אין כוחות ביום יום- סיבות?

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י golangm, ‏23/6/19.

טוען...
  1. 1,492 נק' מוניטין
    0
    Grizzly Bear

Grizzly Bear משתמש קבוע

Grizzly Bear
    לייקים:
    602
    כנראה שדברים פשוט לא גורמים לך להתלהבות כמו פעם. היציאות הן כבר לא כייפיות כמו פעם, דברים לא מרשימים אותך יותר ואין שום דבר חדש שקורה בחיים שלך. אני חושב שאתה צריך לעשות איזה משהו מאוד שונה שלעולם לא עשית, משהו שירענן לך את החיים. טיול ארוך בחול יכול להיות רעיון טוב, תטייל במקומות חדשים, תכיר אנשים חדשים, תשלב אקסטרים אם אתה אוהב ופשוט תשתחרר ותהנה. תתאפס על עצמך, תחליט מה אתה רוצה מהחיים ותציב לעצמך מטרות חדשות.

McGregor אוהב/ת את זה.
  2. 583 נק' מוניטין
    0
    ליאמוש

ליאמוש משתמש פעיל

ליאמוש
    לייקים:
    342
    זה קרה לי לא מזמן ועוד אני רגישה בטירוף.
    הייתי הולכת סתם ככה ומתחילה לבכות. בלי שום סיבה. הרגשתי ריקנות כזו. והבנתי שזה סתם תלוי בגישה
    ולשקוע בדיכאון בטח שלא יוציא אותך.
    תהיה אופטימי...
    אתה קם בבוקר,אתה יכול להזיז את הידיים והרגליים? אתה יכול לראות? יש אנשים שלא... תמיד תגיד תודה על מה שיש.... תחפש דברים שיכולים למלא אותך...תתנדב,תרוץ,תרכב,תטייל,תחקור. תחייך כל עוד אתה יכול ותמיד תרדוף אחרי האושר. תשנה גישה וזה יבוא....תעשה טוב ויהיה לך טוב. אל תהיה עסוק בתפל ותחפש למה לא טוב לך. תחפש מה יעשה לך טוב.

3. 1,405 נק' מוניטין
    0
    Dark Soul Omega

Dark Soul Omega משתמש קבוע

Dark Soul Omega
    לייקים:
    913
    חד"כ:
    גרייט שייפ
    המממ.... לי אתה נשמע בריא לגמרי , קוראים לזה החיים.
    סוג של התפכחות.

4. 115 נק' מוניטין
    0
    golangm

golangm משתמש פעיל

golangm
    לייקים:
    70
    חלילה לא בדכאון (לפחות ממש לא מרגיש ככה), שמח ממה שיש לי ויודע שיש אנשים במצב גרוע יותר זה ברור לי.
    אני לא קם בבאסה בלי ציפיה אלא קם בסבבה, סבבה לי ביום אבל בעיקר הבעיה היא בערב אחרי עבודה אחרי אימונים שאין כוח לזוז, גם אם ממש רוצה ויודע שיהיה כיף עם חברים לצאת או משהו אחר אני רוצה אבל הגוף גמור כאילו עייף.
    לא שאני בן אדם לא שמח, תמיד שמח תמיד הכל אבל בעיקר בערב אני כבר גמור ואין כוח לזוז רק רוצה לנוח.
    עכשיו התחלתי גם עבודה חדשה אני יודע שהגיוני שאני אהיה גמור כי אני לא רגיל לדברים, אבל גם הייתה תקוףה של חודשיים וקצת שלא עבדתי (אחרי שעזבתי עבודה אחרת) שתכלס גם בתקופה הזאת לא היה לי כוח, לא שעשיתי משהו פשוט לא היה כוח בערב בעיקר גם.
    השאלה אם יש משהו שיכול להשפיע ולגרום לגוף להתעייף מעבר בדברים מסוימים, כאילו להתאמץ יותר על דברים שלא אמורים לרוקן את הגוף מאנרגיות, זה נראה לי הכיוון הבעייתי כרגע

5. 1,405 נק' מוניטין
    0
    Dark Soul Omega

Dark Soul Omega
    לייקים:
    913
    חד"כ:
    גרייט שייפ
    כמה זמן נמשכת העייפות הזאת?

6. 115 נק' מוניטין
    0
    golangm

golangm משתמש פעיל

golangm
    לייקים:
    70
    כמה שנים בערך, קצת יותר נראה לי השנה

7. 1,405 נק' מוניטין
    0
    Dark Soul Omega

Dark Soul Omega
    לייקים:
    913
    חד"כ:
    גרייט שייפ
    והאם יצא לך לעשות בדיקות דם מקיפות?
    לשלול מחלות או חוסרים?

