תזונה ותוספים אני לא מאמין בתפריטי תזונה

הנושא בפורום 'מחקרים בתזונה ואימונים' פורסם ע"י Mike, ‏7/7/19.

טוען...
  1. 67,812 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר | לשעבר Moshe מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,838
    Depositphotos_24106043_l-2015.jpg

זה המשפט שכל לקוח שלי שומע בסיום של הפגישה הראשונה שלנו. אני לא מאמין בתפריטי תזונה לטווח הארוך…

אחרי המשפט הזה נהייה קצת שקט (שאני מחכה לו בכוונה) ומרימים ישר גבה ("אז מה אני עושה כאן?")

הרבה אנשים חושבים שהם באו לבנות תפריט. אבל בפועל הם לא מבינים שהם באו לחפש דרך חדשה. השאלה שהרוב שואלים היא: "תוך כמה זמן יקח לי להוריד X קילוגרם". זו השאלה הכי נפוצה שאנשי מקצוע בתחום שומעים על בסיס יומי.

אני ישר אומר שזו לא השאלה הנכונה לשאול. השאלה הנכונה היא "כמה זמן אני אוכל להחזיק את ה-X ק"ג שירדתי". זה ההבדל בין החשיבה הפשטנית של מישהו שמסתכל על הטווח המאוד קצר, למישהו שיש לו ניסיון ויודע איך זה בד"כ נגמר. את החשיבה הזו אני מנסה להכניס לראש ללקוחות שלי במשך שבועות, חודשים ויש כאלו גם שנים שהם איתי. הרי למי אכפת שירדתם כרגע 10 ק"ג ב-4 חודשים. בראבו על זה, אתם מוכנים לקיץ. איך שהקיץ נגמר העליתם 10+ ק"ג ועכשיו נשארתם באותו המקום או אף גרוע מכך.

לא למדתם איך לאכול נכון. לא שיניתם דפוסי התנהגות. לא הבנתם איך התהליך עובד. אתם עדיין בחשיבה שנדרש להתנזר ממוצרים כאלו ואחרים אחרת זה ישבור לכם את הדיאטה ולא למדתם שלא חיים מסופ"ש לסופ"ש (כי שם "מותר") ושאפשר להכניס דברים "אסורים" גם באמצע השבוע לתפריט רק צריך לדעת לקזז/לחשב נכון. ולא למדתם שלהיכנס לדפוס הזה של בולמוסים כי נמנעתם ממאכלים שאתם אוהבים במשך זמן רב ולקזז לאחר מכן בפעילות גופנית/צום כל פעם מחדש זו כנראה לא הדרך. ואז אתם מגיעים לאיש מקצוע ומחפשים את אותה הגברת בשינוי אדרת...

ולא זה לא מתיש ומייגע לחשב ולהתקזז או לחשוב על אוכל מראש, כי בסופו של דבר זה יקרה באופן טבעי בכל מקרה. נניח לרגע שיש לכם 500 ש"ח בארנק ואתם כרגע עוברים בקניון ליד עשרות חנויות. יש לכם את הכסף, אבל אתם בד"כ לא תכנסו לחנות הראשונה שאתם רואים ותרכשו את המוצר הראשון שראיתם. אתם באופן מודע (או בד"כ לא מודע) מבצעים את הבחירה הנכונה בשבילכם באותו הרגע בהינתן יתרונות-חסרונות והצורך הרגעי. בראש שלכם באותו הרגע עוברת המחשבה "יש לי רק 500 ש"ח ואני צריך להשתמש בכך בחכמה. אני לא יכול לרכוש מוצר שעולה 501 ש"ח ואני לא רוצה לרכוש עם הכסף סתם מוצר שלא אצטרך/ארצה לאחר מכן". אותו הדבר קלוריות/אוכל. ככל שתהיו יותר משופשפים ותיישמו יותר כלים במהלך התהליך, כך תצטרכו פחות לחשוב על כך באופן מודע ולהסתבך עם חישובים וקיזוזים מסורבלים. או שאתם יכולים להמשיך להשאר באזור הנוחות שיצרתם לעצמכם, לחזור על אותן הטעויות ולצפות לתוצאה אחרת.

מי שרוצה לדעת עוד וללמוד על הכלים הנ"ל מוזמן לקורס שלנו שיתקיים בימי שישי ה-26.7. לפרטים והרשמה:
    www.lbsacademy.co.il

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/19
    yujinius, ziv_r, golangm ומשתמש נוסף אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...