ייעוץ אישי בתזונה וכושר

בחירות 2020

הנושא בפורום 'כללי' פורסם ע"י MasterSplitter, ‏12/12/19.

טוען...
  1. 18,152 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,748
    אתה מבין שפופולריות לא מדד אובייקטיבי לבטחון? אני מציע לך לדבר עם תושבי הדרום לשאול אותם אם הם מרגישים בטוחים. הסיבה שהם מצביעים ביבי, כי הם מאמינים שאף אחד אחר לא יכול לשפר את רמת הבטחון שלהם, לא כי הם מרוצים ממנו.

2. 18,152 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,748
    אתה נוגד את העובדות. אתה אומר שמצביעי כחול לבן חזרו בהם, אבל יותר אנשים הצביעו לכחול לבן. זה לא מתחבר אחד עם השני.

לגבי תושבי הדרום, מה לעשות גם אני לא מבין את הרציונל שלהם, אבל זוהי דמוקרטיה וזכותם להצביע ככה.

3. 23 נק' מוניטין
    0
    AntonB

AntonB משתמש מתחיל

AntonB
    לייקים:
    23
    והרי התוצאות, חזרו שני מנדטים לגוש ה"ימין".
    וברור שהם עלו במצביעים מרץ פרץ ירדו מ400 אלף מצביעים ל260 אלף מצביעים.

כל פעם שגנץ פותח את הפה עוברים עוד מנדטים לגוש ה"ימין".
    --- עידכון הודעה, ‏13/3/20, תאריך ההודעות המקורית: ‏13/3/20 ---
    כחול לבן קיבלו את הקולות שברחו מהחיבור המטומטם של מרץ פרץ.
    כל פעם שגנץ פותח את הפה אנשים חוזרים לגוש הימין כדי לעצור את הטרלול הזה. ואם יהיו עוד בחירות אתה תראה איך המו"מ עם המשותפת פגע בוא.

אתם לא תבינו, אבל להיות הדוברים של תושבי הדרום אתה יודעים טוב מאוד. בינתיים אף אחד לא מפנה אותם מהבית (מצביעי ביבי). ואם לא היה טוב להם היו קמים ועוברים לכיוון המרכז.
    --- עידכון הודעה, ‏13/3/20 ---
    אני מהעוטף, אומנם לא מצביע ביבי,
    אבל הרבה פה מרוצים מההתנהלות שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏13/3/20
  4. 18,152 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,748
    אתה אומר לי לא להיות דובר של תושבי הדרום, אבל אתה אתה דובר בשם מצביעי כחול לבן... לא אמרתי שלא מרוצים מביבי, כי התוצאות בשטח מראות שהם כן מרוצים (מצביעים לו). אמרתי שהם לא מרוצים מהמצב הבטחוני שלהם, ואני חושב שעם זה תוכל להסכים איתי.

5. 4,526 נק' מוניטין
    0
    Kartalajan

Kartalajan משתמש משקיע

Kartalajan
    לייקים:
    1,800
    תסלחו לי תושבי הדרום, אבל אלו שמצביעים שוב ושוב לביבי למרות שהם הכי הרבה סובלים, זה כמו בחורה שחוזרת שוב ושוב לאקס שלה, אף על פי שהוא לא שם עליה.

ומי שטוען שהוא מרוצה, שינסה להגיד את זה ליד הילדים שלו.

PowerLifting ו-Sergio_Katz אוהבים את זה.
  6. 18,152 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,748
    אני מסכים איתך, אבל לצערינו, זוהי הדמוקרטיה.

7. 96 נק' מוניטין
    0
    רקון

רקון משתמש מתחיל

רקון
    לייקים:
    55
    שמע אופיר, יש פה גם תפאורה של עשרות שנים בפוליטיקה.

אנשים גאונים בעלי יתרון בתחומי הגאונות שלהם,
    יש כאן שילוב נהדר של כשרונות בשביל מנהיג.

