תזונה ותוספים מה אני חושב על הסרט The Game Changers

הנושא בפורום 'מחקרים בתזונה ואימונים' פורסם ע"י Mike, ‏26/10/19.

טוען...
  1. 68,167 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,053
    אין בסיס מכניסטי ביולוגי לתמוך בטענה שכזו. אין מחקר, אבל גם הגיון פיזיולוגי לכך. ראה ערך מאגרי קריאטין אצל טבעוניים ביחס לאוכלי בשר. ברגע שטבעוני מתווסף בקריאטין, האפקט של התוסף גדול יותר מאשר שמישהו שאוכל בשר יתווסף. כשמדברים על ביצועים צריכים גם לבודד איזה ביצועים? יש מגוון רחב של ביצועים ולא כולם שווי ערך.

זה לא מעניין וגם אי אפשר "להוכיח" את זה בפועל שלא ע"י בדיקת דם/שתן.

elchonon אוהב/ת את זה.
  2. 1,548 נק' מוניטין
    0
    Grizzly Bear

Grizzly Bear משתמש קבוע

Grizzly Bear
    לייקים:
    642
    ליכוד זה שמאל שקורא לעצמו ימין. בכל מקרה, זה מאוד קשור אחד לשני. כל הטבעונים שראיתי היו שמאלנים.

3. 8,499 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,827
    ליכוד זה לא שמאל ולא ימין, הם צפים מעל המים וזהו.
    בכל מקרה אין שום קשר בין שמאלנות לטבעונות, זה פשוט דבילי לקשר ביניהם

4. 3,230 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,069
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    אני אמנם מסכים איתך, אבל זה לא חייב להיות ככה.
    יכול להיות טבעוני ימני אפילו קיצוני, וכן להיפך.
    אני לא הייתי מכליל.

אני יכול להגיד שמאוד מפריע לי התעללות בבעלי חיים, ואני מאוד מבין טבעונים שבוחרים בדרך שלהם רק בגלל הסיבה הזאת, ואני לא מגדיר את עצמי בכלל שמאלני.

5. 1,548 נק' מוניטין
    0
    Grizzly Bear

Grizzly Bear משתמש קבוע

Grizzly Bear
    לייקים:
    642
    אני גם מאוד אוהב את הטבע ובעלי חיים, אך אי אפשר להכחיש שיש קשר. שקרים למשל, אופייניים לשניהם כשהם מנסים לקדם את האג׳נדה שלהם. צביעות למשל, גם אופיינית לשניהם. אלה ואלה מדברים על שלום ועל הצלה של החלשים, אבל ברגע שזה לא מתאים לאג׳נדה הם נהיים אלימים ביותר.

6. 3,230 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,069
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    כמו שאמרתי, אני מסכים שאפשר לקשר, אבל זה לא מוכרח שכל טבעוני שמאלן.
    ההכללות האלה רק גורמות יותר שסעים בעם שלנו.
    איך שבן אדם אומר שהוא טבעוני, ישר לא תרצה להתחבר אליו, או אם יגיד שהוא דתי, ישר תוכל להכליל עוד כמה דברים עליו.

Grizzly Bear אוהב/ת את זה.
  7. 58 נק' מוניטין
    0
    sportguru

sportguru משתמש מתחיל

sportguru
    לייקים:
    35
    אם הוא החזק ביותר, אז כל אלה שאחריו אוכלים נקי ורק הוא לוקח תוספים מותרים?

ובכלל, כל אחד מהמגיבים פה לוקח אבקת חלבון, בטח חצי לוקח עוד תוספים, אז זה בסדר ואצלו לא?

