ציט משוקולד יותר משמין?

הנושא בפורום 'תזונה ותוספים' פורסם ע"י Lior98, ‏6/8/19.

טוען...
  1. 14 נק' מוניטין
    0
    Lior98

Lior98 משתמש מתחיל

Lior98
    לייקים:
    14
    יש לי שאלה אם אני עושה ציט משוקולד מבחינה קלוריות זה ישתווה נניח לציט של בשר (המבורגר בלחמנייה ציפס/שווארמה בלאפה וכדומה) בפועל זה שווה אותו הדבר מבחינת הצטברות של שומן?חלק אומרים ששוקולד גורם לגוף לייצר יותר שומן מאשר לחם אפילו עם הסך הקלורי היה אותו הדבר זה נכון?

2. 197 נק' מוניטין
    0
    Pizza

Pizza משתמש פעיל

Pizza
    לייקים:
    81
    לא...

שים אוהב/ת את זה.
  3. 1,117 נק' מוניטין
    1
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    734
    חביבי זה לא משנה מה תאכל, הכל מתחיל ונגמר בסך הקלורי. גם אם תאכל עוגה שלמה ולא תיהיה על מאזן קלורי חיובי, אתה פשוט לא תשמין ככה זה ממש לא משנה שזה שוקולד או המבורגר או פיצה או שווארמה..

Gifted, orazulay11, frozen ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  4. 8,222 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,638
    תיאורטית קלוריה לא שווה לקלוריה, ושוקולד הוא לא שווה לסטייק, אבל זה חסר כל משמעות כשמדובר על ארוחה אחת פעם בכמה זמן, יש לזה יותר השפעה אם זה היה משהו לטווח הרחוק, וגם אז האפקט יהיה קטן וניתן לתיקון, וההבדלים נובעים בעיקר מאפקטים תרמוגניים של מזונות שונים (ההבדל בין פחמימה לשומן לחלבון), ולא ממשהו מיוחד שיש לכל אוכל בפני עצמו. לשוקולד אין שום יכולת מיוחדת לגרום לצבירת שומן, בטוח לא יותר מלחם למשל.
    אז לשאלה שלך, שוקולד לא יגרום לך לצבור שומן, אכילה בעודף קלורי כן

shahafnoy, לירון צוקר ו-Lirono99 אוהבים את זה.
  5. 828 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש פעיל

ליאמוש
    לייקים:
    482
    כי יש פה את עיניין האנרגיה בלעכל את החלבון והשומן? או שסתם לגוף יותר נוח לעכל את הקלוריות של הפחמימות? לצורך העיניין אם כבר עושים צ׳יט(למרות שעדיין לא הבנתי את מי אני מרמה???) אז עדיף שהוא יהיה עם כמה שיותר חלבון כדי לקבל לפחות תועלת מהעיניין?

6. 14 נק' מוניטין
    0
    Lior98

Lior98 משתמש מתחיל

Lior98
    לייקים:
    14
    בפועל מה שהתכוונתי שגם אחרי הספירה הקלורית, כמו שעשית השוואה בין סטייק (נניח נדבר על 1000 קלוריות) לבין שוקולדים בסך 1000 קלוריות הגוף יתייחס לזה אותו הדבר? כי מן הסתם בשוקולד יש הרבה יותר סוכר הרבה יותר שומן לא בריא

7. 8,222 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,638
    לא בידיוק, דבר ראשון יש לך את האפקט התרמוגני של חלבון (הגוף שורף בערך 25% מהקלוריות רק כדי לעכל את החלבון), בנוסף חלבון הוא לא מקור טוב לגוף בשביל לאגור אנרגיה אז הוא לא משומש יותר מדי לבניית שומן. כשמדובר על הרבה קלוריות ממקור מסויים, רק אז האפקט התרמוגני נהיה משמעותי, כי 25% מ-100-300 קלוריות זה לא משהו שצריך להתייחס אליו בכלל, אבל כשמדובר על 1000 קלוריות ממקור מסויים אז זה מקבל חשיבות קלה. אם מדובר על משהו חד פעמי, אותה חשיבות נהיית הרבה פחות משמעותית.
    לגבי הקטע שלגוף לא נוח להפוך חלבון לשומן בגוף, זה נהיה די חסר משמעות אלא אם אתה אוכל אך ורק חלבון ולאורך הרבה זמן, כי אחרת לגוף יש מקורות קלוריים אחרים.
    שורה תחתונה - יש הבדלים מבחינת הגוף האם זה שוקולד או סטייק, גם מבחינת ערכים תזונתיים מעבר לקלוריות, אבל כאשר מדובר על חד פעמי זה חסר כל משמעות, וההבדלים הקלוריים לא באמת משמעותיים

זה לא ממש נמון, אבל זה כבר נושא אחר.