8. 60 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    41
    עוד כיוון ששווה לבדוק הוא איכות השינה. זה משהו שנעשה דרך מעבדת שינה, בודקים שאין דום נשימה וכל מיני דברים אחרים שעלולים להוביל לעייפות

MonkeyD אוהב/ת את זה.
  9. 115 נק' מוניטין
    0
    golangm

golangm משתמש פעיל

golangm
    לייקים:
    70
    עשיתי כמה פעמים מקיף מאוד והכל בסדר
    זה לא בדיוק זה אבל עשיתי בדיקת הולטר 24 שעות ולא היה בעיה גם בלילה מהבחינה של הולטר לפחות

10. 60 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    41
    זה לא קשור לאיכות שינה, זה קשור לפעילות לבבית

11. 15 נק' מוניטין
    0
    שיר1

שיר1 משתמש מתחיל

שיר1
    לייקים:
    15
    וואו. נשמע סופר קשה ומתסכל. ללכת עייף ומרוקן מאנרגיה, והקריסה הזו בערב. מכירה מקרוב.. באופן אישי אנמית כרונית ובעלת נטייה ממומשת לדיכאונות, אז יש לי במה לתלות את זהזה, אבל ללא ספק זו חוויה קשה.

הייתי מציעה כמה נקודות למחשבה:
    - ייתכן שזו אכן בעיה פיזית שלא הצליחה להתגלות. מכירה אנשים שסבלו זמן רב ועברו הרבה בדיקות תקינות עד שגילו מה יש להם. ייתכן גם שלא יימצא דבר. עד אז ועל כל פנים מה שעוזר לי והייתי מציעה לך לשקול, זו גישה משולבת של קבלה של עצמי על המגבלות שלי, כך לדוגמה אם אני יודעת שאני קורסת בלילות אני לא בונה על שום דבר שדורש ראש או כוח לשעות האלו. נניח אני חוזרת הביתה בשעה מאוחרת אני פשוט מתכננת את סדרת הפעולות הפשוטות ביותר וההכרחיות ביותר שיאפשרו לי לעלות לישון כמו בן אדם וזהו. אם אח"כ אוכל לעשות משהו נוסף מצוין, אבל אני לא דוחקת. אני מכירה את עצמי ואת גבולות היכולת שלי ומכבדת את זה.
    מצד שני יש את מה שאני מכנה 'האחיזה שלי בחיים'. יש דברים שאני יודעת שאני חייבת לעצמי, ושאם אשחרר את האחיזה בהם, מהר יותר מאשר לאט אני אשקע. כך לטובת ההתחייבות שלי והבחירה שלי בחיים אני יודעת שאני קמה ויוצאת לחד"כ, גם כשאני עייפה, חלשה או מדוכאת. או מקדישה זמן לבילוי עם המשפחה שלי, ועם חברים.
    זה למצוא סוג של איזון בין השניים, כשלמעשה הצד האחד דווקא תומך ומשלים את השני.

אני יכולה לומר שזה מעגל שמניע ומתגבר את עצמו עם הזמן ואפשר לחיות חיים מלאים וטובים גם עם עייפות וחולשה כרוניות. מרכז החוויה עובר לכיוון של עשייה וחיבור במקום המקום של החולשה והשקיעה.

- הדבר הנוסף שהייתי מציעה לחשוב עליו הוא אכן כיוון פסיכולוגי. הנפש שלנו היא דבר מורכב, ולפעמים, אולי לעיתים קרובות ממה שהיית מצפה, אנחנו עלולים לחוות ביטויים פיזיים של מצוקה או אי נוחות נפשית, בלי להיות מודעים לחוויה הנפשית עצמה. כך למשל אנשים במצב עקה שסובלים מקשיי נשימה ללא גורם פיזי, אבל גם בלי להרגיש חרדה או מתח מיוחדים.
    בד בבד עם להמשיך לבדוק את המישור הגופני, ולראות איך להסתגל בצורה מיטבית לתופעה, הייתי מציעה לבדוק כיוון נפשי: לבחון מה השתנה בשנה האחרונה, לבחון את הסביבות שלך בשנים האחרונות שבהן אתה סובל מעייפות - אולי אתה חי בסביבה לא מצמיחה? (בלשון עדינה).. וכן, גם לגשת לקבל ייעוץ ועזרה

elchonon אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...