אחר אופטימלי או אידיאלי – תבינו את ההבדל בין מה שאתם מבקשים

הנושא בפורום 'מחקרים בתזונה ואימונים' פורסם ע"י Mike, ‏28/9/19.

טוען...
  1. 68,167 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    10,053
    "אני רוצה לרדת הכי הרבה שאפשר ב-4 חודשים... לא אכפת לי מה זה ידרוש ממני".

- אין שבוע שאני לא שומע את זה בקליניקה ואז אני מביא את הנאום הקבוע שלי: ההבדל בין

אופטימלי לאידאלי:

אידאלי זה לסיים את הירידה במשקל הכי מהר שאפשר בהינתן שמירה על מסת השריר. כי הרי להיות במצב שכזה הוא דיי בזבוז זמן: עליתם שומן, ירדתם שומן, שוב עליתם – לא שיניתם שום דבר בבסיס של הגוף מבחינת מסת השריר ולכן תראו כל הזמן דיי אותו הדבר בין כל תקופה.

נהוג לחשוב שהירידה האידאלית במשקל היא לערך 0.5-1% ממשקל הגוף בשבוע. אם אתה שוקל 80 ק"ג אז תצטרך לרדת 400-800 גרם בשבוע ואם את שוקלת 60 ק"ג תצטרכי לרדת 300-600 גרם בשבוע. זה לא שאי אפשר יותר מכך, אפשר, פשוט הביצועים כנראה יתחילו לרדת ותתכן השפעה פסיכולוגית שלילית עם הזמן. אנשים בעודף משקל רב יתכן ויוכלו לרדת גם לכיוון ה-2%/שבוע (ואולי אף יותר) ללא איבוד מסת שריר משמעותית (אם בכלל).

כמובן, רוב האנשים יגידו שהם רוצים לרדת 1% בשבוע, הטווח העליון. אבל... יש הבדל בין אידאלי לאופטימלי. אם לרדת 1% בשבוע ידרוש ממך, עובד משרד, לעשות 4-6 שעות אירובי בשבוע כי אינך פעיל ואי אפשר "להרעיב" אותך יותר בתפריט (להגיע לגרעון קלורי גדול יותר שבו לא תשתגע מבחינת הרעב/תחושה כללית), אז זה לא בטוח *אופטימלי בשבילך*. ואם את אמא ל-4 ילדים קטנים וכל היום מתזזת בין החוגים/גנים של הילדים לבין העבודה, ואין לך זמן להתאמן יותר מפעמיים בשבוע, אז ירידה שכזו כנראה גם לא *אופטימלית בשבילך*. זאת אומרת שאם תצטרכו לשנות סדרי עולם רק כדי לרדת באופן *אידאלי* אתם כנראה תכשלו בטווח הארוך.

בהתחלה זה יעבוד, תרדו יפה ותגיעו לתוצאות אבל התחושה הכללית תהיה מאבק יומיומי בתהליך. המאבק הזה בסופו של דבר ישבור אתכם ואם לא תחשבו מסלול מחדש אתם תחזרו לאיפה שהייתם בהתחלה ואולי אף גרוע מכך תקבלו ריבאונד בסוף התהליך.

זה לא שווה לרדת 10 ק"ג ב-4 חודשים כשחצי שנה אחרי העליתם אותם חזרה. נכון, באינסטגרם יש כל מיני אנשים שמצטלמים בלי חולצה/בביקיני ונראים טוב. הם מתאמנים כנראה יותר מכם, שומרים על התזונה טוב יותר מכם ואולי זה חלק אינטגרלי בחיים שלהם מלכתחילה (מאמני כושר וכו'). זה לא אומר שלא תצליחו להגיע לאותה פיגורה, זה רק אומר שהם לא דוגמה *בשבילכם* ומה ש*אופטימלי בשבילם*, לא בהכרח *אופטימלי בשבילך*. כמו שלא תנסו ללכת עם נעליים שלא במידה שלכם, אל תנסו להיכנס לתהליך שלא מתאים לכם. הזמן הוא לא פקטור לכן הגיע הזמן להתנתק ממנו.

Depositphotos_81127168_l-2015.jpg

Mr. Protein ו-frozen אוהבים את זה.
  2. 3,618 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,436
    יפה מאוד,אולי יכניס פרופורציות לאנשים

3. 467 נק' מוניטין
    0