את עצמך

עדיף שהצ'יט יהיה כמה שיותר חכם. שכמות הקלורית היומית שלך תישאר כמה שיותר זהה, אז אם את מתכננת צ'יט אז תפצי על זה במקומות אחרים, או שמקסימום תגיעי לנייטרלי באותו היום, תנבי לא לעבור את הנייטרלי, ואם אפשרי תפצי על הקלוריות בימים לפני ואחרי. גם עדיף שהצ'יט יהיה ממאכלים כמה שיותר מלאים וטובים, כדי לקבל כבר חלבון טוב, שומן טוב, ויטמינים ומינרלים, דברים שאת עלולה להיות במחסור מהם במהלך חיטוב. זה לא חייב להיות מקוטב, רק זבל או רק דברים בריאים, אבל כמה שיותר טוב, יותר טוב

SweetBamba אוהב/ת את זה.
  8. 828 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש פעיל

ליאמוש
    לייקים:
    482
    אבל לצורך העיניין.אם הצ׳יט מתבצע באכילה בחוץ. עדיף שהוא יהיה המבורגר ולא סושי? כי לפחות אתה מקבל חלבון מהעיניין? (נעזוב את החתיכה וחצי של הדג מהסושי) או לעומת פיצה...
    ולא משנה אם זה חיטוב או מסה...אם אני שומרת את כל הקלוריות של אותו יום לצ׳יט. ויום למחרת צמה חצי יום או יום שלם(תלוי כמה אכלתי בארוחה)כדי לוודא שלא הייתי בפלוס קלורי גדול מידי. זה עלול לפגוע בי לטווח הארוך?
    --- עידכון הודעה, ‏7/8/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏7/8/19 ---
    לצורך העיניין אכלתי היום 732 קלוריות מחלבון.
    183 קלוריות נשרפות בזמן העיכול?
    (כמובן לא מדוייק ותלוי בהרבה משתנים...אבל זה הרעיון בערך?)
    מה לגבי עיכול שומן? כי הגוף לוקח אנרגיה משומן במידה וחסר.לא?

9. 8,222 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,638
    זה באמת לא משנה, במיוחד אם הגעת לכמות החלבון שאת צריכה לאותו יום, זה לא שיהיה פה הבדל עצום.
    המבורגר מצד אחד יש לו יותר חלבון, אבל הרבה פחות בקרה קלורית מסושי. סושי כנראה יהיה לו ערך מוסף גבוה יותר. לשניהם יש יתרונות וחסרונות. כדי לא להתחיל להשתגע מה כדאי ומה לא, תנסי להתרכז בקלוריות וכמה האוכל מגוון לטובה

לא מציע להגיע למצב של צום ליום או חצי יום, עדיף לפזר את הפלוס הקלורי הזה לאורך יותר זמן, במיוחד אם זה משהו שחוזר על עצמו כל סופ"ש, או כמעט כל סופ"ש

משהו כזה, למרות שזה לא משהו שהייתי מתחשב בו יותר מדי, כי את גם ככה בצורה כזאת או כזאת תקחי את זה בחשבון ע"י שליטה בקצב העליה/ירידה.
    אין לך מושג גם ככה מה את מפספסת מאיזה כיוון. את יודעת כמה את מוציאה באמת על פעילות פיזית לא מודעת? כמה קלוריות את מרוויחה מסיבים? זה הכל גם ככה השערה אחת גדולה