Sergio_Katz ו-elchonon אוהבים את זה.
  8. 120 נק' מוניטין
    0
    דניאלביטון10

דניאלביטון10 משתמש מתחיל

דניאלביטון10
    לייקים:
    50
    הם יכולים בלי זה זה יותר לנוחות

הוא על גבול הלא יכול

9. 496 נק' מוניטין
    0
    Sergio_Katz

Sergio_Katz משתמש פעיל

Sergio_Katz
    לייקים:
    317
    נו באמת, ויטמינים ומינרלים? קריאטין ואבקת חלבון? זה התוספים שלא יביישו אף סופר פארם?
    וחוץ מזה, התזונה שלו פח. יכול להיות שאם הוא היה מקפיד יותר בתזונה הוא היה מצליח גם עוד יותר.

10. 68,167 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,053
    איפה כתבתי החזק ביותר?
    הכוונה בצריכת תוספים היא שבין היתר הוא משלים חוסרים (לדוגמה ויטמינים ומינרלים, חלבון איכותי באבקה כאיזו סויה) כי תזונה טבעונית לא תספק לו את כל מה שהוא (כנראה חושב) שהוא צריך. בשום חלק בסרט לא הזכירו שהוא לוקח תוספי תזונה (וכנראה דברים אחרים).

ועוד כל מיני שיט. תצפה בסרטון

11. 58 נק' מוניטין
    0
    sportguru

sportguru משתמש מתחיל

sportguru
    לייקים:
    35
    מה זה שיט? יש פה סטרונגמן בקבוצה שלא צורך שיט, מתקיים מטונה, חזה עוף, ביצים ואורז מלא?

איפה כתבת? ברור שלא כתבת, כי אז זה יתנגש עם האג'נדה שלך, אבל הוא מחזיק בכמה שיאים של תרגילי כוח מוזרים (כמובן שכל אחד פה יזלזל בזה, הרי כל אחד פה דוחק 150 וחושב שהוא מר עולם) מותר להעריך יכולת, גם עם היא מבוססת על דרך שאתה לא מאמין בה, יש גם כאלה, זה לא כואב באמת...

יאללה מי פה מרים את הכפפה, כמה יש כאן שדוחקים 1.8 משקל גוף ומעלה ולא לוקחים אף השלמה?
    כאילו זה בסדר לא להסכים עם הדרך (לא להסכים בצורה תוקפנית, אישית ומזלזלת כמוך וחבריך לקבוצה) אבל אי אפשר להיות צבוע...

בנימה אישית, הייתי מודאג מהמצב פה בקבוצה, שם הכל אם מישהו אקראי יכנס לפה ויקרא את תגובות חבירך, הוא עלול בטעות לחשוב שנקלע לדף של הצל לפני בחירות...

Sergio_Katz ו-elchonon אוהבים את זה.
  12. 162 נק' מוניטין
    0
    Opopanax

Opopanax משתמש מתחיל

Opopanax
    לייקים:
    99
    הוא לא יכתוב לך.מעבר ל'ושיט' בגלל שיש יותר מדי דברים שהוא לוקח ואתה אפילו לא טורח לראות סרטון מסכן.
    ראיתי את הסרטון אכילה של פטריק לפני שהסרט יצא ואני יכול להגיד לך שהוא צורך ביום רק 2 ארוחות וכל הערכים שלו מגיעים מאבקות וכדורים.

תפסיק להיות עצלן ותראה את הסרטון

13. 3,230 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    2,069
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    הוא מפורש לא צורך רק שני ארוחות ביום.
    מישהו ירד עליו ברשת שהוא צורך רק שני ארוחות והוא עשה סרטון תגובה שהוא אוכל לפחות 6 ביום.
    תצפה כאן הדקה 6:00.

אני מסכים איתך שהדיון כאן יכול להראות כמו אנטי טבעונות וצמחונות.
    לעניות דעתי, זה לא מטרת הדיון, אבל הכותבים כאן מביעים את דעתם שהם לא רואים יכולת הצלחה בתזונה טבעונית יותר או דומה לתזונה עם חלבון מן החי.

מה דעתי האישית? אני לא בטוח. אני חושב שאין הבדל בגדול. ולכל אחד עלול להיות יתרון או חיסרון בכל אחד מהאפשרויות.

