מידע עד כמה זוקפי הגב דומיננטים בטראפ בר דדליפט?

הנושא בפורום 'Powerlifting/Weightlifting' פורסם ע"י ivar the boneless, ‏17/7/19.

טוען...
  1. 3 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless משתמש מתחיל

ivar the boneless
    לייקים:
    23
    עד כמה שידוע לי טראפ באר דדליפט זה 80 אחוז רגליים ו20 אחוז זוקפי גב

ידוע לי שישנם 7 שרירים פעילים בעת ביצוע התרגיל אך אני כרגע מעוניין להתייחס אך ורק ליחס בין שרירי הרגליים לשרירי זוקפי הגב

ידוע לי שהשאלה שלי היא די כללית כי הדבר גם תלוי בזווית האגן בעת תחילת התרגיל, ובמצב הגוף נטוי קדימה/זקוף

האם מתאמן שמבצע אך ורק טראפ באר דדליפט יהיה בעל זוקפי גב חזקים? על אף שזוקפי הגב בתרגיל הנ׳׳ל אינם השרירים הדומיננטים ביותר בעת ביצועו?

האם מתאמן בעל משקלי עבודה גבוהים (ביחס למשקל גופו) בטראפ באר דדליפט, יכול להיות מתאמן בעל שרירי זוקפי גב חלשים על אף משקלי העבודה הגבוהים?

השאלות הללו מתייחסות למתאמן שמבצע אך ורק טראפ באר דדליפט ואינו מבצע את גרסת הדדליפט הקלאסי.

תודה לעונים.

2. 8,744 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    5,019
    כבר כאן יש פה לא רק טעות, אלא גם משפט מאוד בעייתי.
    אי אפשר לשים בכמויות את המעורבות של השרירים בתרגיל הזה, או בכלל בכל תרגיל, כי גם אם יש קבוצת שרירים דומיננטית, היחסים ישתנו מאוד בין אדם לאדם, ובין צורות עבודה שונות של אותו אדם

.
    כל תרגיל שיחייב אותך לשמור על גב ישר כנגד משקל שמושך אותו לכיוון קיפוזיס יחזק את הזוקפים.

3. 3 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless משתמש מתחיל

ivar the boneless
    לייקים:
    23
    לא נאמר כאן שמדובר ביחסים מדויקים, האחוזים שבהם נקבתי מציינים אומדן מסוים ככלי עזר להמחשה, בנוסף ציינתי שהשאלה כללית ותלויה במספר משתנים.

אתה מסכים איתי שבדדליפט קלאסי היחס בין מעורבות שרירי זוקפי הגב למעורבות שרירי הרגליים מסתכמת בכך שהזוקפי גב דומיננטים מהרגליים בהרבה?

ואתה מסכים איתי שבטראפ באר דדליפט היחס בין מעורבות שרירי זוקפי הגב למעורבות שרירי הרגליים מסתכמת בכך שהרגליים דומיננטים בהרבה מזוקפי הגב?

זו הנקודה.

ידוע לי, אך השאלה שלי הייתה האם מעורבות שרירי זוקפי הגב בתרגיל הטראפ באר דדליפט מספיקה על מנת להיות בעלי זוקפי גב חזקים?
    זה שזוקפי הגב פעילים בתרגיל במידה מסוימת לא בהכרח אומר שהמידה שבה זוקפי הגב פעילים באותו תרגיל מסוים מספיקה על מנת להיות בעלי זוקפי גב חזקים, אשמח לתשובה לגבי הנאמר במשפט הזה.

4. 8,744 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    5,019
    לא בהכרח, תלוי כמה הטכניקה שלך שונה מדדליפט קלאסי, וגם אז העבודה עדיין לא קטנה בכלל

ללא ספק זה יכול להיות מספיק כדי לחזק את זוקפי הגב. גב בפרונט סקוואט הכי מאונך שיש הזוקפים עובדים לא מעט, כי כמו שרשמתי קודם, העבודה שלהם היא אנטי-קיפוטית, אז כל פעם שמשקל מנסה למשוך את הגב לקיפוזיס, הזוקפים יעבדו חזק

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...