור רגע וללמוד איך לעשות את זה נכון?

"אבל אני לא רוצה להתעסק במדידות עם כפות/כוסות/משקל מזון – זה מכניס אותי לאובססיה"
    - גם אני רוצה לא לצאת מהבית, לצפות כל היום בנטפליקס ולחיות את החיים הטובים.

אז מה לעשות?
    אם אתם לא יכולים לעשות את זה בעצמכם, פנו לאיש מקצוע טוב שיסדר לכם תפריט התחלתי ויתחיל לעבוד אתכם על כלים תוך כדי המעקב (ואם אין כלים שכאלו, אז תחליפו איש מקצוע). בייעוץ שאנו מספקים אנו מייצרים לאנשים בנק מנות מוגדר מראש שהם זוכרים בעל פה. לאחר מכן מייצרים להם מילון מונחים שלא נקרא "קלוריות" שהוא הרבה יותר אינטואיטיבי לספירה וכך הם ממירים את המנות לכל דבר שירצו בלי עזרתנו. וכן, אתם צריכים למדוד אוכל בכפות/כוסות לפחות כדי לאמוד איך נראית מנה בתחילת הדרך.

לא רוצים לעבור את הדרך? תמשיכו בלולאה האין סופית שנכנסתם אליה ואולי יום אחד ירד לכם האסימון שלחפש את ה"שיטה" הבאה (ו"המהירה") פשוט לא עובד לטווח הארוך.

רוצים ללמוד עוד על תזונה? הקורס שלנו נפתח ביום שישי הבא ויתכן לכם את כל הכלים לבנות אסטרטגיות תזונתיות שלא תמצאו בספרים או מחקרים. נטו פרקטיקה.

להרשמה:
    www.LBSAcademy.co.il

או בקישור בפרופיל/הודעה פרטי.

בתאבון :)

2. ייעוץ אישי בתזונה וכושר
  3. 263 נק' מוניטין
    0
    Ben2648

Ben2648 משתמש פעיל

Ben2648
    לייקים:
    174