יש לך בן של היסטוריון ציוני, שהתחנך על חזון מסוים, והשורשים שלו עמוקים ומשמעותיים, מאלו של האלטרנטיבות.
    להיות מדינאי דגול ומצליח זאת מוטיבציה נהדרת כשזה אשכרה עובד לך,
    ולו מהסיבה הזאת, יש לו אמביציה אישית חיובית לחלוטין, ולכן זה בסדר גמור שהוא ימשיך בתפקידו.
    אני רוצה לשמוע שאתה כנה עם עצמך, ואתה חושב שצמרת כחול לבן הם משהו אחר מאשר חבורה בינונית של אנשים באגו טריפ, עם כישורים לא מרשימים בשום היבט שרלוונטי להנהגת מדינה.

שורה של רמטכלים שלא הותירו אחרים שום רושם יוצא דופן, כלומר יותר תוצאה של התמדה והזדמנויות, מאשר של תושייה יוצאת דופן. סוג של מזכירות גבריות במשבצת קבועה.
    סליחה שאני יוצא כאן שוביניסט כן, פשוט מנסה להיות מציאותי כמה שיותר, וזה חלק מתבקש

8. 18,152 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,748
    עם כל שנאתי היוקדת לנתניהו, אני מודה, הבנאדם גאון בצורה יוצאת מגדר הרגיל בייחוד בכל מה שנוגע לפוליטיקה.

לגבי חבורת הרמטכלים - כל ביקורת שאתה אומר עליהם, תקפה לגבי נתניהו.
    הם שירתו בתקופת נתניהו, הכשלונות והנצחונות שלהם - שייכים גם לנתניהו. אי אפשר להפריד בין השניים.

די משעשע שדווקא הרמטכ״ל ששירת ביניהם, דן חלוץ, היה הגרוע מכולם ואיכשהו מתמקדים בביצועים שלהם.

לגבי איך הם הגיעו לתפקיד' שמע, צה״ל הוא גוף ענק. לא מגיעים לפקד על מאות אלפי בני אדם בגלל שאתה פשוט רוצה. זה קצת שונה להסתכל על זה בתור אזרח כי זה נראה מאוד זר, יצא לי לשרת שנה במקשל״ר ולעשות במינויים של קצינים בכירים בחיל (השלישות אומנם...) אבל הרמה שנלחמים על תפקידים ה-ר-ב-ה יותר זוטרים, היא יוצאת מגדר הרגיל. מי שמגיע לרמטכ״ל לא יכול להיות ״איש מן המניין״.
    זה כמובן לא פוטר אותם מטעויות, כי ככל שאתה יותר בכיר ככה אתה נושא ביותר אחריות.

אחרי כל הדברים שאני ואתה אמרנו... ובאופן כללי לגבי הבחירות, המשוואה היא פשוטה מאוד:
    - אם אתה חושב שמדינת ישראל היא במצב טוב - תצביע ביבי (או גוש רק ביבי)
    - אם אתה חושב שצריך כאן שינוי גדול - תצביע גנץ (או גוש רק לא ביבי)

The King ו-Sergio_Katz אוהבים את זה.
  9. 271 נק' מוניטין
    0
    TylerDurdenXx

TylerDurdenXx משתמש פעיל

TylerDurdenXx
    לייקים:
    227
    אהוד ברק אחד הלוחמים הגדולים שידעה ישראל, רמטכ"ל, שר ביטחון ואחד מראשי הממשלה הכושלים שהיו במדינה.

לא צריך להיות גאון צבאי כדי להיות ראש הממשלה, יש את המטה הכללי ובראשו הדרג הצבאי העליון, שב"כ, מוסד שתפקידם להנחות.

אף ראש ממשלה לא ממציא סתם כך פעולות צבאיות מהרגע להרגע, זה לא תפקידו. כן הוא הסמכות העליונה, וכן הוא זה שיתן את המילה האחרונה, אך כל החלטה שהוא מגבש מבוססת על תוכניות והמלצות של מערכת הביטחון.

10. 59,017 נק' מוניטין
    0
    PowerLifting

PowerLifting משתמש משקיע

PowerLifting
    לייקים:
    4,654
    ביבי בהחלט נואם נהדר.
    רק שההסטוריה הוכיחה שבמזרח התיכון צריך להפגין כוח ולא דיבורים.
    לוי אשכול, שהיה אשכרה אדם עם גמגום וכנראה הנואם הגרוע בהסטוריה, אבל ידע לקבל החלטות תקיפות, והמדינה בהנהגתו הביאה את אחד הנצחונות הגדולים בהסטוריה (מלחמת 67- ששת הימים)

מאז קום המדינה היו 3 כורים גרעיניים שאיימו לסכן אותנו:
    את הכור בעיראק מנחם בגין הפציץ.
    את הכור בסוריה אהוד אולמרט הפציץ.
    מול הכור האיראני? ביבי נאם נגדו.

