מתיחה של גיד בשורש כף יד כמה שאלות

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י golangm, ‏5/6/19.

טוען...
  1. 60 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    41
    אפשר להתקשר למכון שאליו קבעו לך אחת לשבוע ולבדוק אם התפנו תורים או מישהו ביטל.
    אפשר גם לנסות לקבל אבחון ותכנית אימון חלופית באופן פרטי עד שיגיע התור שלך בקו"פח.
    תרגילים ביוטיוב זה קצת הימור, אפשר ליפול על משהו טוב ואפשר ליפול על משהו שרק יחמיר את המצב.

elchonon אוהב/ת את זה.
  2. 115 נק' מוניטין
    0
    golangm

golangm משתמש פעיל

golangm
    לייקים:
    70
    אני יודע שאפשר להתקשר ואני אנסה, בכל מקרה באופן פרטי פיזיוטרפיסט הבנתי שאין ממש דבר כזה, אם כן מה סדר גודל של זה כמה יכול לעלות?

3. 60 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    41
    בוודאי שיש פיזיותרפיסט פרטי וזה מאוד נפוץ.
    מחיר ממוצע לטיפול 300-350 ש"ח.
    אם תרצה המלצות ציין את האזור המבוקשש ואשמח למצוא לך מישהו

4. 0 נק' מוניטין
    0
    benyby1

benyby1 משתמש מתחיל

benyby1
    לייקים:
    0
    שמע קרה לי משהו מאוד דומה לפני כחודש. אצלי זו הייתה דלקת בגידים באמה שגרמו לכאבים בשורש כף היד. בהתחלה עוד ניסיתי לשכנע את עצמי שאם אתאמן בעצימות נמוכה הכל יהיה בסדר אבל זה ממש לא עבד. מציע לך בחום להישמע להוראות שקיבלת ולתת מנוחה מוחלטת ליד שלך. ברור לי הרצון שלך לחזור לפעילות אבל זה יגרום רק לעיכוב בהחלמה. תן לכאבים לחלוף ותחזור בהדרגה.

5. 115 נק' מוניטין
    0
    golangm

golangm משתמש פעיל

golangm
    לייקים:
    70
    היום הייתה לי בדיקה אצל אורתופד שוב,
    הכאבים קצת יותר גרוע ממקודם למרות שלא העמסתי על היד ונזהרתי עליה, שמתי קיבוע לשבועיים שלושה ואז הורדתי כי זה לא עוזר.
    היום הפנה אותי לMRI פרק שורש כף יד עם חשד לקרע בSL , מבדיקה פיזית של היד הוא לא חושב שיש קרע אבל הפנה בכל זאת, כן יש כאב כשמזיזים את היד.
    בנוסף הפנה אותי לצילום אגרוף משהו כזה ורשום שיש רגישות באזור הFCR אם זה אומר פה למישהו משהו.
    חוץ מזה שעד שאני אגיע לתורים לMRI והצילום אגרוף הזה (מי יודע כמה זמן.. רק בראשון אני אוכל לקבוע וזה יהיה בטח חודש ++)
    כמה שאלות:
    1. האם כדאי לחזור לשים מקבע לשורש כף יד? (מעבר לזה שזה לא יכול להזיק, האם כדאי או שטויות כל עוד נזהר על היד?)
    * האורתופד לא אמר לי לחזור לשים מקבע או משהו והוא גם לא אמר לא לשים, זה למה אני שואל פה.
    2. האם בכל זאת כדאי ללכת לפיזיוטרפיה או שאין מה לפחות עד שיהיה תשובה של הMRI והצילום השני סיטי אני חושב זה, צילום אגרוף משהו ?
    3. האם כדאי לוותר תקופה על אימונים בכלל בשביל סיכוי טוב יותר לרפא את היד מהר?
    כי גם כשאני עושה סקוואט אז יש סוג של שימוש ביד בין אם זה כשאני תופס את המוט או בין אם זה לשים משקולות על המוט וכ'ו, שימוש לא מוגזם ביד אבל בכל זאת שימוש ביד, אני יודע שהמגמה נקרא לזה היא להתאמן על מה שכן אפשר ו"לעקוף" את הבעיה, אבל האם לא עדיף לתת מנוחה מלאה ובתקווה להחלים מהר יותר?

