דיון רוברט אוברסט (פרו סטרונגמן) ממליץ לא לעשות דדליפט

הנושא בפורום 'Powerlifting/Weightlifting' פורסם ע"י FloppyJoe, ‏9/7/19.

טוען...
  1. 426 נק' מוניטין
    1
    FloppyJoe

FloppyJoe משתמש פעיל

FloppyJoe
    לייקים:
    214

מעניין שהוא מספר שכל מני ליגות בNFL לא עושים דדליפט, פשוט בגלל הסיכון לפציעות (גם עם מאמנים בתשלום שיודעים מה הם עושים) = לאנשים שהבריאות הפיזית חשובה להם נמנעים מהתרגיל ולא מדובר פהעל הפועל מתנס אשדוד.

הוא מוסיף ואומר שאם אתה מקבל כסף על זה ואתה צריך ברמה המקצועית שהדדליפט שלך יהיה גבוה -> תעשה דדליפט, אבל אם לא אז היחס עלות תועלת לא טוב בתרגיל הזה.

הערה שלי:
    1) Trap bar היא חלופה מצוינת שמעמיסה הרבה פחות על הגב התחתון וייתכן שאין בה את הסיכונים שהוא מדבר עליהם.
    2) אם אתם לא מהאחוז המאד זניח שמתאמן ליפטינג וגם מתכוון להתחרות -> דדליפט הולך לעצור את ההתקדמות בכל כך הרבה תרגילים פשוט כי אין לאנשים טבעיים את היכולת להתאושש מהתרגיל הזה, אם יש לנו משאב "התאוששות" אז דדליפט לוקח כמות חולנית ממנו ומשאיר מעט לשאר התרגילים. (בטח גם אם אתם אוכלים נקי, בחיטוב או לא ישנים טובים בגלל עבודה ובעיות בחיים)

מעניין לראות מה אנשים חושבים , שתפו דעתכם

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/19
    MonkeyD ו-Lior Rotem אוהבים את זה.
  2. 12,043 נק' מוניטין
    0
    hanan

hanan משתמש משקיע משתמש כבוד

hanan
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,358
    התשובה בקצרה היא שאין לאף תרגיל בודד משמעות בלי התייחסות לכלל תוכנית האימונים / יכולות המתאמן.

יש כל-כך הרבה וריאציות לשלב דדליפט בתוכנית אימונים כך שלקבוע שזה כן או לא נדרש, זה חסר ביסוס .

Spasm32 ו-frozen אוהבים את זה.
  3. 305 נק' מוניטין
    0
    Devil

Devil משתמש פעיל

Devil
    לייקים:
    257
    הוא אומר שדד ליפט יכול להוביל לפציעות אבל שעדיף power clean וhang clean

התרגילים האלה נראלי הרבה יותר בעייתיים

kotzer אוהב/ת את זה.
  4. 8,035 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,477
    הוא אומר שאצליהם לא עשו דדליפט, אלא פאוור קלינים, אבל יש יותר מסיבה אחת לזה.
    סיבה אחת היא שלפאוורקלין יש יותר תועלת בפוטבול, כי יש יותר עבודה על כוח מתפרץ מאשר על כוח שנבנה לאורך זמן. בנוסף דדליפט הוא תרגיל קשה למערכת, וכשלהתחזק בכללי לוקח תפקיד משני ללהתחזק למטרת ספורט ספציפי, אז חבל לבזבז אנרגיות סתם.
    סיבה נוספת תהיה שרוב מאמני הפוטבול הם לא מאמני כוח, והם לא יודעים ללמד שום תרגיל בצורה מעולה, אלא רק בצורה טובה יחסית, ואם אתה לא יודע ללמד תרגיל עם סיכון בגלל המשקל כמו שצריך, אין סיבה שתלמד אותו.