אז עם כל הכבוד ליחסים שלו עם מנהיגי העולם, שפורשים לו שטיח אדום / מביאים לו חלה אוקראינית / מנשקים לו את הרגליים וכאלה,
    לי כאזרח איך זה עוזר?
    מעניין לי תתחת שטראמפ או נשיא זה או אחר מכיר בירושלים,
    מעולם לא חשבתי שמישהו צריך לתת לי אישור שירושלים שייכת למדינת ישראל כדי לבקר משפחה שם. כנ"ל רמת הגולן.

Sergio_Katz אוהב/ת את זה.
  11. 1,549 נק' מוניטין
    0
    Sergio_Katz

Sergio_Katz משתמש קבוע

Sergio_Katz
    לייקים:
    944
    בהחלט לא אמרתי דבר כזה.
    אם תשים לב להודעה שציטטתי, התייחסתי לכך שרקון אמר כי בנימין נתניהו עולה על יריביו בכל כישרון אפשרי, בעוד שהראיתי כי במישור הצבאי זה כנראה לא כך.
    מעבר לכך, אני מקווה שבתור ראש ממשלה ורמטכ"ל לשעבר בני גנץ יביא לישראל עליונות צבאית במזרח התיכון - מה שלחלוטין לא המצב כיום.
    יש לנו עליונות טכנולוגית ומודיעינית, זה נכון.
    אבל אני רוצה ראש ממשלה שיהיה תקיף מול החמאס ואיראן ויראה זאת במעשיו, ולא אכפת לי אם הוא מגמגם בראיונות או בנאומים.
    ניכר כי הרבה אנשים מחשיבים נואמים טובים וכריזמטיים כראשי ממשלה מוצלחים, בעוד שזה אכן עוזר לנו מול ידידינו - אך לא בהכרח מול אויבינו.

12. 7 נק' מוניטין
    0
    Goals

Goals משתמש מתחיל

Goals
    לייקים:
    5
    יהיו בחירות שוב.. צפוי.

13. 96 נק' מוניטין
    0
    רקון

רקון משתמש מתחיל

רקון
    לייקים:
    55
    מנהיג צריך להיות כריזמטי ונבון כי אלו השטרות שאתה קונה איתם הישגים.

האם אתה חושב שנודף ריח של בינה יתירה מראשי כחול לבן?
    או כריזמה?

בני גנץ בחור נרפה, עם עדות אופי כרונית של אדם נרפה שאגב הגיע בטעות לרמטכלות.
    הרטוריקה של גנץ פשוט לא קיימת בשום צורה, גם לא יכולת אלתור מינימלית, כשזה נוגע לשיחה פשוטה.
    הוא באופן עקבי סותר את עצמו בתוך משפט יחיד.

בוגי יעלון כרגע מפגין פגיעות ממחלות זיקנה מוכרות, בזה שהוא מנסה לעשות על נתניהו קמפיין סביב הצוללות בכל ריאיון ובכל פינה,
    למרות שביבי יצא נקי בניסיון הלבשת תיק התורן הזה.
    מעבר לזה אין לו חוט שדרה מינימלי כמו גם ליתר חברי פסגת כחול לבן שלא רק ששיקרו לבוחר כי זה באמת לא ככ בעיה לדעתי,
    כמו שהם דורכים ברגל גסה על עקרונות של בידול הרשימה המשותפת הארורה, שאין לה דבר וחצי דבר עם טובת מדינת ישראל,
    וכל כולה סוס טרויאני בחסות בג"צ האנטישמיים, בתוך ממשלת ישראל.

יאיר לפיד בחור ממש מטומטם ומביך, וחתיך, עם מימיקה ושפת גוף שמעולים לאיש טלווזיה, ובחור כל כך מטומטם שהמוח שלו קונה את הפופוליזם של עצמו, הוא רעיון מאוד רע למנהיגות.