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/19
  6. 2,215 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    1,343
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    לך לפזיותרפיסט, וכשהוא יראה אותך, ויבדוק אותך, אני בטוח שיהיה לו תשובה לכל השאלות ששאלת כאן.

Nir Kriger אוהב/ת את זה.
  7. 115 נק' מוניטין
    0
    golangm

golangm משתמש פעיל

golangm
    לייקים:
    70
    טוב לקח קצת זמן אבל הגעתי היום לפיזיוטרפיה,
    המצב ממש טיפה יותר טוב ביום יום, מבחינת אימונים על הפנים, משקולת של 4 קילו יד קדמית למשל אני לא יכול לעשות בגלל כאבים,
    לא יכול להתאמן בכל מה שקשור בסיבוב של שורש כף יד.
    הייתי אצל פיזיוטרפיסט אמר לי שאין מה לעשות חוץ מלחכות, אמר לי לנסות לעבוד על גריפ כל מני תרגילים אבל בגדול לא הביא לי שום תרגיל, אמר שרק עם הזמן זה יעבוד.
    עשה לי אולטרה סאונד טיפולי כזה ואחר כך פראפין ליד, ואמר לי לעשות את זה שוב ולקבוע תור.
    בגדול כלום ושום דבר, רק הזמן יכול לעזור :/
    והוא גם אומר שהוא חושב שזה נקע אולי

8. 115 נק' מוניטין
    0
    golangm

golangm משתמש פעיל

golangm
    לייקים:
    70
    הגיעה לי תשובה של MRI שעשיתי ליד, יש לי עוד אולטרה סאונד עוד שבוע ואורתופד עוד שבועיים, אבל לבנתיים אם מישהו מבין בזה קצת ויכול לייעץ לי האם להמשיך להתאמן או שעדיף בכלל לא בשביל לא להחמיר -
    יש פגיעה ברצועה הסקפולונאית, חוסר רציפות של הרצועה בצד הוולרי (קדמי) שלה. בצידה הדורסלי יש חוסר סדירות, ונראית ציסטת גנגליון המתבטלת מהמפרק שבין הסקפואיד לאולנה בצדו הדורסלי. קוטר הציסטה כ 5*4 מ"מ. סיבוב אחורי מינימלי של עצם הלונאט לעומת שאר העצמות היד (כ-24 מעלות ביחס לקפיטט) בגבול הנורמה.

סיכום: קרע חלקי משמעותי ברצועה הסקפו-לונאטית וציסטת גנגליון קטנה מתבלטת מהצד הדורסלי שבמפרק בין הסקפואיד ללונאט.

רשום עוד כמה דברים ללא בצדת וכל מני כאלה, רשמתי את הדברים הלא טובים בעצם בבדיקה.
    * לא בטוח כמה המידע הזה ללא בדיקה פיזית יכול להגיד משהו, אם זה אומר משהו ויש מי שמבין פה ויכול לתת לי יעוץ ביניים עד שאגיע לאורתופד, אשמח לשמוע הצעות, תודה :)

ההצעה המתבקשת היא לא להתאמן, עוד מתחילת הפציעה, וזה אופציה שאני מעדיף ממש להמנע ממנה, אם אין מנוס ממנה אז אני לא אתאמן, זה למה אני מחפש יעוץ ביניים במידה ומישהו פה יכול לייעץ ומבין בזה

9. 7,718 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,235
    למיטב ידיעתי הציסטה זה משהו שלרוב מצריך ניתוח. הניתוח הוא פשוט, אבל כן מצריך.
    יש צורך להתייעץ עם האורטופד

10. 115 נק' מוניטין
    0
    golangm

golangm משתמש פעיל

golangm
    לייקים:
    70
    ברור להתייעץ, תודה.
    ודווקא יותר דאגתי מהקרע החלקי של הרצועה, כדאי לדעתך לעזוב אימונים לפחות עד פגישה עם אורתופד? או ללכת על תרגילים שלא משתמשים ביד וזהו?

11. 7,718 נק' מוניטין
    0
    kotzer

kotzer מנהל ראשי מנהל

kotzer
    מנהל
    לייקים:
    4,235
    תנסה לאמץ כמה שפחות את כף היד

golangm אוהב/ת את זה.
  12. 115 נק' מוניטין
    0