ייעוץ אישי בתזונה וכושר

תזונה ותוספים מה הם תוספי התזונה היעילים ביותר?

הנושא בפורום 'מחקרים בתזונה ואימונים' פורסם ע"י Mike, ‏5/12/19.

טוען...
  1. 68,625 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,323
    עכברים הם לא בני אדם ולכן המסקנות שאתה לוקח ממחקרי שכאלו הן לא נכונות ולא קרובות למציאות. כשתהיה עכבר, תוכל לומר שמשהו יעיל. עד אז, זה פשוט לא. אם יש לך RCTs להראות לנו לגבי אומגה 3 על בני אדם, נשמח. מחקרי תצפית וכל מיני מחקרי מכרסמים אלו מחקרים הכי נמוכים בהיררכיה והקשר בין המחקרים הללו למציאות של בני אדם בעיתיים מאוד. כנ"ל לגבי יחס אומגה 3 ל-6, אין יחס אופטימלי שכזה שנמצא אצל בני אדם או שקיים מלכתחילה.

לדוגמה, סקירה איכותית על בני אדם:
    https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD003177.pub4/full

Ben2648 אוהב/ת את זה.
  2. 380 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש פעיל

Opopanax
    לייקים:
    225
    סליחה על הגלישה מהנושא אבל מה הבעיה עם מייק ישראטל? פעם ראשונה שאני נתקל במשהו רע שנאמר עליו.

elchonon אוהב/ת את זה.
  3. 4,771 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    3,163
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    מצטער אם נפגעת ממה שאמרתי, לא התכונתי אליך ולאף אחד ספציפי, אלא בכללי.
    סתם חברה במכון דורשים מחקר שטאי צ'י בעצם עוזר, בזמן שכמעט כל מתאמן של אליהו השתמש או משתמש בטאי צ'י. והם החברה הקשוחים בתחרות בארץ.

אתה מוזמן לתחרות פאוורליפטינג, תצא מאחורי המסך, ומהמכון שלך, שאולי שם אתה הבריון של המכון עם הישגים שעם כל הכבוד לא יתנו לך לקבוע שיא בודד בתחרות.
    תבוא לתחרות ותראה מתחרה עושה מתיחות עם גלגל לפני הסקוואט, ותכלס (הוא יודע מי הוא אם הוא קורא את זה) הסקוואט שלו ממש מבייש את שלי.
    את הסיסמאות שממריצים אנשים, והדברים הלא חקורים שכל מתחרה עושה.
    תראה בעיניים שלך, כי מאחורי מסך ובתאוריה יותר קשה לראות עד כמה המצב חמור בקרב החובבנים, ולאן הוא יכול להגיע עם הסתכלות נכונה לדעתי.
    אני מאוד ביקורתי, אך מנגד מזהיר על ביקורתיות יתר, ועל מה לבקר.
    פעם ניסית לבקר מחקר? או שלקחת כל מחקר כאמת בדוקה?
    אם קראת את הקישור שלי אתה בוודאי תראה ביקורת נפלאה על מחקר ארוך, ובתור אחד שהיה חלק מהמבחן של אליהו לבדוק את אמיתות המחקר, אני יכול להעיד שחשוב לבקר מחקרים לא פחות מנסיונם של ספורטאים.
    וכמו שאני מסתמך על מחקרים כדי לבדוק אותם בעצמי, אני ממליץ לבקר נסיון אישי אבל גם לנסות אותם לבד כשאפשר.
    שוב, לא באופן אוטומטי, אבל מספיק כדי לבדוק מעט יותר לעומק, ולנסות לבד.
    בעולם מתוקן, קורס או תעודה שווים פחות מהמלצות בעיני.
    תעודה תוכל לעזור לי לסנן גנבים, וזה חשוב. אבל תאורתית יכול להיות אדם מקצועי וטוב יותר בכמעט כל תחום, ללא תעודה. במידה והוא השקיע יותר מאחרים.
    אני מבטיח לך שלאינסטלטור הראשון לא היה תעודה.
    אבל עזוב דוגמאות שונות, בוא נתמקד בנקודה, גם דברים ללא מחקר, או עם מחקר שלא הוכיח יעילות, עדיין יכולים לצאת יעילים לי. השאלה מתי כדאי לבדוק בעצמי? לדעתי ברגע שאתה שומע כמה מקרים מהימנים.
    תתכונן לשבור את השיא שלי:sarcastic:
    קראת את הקישור שלי?
    תקרא, ונמשיך את הדיון.
    קראתי על זה פעם, ואני לא מצליח למצוא את זה עכשיו, אבל היה כזה מחקר.
    האם המתחרים שאתה מכיר משתמשים בדמיון מודרך או דברים אלטרנטיבים לא מוכחים? או שכולם נצמדים למחקרים בלבד?
    אשמח לשמוע ממך יותר למה אתה סקפטי לגביו, הוא שותף להמון ספרים מקובלים ומומלצים על ידי טובי הפאוורליפטרים.
    בכל אופן, זה המילה שלך נגד, המילה של מאמן של חלק מטובי הפאוורליפטרים, בוריס שייקו.
    לא הבאת מחקר או משהו, שיתפת את דעתך המלומדת.
    תראה לי סיבה לוותר על התוספים שציינת.
    בהחלט היה מעניין יותר אם תביא מחקר על הצריכה של וויטמינים של ספורטאים.
    לבנתיים רוב המחקרים על ספורטאים זה אחד שלא מכירה את ה RM1 של עצמו, אז קשה ליחס למחקרים על ספורטאים הרבה חשיבות.

