דיון חבלה בעצם השוק כתוצאה מדדליפט

הנושא בפורום 'Powerlifting/Weightlifting' פורסם ע"י ivar the boneless, ‏12/6/19.

טוען...
  1. 9 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless משתמש מתחיל

ivar the boneless
    לייקים:
    9
    לאחרונה הבחנתי בתופעה בה מתאמנים נחבלים בעצם השוק במהלך ביצוע תרגיל הדדליפט,ומבחינתם הדבר המקובל הוא לגרד את המוט על עצם השוק,נכון שיש לשמור על המוט קרוב ככל האפשר אל הגוף,אך אין צורך לפגוע בעצם השוק בעת הביצוע ויש לשמור על מרחק מינימלי בין המוט לעצם השוק, כאשר המוט פוגע העצם השוק הדבר פוגע בשיווי המשקל ובאיזון בזמן ההרמה

זה לגיטימי להחבל מעט כשעובדים בעומסים גבוהים כי ככל שהעצימות גבוה יותר עבור המתאמן כך השליטה במסלול המוט בעת ההרמה פוחתת,אך מה שאני מנסה להגיד שלגרום לחבלה בעצם השוק במהלך ביצוע תרגיל הדדליפט אינו דגש לביצוע נכון של התרגיל.

למרות שהעלתי לכאן סרטון של לארי מבצע דדליפט חשוב לי לציין ששיטת הטאץ אנד ג’ו שמבצע לארי אינה מקובלת,השיטה המקובלת הינה דד סטופ,כאשר הפלטות נעצרות באופן מוחלט על ידי הפלטפורמה ואין שימוש במומנטום כתוצאה מהטחת הפלטות בפלטפורמה.

2. 10 נק' מוניטין
    0
    paleosnail

paleosnail משתמש מתחיל

paleosnail
    לייקים:
    10
    הבחנת בתופעה ? אצלי בקושי ניתן להבחין באנשים שעושים דדליפט בחצי שנה האחרונה שאני מתאמן בחדר כושר חוץ ממני ראיתי אולי בן אדם אחד שעשה דדליפט.
    בכל מקרה נדמה לי זה עניין של מתחילים שעוד לא מבינים את הטכניקה ממש.
    מאמין שאחרי שיורד להם דם הם עושים בדיקה אחת איך עושים נכון והם לומדים לא כזה קשה

3. 16,481 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,552
    אכן גירוד השוק בעיקר מראה על טכניקה לא יעילה (הכוח אינו אנכי כלפי מעלה).

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...