שינה לא רצופה

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י Opopanax, ‏2/12/19.

טוען...
  1. 201 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש פעיל

Opopanax
    לייקים:
    125
    הפסקתי לעשן קנאביס לאחר 10+ שנים של שימוש כרוני, והשינה שלי נהרסה לגמרי.
    אני מצליח להרדם אבל לא מצליח לישון רצוף, דבר שממש משפיע לי על מצב הרוח ועל האימונים בפרט..
    האם מלטונין עשוי לעזור במקרה הזה?

2. 83 נק' מוניטין
    0
    Avanti

Avanti משתמש מתחיל

Avanti
    לייקים:
    70
    מצב זהה לשלך, חזרתי פשוט לעשן בערב.
    שקלתי גם לקחת מלטונין אבל הבנתי שזה פוגע בייצור הטבעי של הגוף אז ויתרתי.
    תחזור לעשן, לי לפחות שום דבר אחר לא עזר.

3. 161 נק' מוניטין
    0
    1tay

1tay משתמש מתחיל

1tay
    לייקים:
    72
    כמה זמן עבר מאז ההפסקה?

4. 201 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש פעיל

Opopanax
    לייקים:
    125
    @1tay 16 ימים. אני מבין שזה מעט אבל אני ממש סובל..
    @Avanti לצערי זו לא אופציה... לא הצלחתי להשתלט על זה והחיים שלי סבבו סביב זה.

5. 267 נק' מוניטין
    0
    Strongstone

Strongstone משתמש מתחיל

Strongstone
    לייקים:
    202
    תאמת אם זה לא היה כזה יקר, הייתי מעשן כל יום לפני השינה בכיף. לא רואה בזה שום דבר פסול כל עוד שולטים בזה.

6. 201 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש פעיל

Opopanax
    לייקים:
    125
    כל דבר סבבה במינון, אבל לעשן 2 גרם ביום זה לא טוב גם אם אתה משלם על זה גרושים..

MasterSplitter אוהב/ת את זה.
  7. 900 נק' מוניטין
    0
    Cigano

Cigano משתמש פעיל

Cigano
    לייקים:
    505
    רק יכול להגיד שיש לי כמה חברים שהיו בדיוק כמו שתיארת.. זה הופך אותך בשלב ובכמות מסוימת לאדם די עצלן ומשועמם

MasterSplitter ו-Opopanax אוהבים את זה.
  8. 201 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש פעיל

Opopanax
    לייקים:
    125
    וזה רק כלפי חוץ.. יש עוד המון התנהגויות נוראיות שמלוות לזה, דברים שהסכמתי לקבל רק אחרי שהפסקתי והסתכלתי על העולם בצורה צלולה.

MasterSplitter ו-Cigano אוהבים את זה.
  9. 23 נק' מוניטין
    0
    Johnny_i

Johnny_i משתמש מתחיל

Johnny_i
    לייקים:
    23
    אם מדובר בעישון לא כבד של סיגריות רגילות? בין 5-6 ביום, עד כמה זה משפיע בהתקדמות האימונים?

10. 900 נק' מוניטין
    0
    Cigano

Cigano משתמש פעיל

Cigano
    לייקים:
    505
    באופן ישיר בכלל לא

11. 7,196 נק' מוניטין
    0
    Yeti

Yeti משתמש משקיע

Yeti
    לייקים:
    226
    זה לוקח זמן אבל זה משתפר בהדרגה, אני הפסקתי בסוף יוני 2018. בהתחלה הייתי מתעורר כל איזה שעתיים ונרדם שוב אחרי שעה אם היה לי מזל, אחרת זה יכול גם היה להימשך עד הבוקר. עכשיו זה יותר טוב, מדי פעם אני מתעורר מזיע מאיזה סיוט ואז לא נרדם מלא זמן עד שאני נהיה רעב ונאלץ לאכול, אבל ברוב המקרים אני מתעורר פעם אחת בלילה ומצליח להירדם שוב תוך שעה.