אחד הדברים המוזרים בסרטון, זה שהם טוענים שהתזונה שלהם עזרה לספורטאים ארוביים ולכוח. שזה טענה מעט מוזרה.
    לא שהיא לא הגיונית, אך לא מסתברת מכיוון שששני סוגי הספורט האלה הפכים גמורים.

אחרי אימון כוח ישאר כנראה יותר סוכר בדם ממה שהיה כשהתחלת בגלל האדרנלין ופחות אינסולין. לעומת אימון אירובי שמכין יותר אינסולין ופחות אדרנלין.
    אני יכול להבין שהתזונה תעזור לספורטאים אירוביים יותר מספורטאי כוח.
    האם זה בלתי אפשרי לפתח כוח בכזה תזונה? או שצריך להשמיץ את מי שעושה את זה?
    לדעתי לא, זה אפשרי, ואין צורך להשמיץ את פטריק.

Sergio_Katz אוהב/ת את זה.
  14. 8,499 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,827
    אבל הוא לא החזק ביותר, הוא גם לא מגיע כמעט לתחרויות בינלאומיות. הוא חזק מאוד אין ספק, אבל אי אפשר להשתמש בו בתור דוגמא לכך שתזונה טבעונית תעשה אותך חזק יותר. בהחלט אפשר להשתמש בו כדוגמא לכך שאפשר להיות חזק מאוד גם על תזונה טבעונית.

אני דוחק מעל ל-1.8 ואני כן משלים עם מולטי ויטמין, אבל זה רק בגלל שאני לא אוכל כמעט ירקות ממספר סיבות אישיות, ואני מודע לזה שכנראה יש לי חוסרים מסויימים בגלל זה, אבל אם הייתי אוכל ירקות לא היה לי צורך להשלים כלום.
    צריך להכיר בעובדה שכאשר אתה מחסיר קבוצות מזון גדולות מהתפריט שלך, כנראה יהיו חוסרים מסויימים, זה לא חולשה להודות בזה, אבל בסרט זה מציג את האג'נדה באור רע, ולכן לא מדברים על זה

Arik אוהב/ת את זה.
  15. 58 נק' מוניטין
    0
    sportguru

sportguru משתמש מתחיל

sportguru
    לייקים:
    35
    הוא אכן לא החזק ביותר, הוא מחזיק או החזיק לתקופות בשיאים ״ספר גינס סטייל״ ( כל הקטע של לסחוב משאית ביד ימין בשיפוע 10% ;-) ) מה שכן הוא החזיק בשיאי גרמניה בכל מיני זנים (דליפט וכאלה). זה יפה שהודת שאתה משלים, כולם משלימים, רק שצריך לשפוט הצורה אובייקטיבית מה כל אחד עושה

שמע, אם היו מכיניסים את כל ההערות שכל אחד כותב פה, זה לא היה סרט, זאת היתה סדרה של נטפליקס... ;-)

אתה צדיק, הראשון שאומר את זה פה!

