ייעוץ אישי בתזונה וכושר

קורונה, מה שמעתם ומה דעתכם

הנושא בפורום 'כללי' פורסם ע"י nyeoNi, ‏5/2/20.

טוען...
  1. 4,526 נק' מוניטין
    0
    Kartalajan

Kartalajan משתמש משקיע

Kartalajan
    לייקים:
    1,800
    תקרא שוב. אני לא מדבר על תוצאות המשבר של הוירוס.

2. 90 נק' מוניטין
    0
    Yonatann

Yonatann משתמש פעיל

Yonatann
    לייקים:
    77
    על הוירוס עצמו? כלומר אתה חושב שהוירוס לא אמיתי?

3. 723 נק' מוניטין
    0
    Simcha23

Simcha23 משתמש מתחיל

Simcha23
    לייקים:
    94
    אני גם חושבת
    כל הסיפור הזה נשמע מסריח
    קטונתי מלהבין בזה
    אבל
    נניח והנגיף עבר מוטציה
    * למשל* כל שנה יש שפעת שעוברת מוטציה חדשה ובהתאם לכך מנסים להתאים חיסון נגד שפעת כנגד ההשערה שלהם כלפי המוטציה
    אז מה קרה כאן??!

4. 1,549 נק' מוניטין
    0
    Sergio_Katz

Sergio_Katz משתמש קבוע

Sergio_Katz
    לייקים:
    944
    כן? גם המוות השחור הוא קונספירציה?
    הסארס? המרס? הכל שקרים ומזימה עולמית של שלטון האליטות?
    תחשבו בהגיון לרגע.

5. 271 נק' מוניטין
    0
    TylerDurdenXx

TylerDurdenXx משתמש פעיל

TylerDurdenXx
    לייקים:
    227
    מה כלכך לא הגיוני בזה? תופעת הקונספירציות ידועה, לכל דבר אנשים מנסים להדביק סיבה כלשהי שתהיה תלויה ביד האדם, קשה מאוד לאנשים להשלים עם זה שיש תהליכים בטבע שאין לנו שליטה מתמדת עליהם - כמו נגיף מסויים שיכול לעבור מוטציה ולהתחיל להתפשט.

זו לא המגפה הראשונה בעולם ולא האחרונה, ובטח לא אחת הקטלניות שהיו. מלבד הנזק הכלכלי בעולם שהיה נגרם מכל מגפה אחרת, הנגיף שלעצמו לא נחשב לקטלני ובעבר היו מגפות שגרמו לתמותה בסדרי גודל של עשרות מיליונים.

6. 11,356 נק' מוניטין
    0
    incin

incin משתמש משקיע משתמש כבוד

incin
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,915
    הבדיקה חינם לחלוטין לרוב האנשים עם ביטוח בריאות, גם אין מחסור בבדיקות כאן (כרגע לפחות).

הפרוצדורה בשביל להיבדק - אני צריך להתקשר ולומר שיש לי תסמינים של שפעת, נוסע 5 דקות מהבית שלי לאוהל שהקימו בקרבת הבית חולים, מודיע להם שהגעתי ואיש צוות ממוגן לוקח ממני בדיקה כשאני עדיין יושב ברכב ואפילו לא מוריד את חגורת הבטיחות.

אהבתי את ה"אלפי דולרים", זהה לגמרי לאנשים שחושבים שבארץ קופת החולים חינם וכאן בארה"ב עולה אלפי דולרים - רק שכחו להזכיר שבארץ כולם משלמים ביטוח לאומי ודמי בריאות כל חודש אפילו אם לא הלכת לרופא חצי שנה.

yujinius אוהב/ת את זה.
  7. 309 נק' מוניטין
    0
    Avanti

Avanti משתמש פעיל

Avanti
    לייקים:
    239
    בארץ קופות החולים לא בחינם אבל שירותי הבריאות מסובסדים לעומת שירותי הבריאות בארצות הברית. חוויתי את זה באופן אישי.
    זה לא העניין, גם אם זה לא עולה המון כסף להיבדק בארצות הברית (דיווח של התקשורת פה) הפרוצדורה לבדיקת קורונה שתיארת זהה לחלוטין בישראל, הבעיה היא שכמו פה רק מי שמפתח תסמינים יכול להיבדק וזאת בעיה כי כמו שאמרתי מסתובבים בארצות הברית וגם בישראל אלפי אם לא עשרות אלפי נשאים שלא פיתחו תסמינים (ספורטאים כמו דניאלה רוגאני, בלז מטווידי, קווין דוראנט, רודי גובר, דונובן מיטשל ועוד המון אובחנו כנשאי הנגיף במסגרת בדיקות פרטיות של הקבוצות שלהם), כך שהנתונים האלה לא משקפים באמת את מספר האנשים שנושאים את הנגיף ואולי לא מהווים סכנה לעצמם אבל מהווים סכנה לחלק מהסובבים אותם.

8. 10,334 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    מה הזוי בזה? זה משהו שקורה כל הזמן. זה קרה עם שפעת החזירים, שפעת העופות, גם סארס אם אני לא טועה, ויש הרבה מחלות שמגיעות בצורה הרבה יותר קלה מחיות לבני אדם כמו כלבת למשל

שפעת היא צפויה, הוירוס הזה לא. הוירוס הזה בא בהפתעה לחלוטין, ככה שגם עבודת יסוד לחיסון לא הייתה, משהו שיש בשפעת.