בינתיים תנסה להתעייף במהלך היום, להפחית צריכה של קפאין במידה ואתה צורך, זה יקח זמן אבל זה ישתפר. ושתדע שגם אם אתה מתעורר ואחר כך חוזר לישון זה לא אומר שהשינה שלך נהרסת, עשיתי בדיקה במעבדת שינה ויצא שאיכות השינה שלי עדיין די סבבה למרות הכל.

אלה דברים שאנחנו לא יכולים לקחת בחשבון בזמן הסטלות, רק אחר כך רואים את ההשלכות, אבל גם זה זמני ובסופו של דבר זה משתפר.

Opopanax אוהב/ת את זה.
  12. 201 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש פעיל

Opopanax
    לייקים:
    125
    @Yeti תודה על התשובה המפורטת.
    לא הכי מנחם שאתה שנה וחצי אחרי ועדיין סובל מהדברים האלה אבל אני מאמין שזה יעבור לי מתישהו..
    מבחינת קפה הפסקתי לשתות במהלך היום (2 בבוקר ואולי אחת באמצע היום אם מרגיש צורך).
    ממש מוזר שאתה אומר שזה לא פוגע בשינה, אני ממש מרגיש עייף ותשוש כל הזמן.. אולי זה סתם כי הגוף שלי קצת בשוק.

13. 17,472 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,225
    אומנם אני לא נמצא במצב שלך, אבל מלטונין יכול לעזור. זה לא ״חזק״ אבל זה יכול לעזור מעט.

פתרון זמני - doxylamine (RESTAVIT) זו תרופה ללא מרשם (כאן באוסטרליה) ועוזרת להרגע ולי אישית זה בעיקר עוזר לשינה רציפה סביב 8 שעות במקום לקום מוקדם ולא לחזור לישון.

14. 13 נק' מוניטין
    0
    SkubiDi

SkubiDi משתמש מתחיל

SkubiDi
    לייקים:
    6
    פתחתי משתמש במיוחד כדי להגיב לנושא הזה.

המספר הזה - 2 ג'. די חסר משמעות.
    ומה אם ה-2 ג' האלו בכלל חסרי כל חומר פעיל? או עם רמות נמוכות מאוד?
    זה סתם. חומר למחשבה. לא מדובר פה בחומר טהור, או בחומר שיש לך דרך בכלל לשער את כמות החומרים הפעילים בו כאינדקציה להשפעה. זה חומר שבפועל יכול להראות כ"איכותי ביותר", להריח כ"איכותי ביותר", אבל להכיל למשל, כמויות מזעריות של חומרים פסיכו-אקטיבים. ככה שכמות העישונים פחות מעניינת.
    קנאביס כמובן גם משפיע על כל אחד בצורה שונה. ככה שאם אתה הרגשת שהפכת לעצלן ומשועמם מ-2 ג'. לא כך כולם, עזוב את זה שזה מאוד, אבל מאוד תלוי בחומרים שיש בקנאביס עצמו. ששוב, אי אפשר לבדוק בצורה פרקטית.
    ועכשיו לאנקדוטה האישית.
    אני בן 28, סיימתי תיכון עם אחלה ציונים, שירתתי שירות משמעותי בצבא, ואני כיום עובד כמנהל רשת בחברת הייטק גדולה.אני חוקר את תחום הקנאביס כבר מספר שנים כתחביב