טראפ בר הוא טוב ויש לו הרבה מקום באימוני כוח, אבל חוץ מבעיה של נגישות, שאין לכולם, הבעיה העיקרית שלי איתו היא שאתה לא לומד לבנות מתח כמו שצריך איתו.
    בדדליפט כשאתה עובד מול מוט אתה חיבב ללמוד לאזן את עצמך עם המוט, וזה עוזר לבנות מתח, וזה משהו שאין לך בטראפ בר. מתח הוא גם אחד הגורמים העיקריים למניעת פציעה לדעתי, כי השרירים לא צריכים להתמודד עם המשקל רק ברגע שהוא באוויר ואז כבר אין לך מה לעשות.
    לטראפ בר יהיה מקום, אבל לא מרכזי

יותר מדי אנשים מתמקדים בלהשאיר מספיק רזרבה של התאוששות, שהם לא מתאמנים מספיק.
    לא חייבים ללכת הכל או כלום, מלא דדליפט או 0. אפשר בכיף לשלב דדליפט עם תרגילים אחרים בלי למות.
    גם דדליפט ייתן לך הכי הרבה תועלת מול מאמץ, ככה שגם אם הוא גומר התאוששות, הוא נותן לך יותר תמורה מ-2-3 תרגילים אחרים שהיית עושה במקום על אותה כמות.
    וגם להתייחס למה שאוברפסט אמר, באמת אין לך מה לעשות עם דדליפט אם המטרה שלך היא רק לפתח שרירים או אתלטיות כללית, כשאתה כבר במצב טוב, כמו שקורה ב-NFL, כי במצב כזה באמת הדדליפט יהיה יותר מדי בשבילך, אבל אם אתה בשנים הראשונות שלך לאימונים ועדיין לא התפתחת מאוד, אז דדליפט יכול רק לעזור לך

5. 19,369 נק' מוניטין
    0
    MikeRozner

MikeRozner מנהל פורום Powerlifting/Weightlifting מנהל

MikeRozner
    מנהל
    לייקים:
    3,590
    חד"כ:
    Iron Core
    תלוי ברמת השליטה בטכניקה, אני פשוט לא רואה איך זה תחליפים הולמים

Dissonant Harmony אוהב/ת את זה.
  6. 58,527 נק' מוניטין
    0
    PowerLifting

PowerLifting משתמש משקיע

PowerLifting
    לייקים:
    4,426
    ממש לא מסכים.
    לדעתי דדליפט בטוח יותר מסקוואט.
    דדליפט אם אתה לא יכול להרים, או שהמוט ישאר על הקרקע, או שתעזוב בעלייה. לעומת סקוואט שבו המרווח לטעויות גדול מאוד: איבוד קטן של זווית בגו- ואתה נכנס לGM (שלא כמו בדדליפט, אין לך איך לצאת ממנו בקלות), קריסה של ברך אחת פנימה ואתה מתפרק.
    כמה פעמים ראית ליפטרים נפצעים במהלך דדליפט (בפרט בתחרויות)? בערך אף פעם. כמה פעמים בסקוואט? עולים לי לפחות 5 סרטוני יוטיוב לראש (כולל אד קואן וברנדון לילי).

אם המטרה היא פוטבול, אולי באמת לא חובה דדליפט, אבל גם סקוואט לא בהכרח. למשל joe defranco נותן אצלו כל מיני סקוואטים מוזרים לקופסא.
    אני אגב חושב שweightlifters לא צריכים לשלב דדליפט בכלל ברוטינת אימוניהם.

דדליפט אגב זה התרגיל היחיד שמתחילת הקריירה שלי לא גרם לי לשום כאב, לעומת סקוואט שכל פעם משאיר אותי עם כאב בברך שמאל, או בנץ' שקרעתי בו טרייספס.
    באופן כללי אם הייתי צריך לבחור בין סקוואט לדדליפט, הייתי בוחר בדדליפט.

7. 16,837 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,796
    ה2 אגורות שלי