אני מבסוט שאתה מניח ככה, לצורך העניין רק מתגובתך אפשר להבין שבזמן שכתבת את התגובה לא עברת את גבול ה2 דקות מתוך 17...
    1. מייד בהתחלה (אותה ככל הנראה כן ראית) הוא אומר שזה תפריט של יו אחד מתוך מאות ימים...
    2. אם היית רואה עד הסוף, אולי היית מבין שהוא מציין שהז לא יום טיפוסי, כאן הוא 410גר חלבון, כש״ביום רגיל״ הוא עושה 310-350 ( בטח מוותר על שייק אחד)
    3. להשוות בין מה שהוא עושה למה שאתה עושה זה כמו להשוות בין קינואה לברוקלי. תן להניח שתי הנחות : א- מעולם להשתתפת בספורט תחרותי?(גם אני לא) ב- אתה מתאמן בחדר כושר 3-5 פעמים בשבוע ולא 7 ימים בשבוע 2-3 פעמים ביום למשך שעה וחצי פלוס?
    אין מה להשוות את עומס,צורת וצרכי האימונים שלו למה שאתה עובר. אין מה להשוות ספורטי סטורנגמן (או איך שתראו לזה פה) למתאמן טיפוסי בחדר כושר...
    4. אתה מוזמן לספר לי איך אתה יכול להתאמן 2-3 אימונים ביום ולא תופר שייקים כמו משוגע, זה מה שמאמן מהסוג הזה צריך להקריב בחייו.
    5. היות ואת הלא מה נישה טבעונית השמאלנית (כמו שמכנים את זה בקבוצה הזאת של הצל) היית מבין את הניואנסים בסרטון הזה שמטרתם להתנגח בבחור הזה מהסרטון ש elchonon שיתף מעלי.
    6. מה שאף אחד פה להתייחס אליו הוא, האם מישהו מוצא סרטון של מתאמן סטרונגמן תחרותי שמתאמן ברמות האלה או קרובות אליהן, אני רק יכול להניח שגם הוא אוכל מעט ארוחות, שותה ים חלבון ולוקח מיליוני כדורים, פשוט אין דרך אחרת לעשות את זה. אתה לא יכול לאכול 0.6 קילו עוף לפני אימון בוקר ואז לצאת לאימון של שעתיים ולחזור ממנו לאכול עוד חצי קילו קציצות או מה שזה לא יהיה כדי להגיע למספרים האלה

16. 3,537 נק' מוניטין
    0
    Arik

Arik משתמש קבוע

Arik
    לייקים:
    795
    מוזמן להסתכל על התפריט של בריאן שאו שאוכל יותר מפי 2.5 מפטריק בערך ותראה כמה שייקים הוא דוחף.

MonkeyD אוהב/ת את זה.
  17. 1,617 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    1,044
    הייתי בהלם כמה שייקים הבחור הטבעוני הזה דופק האמת, בריאן שואו נותן כמה שייקים נחמדים וזה בקושי רבע מהתפריט הכולל.

בשר ואורז :food-and-drink005-88:

18. 8,499 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,827
    אני מסכים עם הטענה הזאת, אבל היא מתנגשת עם הסרט, שאמור להיות דוקומנטרי, כלומר הוא אמור להציג את המצב כמו שהוא, אבל הוא בעצם מתעלם מכל צד שלילי של טבעונות, ובחרו להציג שם אך ורק נתונים ומחקרים שתומכים בטבעונות, למרות שזה מתוך הרבה מחקרים שלא תומכים בטבעונות, מה שנקרא cherry picking.
    אם זה סרט קידום אז סבבה, בוא נקרא לו ככה, דוקומנטרי הוא לא

yujinius, elchonon, Arik ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  19. 58 נק' מוניטין
    0
    sportguru

sportguru משתמש מתחיל

sportguru
    לייקים:
    35
    הרי ברור שזה סרט טבעוני, תקרא לזה איך שמתאים לך.
    היסטוריית המחקרים הטבעוניים נבנית עכשיו, העליה בפופולריות התזונה הזאת רק עכשיו צוברת תאוצה, עוד 4-5 שנים יהיו לך נתונים הרבה יותר טובים

אני לא יודע איך אתה בחשבון, אני מציע שתבדוק את החישובים שלך ;-) 3/7 ארוחות הן מאבקת חלבון
    בלי קשר - הוא חולה נפש ;-)

***** בלי קשר נוסף, הם כולם פסיכים, איך אפשר לאכול את הכמויות האלה?!?!?!?!

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/19
  20. 8,499 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,827
    סבבה, אבל הסרט מגדיר את עצמו בדוקומנטרי, וכאן הביקורת, שהוא מציג רק צד אחד של המשוואה, וטוען שזה כל מה שיש, וזו הטעייה גדולה.

כבר היום יש הרבה מחקר בתחום הטבעונות, לא כמות עצומה, אבל כן לא מעט, ומה שמייק הציג כאן הוא מה שכן ידוע מהמחקרים

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...