תואר בניהול וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה

הנושא בפורום 'כללי' פורסם ע"י ivar the boneless, ‏9/6/19.

טוען...
  1. 2 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless משתמש מתחיל

ivar the boneless
    לייקים:
    22
    שלום,אני רוצה להתחיל תואר בניהול וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה

תואר באוניברסיטה הפתוחה זה תואר שניתן לעשות בשיטה המכוונת-דרך המחשב בלבד וללא הגעה פיזית לשיעורים.
    השיעורים מצולמים,כל החומר נמצא באתר,הגעה פיזית תעשה אך ורק למבחנים.

אני מעוניין ללכת על המסלול הזה כי אני עובד במשרה מלאה וכך אוכל לשלב בין הלימודים למשרה המלאה.

אבל ממה שהבנתי יש מספר חסרונות במסלול הזה,ללימודים באוניברסיטה הפתוחה אין תנאי קבלה,כך שהדבר יכול להפחית מהיוקרה של התואר ובמידה ואגיע בעתיד לראיון עבודה המעסיק יעדיף לקחת אדם שלמד באוניברסיטה יותר נחשבת כמו אוניברסיטת תל אביב או חיפה

חסרון נוסף,למיטב ידיעתי הביקוש לבוגרי תואר ראשון בניהול וכלכלה מאוד נמוך,השוק די מוצף..קיים סיכוי שלא אצליח למצוא עבודה בתחום?

האם בחירת המסלול הזה היא נכונה?, אשמח לקבל יעוץ אני רוצה לוודא שלא אעשה טעות בהחלטה כל כך משמעותית עבור העתיד.

2. 11,311 נק' מוניטין
    0
    SmokingSnake

SmokingSnake משתמש משקיע משתמש כבוד

SmokingSnake
    משתמש כבוד
    לייקים:
    2,232
    כל מקצוע או אפילו הכשרה שאתה רוצה לבחור לא צריכה להתחיל או להיגמר בשיחת פורום, אלא מבחירה מודעת לקראת מה אתה הולך

בשוק העבודה הנוכחי, רוב התארים הראשונים לא מכשירים אותך ספציפית למקומות עבודה, למעט מספר תארים ריאליים מצומצם ובהליכי איתור בהם אתה מתחיל לעבוד תוך כדי התואר- כנראה שבתחום העניין שלך זה לא המקרה.
    בקשר לביקושים, האבטלה בישראל היא מהנמוכות בעשור האחרון אז לפעמים אני לא מבין את הדיון על הצפות שוק (יש הצפות בכל מקצוע).
    הmatch לעבודה ספציפית שאתה מחפש יכול להיות לא רלוונטי כנראה בגלל בעיית תאום ציפיות שיש לרוב האנשים (זה שתעשה תואר ראשון בהצטיינות לא מבטיח שתקבל את משרת חלומותיך ותשוט במסלול מהיר להיות מנכ"ל של חברה ציבורית).

בקשר לאונ' הפתוחה, היוקרה ורמת הלימוד שם לא נופלות (בישראל) משום אונ' ולרוב המרצים שמלמדים באונ' הגדולות מלמדים גם שם, לא מכיר מישהו שזה חסם אותו בראיון עבודה.

הבעיה באונ' פתוחה היא שהרבה אנשים רוצים "לרכב" על האונ' במקביל לעבודה במשרה מלאה ולרוב זה לא עובד, כי צריך להשקיע כמות שעות דומה או לעתים יותר גבוהה מאונ' סטנדרטית בה מעבירים לך קורס באופן ממוקד בכפית ולא "זורקים" עליך ערימות ספרים ובהצלחה- אז או שתיכשל באופן חרוץ או שתסיים את התואר אחרי 8 שנים.

היתרון של אונ' סטנדרטית הוא הMingling והפתח להזדמנויות- אם אתה מצטיין בכל תחום שהוא ותרצה תמיד מציעים משרות של עוזר מחקר, או פריוקטים של מרצים מהפקולטה שמחפשים סטודנטים רציניים למגוון עבודות שיכולות לתת בוסט לקריירה ולרזומה.

גיאצ'ו, yujinius ו-1q2w3e אוהבים את זה.
  3. 199 נק' מוניטין
    0
    1q2w3e

1q2w3e משתמש פעיל

1q2w3e
    לייקים:
    200
    תגובה מצויינת, אין מה להוסיף/לתקן

SmokingSnake אוהב/ת את זה.
  4. 1,027 נק' מוניטין
    0
    גיאצ'ו

גיאצ'ו משתמש פעיל

גיאצ'ו
    לייקים:
    453
    רוצה לחזק את הנקודה הנכונה הזו. סיום תואר באו"פ במקביל למשרה מלאה מצריך המון כח רצון והתמדה, ובדרך כלל לוקח בערך פי 2 מבחינת הזמן.

SmokingSnake אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...