Sergio_Katz אוהב/ת את זה.
  4. 10,334 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    הקישור מוביל לבלוג בכללי, לא משהו ספציפי

קראת משהו שמישהו המציא, אין שטות כזאת.
    זה מגוחך והזוי שמחקר כזה יהיה קיים, וטענות גדולות דורשות הוכחות גדולות. אם לא ראית את המחקר בעיניים שלך, אני חותם לך שהוא לא קיים

יש מחקרים גם על זה, והוכיחו שזה כן יכול לעזור, אבל אני לא רואה איך זה קשור לנטילת תוספים

5. 4,771 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    3,163
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
  6. 10,334 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    לא רואה איך זה קשור לדיון

רוב הספרים הטובים נכתבו ע"י אנשים שמבינים גם במדע, או לפחות יש להם היכרות עם המדע של בניית כוח.
    מה היא פיריודיזציה? שיטה מדעית לבניית כוח.
    בשביל שספר יהיה טוב הוא צריך לשלב ניסיון אישי עם מדע אמיתי, אין מאמן טוב אחד עם ספרים טובים שנכתבו רק ע"י ניסיון אישי ו-0 מדע.
    גם ניסיון אישי יכול להיות מדע אם הוא נעשה כראוי. קח לדוגמא את מייק טשירר, שהפך את איסוף הנתונים מהמתאמנים שלו לאומנות, והוא לומד להבחין מה משפיע איך, ומה הוא מחקר אם לא איסוף נתונים ולחפש לאן הם מצביעים?
    הבעיה מתחילה כשניסיון אישי הופך להיות אישי מדי, ובנאדם בטוח שההחלטה שלו היא זו שהובילה לתוצאה, תוך כדי התעלמות מהסבר נכון יותר.
    דוגמא טובה שהבאתי היא אנשים שבטוחים שהימנעות מגלוטן היא זו שפתרה להם את רוב הבעיות הבריאותיות, כשבעצם קודם הם אכלו ללא אבחנה, ועכשיו הם כן מבדילים ומתכננים מה לאכול

7. 4,771 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    3,163
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    לכן להגיד שאין טעם לקחת מולטי וויטמינים בזמן שבוריס שייקו כן המליץ על זה, לדעתי זה קצת החלטי מידי.
    אז מדוע הספר שהבאתי בנוגע למולטי וויטמינים לא מספיק טוב עבורך?
    לא כתבתי שלקחתי מולטי שבועיים, ועלית 15 ק"ג שרירים. כתבתי את ההגיון, והבאתי דעות של מנוסים.
    אני מסכים איתך חלקית, מכיוון שבאותו זמן, גם יכול להיות שהימנעות מגלוטן גרמה להימנעות משמרים שהיה יכול להיות קשור לבעיות שלהם, כמו נפיחות.
    אבל זה קצת גולש מהדיון.
    אני רוצה להשאיר את הדיון על מולטי וויטמינים ספציפית, ועל האובססיה במחקרים והתעלמות מנסיון של אחרים.