לא לכולם בארה"ב יש ביטוח, ולרוב אין ביטוח טוב, לפחות לא אחד שירשה להם להיבדק גם בחשד מינימלי

9. 11,356 נק' מוניטין
    0
    incin

incin
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,915
    אני לא אחטוף את השרשור לכיוון הזה, רק אומר שהוצאות הבריאות ירדו בצורה משמעותית כשעברתי לארה"ב, וגם אם משהו חס וחלילה יקרה ואני אצטרך לעבור ניתוח שעולה 400 אלף דולר - התקרה של out of pocket שלי היא פחות מהביטוח הלאומי השנתי ששילמתי בארץ.
    אני אפילו לא אתחיל לדבר על זה שמרוויחים יותר, משלמים פחות מיסים ועובדים פחות.

10. 11,356 נק' מוניטין
    0
    incin

incin
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,915
    זה נכון, אבל לכל מי שעובד יש ביטוח, גם לקופאי בטרגט וגם לבחור שעומד בכניסה לחדר כושר וגולש באינסטגרם שש שעות ביום. לא אומר שהדבר מושלם, אבל כל מי שעובד (או שיש לו מישהו במשפחה שעובד) יכול להיבדק חינם כרגע.

11. 10,334 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    אז כנראה הדברים השתנו מאז פעם אחרונה שבדקתי את העניין, כי לפני שבוע ומשהו היית צריך תסמינים מאוד ספציפיים כדי לקבל בדיקה (אני זוכר קראתי על מישהי שהיו לה כל הסימנים על החום היה 0.2 מעלות פרנהייט מתחת לרף שנקבע כדי לקבל בדיקה)

12. 11,356 נק' מוניטין
    0
    incin

incin
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,915
    לא יודע מאיפה היא, אני כאן בבועה של קליפורניה. ארה"ב זה מקום גדול - לכל סטייט יש את החוקים שלו.

13. 10,334 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    באמת שאני לא מבין את המטרה בממשלה פדרלית כאשר יש משבר בינלאומי אין הנחיות ברורות לכל המדינות תחת הממשלה

14. 11,356 נק' מוניטין
    0
    incin

incin
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,915
    אולי זה אותו הדבר בסטייטים אחרים, אין לי מושג - אני יודע רק מה המצב כאן בקליפורניה. יש סטייטים שהם חור אז אני לא יודע מה הנהלים שם.

15. 10,334 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    ממה שיצא לי לראות ברשתות החברתיות אין הנחיות ברורות לכל הסטייטים, כל אחד לעצמו

16. 309 נק' מוניטין
    0
    Avanti

Avanti משתמש פעיל

Avanti
    לייקים:
    239
    זה בסדר, לא אמרתי שמערכת הבריאות או רשות המיסים או שוק העבודה בישראל טובים יותר מארצות הברית, אני חי פה (מבחירה חייב לציין) ויודע כמה קשה לחיות פה, זה ממש לא הנושא.
    הנקודה שלי היא שאתה מדבר על נתוני נדבקים בנגיף בזמן שהם רחוקים שנות אור מלהיות מדויקים, זה שבישראל יש חולה מוצהר אחד או שניים יותר ממה שיש באוסטרליה לא אומר שבאוסטרליה יש פחות נשאים ושהמצב יותר טוב, הנתון הזה מתעלם לחלוטין ממספר עצום של נשאים של הנגיף שעדיין לא חשפו אותם באמצעות בדיקות שלא כל אחד יכול לעשות, וזאת בעיה כלל עולמית שהופכת את הנתונים הרשמיים לגבי מספר חולי קורונה לרחוקים מאוד מלהיות מדויקים ולהעיד על מצבה של כל מדינה.

17. 2,476 נק' מוניטין
    0
    Spasm32

Spasm32 משתמש קבוע

Spasm32
    לייקים:
    495
    יש CDC לא? הם לא אחראים לנהל את זה ברמה הפדרלית? יש את הקטע הזה שהם התירו שימוש רק בבדיקה כלשהי שנמצאה כלא יעילה, ולא הרשו בדיקות אחרות (בכלל, בכל המדינות) ומלא חולים לא אובחנו. לא יודע עד כמה זה מדויק, אולי אתה מכיר את זה יותר טוב.

18. 11,356 נק' מוניטין
    0
    incin

incin
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,915
    הם אחראים לנהל את זה ברמה הפדרלית אבל כל סטייט יכול להחמיר וזה נתון לשיקול דעתו. מושל קליפורניה הכריז על מניעת כינוסים של מעל 50 אנשים לפני שהCDC הכריז, באיזור הביי (צפון קליפורניה) יש מאתמול סגר כמו באיטליה. גם לגבי הבדיקות - סן דייגו השתמשו בבדיקות מחמירות יותר ממה שהומלץ על ידי הCDC אז כל מי שנמצא חיובי על ידי הבדיקות של סן דייגו היה צריך להיבדק שוב על ידי הCDC. לפני הבדיקה השניה הוא הוגדר presumably positive.

גם לגבי דיווח המיסים השנתי - פדרלי נתנו הארכה של שלושה חודשים עד יולי, קליפורניה נתנו כרגע הארכה רק של חודשיים - למה אני לא יודע.

19. 10,334 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    מי שרוצה להחמיר זה סבבה, גם באיטליה זה ככה, אבל צריך איזשהו רף פדרלי גבוה

20. 826 נק' מוניטין
    0
    BeN35