לא מכיר יותר מידי את גבי אשכנזי חוץ מזה שהוא איש לא ישר במיוחד, חתרן, ומניפולטור, וגם כנראה לא מאוד מתוחכם כמו שעולה מהסירחון שעולה מהסיפור שלו עם אדון אביחי מנדלבליט שעדיף לו לחבוש על הראש כיפה של זין.
    אבל גם במקרה הזה, אין שום סיבה טובה לחשוב שהבחור הזה מתאים להיות מנהיג מדינה, כי הוא היה המפקד העליון של הצבא.
    כי אגב, באופן כללי זה ממש לא בהכרח חופף מבחינת סט הכישורים הנדרש,
    וגם למרות שאתה מסרב להכיר בכך, אנשים במערכות כאלה שתלויות יותר בפוליטיקה פנימית מאשר בביטוי לקשת מאוד רחבה של בעלי דעה ואינטרסים, aka בחירות לממשלה, עשויים להיות אנשים שהצליחו ליצור יחסי תן וקח אישיים טובים לאורך הזמן במעלה סולם הדרגות.

וזה מביא אותי להתייחס לנקודה הבאה שלך

נניח ו"שינוי גדול" הוא משהו נצרך ומוגדר היטב, אז לא בהכרח שיצילחו להעביר ולו פסיק קטן ממנו.

והדבר העצוב ביותר הוא, שה"שינוי" הזה הוא למעשה אמורפי, ואתה יכול לנסות לפרוט אותו לכל מיני כיוונים שאתה חושב שראויים,
    או להצביע על דברים שכחול לבן אמרו שצריכים לקרות, למרות שאתה יודע היטב שהם לכל היותר מאמינים בדברים שהם אומרים כרגע,
    והגיוני שדעתם תשתנה כשהם יעמדו מול המציאות הממשית דרך המשקפיים של משרדי הממשלה השונים,
    ומעבר לזה אין לרובם אג'נדה משמעותית יותר מאשר לקבל טייטל כזה או אחר, כי זה פשוט מאוד נחמד לקבל מעמד גבוה ומשכורת טובה,
    אחרי שנתת שנים טובות בשירות צבאי, והעם אוהב לצ'פר אותך במעבר הזה לפוליטיקה.

נהיה רגע ריאליים, שינוי גדול לא יהיה, אלא אם מדובר בשינוי לרעה לטובת הפלסטינים כי בכחול לבן יש אנשים בלי עמוד שדרה/ נאיביים- שמאלנים שרוצים לתת במקום לקחת ועדיין לא הבינו איך העולם עובד כי הם עדיין מאמינים לסיפורים האוטופיים של הגננת.

לסיכום, כחול לבן - לאנשים מבולבלים.
    ימין - לאנשים ריאליים.

14. 271 נק' מוניטין
    0
    TylerDurdenXx

TylerDurdenXx משתמש פעיל

TylerDurdenXx
    לייקים:
    227
    אתה מתייחס לזה ביותר מידי קלות ראש, לא מדובר בבעיה שנפתרת בקלות.

למרות שהדרום לא שקט 100% מהזמן, ישראל מתמודדת בסוריה ומונעת התבססות איראנית בצורה טובה, מבצע מגן צפוני ששם קץ למנהרות החיזבאללה ועוד מבצעים רבים וטובים. אנחנו לא לבד בעולם, ויש מעצמות שצריך לתת להם דין וחשבון.

PowerLifting אוהב/ת את זה.
  15. 1,549 נק' מוניטין
    0
    Sergio_Katz

Sergio_Katz משתמש קבוע

Sergio_Katz
    לייקים:
    944
    הדבר העצוב הוא שלא היית מכפיש ככה שלושה רמטכ"לים לשעבר אם הם לא היו מתמודדים נגד נתניהו.

16. 59,017 נק' מוניטין
    0
    PowerLifting

PowerLifting משתמש משקיע

PowerLifting
    לייקים:
    4,654
    בגין לא נתן דין וחשבון לאמריקאים ולא לצרפתים (שהיו חלק מהמיזם של הכור) כשהשמיד את הכור העיראקי בשנות ה80, ואז היינו הרבה פחות נחשבים בעיניי העולם.