יש לו אפקט משמעותי נמוך יותר, למרות שאני לא סגור על כמה בידיוק

זה פשטני מדי, לא הייתי נכנס לעניין הזה

10. 828 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש פעיל

ליאמוש
    לייקים:
    482
    אני פשוט פעם בשבוע/שבועיים רוצה לאכול ארוחה בחוץ שאין לי שליטה קלורית עליה
    אבל רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה
    מצד אחד לא להגביל את עצמי....(דיברנו כבר על התיאבון המטורף שלי?)
    מצד שני לא רוצה להגיע לפלוס קלורי גדול מידי שיפגע לי בתהליך(גם אם אני במסה וגם אם אני בחיטוב...)
    לכן אני צמה ביום למחר ולא אוכלת כלום באותו יום מלבד הארוחה כדי להבטיח שלא עברתי את הניטרלי...(יכול להיות שבכל זאת עברתי ויכול להיות שבכלל אני בגירעון...מי יודע?)
    לחלבון באותו יום אני בטוח לא מגיעה אבל במשך השבוע צורכת 3.8 גרם חלבון על כל קילו ולפעמים יותר....אז זה לא עד כדי כך גרוע אם פעם בשבוע/שבועיים לא אגיע לכמות חלבון.נכון?
    --- עידכון הודעה, ‏7/8/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏7/8/19 ---
    בכלל לא מתכוונת להתייחס אבל זה מגניב!
    גם לגבי השומן אני לא מתכוונת להתייחס. פשוט אלו הדברים השולטים בתפריט שלי.
    --- עידכון הודעה, ‏7/8/19 ---
    איזה ערך מוסף יש לסושי? חוץ מהפחמימה פחמימה ופחמימה? לדעתי ״הג׳אנק שהוא הכי פחות נורא זה המבורגר או פיצה.
    כיאילו בראש שלי - אם כבר ארוחה מותרת שתהיה הכי פחות גרועה.

11. 8,222 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,638
    אז הכי טוב שאת יכולה לעשות זה מה שאת עושה ולקוות לטוב, אין לך אופציה אחרת

תרתי משמע

אם זה יום אחד זה לא נורא

אם את אוכלת רק אורז אז כן, זה בעיקר פחמימה. אבל יש לך שם גם דג וירקות טובים. אני לא רואה איך זה שונה במיוחד מלאכול דג עם מנת אורז בצד וסלט.
    אותו דבר עם פיצה. אם מדובר על פיצה בסגנון איטלקי זה בסה"כ קצת לחם, גבינה, ורוטב עגבניות

ליאמוש אוהב/ת את זה.
  12. 14 נק' מוניטין
    0
    Lior98

Lior98 משתמש מתחיל

Lior98
    לייקים:
    14
    אם אני בחיטוב תקופה היית ממליץ להישאר על מצב של ציטים של פעם בשבועיים (אפילו אם קצת מתפרע ומגיע לציט של 3.5 אלף קלוריות) לנסות אולי העמסת פחמימות? לתת שבוע אחד נניח של להעלות את כמות הפחמימה בתפריט? אני חושב שדווקא מבחינה נפשית זה הרבה יותר נוח כי ציט זה בדיוק ארוחה אחת של להתענג ואז אתה מסיים את הארוחה ויש לך שוב שבועיים שאתה אוכל קצת פחמימה אולי העמסת פחמימות יכולה גם להוות תחליף ראוי לציטים?

נ.ב שמעתי על מיתוס בעבר רוצה לוודא איתך את זה
    בחיטוב גם אם תרד במשקלי עבודה השריר יישמר בגלל שאם אתה צורך מספיק אץ החלבון ונותן לו גירוי של אימונים אז גם אם תרד במשקל מ100 קילו בבנץ ל 80 קילו בבנץ זה לא ישנה בפועל את המסת שריר בחזה כי אתה המשכת לעבוד על השריר וצרכת מספיק חלבון זה הגיוני?

נערך לאחרונה ב: ‏8/8/19
  13. 828 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש פעיל

ליאמוש
    לייקים:
    482
    אומנם לא עשיתי ממוצע שבועי אז לא באמת יודעת אבל המשקל מראה ירידה של 600 גרם. שזה די מסתדר לכך שאני עוד לא העלתי בקלוריות מאז התקיעה האחרונה כי רציתי לוודא. וגם אכלתי בחוץ פעמיים אז צמתי עד הארוחה וכנראה הייתי בגירעון בימים האלה(קשה לי להאמין כי אני אוכלת כמו בהמה אבל אולי סתם קשוחה עם עצמי ומעגלת יותר מידי כלפי מעלה בקלוריות) מה שאכן עוצר אותי בתהליך מסה.:faceplam:
    --- עידכון הודעה, ‏8/8/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏8/8/19 ---
    פיצה זה אחלה דבר,אמרת שגם אתה אוכל מידי שבוע לא? הבעיה היא שכמות חלבון לא בשמים.לא כמו המבורגר נניח

14. 1,117 נק' מוניטין
    0
    Mr. power

Mr. power משתמש קבוע

Mr. power
    לייקים:
    734
    אתם לא מגזימים קצת?! רציני.. זה לא שמישהו פה עולה לבמה עם חוטיני בקרוב. אנחנו בני אדם סך הכל ואוכל זה חלק חשוב מההנאה ומהחיים שלנו. מפעם או פעמיים בשבוע של ״צ׳יט״ לא יקרה כלום - תמיד אפשר לעשות אירובי או לנצל את כמות הקלוריות הזאת לאימון עם נפח יותר גבוה.