אציין ואומר שמגיל 15 בערך אני משתמש בקנאביס באופן יום יומי. בממוצע בטח 2 ג'. בעבר זה היה הרבה בעישון אבל בשנים האחרונות זה כבר אידוי בלבד. בעזרת מכשיר ה-Volcano.
    אני אומר (בגאווה אפילו) שב-13 שנה האחרונות, לא זכור לי לילה אחד שבו הלכתי לישון "סאחי".
    אז סבבה. יש אנשים שבשבילם לעשן הרבה גורם לעצלנות, חוסר מוטיבציה, וקבלת החלטות שגויה. וזה לא בקטע של לשפוט או לתת הצהרה - אבל לפי התרשמות שלי רוב האנשים שקנאביס גורם להם לעצלנות, היו עצלנים גם לפני השאכטה..
    אבל בשבילי. זה בדיוק ההפך. קנאביס זה בשבילי כמו קפה. הוא משפר לי את הביצועים. וגם את ההרגשה.
    את ההרמות הכי כבדות שלי עשיתי אחרי אידוי של סאטיבה טובה.
    בכל מקרה מקווה שהבהרתי את הנקודה שזה מאוד, מאוד אינדיבידואלי. ולהגיד שעישון של כמות X תגרום ל-Y זה פסול. בעיקר כי אין לנו מושג מה יש בתוך מה שמעשנים. ואיך הוא משפיע.

ובנוגע לשאלתו של פותח האשכול.
    אתה רוצה לישון?
    אירובי, והרבה אירובי. , והרבה שומן.

אירובי - כי במחקרים נמצא שאירובי בעצימות בינונית גבוהה מעלה את רמות ה-anandamide.
    anandamide = אגוניסט של CB1 (כמו קנאביס) (1. 2)

שומן = כי הוא החומר מוצא של אנדו-קנאבינואידים כדוגמה anandamide. למען האמת, דיאטה רווית שומן (HFD) מעלה את רמות האנדו-קנאבינואידים כל כך גבוה שנוצר משוב שלילי משמעותי ל-CB1. כמה משמעותי? על עכברים מצאו שדיאטה רווית שומן מונעת חלק מההשפעות של THC (קנאביס). (1, 2, 3, 4)

## התסמיני "גמילה" מקנאביס, וספציפית חוסר שינה, קשורים ישירות לאנטגוניזם של רצפטור CB1. ולדוגמה התרופה לשעבר רימובאנט (אנטגוניסט CB1 חזק) יכולה ממש להפעיל תסמיני גמילה מקנאביס אצל עכברים שמעולם לא צרכו בכלל קנאביס.

## גם אירובי, וגם צריכה מוגברת של שומן יגרמו לאגוניזם חזק יותר של CB1. כל אחד בדרכו שלו
    שהסברתי.
    ## אופציה שלא רשמתי כי היא לא פרקטית. זה מינון נמוך של THC (קנאביס) באכילה. אבל זה מינון כל כך נמוך
    ובישראל אין דרך להשיג בצורה נורמלית. אנחנו מדברים על 5 מיליגרם THC. זאת כמות מספיקה באכילה כדי לא להתמסטל, אבל עדיין "לסטור" את השפעות הגמילה ולעשות את הירידה בצריכה בהדרגתיות יותר

## רוב הדברים פה הם בגדר תיאוריה, כי לצערי, למרות מאות מחקרים במעבדה ועל שלל חיות - רוב המחקרים המשמעותיים בנושא בבני אדם עדיין נמצאים בעיצומם.

## בנושא אחר ועל הדרך אם פתחנו את הנושא המעניין הזה. בעבר הייתה תרופה שפותחה לטיפול בהשמנה בשם רימובאנט. זה בעצם אנטגוניסט חזק של CB1. (אפשר לכנות את זה. ההפך המוחלט מקנאביס) היא הוסרה מהשוק בגלל שגרמה להתאבדויות, מצבי רוח בעייתיים. ושלל תופעות לוואי. אבל במבחן התוצאה זה תרופה יעילה ביותר, שלא נאמר יעילה שאין כמותה לטיפול בהשמנה.
    אז באותו נושא. ממש בזמנים אלו יש ניסויים קליניים לתרופה חדשה על בני אדם שהיא מבוססת גם כן על אנטגוניסט של CB1 אך כזה שאינו עובר את מחסום הדם מוח. ובמחקרים זה נראה מעניין מאוד. תראו דוגמה

