תזונה ותוספים מה הפאקינג קונטקסט?

הנושא בפורום 'מחקרים בתזונה ואימונים' פורסם ע"י Mike, ‏13/11/19.

טוען...
  1. 68,246 נק' מוניטין
    1
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,099
    1.png

תגיד המוצר הזה טוב? והמעדן/יוגורט הזה? וקרואסון זה משמין נכון? מה עם הסוכר במוצר הזה, זה רע נכון? אני לא רוצה לאכול מהמוצר הזה כי יש בו הרבה מספרי E בפנים וחומרים משמרים/ממתיקים מלאכותיים/צבעי טעם וריח ויאדה יאדה יאדה...⁣
    הינה פוסט קצר על האנושות.⁣
    ****⁣
    אין יום שלא שולחים לי האם מוצר X זה טוב. כשאני מביא דוגמאות קיצוניות בייעוצי התזונה שלנו ללקוחות כדי שיבינו קצת את מה שהם עושים מאחורי הקלעים ולא יפעלו כמו תוכים, ברוב המקרים יש תדהמה כי הם לא שמעו את זה כנראה מאנשי מקצוע אחרים שתמיד חוזרים על אותן המנטרות שאותן לא טורחים לשים בקונטקט פר האינדיבידואל שנעמד מולם. ולמה חשוב הקונטקסט? הינה כמה דוגמאות קלאסיות:⁣

1. אדם שלא מתאמן, בעודף משקל רב, נמצא רוב השבוע במאזן קלורי חיובי. הוא אוכל כל היום מוצרים עתירים בשומן וסוכר. אז כן, לאדם כזה להכניס קרואסון על בסיס יומי לתפריט או לצרוך עוגיות סביר להניח יהיה לא אידאלי. מנגד, אם נקח אדם שמתאמן, יש לו בקרה קלורית, לא נמצא בעודף קלורי באופן תמידי (וגם אם כן, הוא מתאמן ומייעל זאת לעלייה במסת השריר) אז לאותו אחד לאכול קרואסון לא יהיה פשע מלחמה וגם לא יזיק לבריאותו בהנחה שסך הכל אדם בריא. הדוגמה הזו תקפה גם לסוכרים שאתם אוכלים במוצרים השונים. 5-10 גרם סוכר לכאן או לשם לא יעשו שום דבר למצב הבריאותי שלכם.⁣

2. אדם שמתאמן ל"איש ברזל", שורף לערך 6,000-8,000 קל' ביום בממוצע (בלי קשר לעוד 2,000 קל' נניח שהוא צריך כדי לחיות). תגידו לאדם כזה לצרוך רק חזה עוף ואורז מלא והוא יצחק לכם בפנים. לא יצליח אדם כזה להגיע לצריכה תזונתית נאותה ממזון "בריאותי" בלשון ההגדרה. לכן אדם כזה יצטרך להשתמש בחטיפים ומוצרים עתירי אנרגיה, שכן גם מכילים תכולת סוכרים גבוהה (דחיסות קלורית גבוהה). אם לא יעשה כך, הביצועים ירדו ולא יצליח אותו אדם להתאושש לאימון הבא ובטח שלא להתחרות בסופו של דבר באופן אידאלי. אז סוכר זה רע? תלוי בקונטקסט. ⁣

3. חלק גדול מהמוצרים עם E ומספר אחריהם הם לעיתים מוצרים טבעיים שמסומנים כך לשם אחידות בעולם שיבינו וידעו משרדי הבריאות וארגונים שונים מה יש באותו מוצר וממה להפיק אותו מלכתחילה. אם נקח לדוגמה סטיביה, ממתיק טבעי כביכול, גם הוא מקוטלג כ-E960. אין באמת משהו מזיק בכל ה-Eים למיניהם – זה עניין של מינון וכמויות וכולם מאושרים ע"י משרד הבריאות לכן הסירו דאגה מלבכם והפסיקו לפחד מדברים שאינכם מכירים או יודעים (אם כי זה טבע האדם). ⁣

רוצים לדעת עוד? הצטרפו לקורס שלנו בתזונת ספורט. פרטים בביו, בהודעה פרטית או בקישור: www.LBSAcademy.co.il

ziv_r, boos, Eliran 93oo ו-5 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. 467 נק' מוניטין
    0
    FuriousLift

FuriousLift משתמש פעיל

FuriousLift
    לייקים:
    173
    תודה.

