רוחב/נפח כתפיים/ידיים שונה

הנושא בפורום 'אימונים' פורסם ע"י שאלהבנושאכתף, ‏25/9/19.

טוען...
  1. 0 נק' מוניטין
    0
    שאלהבנושאכתף

שאלהבנושאכתף משתמש מתחיל

שאלהבנושאכתף
    לייקים:
    0
    שלום,

אני כבן 50 ושוחה כשלוש פעמים בשבוע (כקילומטר כל פעם) במשך הארבע שנים האחרונות.

בזמן האחרון החל להיווצר פער/שוני בין כתף שמאל ולכתף ימין - בכתף ובחלק העיליון של היד (מקווה שאני מבטא נכון את הבעיה/מצוקה).

כדי ליצור שיוויון התחלתי כח ברכה חמישית לשחות רק עם יד ימין (היד בה הנפח קטן יותר). בגדול העניין מוזר שכן אני ימני.

בנוסף התחלתי שיעורי יוגה (מש בתחילה).

אודה להכוונה ולכל עיצה - מה עלי לעשות כדי להגיע שלייויון בין הכפתיים? חשוב לי לציין כי אני לא מחפש לנפח שרירים (בגילי, כל עוד הכל מונח במקום, מבחינתי הכל טוב).

שנה טובה.

2. 8,227 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,643
    צריך לקחת בחשבון שיש גם חלק גדול פה שהוא הבדלים פיזיולוגיים בין ימין לשמאל, ועכשיו אתה רק שם לב לזה יותר.
    בנוסף כל עבודה שמאלצץ להפעיל את שתי הכתפיים במקביל כדי ליצור תנועה אחידה יעשה את העבודה. לדוגמא בחתירה רגילה כל יד עובדת בנפרד, אבל בחתירה כששתי הידיים זזות קדימה במקביל (אני לא יודע את השם של סוג החתירה הזאת), כדי לנוע ישר הכתפיים יצטרכו לעבוד בצורה מאוזנת, והכתף הקטנה יותר תשלים פערים

3. 3,561 נק' מוניטין
    0
    TvrSp12

TvrSp12 משתמש משקיע

TvrSp12
    לייקים:
    2,438
    מה זה אומר פער?
    בנוסף איך אתה נושם?

4. 0 נק' מוניטין
    0
    שאלהבנושאכתף

שאלהבנושאכתף משתמש מתחיל

שאלהבנושאכתף
    לייקים:
    0
    שלום, תודה.
    הנשימה כרגיל את הפער ברוחב וגובה הכתפיים, בעיקר כשאני לובש חולצת טריקו פשוטה כל אחד יכול לראות.
    התחלתי להפעיל יותר מאמץ בכתף הנמוכהיותר ולשחות חזה. מקווה שזה יעזור. האם אתם יודעים אלו מומחים יכולים לסייע לי?

5. 29 נק' מוניטין
    0
    Yahyoh

Yahyoh משתמש מתחיל

Yahyoh
    לייקים:
    19
    באיזה סגנון שחיה אתה שוחה?
    סגנון שחייה שמערב את השרירי ידיים וכתפיים לסירוגין כמו חתירה, יכול לגרום לפער בין בין שני הצדדים מכיוון שבאופן טבעי אתה מפעיל יותר כח בצד החזק שלך, הדרך לתקן את זה היא לא לנסות לאמץ יותר את הצד השני. זה לא יעבוד כי באופן טבעי אתה תחזור לאמץ יותר את הצד החזק, מה לעשות זה אינטואיטיבי ולא תוכל לחשוב כל משך השחיה שאתה צריך לאמץ יותר צד אחד.
    אתה חייב סגנון שחיה שמערב את שתי הידיים במקביל, אפילו אימוני משקולות עד שהמצב יתאזן.
    ודרך אגב, בדרך כלל כשאנשים מדברים על שוני ופער בידיים ברגליים בכתפיים או בכל מקום אחר, זה פער שלא צריכים להתייחס אליו יותר מדי ורק אתה רואה אותו. אין בן אדם בעולם שהכל סימטרי אצלו, גם אין מה לעשות, ככה בנוי האדם, לא מושלם.
    כשאני לובש חולצה קצרה אני יכול לראות שיד שמאל שלי קטנה משמעותית מיד ימין, ובאמת יש הבדל בהיקף של 1.5 סנטימטר בערך, להגיד לך שמישהו שם לב לזה? חוץ ממני כנראה אף אחד.

מקווה שעזרתי

6. 3,561 נק' מוניטין
    0
    TvrSp12

TvrSp12 משתמש משקיע

TvrSp12
    לייקים:
    2,438
    הפער שהוא מתאר הוא לא בהיקף השריר אלא ביציבה פותח השרשור, אם עכשיו אתה שוחה חזה אני מניח שקודם שחית חתירה.
    שאלתי לגבי הנשימה כי נשימה לצד אחד יכולה להשפיע (אצלי זה השפיע מאוד על הסגנון ברמה שלא יכולתי לשנות ולנשום לשתיי הידיים)
    בעל מקרה ההמלצות של יאיו השמעות טוב אבל הייתי מתייעץ עם אורטופד

7. 0 נק' מוניטין
    0
    שאלהבנושאכתף

שאלהבנושאכתף משתמש מתחיל

שאלהבנושאכתף
    לייקים:
    0
    המון תודה.
    אני נושם כל חתירת שלישית, כלומר משני הצדדים (לפחות בשנה, שנה וחצי האחרונים).
    קבלתי בחום את ההמלצה על אורטופד.
    יש לך מושג איזה סוג אוטופד צריך? בזימונים הבנתי שברוב המקרים צריך הפניה מרופא משפחה.
    חג שמח, דורון

8. 3,561 נק' מוניטין
    0
    TvrSp12

TvrSp12 משתמש משקיע

TvrSp12
    לייקים:
    2,438
    אני בכללית שם אין צורך ברופא משפחה כדי לקבוע תור ל אורטופד.
    האמת שאין לי המלצה או ניסיון טוב מידי עם אורטופדים, לרוב הטיפול שלהם הוא, כדורים לכאבים, מנוחה או פיזיותרפיה. הייתי מחפש פשוט פיזיותרפיסט טוב לפי איסור וקופה ומדלג על האורטופד
    באיזה אחזור אתה מחפש טיפול
    @Nir Kriger

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...