כתף כואבת מגבילה באימונים

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י שיר1, ‏24/7/19.

טוען...
  1. 116 נק' מוניטין
    0
    שיר1

שיר1 משתמש מתחיל

שיר1
    לייקים:
    117
    לפני כחודשיים התחלתי ללחוץ חזה במוט (לפני זה ביליתי קצת עם דאמבלים ולפני כן הייתי אאוט בעסק). פלוס מינוס באותה תקופה התפתח לי כאב בכתף ימין, החל באי נוחות, עבור בכאב בינוני עד לכאב חריף באימון ובינוני במנוחה. אורתופד דיבר על גמישות יתר (הכתף הולכת לכל מקום, לדבריו) והמליץ על מריחת וולטרן ואימון כתפיים.
    בפועל התחלתי למרוח והפסקתי די מייד כשהבנתי שחוץ מלהקל על כאב זה לא באמת מועיל לי. בנוגע לאימון/מנוחה די התבלבלתי, כך שלבסוף, בהתייעצות, לקחתי כשבוע מנוחה מוחלטת מאימוני חזה כתפיים. וחזרתי עם הורדה של ווליום וטיפה הורדה במשקל, ולאט לאט להעלות את שניהם. ממש לאט.
    הכתף עדיין מציקה לי, בעיקר אי נוחות, נוקשות וכאב לא חזק.

מה שקורה הוא שאני עדיין לא סגורה על איך עליי להתנהג איתה. הבנץ' מגרה לי את הכתף כך שמהר מאוד אני מתחילה להרגיש אותה (אם כי אני מקפידה לא לעבוד איתה מעבר לכאב קל). זאת על אף שלא העליתי בינתיים במשקל ונשארת במשקלים התחלתיים של 25 קג לסטים של 12 ו30 קג לשמיניות. למעשה כרגע הכתף הפגועה היא גורם מגביל עבורי בכל אימון B שלי.

יש שהמליצו לי לא לעבוד בכלל על כל מה שמערב אותה, יש שהמליצו להוריד משקל ולעבוד בחזרות גבוהות כנגד גומיה, יש שהמליצו להוריד חזרות ולהישאר עם המשקל כדי לשמר כוח.

התכנית שלי כרגע:
    בנץ 8-12*4 (חימום ספציפי לפני)
    לחיצת חזה בשיפוע חיובי בדאמבלים 10*3-4
    לחיצת קיובן במשקל קל 8*2-3
    לחיצת כתפיים בישיבה בדאמבלים 6-10*3-4
    הרחקת כתפיים בעמידה דאמבלים 10-12*3
    פשיטת מרפקים כנגד פולי עליון 8-12*3

את הקיובן הוספתי לרגל ה'פציעה', לחיזוק מסובבי הכתף. בין הסטים של הלחיצות אני עושה החזקות סטטיות כנגד גומיה iytwo בהליכה, וכן בתחילה או סיום רוטציות כתף החוצה כנגד גומיה.

השאלות שלי:

1. מה הניסיון שלכם ביחס לאימון במצב כזה? האם כדאי באמת לוותר על אימון החלקים האלו? לעבור לעבוד כנגד גומייה? להתאמן כרגיל עם תשומת לב שלא לעבוד כנגד כאב שהוא יותר מקל? משהו אחר?

2. שוקלת כרגע להחליף תכנית ואולי להוריד נפח לחזה. האם כדאי לוותר לגמרי על לחיצה במוט? אם כן חזרה לדאמבלים עשויה להיות טובה יותר עבור הכתף? או שלוותר על כל סוגי הלחיצות לגמרי? או אולי להחליף רק את הלחיצה בשיפוע לפרפר שלתחושתי הרבה פחות מגרה אותה?

3. בלחיצות כתפיים - יש לי מה לכוון להעלות כרגע במשקלים (שוב, אני דורכת במקום ולוחצת בסה"כ משקולות יד של 10 ק"ג, כשזה לא קל לאותה כתף) או להישאר במקום, או בכלל לרדת למשקל שלא מגרה אותה כמעט בכלל?

4. מישהו עם ניסיון של גמישות יתר במפרקים, יש משהו שכדאי לי לשים לב אליו יותר? אני חווה רגישויות וכאבים במפרקים רבים..

מתנצלת על האריכות, מנסה לחסוך בהבהרות שאח"כ, ושיהיה באמת ברור
    אודה לכל התייחסות

נ.ב
    אני בת 23, שוקלת כ66 על גובה 162, מתאמנת ברצינות בערך 3 וחצי חודש (לפני כן התאמנתי בחוסר רצינות, בתדירות נמוכה עם הפסקות). בחודשיים וחצי האחרונים עושה תכנית AB 4 פעמים בשבוע (בדר"כ)

2. 330 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    71
    לחיצת חזה במוט גורמת להרבה אנשים לכאבים יותר מדאמבלים, כנראה בגלל מסלול מוגבל יותר של המוט, טכניקה בעייתית, ואולי עצם זה שניתן ללחוץ יותר.
    אני מציע בשלב ראשון לחזור ללחיצה עם דאמבלים במשקל נוח, ללא כאב או אי נוחות ולהעלות משקל בהדרגה ובאיטיות. אם עדיין יכאב לך אחרי כל זה גשי לפיזיותרפיסט שמתמצא בתחום. אני עצמי כזה ואשמח לעזור לך למצוא מישהו מומלץ על פי מיקום גאוגרפי

3. 116 נק' מוניטין
    0
    שיר1

שיר1 משתמש מתחיל

שיר1
    לייקים:
    117
    תודה רבה. ממש מעריכה.
    אשמח להמלצה באזור הדרום (אשדוד-אשקלון-קרית מלאכי).

4. 330 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    71
    אני מקבל ברחובות ומקבל מטופלים מהאזור שלך... יכול להתאים לך?

5. 116 נק' מוניטין
    0
    שיר1

שיר1 משתמש מתחיל

שיר1
    לייקים:
    117
    יכול להתאים. תודה!
    אבדוק עם הקופה איזה הסדרים יש להם לפיזיו ואתקדם משם (לחוצה כלכלית בתקופה הזאת).

בכל אופן ירדתי לפורמט מאוד מצומצם של חזה כתפיים, ומקדישה כרבע שעה לרוטציות דינמיות והחזקות סטטיות כנגד גומיה. ב"ה חווה שיפור.

6. 330 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    71
    באיזו קופ"ח את?

7. 116 נק' מוניטין
    0
    שיר1

שיר1 משתמש מתחיל

שיר1
    לייקים:
    117
    כללית
    --- עידכון הודעה, ‏11/8/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏11/8/19 ---

8. 330 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    71
    לכללית יש החזר חלקי על טיפולים, צריך הפנייה לפיזיותרפיה מרופא משפחה.
    מוזמנת ליצור קשר ואסביר בהרחבה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...