- סטרונגמנים מבצעים דדליפט לAMRAP (תלוי באבנט) עם רצועות והיצ׳ינג, זה אוטומטית גורם להם לעבוד עם X משקל יותר ממה שהם היו מבצעים ללא רצועות וללא היצינג. ברגע שאתה מבצע דדליפט כבד לחזרות גבוהות בדר״כ לכשל - זה אכן מגביר את הסיכוי לפציעה. זו לא שיטת עבודה שאנשים ״רגילים״ מבצעים בדר״כ.
    - אם אתה מתאמן להיפרטרופיה, אכן לא הייתי נותן דגש על דדליפט בתור תרגיל עיקרי וגם לא הייתי מתקרב לכשל איתו. יש אינספור מפתחי גוף שלא עושים דדליפט בכלל.
    - כמו שקוצר אמר, דדליפט זה לא בינארי. בין לעשות 5X5 עם 85% לבין לא לעשות דדליפט בכלל - יש הרבה מקומות באמצע- טווח חזרות שונה, עצימות שונה, וריאציות של דדליפט וכו׳.
    - תמיד משעשע אותי שכל פעם קופץ מישהו טבעי ואומר ״X זה טוב רק למוזרקים!״. אז בוא אני אגיד לך בתור אחד שהיה בשני הצדדים - שאתה מוזרק אתה חזק יותר. שאתה חזק יותר אתה מרים יותר. שאתה מרים יותר - אתה מתאושש פחות. באופן כללי - מוזרקים חזקים יתאוששו פחות טוב לעומת התקופה שהיו לפני שהזריקו. תיקח אנשים שמריצים הרבה חומר וחזקים מאוד, אין מצב שהם עובדים דדליפט כבד כל שבוע לאורך זמן בנפח הגיוני. אני יכול אפילו לתת דוגמאות של ליפטרים שבקושי מרימים אופנרים במהלך ההכנה לכל היותר. אני חלילה לא מכחיש שחומרים עוזרים להתאוששות, מה שאני אומר שבגלל שאתה מתחזק הרבה יותר, בפועל אתה יותר גמור אחרי אימון קשוח.
    - כמו שאושר אמר, דדליפט יחסית תרגיל בטוח לעומת בנץ׳ וסקוואט. אם אנסה להכליל על אוכלוסיית הליפטרים ומה הפציעות שלהם - רובם סובלים מבעיות כתפיים (בנץ׳ וסקוואט) ואגן (סקוואט). אכן יש פציעות בגב וכו׳ אבל לא הרבה (יחסית).

8. 1,499 נק' מוניטין
    0
    Grizzly Bear

Grizzly Bear משתמש קבוע

Grizzly Bear
    לייקים:
    609
    בתור אחד שנפצע בגלל סקוואט יחסית סבבה ולא נפצע עם דדליפט גרוע אני בכלל לא מסכים. עם דדליפט גרוע אתה תרים פחות ממה שעם דדליפט טוב ולכן גם הסיכוי להפצע נמוך יותר. בסקוואט שום דבר לא מונע ממך לשים על הגב משקל שאתה לא אמור לעבוד איתו ולפעמים אתה מבין את זה מאוחר מדי.
    חוץ מזה זה שמישהו בעל ניסיון והישגים לא אומר שכל שטות שהוא אומר צריך לקחת ברצינות. גם קיריל סאריצ׳ב מדבר הרבה שטויות בסרטונים שלו. ואריק ספוטו בכלל אמר באחד הסרטונים שהוא לא מאמין בתכנון אימונים ולא מתאמן לפי תכנית.

MasterSplitter אוהב/ת את זה.
  9. 1,383 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    895
    שום דבר לא מונע ממך לדפוק את הראש בקיר, אה רגע....השכל. אותו דבר פה אחי נו באמת איזו שטות play stupid games, win stupid prizes

10. 1,499 נק' מוניטין
    0
    Grizzly Bear

Grizzly Bear משתמש קבוע

Grizzly Bear
    לייקים:
    609
    המשקל לא חייב להיות קרוב לרם 1 שלך. אתה יכול לעשות רם 5 ולהפצע אחרי שהוספת 2.5 מאימון קודם שהרגיש לך סבבה.

11. 1,383 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    895
    אם הצלחת משקל מסוים ל5 חזרות והרגיש סבבה (מה זה סבבה אגב? הרגיש טוב? או ''בסדר''?) אין סיבה שישר תקרוס כי הוספת 2.5 קילו עשית 2-3 חזרות ואתה מרגיש שאתה צריך ממש להילחם ב4 ובמיוחד על ה5 והמשכת בכל זאת? מה לעשות, אתה משחק באש. הרי את ה1-2 אתה תצליח ואם זה קשה מידי, מחזירים וחוזרים למשקל הקודם, או שאתה לוקח סיכונים. לא אומר שאסור לקחת סיכונים אף פעם, אבל לדעת מה יכולות להיות ההשלכות.

12. 1,499 נק' מוניטין
    0
    Grizzly Bear

Grizzly Bear משתמש קבוע

Grizzly Bear
    לייקים:
    609
    מספיק תנועה אחת לא נכונה מתחת למוט וזאת פציעה, לא פעם ראיתי אנשים נפצעים ככה ונפצעתי בעצמי. אתה פשוט יכול לאבד איזון לרגע ושם זה נגמר. אני אגב עושה גם סקוואט וגם דדליפט, אבל בעיניי דדליפט הרבה יותר בטוח מסקוואט. לגבי בנץ׳ לא יודע כי אני מכיר הרבה שנפצעו אבל אני אשית ביחסים טובים עם התרגיל הזה.