3. 3,491 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,277
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    לפעמים אנשים מגלים שהם לא אנשים בריאים מאוחר מידי.
    האם אפשר להגדיר אדם ממוצע בריא עד שיוכח אחרת, או שמא ההיפך?
    אנשים מסתובבים עם נטיות גנטיות למחלות שונות, ועם קרקע מוכנה למחלות אחרות.
    אולי כן כדאי להימנע ממזון ריק מהחומרים האחרים במזון מלבד סוכר באופן כללי (אולי פעם ב... אני יכול להסכים, אבל נשמע שאפשר לבסס עליהם את התזונה כל עוד זה בתוך הספירה הקלורית).
    ולעיתים, הם חומר שלא מצוי במזון או בגופנו, ואינו משחק תפקיד חיוני לגוף.
    אז יש מינון גבוה ביותר שהוכח מזיק אצל אדם ממוצע לאורך זמן מסוים.
    אבל לא כולם אנשים ממוצעים, וצורכים מהחומר הנ"ל למשך תקופה ארוכה יותר, עם נטיות גנטיות שונות.
    אם אין לו תפקיד חיובי לגוף, הסיבה לצרוך אותו לא קיימת מלבד חשק. אני חושב שהרבה יעדיפו להימנע מחומר כזה על הצד שהחומר אכן מזיק להם ספציפית במינון הנמוך לתקופה הארוכה שהם צורכים.
    משרד הבריאות? לא מי יודע מה משכנע. יש להם היסטוריה של "טעויות" רבות.
    אין ספק שהדרך למטרה שלהם היא לאכול כמו שציינת, אך בל נשלה את עצמנו שהם אנשים בריאים.
    אם אני מחליט שאני רוצה לכבוש את התואר האיש השמן בעולם, אין ספק שאצטרך לאכול הרבה מזון עשיר קלורית ועני בערך תזונתי, אבל זה בחירה בהחלט לא בריאה לגוף שלי.
    והנסיון של הספורט הזה די הוכיחה את עצמה.

Kseniato, Mr. Protein ו-1tay אוהבים את זה.
  4. 8,755 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    5,030
    הכוונה היא שזה יהיה משמעותי רק אצל אדם שבאמת חולה, למשל אדם עם סכרת מאובחנת.
    נטיה כלשהי לא תושפע ממעט אוכל שנחשב "לא בריא", אלא רק מכמויות ואך ורק אותו סוג אוכל.

לפעמים זה חומר טבעי ולפעמים זה חומר מלאכותי, אבל שניהם בטוחים ברמות שנקבעו כבטוחות, ושניהם מסוכנים ברמות שנקבעו כמסוכנות.
    קח לדוגמא את E306, שהוא ויטמין E, שגם הוא מסוכן בצריכת יתר

לא הבנתי מה אתה מנסה לומר

5. 3,491 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,277
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אני סבור אחרת, אבל אנחנו לא חייבים להסכים על זה.
    אכן, אך יש חומרים ללא ערך תזונתי שמסומנים ב E. אותם אפשר להגביל לדעתי.
    שבריאות לחוד, ומטרות לחוד.

6. 8,755 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    5,030
    אבל זה לא שאלה של מה אני חושב ומה אתה חושב, זה מה שרפואית ידוע.
    מחלה רב מערכתית כמו סכרת לא יכולה להתפרץ סתם מצריכת סוכרים פה ושם. פעם חשבו שאולי יש סיכוי שכן, היום כבר לא

השאלה היא לאיזו מטרה? חוץ מתחושת עליונות מסויימת שתוכל להגיד "אני לא צורך חומרי טעם וריח" לא ידוע על עוד תועלת מהגבלה שלהם

אבל זה לא קשור למה שהוא אמר, שזה שלצרוך כמויות גדולות מאוד של קלוריות לפי המטרות הספורטיביות זה קשה מאוד רק ממזונות "בריאים"

yujinius אוהב/ת את זה.
  7. 3,491 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,277
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    ובאופן מפתיע למרות מה שידוע היום, אחוזי המחלות הרב מערכתיות רק בעליה מתמדת.
    עם כל הידע, ובריאות הציבור עדיין מפגרת.
    אם זה אני מסכים, אבל שלא נקרא לזה "בריאות".

8. 68,246 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,099
    הידע מפגר מאחור או הציבור? לדעתי השני. למערכת אין שליטה ממשית מה אדם בסופו של יום בוחר לאכול. זה כבר תלוי באינדבידואל. אלא אם אתה תומך במיסים על שתייה מתוקה וג'אנק פוד. אני לא, כי אני מאמין בשוק חופשי.

9. 8,755 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    5,030
    האוכלוסיה הכללית לרוב לא מקשיבה לציבור הרפואי, והרבה פעמים עושים ההפך

10. 3,491 נק' מוניטין
    0
    elchonon