מלטונין זה לא נחוץ. ואפילו יזיק
    מעשני קנאביס לרוב מאבדים הרבה, או אפילו בכלל לא מגיעים לשינת REM. (חלום) במהלך הלילה
    כשמפסיקים לעשן קנאביס, מעבר לקושי בשינה, יש עודף של שינת REM שמתבטא בסיוטים. בדיוק ההפך מעישון קנאביס
    מלטונין בפני עצמו גורם ליותר שינת REM. ככה שלהוסיף אותו לא יעזור לך לאיכות השינה
    ולגבי זמן ההירדמות אני פשוט בספק שהוא יעזור. אבל אפשר לנסות
    אם תגיע למצב ממש קריטי ותצטרך כדור שינה. תלך רק על אנטי היסטמינים. הם הכי אמינים כשזה מגיע למעשני קנאביס .
    קנאביס מתעסק בהרבה מערכות בגוף. ובנזו\אמביאן רגיל לשינה נוטה לעבוד פחות טוב בעקבות זאת. זה הרבה יותר ממכר
    אנטי היסטמין הכי טוב

נערך לאחרונה ב: ‏3/12/19
  15. 17,472 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    5,225
    נראה שאתה מלומד בנושא, השאלה שלי, אם אתה לא מגיע לשינת REM איך אתה ישן טוב?

הרי רוב ההתאוששות נעשית בשינה עמוקה... שאני מעשן בפעם בשנה בערך, אני נרדם מהק אאבל כמו שאמרת לא ישן עמוק. זה מאוד פוגע בי ביום למחרת ואני לא באמת מאושש כמו שצריך..

16. 201 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש פעיל

Opopanax
    לייקים:
    125

נתחיל מזה שהייתי המשנע קנאביס של אבא שלי והייתי מעשן לו מהחומר על בסיס קבוע (חברה מאוד חזקה), בעיקר בבאנג, והייתי מתארגן על דאב/מכין אדיבלס/מכין ומשתמש בRSO. אני באמת הייתי משתמש בחומר חזק במיוחד, ברמה שהשאכטות הראשונות לא היו עושות לי כלום.

אני גם בן 28 אחרי צבא עם ציונים סבבה, אז מה? זה הופך את זה ללגיטימי להשתמש במשהו פסיכואקטיבי בכמויות אדירות כאלה? (2 גרם זה הרבה לא משנה איך תסתכל על זה).

לא נהייתי עצלן ב100 אחוז, אבל מכיוון שהעישון לא דגדג לי, סאטיבה לא הייתה אופציה כבר והייתי צריך 'להתפחלץ' כדי להרגיש סבבה.

אני אמרתי את כל הדברים האלה עד שהפסקתי וראיתי כמה אני משקר לעצמי, מקווה שלך זה לא קורה..

מעבר לזה, עבדתי תקופה ארוכה בחברת קנאביס רפואי ואני באמת הייתי מאוד מעורב בתעשייה הזאת.

קנאביס לא באמת משפר ביצועים, ועם כל הכבוד, כל האנשים שאמרו לי דברים כאלה היו אנשים ממש מכורים בעצמם שלא רוצים להתמודד עם זה.

אני אבדוק עם הרופאה שלי על אנטיהיסטמינים, תודה על העצה.

Cigano אוהב/ת את זה.
  17. 411 נק' מוניטין
    0
    Pharmacist

Pharmacist משתמש מתחיל

Pharmacist
    לייקים:
    253
    אצלנו זאת תרופה - tonight או sleep aid. תרופה ללא מרשם, בטוחה לשימוש אפילו להריון, לא גורמת להתמכרות.
    אני בעצמי לפעמים משתמש בה, חצי כדור גורם לי לישון 6-8 שעות רצוף קל (ואני מעל 100 קילו). ממליץ בחום למי שסובל מנדנודי שינה.