13. 1,383 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    895
    מספיק תנועה אחת לא נכונה בעת ההרמה בדדליפט וזאת פציעה, העניין הוא מה יותר מסוכן דדליפט או סקוואט. אולי אין לי את התשובה לשאלה אבל הטענה שלך עם ההוספה של המשקל לדעתי לא הכי רלוונטית אלא אם כן כמו שאמרתי אתה לוקח סיכונים ואתה תצטרך להתמודד עם אותו סיכון.
    בן אדם שנלחם בשיניים למרות שהוא התקשה בטירוף כבר בחזרה ה2-3 יודע מה עלול לקרות.

ובנץ זה סיוט כן, אני אישית לא מסוגל לבצע אותו בגלל פציעה בכתף.

14. 273 נק' מוניטין
    0
    vagabond

vagabond משתמש קבוע

vagabond
    לייקים:
    12
    אני גם לא מבין את ההמלצה לטראפ בר כתחליף, יש לא מעט תרגילים הרבה יותר קרובים לדדליפט מאשר טראפ בר. בנוסף יש הטוענים דדליפט עם טראפ בר יותר מסוכן מדדליפט רגיל.

15. 58,527 נק' מוניטין
    0
    PowerLifting

PowerLifting משתמש משקיע

PowerLifting
    לייקים:
    4,426
    כשעושים טעות בדדליפט, המוט יחזור למטה ברגע.
    אני זוכר את הכשל הראשון שלי בסקוואט, ss 2010, סט שלישי עם 185, חזרה רביעית, לא ידעתי איך להפיל את המוט, נכנסתי לGM ונאלצתי לקבל אותו מאחורי הראש.

אגב רוב הטעויות בדדליפט יהיו כבר על הריצפה, כמו למשל מוט רחוק מהשוקיים (תוצר לוואי של ישבן נמוך מדי), והמוט פשוט לא יתחיל לעלות.
    --- עידכון הודעה, ‏11/7/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏11/7/19 ---
    אנדי בולטון ואד קואן בתגובה:

MasterSplitter אוהב/ת את זה.
  16. 1,689 נק' מוניטין
    0
    Jack_Bristow

Jack_Bristow משתמש קבוע

Jack_Bristow
    לייקים:
    452
    אשמח אם תוכל להרחיב יותר בנושא המתח בדדליפט.

17. 8,035 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,477
    חלק מטכניקה נכונה היא לגרום למוט להתנתק מהרצפה לבד, או במשקלים כבדים שהמוט יזוז כמה שהוא יכול לפני שאתה דוחף עם הרגליים. רוב האנשים מנסים להרים את המשקל בעזרת כוח מתפרץ, ומנסים לגרום למוט להאיץ למעלה כמה שיותר מהר, שזו טעות

Jack_Bristow, Grizzly Bear ו-Dissonant Harmony אוהבים את זה.
  18. 1,383 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    895

9:44

פה ספציפית הוא לא הצליח, אבל מה אתה חושב על הניתוק? זה לא ''מתפרץ?'' יחסית..

19. 485 נק' מוניטין
    0
    Dissonant Harmony

Dissonant Harmony משתמש פעיל

Dissonant Harmony
    לייקים:
    215
    אני משום מה יכול לדמיין את הכוונה בסומו, אבל לא מצליח "לראות" את זה (חזותית) בקלאסי.

יש לך בשלוף סרטון של דדליפט קלאסי, שבו רואים את זה בצורה מאוד בולטת?

20. 1,499 נק' מוניטין
    0
    Grizzly Bear

Grizzly Bear משתמש קבוע

Grizzly Bear
    לייקים:
    609
    משהו שלא מדברים עליו יותר מדי. בעצם אתה מתכוון שאתה נכנס לסט אפ ומיישר את הגב ומוציא חזה ומרגיש מתח בהמסטרינג עד שהמוט מתחיל להתנתק מהמתח עצמו? נראה שיש לי עוד דגש מעולה לעבוד עליו באימוני הדדליפט...
    --- עידכון הודעה, ‏11/7/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏11/7/19 ---
    למה אתה חושב שלארי ווילס הוא דוגמא לטכניקה טובה? לא אחת ראיתי אותו מרים משקלים עם טכניקה זוועתית.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...