הגב שלי ._.

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י אני=], ‏5/9/19.

טוען...
  1. 387 נק' מוניטין
    0
    אני=]

אני=] משתמש פעיל

אני=]
    לייקים:
    273
    אין לי דרך אחרת לתאר את זה חוץ מ"כאב נודד".
    בשבת כאב לי בגב התחתון, זרמים שהקרינו לרגל ימין. אלה לא היו כאבי שרירים ממאמץ, אלא פשוט זריקות כאב פנימיות שהרגשתי מהגב עד העקב.... זה היה ממש מפחיד, וכבר דיסקסתי עלזה פה באשכול...
    יומיים למחרת הכאב הזה נעלם, ב"ה!
    ובעקבותי שיפרתי טכניקות בכמה תרגילים מרכזיים.
    אבל במקומו בא כאב באמצע של הגב. כנראה בגלל הנסיונות הכושלים שלי לשבת זקוף כדי להתגבר על הכאב הראשון, אז אני אדלג עליו.
    ועכשיו יש לי כאב חזק ובלתי מסבל באזור הצוואר והכתפיים.
    השם ישמור, אני כרגע בחד"כ ובקושי זזה. נראלי חותכת הביתה.

אגב,
    אם זה ימשיך ככה, לפי סדר כרונולוגי ואיזורי, הכאב הבא בתור הוא כאב ראש. ולפי העוצמה ההולכת ומתחזקת, הוא כנראה יתפוצץ.... חחח

אני ממש ממש ממש אשמח לעצות מה לעשות, אם מישהו נתקל באחד מני סוגי הכאב האלה, ומה עשיתם כדי לטפל בהם.

תודה רבה מראש.

2. 8,008 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,450
    זה יכול להיות מלא סיבות, חלקן פסיכולוגיות וחלקן אמיתיות.
    אפשרי שיש לך בלטי או פריצות דיסק, או בעיות כלליות אחרות בחוליות. זה משהו נפוץ בטירוף ויכול או לא ליצור גם סימפטומים, לא כולם קשורים ישירות למחלה. בדרך כלל כאב אקוטי שבא והולך זה כנראה מדלקת באיזור אם כבר, שיכולה לבוא ממיליון סיבות אחרות.
    החלק הפסיכולוגי הוא הפחד החברתי שהשרישו לנו שכאב גב זו בעיה רצינית ומשתקת, ככה שכל דבר קטן ולא נוח בגב, מוגבר משמעותית והופך למשהו רציני, כאב שאת ממש מנסה לשים לב אליו.
    יכול להיות מאוד שיש איזו פציעה קלה בדיסקים, אבל זה רוב הסיכויים לא משהו לדאוג ממנו. אם זה באמת כאב משתק, עדיף ללכת לפיזיותרפיסט להערכת מצב

Nir Kriger, yujinius, Lior Rotem ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. 387 נק' מוניטין
    0
    אני=]

אני=] משתמש פעיל

אני=]
    לייקים:
    273
    אני יודעת על על עצמי שכבר מגיל מאוד צעיר יש לי כאבים בשכמות. כאב מממש חד ומשתק כאילו מישהו תוקע לי סיכה (זה הכאב שאני מרגישה כרגע - רק בצוואר והכתפיים.) ממה שאני זוכרת אז, זה היה בגלל קור בעיקר.
    אז ייתכן מאוד שזה בגלל המזגן...
    בנוגע לכאב בגב האמצעי - אני כבר לא יודעת איך אני אמורה להחזיק את הגב כדי שלא יכאב לי. לשבת זקוף? לא זקוף? מה זה זקוף בכלל ינעל העולם חחחח
    הכאבים בגב התחתון היו הכי מלחיצים מבחינתי, אבל אני מקווה שעליתי על הבעיה ושפתרתי אותה.
    בכל מקרה, כן, כאבי גב זה מלחיץ, כי זה אמור להיות בעיה של זקנים בני 70 חחח אני כולה בת 22 מה הקשר כאבי גב עכשיו?

ופריצת דיסק זה בכלל מפחיד... אף אחד לא רוצה לפרוץ לעצמו שום דבר בגוף...

4. 8,008 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,450
    שאלה טובה, היום לאף אחד אין תשובה, והתשובה הנכונה היא שכנראה אין כזה דבר דרך נכונה להחזיק את הגב.
    כשאת עומדת תעמדי זקוף, כשאת יושבת תשבי איך שאת מרגישה שנוח לך בגב

כאבי גב זה כל כך הרבה יותר נפוץ ממה שאת חושבת, אני לא חושב שיש כמעט מישהו מעל גיל 20 שלא חווה לפחות פעם אחת כאבי גב, ואחרי גיל 25 המצב רק מתדרדר

פריצת דיסק זה שטויות, מאות אלפי אנשים (לא מגזים) בכל העולם יש להם פריצות דיסק והם בכלל לא מודעים לזה.
    פריצת דיסק זה לא בהכרח גורם לכאב, וגם אם יש כאב בנוכחות פריצת דיסק, לא בהכרח היא הגורם לכאב

Nir Kriger, yujinius ו-אני=] אוהבים את זה.
  5. 387 נק' מוניטין
    0
    אני=]

אני=] משתמש פעיל

אני=]
    לייקים:
    273
    אני ממש משתדלת לא לקמר את הגב שלי כשאני יושבת, (יענו גיבנת) ולשמור על גב ישר כמה שאני יכולה, אבל זה די מעייף. אם אני יכולה אז מעדיפה להישען על משהו. אבל לרוב אני נשענת על כריות ענקיות ורכות , והגב שלי שוקע כולו לתוך הכרית ומתקמר בין כה וכה :faceplam::faceplam::faceplam::faceplam:
    אני מנסה גם לעמוד נורמאלי. כל פעם שאני קולטת שאני "נוזלת" (חחח אין לי דרך אחרת לתאר את זה...) אז אני מנסה ליישר את הגב.
    האמת שבמהלך השנה חוויתי קצת כאבי גב קלים, בייחוד בגלל הישיבה המחורבנת שהייתה לי על הכיסא המחורבן בדירה שלי (מחילה על ההתבטאות, אני ככ הולכת להחליף את הכיסא הזה בשנה הבאה.). ופתאום בשבוע האחרון זה התחיל להתחזק אז הדליק לי נורה אדומה...
    אני חושבת שכאבי גב זה ככ מלחיץ כי עמוד השדרה הוא האחראי להוליך את כל העצבים בגוף..... מספיק שמשהו קטן שם זז וזה יכול לגרום לכאבים כרוניים...

אבל כמו שאמרת, ברור שיש בזה קטע פסיכולוגי. רק בשבוע האחרון שרירי הגב שלי עבדו כלכך קשה כדי לשמור על עצמי ישרה כמו סרגל עד שאפילו נמנעתי מלהשתמש במשענות של הכיסאות לפחות 80% מהזמן. פלא שכאב לי הגב אחכ ?? :infomilies041:
    אי אפשר לשבת ישר על כיסא למשך שעווות. זה נוראי. (אני רוב היום בישיבה. עבודות.)

6. 327 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    68
    אולי יש אפשרות לסדר לך עמדת עבודה בעמידה?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...