17. 96 נק' מוניטין
    0
    רקון

רקון משתמש מתחיל

רקון
    לייקים:
    55
    זה לא נכון, בניגוד לאזרח הממוצע אין לי ומעולם לא היה לי כבוד לסמלים.
    הערכה שלי לאדם נבנית בצורה יותר בררנית.

אני זוכר שבתור ילד הייתי בכנס של קרן מוסקוביצ' , ובוגי בא לנאום שם כאורח של כבוד, ולתת כתף של אהדה למטרות האירגון.
    הצעדים שלו כיום והמהלכים שהוא מנסה להוביל, עומדים בסתירה לכל האתוס שהוא בנה לעצמו במשך עשרות שנים,
    וזה רק הופך אותו לאפס יותר גדול.
    ברורה לי לחלוטין החתרנות של בני אדם להישגים, והאפשרות שהתאווה להישג תפרק בדרך כל עיקרון.
    ולכן, כל עוד לא הוכחת את העקביות שלך מעל כל במה, אתה ראוי לחשד,
    ולכן, אחרי שהוכחת את הסיבה לא לסמוך עליך מעל כל במה, אתה ראוי לדחייה בשאט נפש.

הדבר היחיד שמספיק קדוש הוא מבחן התוצאה, וכמו שאמרתי אין שום סיבה בעולם לחשוב שחבורה של חדלי אישים תעשה משהו אחרת, באופן חיובי ומשמעותי.

18. 18,152 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,748

אתעלם מהפרשנות הסובייקטיבית שלך לגבי האנשים בכחול לבן, כי זכותך לחשוב עליהם ככה וזכותי לחלוק עליך.
    משהו שאני ממליץ לך בחום לבדוק, זה מעבר ל״קוקפיט״, להסתכל על שאר חברי המפלגה, כל ה33 (ואפילו מעבר לכך), תראה איזה אנשים יש שם, עם הישגים מרשימים חברתית ובטחונית מכל קצוות האוכלוסיה. עכשיו תשווה את זה לליכוד של אמסלם, ביטן ומיקי זוהר. זה לא ״רק ביבי״, יש לך עוד אנשים במפלגת השלטון מאחוריו, לטוב ולרע.

עכשיו לגבי ״ימין מול שמאל״. בצורה חד משמעית, אין דעה שהיא יותר טובה, כי זוהי המשמעות של דעה. לשמאל (או למרכז-שמאל) יש צורה מסויימת לטפל בבעיות של המדינה וצורה מסויימת להגיע להישגים חדשים, ולימין יש דרך שונה. אין עם זה שום בעיה, תמיד יש יתרונות וחסרונות לכל צד ומי שחושב שיש אמת אבסולוטית (קפיטליזם = הצלחה או סוציאליזם = אין עוני) הוא לחלוטין טועה כי זה מעולם לא התקיים בשום מקום בעולם.

עכשיו נסכים שאם ביבי מקים ממשלת ימין דומה למה שהייתה, לא יהיה שינוי גדול, אם בכלל. אבל גם נסכים שאם גנץ יקים ממשלה כלשהי, יהיה שינוי. האם הוא חיובי? שלילי? שינוי גדול? שינוי קטן? אי אפשר לדעת, זה הימור. כמו שאמרתי, באופן די מובהק, מי שרוצה עוד מאותו דבר - ביבי. מי שרוצה שינוי (לטוב ולרע) - גנץ.

The King אוהב/ת את זה.
  19. 18,152 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,748
    אכזבה.

The King אוהב/ת את זה.
  20. 11,356 נק' מוניטין
    0
    incin

incin משתמש משקיע משתמש כבוד

incin
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,915
    תהיתי אם השרשור הזה יוקפץ, לפעמים המציאות עולה על כל דמיון, פשוט לא להאמין.

אני מתנגד נחרצות לנתניהו אבל המהלך שהוא ביצע כפוליטיקאי היה גאוני. לא יודע אם זה היה הend game שלו אבל הביצוע היה מושלם - מי היה חושב שיש אופציה שיולי אדלשטיין יחזור לכיסא היו"ר אחרי ביזוי בג"ץ (ואולי אפילו לנשיאות עם התמיכה של גנץ).

Four more years?

Sergio_Katz אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...