8. 1,726 נק' מוניטין
    0
    Pharmacist

Pharmacist משתמש פעיל

Pharmacist
    לייקים:
    1,018
    תמציות צמחים בהחלט לחלקם סגולות מדהימות, יש הרבה תרופות שפותחו על בסיס צמח כזה או אחר, אפילו תרופות הכי מתקדמות לסרטן. יש תרופות רשומות שמבוססות על צמח נטו, אפילו אצלינו בישראל (כמו st.john's wort) .
    הבעיה עם תוספי תזונה מבוססים על אותם צמחים, שאף אחד לא יודע האם יש בצמח מספיק מאותו חומר הפעיל שבדרך כלל גם לא יודעים מהו. אפשר לרשום כמה שבא לך GMP ו ביקורות איכות, אבל ג'ינסנג שגדל על צוק בטיבט, לא משתווה לחוות מלאכותיות שלו במקסיקו.

9. 10,334 נק' מוניטין
    1
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    עם כל הכבוד שיש לי לשייקו, יש דברים שהוא לא מבין בהם מספיק כדי לתת לו את תואר הסמכות בנושא.
    ההמלצה לקחת מולטיויטמין לרוב לא מזיקה ותהיה יעילה במקרה הטוב, או פשוט לא מועילה במקרה הרע, לכן אפשר להמליץ עליה בלי בעיה ולא לחטוף ביקרות. אבל אם הוא היה ממליץ עכשיו לכל האתלטים שלו ובספרים לכולם לקחת ספירולינה היית שואל את עצמך יותר על בסיס מה הוא אומר את זה

איזה ספר? של שייקו? כי לשייקו אין שום רקע בתזונה

ואף אחד לא אומר שזה רע לקחת מולטיויטמין, פשוט הטענה היא שלרוב זה לא ייתן תועלת נוספת. השאלה הייתה מה עובד, לא מה אסור לקחת.

אתה שוכח שמחקרים לא מתעלמים מטענות של אחרים, אלא בידיוק ההפך, המחקר בה להבדיל בין טענות אמיתיות לחסרות שחר.
    אם אני טוען שויטמין סי משפר את הביצועים שלי אז חוקר ייתן ויטמין סי לעוד 99 איש בלי לשנות שום דבר אחר ויראה לכמה זה באמת משפר את הביצועים. אם הוא יראה שרק בודדים הביצועים שלהם משתפרים אז מכאן ניתן להסיק שלויטמין סי אין תכונה לשיפור ביצועים, ומה שצריך יותר להעמיק בבדיקה היא למה אותם אנשים השתפרו, ובכמה - יכול להיות שזה היה סתם צירוף מקרים שהם השתפרו, או שיש סיבה שדווקא עליהם זה השפיע. אבל מאותו מחקר אנחנו כבר יודעים שויטמין סי בפני עצמו לא משפר ביצועים

Sergio_Katz, Mr. Protein, Opopanax ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. 4,771 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    3,163
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    מה הבעיה בספירולינה?

11. 380 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש פעיל

Opopanax
    לייקים:
    225
    השאלה היותר טובה זה מה טוב בספירולינה שווה את המחיר הגבוה במיוחד של הצמח.

12. 68,625 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,323
    למה אני צריך לתת מחקר על משהו שאתה או מישהו אחר ממציא? חובת ההוכחה הוא על הטוען - כך עובד המדע.
    הבעיה שלי עם ישראטל שכל המחקרים שהיה שותף להם עד כה בנפח אימון הם פרי המצאתו ובוצעו באופן מאוד ירוד ולא איכותי. ההבנה הפיזיולוגית שלו לגבי גוף האדם, במיוחד בחלק המטבולי (שזה בכלל לא תחום ההתמחות שלו), לוקה מאוד בחסר עד כדי חוסר הבנה בסיסי של פיזיולוגיה 101.
    תתחיל מזה:
    Evidence for an Upper Threshold for Resistance Training Volume in Trained Women - Research Review
    Debriefing the Mike Israetel Debate

יש עוד הרבה בסגנון, כמו ראיון אחד שהוא טען ש

נערך לאחרונה ב: ‏8/12/19
    Opopanax אוהב/ת את זה.
  13. 10,334 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    הבעיה שלי היא נטו עם המחיר והטענות שנשמעו לפני מספר שנים שזה מזון על.
    אם אין לך בעיה עם הטעם בכמויות אז תסכים איתי שזה מקור סבבה לויטמינים ומינרלים, אבל אם מאמן דגול יבוא ויאמר שזה משפר ביצועים, אתה תרים גבה

14. 4,771 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    3,163
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אתה יודע על מה אתה מדבר? או סתם מצטט סיסמאות של Trick or treatment?
    זה אחד המוצרים הזולים ביותר בשוק, California Gold Nutrition, ספירולינה אורגנית, באישור ה-USDA, 500 מ"ג, 60 טבליות מדובר ב 4 דולר לבקבוק.
    12 שקל לשלוש שבועות, זה פחות מהסגריות שהרבה מעשנים, והרבה יותר זול מקפה.
    במידה וזה דבר שאתה מרגיש נותן לך רווח, אני לא רואה סיבה לצאת נגד משהו כל כך זול.