McGregor אוהב/ת את זה.
  15. 59 נק' מוניטין
    0
    Yonatann

Yonatann משתמש פעיל

Yonatann
    לייקים:
    53
    ומעשית?

16. 8,222 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,638
    אם אתה יכול עדיף בכלל לא לעשות צ'יטים, היחיד שאתה מרמה זה את עצמך. ככל שתתפרע יותר מעבר לתפריט שלך ככה אתה תרד לאט יותר במשקל, זה כל הסיפור.
    עדיף לצמצם אותם את הצ'יטים כמה שניתן, אבל לא להרגיש רע אם אתה חייב אחד. בסופו של דבר השימוש שלהם הוא נטו פסיכולוגי

זה ממש ממש לא מומלץ, אתה מוחק עבודה של כמה ימים עד שבוע בארוחה אחת, זה באמת שווה את זה?

יש בזה צורך בידיוק כמו צ'יטים, העדפה שלך. העמסה יכולה לתת לך הרגשה כללית טובה יותר, אבל היא פחות "מספקת" מצ'יט, אבל הנחיצות שלה היא זהה.

ירידה כזו גדולה בביצועים יכולה להצביע על ירידה משמעותית מדי בנפח העבודה, מה שאומר פחות שמירה על השריר, אבל ירידה במשקלי העבודה זה בהחלט משהו שאפשר לצפות לו בחיטוב. כל עוד אתה מנסה להישאר עם נפח כמה שיותר גבוה, וכמות החלבון שלך טובה, ככה אתה שומר על יותר שריר.

אם את מנסה לרדת במשקל ויש ירידה, אז את מתאזנת בסופו של דבר

אבל אם את עושה מסה ירידה במשקל זה לא בידיוק אידאלי...

למה חלבון לא בשמיים?
    פיצה שלא מתקמצנים לך על הגבינה, יכולה גם בכיף להגיע ל-50 גרם חלבון איכותי לכל הפיצה. זה לא מטורף, אבל גם לא מעט. אם את אוכלת אותה בסגנון איטלקי, כלומר פיצה דקה, את גם יכולה ליהנות מהרבה משולשים ולא רק 2-3

מעשית ההבדלים האלה מבחינה נטו קלורית נהיים זניחים בתפריט מאוזן. נאמר שאתה צורך 2 גרם לקילו של חלבון ושוקל 70 קילו, זה יוצא 140 גרם חלבון. זה אומר 560 קלוריות מחלבון, שמתוכן אתה שורף 140 על העיכול. נגיד שאתה רוצה להרוויח יותר מהאפקט התרמוגני ומחליף דברים בתפריט שלך כדי שתצרוך 3 גרם לקילו, זה אומר 210 גרם חלבון. זה יוצר 840 קלוריות מחלבון, שמתוכן אתה שורף 210 על העיכול. ומזל טוב, שרפת 70 קלוריות יותר, הרווחת חצי פחית קולה

17. 828 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש פעיל

ליאמוש
    לייקים:
    482
    אכן נמצאת כרגע בתהליך מסה....לכן יכול להיות שבימי צ׳יט שלי אני נמצאת בגירעון כי במהלך השבוע אני על 1700 ואין מצב בעולם שזה גירעון.אולי ניטרלי אם הפסקתי לעלות.
    ונראה לך שובעת מ2-3 משולשים? הלוואי....יותר לכיוון ה7-8 ועוד נשאר מקום....

18. 8,222 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,638
    זה בהחלט אפשרי שאת יוצרת גירעון ב-2-3 הימים שסביב הצ'יט

19. 14 נק' מוניטין
    0
    Lior98

Lior98 משתמש מתחיל

Lior98
    לייקים:
    14
    אשמח להתקיל אותך בעוד הודעה יותר מסובכת

אם ניקח אותי ספציפית לפני ציט שקלתי 77 (משקל נקי של בוקר) אחרי ציט אפילו אם התפרעתי פחות התפרעתי יותר עליתי ל79-80 שיש לנוזלים חלק משמעותי פה ברגע שאחזור למשקל של 77( שזה לוקח לי בממוצע לחזור למשקל של לפני הציט משהו כמו 4-5 ימים) זה אומר שכביכול מה ש "צברתי" בציט ירד? הכוונה גם לנוזלים וגם לשומן? או שהחלוקה לא בהכרח ככה

20. 8,222 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,638
    הנוזלים בטוח ירדו.
    לגבי השומן זה קצת יותר מורכב. אתה לא איבדת אותו, אבל בגלל שאתה בחיטוב כן שרפת אותו, פשוט היה לך עוד מה לשרוף, במקום הכמות שהייתה לך בלעדיו

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...