אולטרה סאונד בדיקה טובה לזיהוי בעיות כתף?

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י MonkeyD, ‏18/7/19.

טוען...
  1. 1,297 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    846
    התאמנתי במשך כמה חודשים בחדר כושר (הייתי עובד גם עם האגו) קמתי יום אחד עם כאבים לא קלילים בכתף ימין שהופיעו גם במצב מנוחה אני די בטוח.
    שמתי קרח וכו' חושב שאם כבר זה רק החמיר את הבעיה, מים חמים עזרו. בסופו של דבר אחרי כמה שבועות הכאב פסק ביום יום אבל עדיין נמשך אם הייתי מנסה ''לשחק'' עם התנועה של הכתף. התנועות החריפות היו הנפות לצדדים (גם בלי משקל) בעיקר להרים את כתף ימין לצד כמו בlateral raises.

הבעיה הזו בכתף כבר שנה וחצי מינימום.

הרגשתי את הכאבים האלו בהרבה תרגילים וכרגע בהרבה מהם אני כמעט לא מרגיש כלום, התרגילים העיקריים שמציקים לי הם לחיצות לא מעל הראש כמו בנץ או אינקליין בנץ (אפילו הlateral raises כבר לא כואב) אבל בבנץ / תנועות דומות אכן יש כאב. הכאב לא מובן ומאוד קשה לי להצביע עליו. קשה לי לזהות אם הכאב יותר קרוב לכתף אחורית או לכתף קדמית, אבל הוא כן ''באמצע'', בקיצור זה כמו צרצר אתה לא יודע מאיפה הרעש, אבל בוודאות יש משהו שמציק. כמו כן גם מקבילים כואב בכתף ימין. מתח / חתירות וכאלו אני בעיקרון יכול לעשות די בכיף בלי לחשוש ממשקל יותר מידי.

למרות שאני יכול להתאמן תוך כדי שאני עוקף את זה, תנועה לא נכונה והכאב יכול לחזור (לתרגילים שזה כבר לא כואב בהם) אם כי זה קרה לי רק עכשיו אחרי כמה חודשים בגלל תרגיל לא נכון שעשיתי לrotator cuff (בתור חימום) אבל אני מניח שזה יעבור, לא שזו ''דלקת''

ניסיתי לפרט על המצב קצת בכדי אולי לתת קצת הבנה מה זה, אבל יש טעם לאולטרה סאונד? קבעתי תור, MRI יהיה סיוט להוציא. זה יכול לומר אם יש קרעים / דלקות / סימן מסוים לכאבים? כבר לא יודע אם אני מצפה לתשובה שיש משהו או שאין.

@Nir Kriger

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/19
  2. 60 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    41
    לרוב אם אין סיפור של טראומה - נפילה על היד, כאב חד בהפעלת כוח או משהו בסגנון אין חשד שהכאב קשור לנזק לרקמה (שריר, גיד, רצועה, סחוס וכד'). לכן אין טעם לחפש תשובה באמצעי דימות.
    נשמע שעבדת בזהירות מסביב לפציעה ואפשרת לה להחלים אבל חסר אבחון מדויק יותר והתייחסות למה שלא מתפקד היטב.
    פנה לפיזיותרפיסט שמתמצא בפעילות חדר כושר כדי שיסגור לך את הפינה הזו ויגרש את הצרצר.
    מוזמן לציין אזור מבוקש אם אתה רוצה המלצה לפיזיותרפיסט

3. 1,297 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    846
    באותה תקופה של הפציעה החלקתי על כתף ימין בצורה די חדה, אבל אני חושב שזה היה אחרי האירוע כי לא זכור לי כאבים באותו רגע או משהו בסגנון.
    בכנות, לא זוכר אם זה היה אחרי הכאבים או לפני הכאבים, הכל יכול להיות...משום מה חרוט לי שהחלקתי אחרי כל הסיפור, שמץ. רק זוכר שקמתי בבוקר והכתף צדדית שלי הייתה עם כאבים איומים במיוחד שניסיתי להזיז אותה לצד.

הפציעה השתפרה, לא קרוב להחלמה מלאה או משהו כזה. פשוט כרגע אני מסוגל להתאמן מסביב, גם אם יש ''תחושות מוזרות'' בכתף זה לא כאבים חדים כמו פעם. התחושה עברה מכאב חד לסתם תחושה מוזרה (או לא חדה מידי), הפחד שלי שזה יחמיר.

אתה מכיר במקרה את עידו דנה? עשיתי חיפושים באזור ודי נתפסתי עליו (מרכז)...הפחד שלי לזרוק 2,500 שקל על טיפולים שלא יעזרו בכלל.
    אם היו אומרים לי שהכאב יעבור ב100% הייתי משלם, אבל שזה כ''כ רנדומלי....אתה יודע..בכללי לא מבין בפיזיותרפיה, מה כבר עושים שם?
    מה הם יכולים לעשות שפתאום ''יבריא לי את הכתף'' מיואש.

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/19
  4. 60 נק' מוניטין
    1
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    41
    לגבי עידו דנה- ממליץ בחום, פיזיותרפיסט מאוד מנוסה שעובד עם ספורטאים.
    לגבי החשש לחוסר תוצאות- מובן. בדרך כלל עוברים תקופת מבחן ולא מחויבים לסיים 10 טיפולים כדי לדעת שהכיוון הטיפולי טוב. זה נע בין 3-5 טיפולים עד שיודעים אם זה מביא לשיפור ומשתנה ממקרה למקרה.
    חשוב לתאם ציפיות לאחר הפגישה הראשונה.
    אם תרצה עוד אופציות אני מקבל בהוד השרון וברחובות

MonkeyD אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...