די עם הטענות שחברות התוספים מנסים לסחוט אותנו. את הקוספירציה הזאת כבר תפרו לכל עסקים מצליחים כמו הרפואה, התרופות, רכבים והיהודים.

תבדוק את המציאות לפני שאתה מציין עובדה לא נכונה.
    הבאתי את ה WHO שצויין בספר. וגם ההסבר ההגיוני לדבר.
    לפני שאתה יוצא נגד משהו באופן גורף, הייתי שמח לשמוע מדוע מצאת לנכון לפסול שימוש בדבר כל כך הגיוני.
    עוד לא ציינת מדוע אתה חושב שלספורטאי לא דרוש יותר מ 5 ירקות ביום. ההגיון אומר ועל סמך ה WHO שכן דרוש יותר.
    מעניין. אני לא אסתמך עליו בעיניים עצומות, אבל עדיין יש לדעה שלו משקל, וכשהוא טוען משהו, יש לי סיבה לבדוק ולנסות.
    האמת שלא.

15. 10,334 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    מגרם וחצי של ספירולינה לא תרוויח שום דבר, לא חלבון ולא ויטמינים, עדיף כבר לקחת ויטמינים בנפרד. אתה תרוויח יותר ממחיר נמוך יותר

אם מישהו רוצה לעשות את זה שיעשה בכיף, מי אני שאשלוט בדרכיו, אבל יש הבדל בין מי שרוצה לעשות את זה, לבין מישהו עם שם שאומר לאחרים לקחת בלי ביסוס

מעולם לא טענתי את זה, גם אני לוקח תוספים במידת הצורך ואוהב לנסות דברים חדשים. גם אני לקחתי ספירולינה, גם BCAA ומה לא, בסוף הבנתי שהרוב המוחלט חסר תועלת

ואם הוא היה אומר שאתה לא יכול באמת לתת מעצמך באימון ללא 50 גרם סוכר ו-300 מ"ג קפאין לפני אימון?

16. 1,984 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    1,268
    מה דעתך על KSM-66?

17. 10,334 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    6,073
    המחקרים כן נראים מבטיחים לגביו, כמובן תלוי באיזה הקשר.
    הוא נראה יעיל מאוד להורדת חרדה ולחץ ואפילו הורדת כולסטרול, לגבי כל השאר השפעה די חלשה ולא תמיד בטוחה

MonkeyD אוהב/ת את זה.
  18. 1,984 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    1,268
    אם אני אגיד שהוא מפחית לחץ וחרדה באופן וודאי - זה יהיה חסר אחריות מצידי? מנסה להבין עד לאן הם הגיעו עם זה תכלס.
    ומעניין אם הירידה בכולסטרול מקושרת לירידה בלחץ הנפשי..

19. 68,625 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,323
    כי אין עדויות לכך שספורטאי צריך יותר מ-5 ירקות ביום. כשיהיו כאלו, אשמח לשנות את דעתי. הגיון לא תמיד עובד במדע ולכן חוקרים דברים הגיוניים יותר או פחות. הגיוני היה לחשוב שכדור הארץ שטוח, אבל המדע הראה אחרת. הגיוני היה לחשוב שג'ירפות כל הזמן מותחות את הצוואר שלהן כדי להגיע לעלים גבוהים על עצים ולכן נראות כמו שנראות, אבל המדע הראה אחרת. אם ל-WHO יש מחקרים מבוקרים על ספורטאים להראות לנו, נשמח. אם זו דעתם בלבד, זה לא מעניין.

Sergio_Katz אוהב/ת את זה.
  20. 4,536 נק' מוניטין
    0
    McGregor

McGregor משתמש משקיע

McGregor
    לייקים:
    2,558
    מייק, לא ענית לי על השאלה

האם מולטי ויטמין (במקרה שלי בכדורי גומי) יהיה יעיל באותה מידה כמו ויטמינים שמגיעים מ 5 ירקות - מבחינת ספיגה וכו'

(עשיתי על זה חיפוש ולא מצאתי כלום)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...