ולגבי קנביס - אני רואה את זה בתור משהו לבילוי, כמו אלכוהול רק בלי נזק כל כך חמור לגוף. אז פעם בשבועיים לעשן ג'וינט עם חבר'ה זה אחלה

Cigano ו-Opopanax אוהבים את זה.
  18. 201 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש פעיל

Opopanax
    לייקים:
    125
    אבדוק את tonight, תודה רבה.

19. 161 נק' מוניטין
    0
    1tay

1tay משתמש מתחיל

1tay
    לייקים:
    72
    אחלה סרטון על אינסומניה :

אם אתה לא רוצה לצפות, זה מה שהוא לוקח או לקח בעבר, כל אחד קשור בדרך כלשהי לשינה (GABA, או neurotransmitter אחרים):

Taurine 3 grams
    Glycine 3 grams or alternated L-Tryptophan 1 gram
    (magnesium threonate 3 capsules (144mg equivalent magnesium
    L-theonine 200mg,
    lemon balm (melissa officinalis) 500mg,
    (melatonin (3mg time-released
    (ashwaganda 500mg (Nature's Way standardized 4%
    (בסרטון הוא מפרט על כל התפקידים של כל אחד, אז אם זה מעניין תצפה..)

*כמובן שאין צורך בכולם אולי ב1-2, ועל כל אחד ישפיע שונה אני מניח.
    מחוויה אישית בתקופה עם שינה חרא קניתי את האשווגנדה והtaurine ועזר לי נורא, גרם לפיהוקים ועייפות חזקה אחרי חצי שעה ושינה עמוקה.
    יש לציין שאם השינה מסתדרת אני חושב שעדיף להוריד הכל.

Opopanax אוהב/ת את זה.
  20. 7,196 נק' מוניטין
    0
    Yeti

Yeti משתמש משקיע

Yeti
    לייקים:
    226
    זה פוגע בשינה אם במצטבר זה יוצא לך פחות מ-6-7.5 שעות (אני צריך 7.5). אני סובל מהדברים האלה ככל הנראה כי זה לא רק בגלל הקנאביס אלא
    גם סדרה של מינונים הרואיים (heroic doses) בפסיכדליים, החוויות היו מאוד חיוביות עד הפעמים האחרונות שבמהלכן כל התכנים (גם מהטריפים הקודמים) התהפכו לצד האפל, ככה שסדרה של טריפים טובים ו-2 רעים הפכו את הכל לטריפ רע אחד גדול. ביום-יום רוב הזמן זה לא מורגש, אבל קורה
    לעיתים די קרובות שבלילה אני חווה סיוטים שקשורים לתכנים השליליים. וחוץ מזה במשך שנים שיניתי את זמני השינה שלי מלילה ליום ומיום ללילה ככה
    שהכל התבלגן לגמרי.

אחרי החוויה הרעה האחרונה לא יכולתי לישון בכלל במשך שבוע, ואחר כך גם עם כדורי שינה הייתי מתעורר אחרי 2-3 שעות ולא מצליח להירדם שוב...
    לקח לי כמה חודשים להגיע למצב של יותר מ-3 שעות שינה רצופה (בלי קנאביס). הנקודה היא שאצלי זה לא רק בגלל הקנאביס ויש סיכוי שאצלך השינה
    תסתדר יותר מהר. עוד משהו שווה לך לנסות זה לרדת לקפה אחד ביום בהדרגה ואז לנסות להפסיק בכלל לאיזה שבוע, אתה תרגיש יותר עייפות במהלך היום אבל זה יעזור לשינה שלך להסתדר, כרגע יכול להיות שאתה עייף כי חסרות לך שעות שינה ואתה מפצה על זה עם קפאין.

Opopanax ו-Pharmacist אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...