לחזור למכון עם פריקות כתף חוזרות

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י silverbackgorilla, ‏4/6/19.

טוען...
  1. 0 נק' מוניטין
    0
    silverbackgorilla

silverbackgorilla משתמש מתחיל

silverbackgorilla
    לייקים:
    0
    אז מאז שאני ילד היו לי פריקות חוזרות פרקתי כמה פעמים ובין הפעמים האחרונות היו בגיל 13
    מאז גיל 13 היה לי הפסקה של איזה 6 שנים שלא היה לי פריקה עד שלא מזמן פרקתי אותה בזמן תרגיל פרפר(בן 20)
    עכשיו השאלה שלי זה האם אני יוכל אי פעם לחזור להתאמן בצורה סדירה או שאני צריך לוותר על התחביב?
    כל פעם שאני נכנס למכון אני עושה חימום קצרצר סתם בודק את היכולת שלי ועד כמה כואב לי ועדיין הכתף לא מרגישה לי טבעית (עבר כבר 4 חודש)
    אמנם רוב הכאב עבר אבל עדיין יש תנועות קיצוניות שכואב לי לבצע אותם וכן מרגיש לחץ על המפרק אפילו ב16 קילו דאמבלים לחיצת כתף...
    אני כבר לא יודע מה לעשות היו לי הרבה הפניות אבל לא הלכתי לאף אחד מהם כי רפואה של צהל זה חרא וכל דבר מלא בירוקרטיה
    השאלה שלי היא האם זה מתישהו יעבור בטבעיות ואם לא במה זה נגרר ניתוח? לאחר הניתוח אני יוכל לחזור להתאמן?
    אני מסתכל על עצמי עכשיו ונכנס לדיכאון בגלל שכל העבודה הקשה שלי יורדת לאט לאט ונעלמת
    אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי על סמך מקרה שקרה לו או למכרים או סתם בן אדם שמבין בפציעות ובנושא
    תודה

2. 322 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger מנהל פורום פציעות ובריאות הגוף מנהל

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    66
    שלום,
    אני עונה כפיזיותרפיסט שעובד גם במסגרות פרטיות וגם עושה מילואים באחד ממרכזי הפיזיותרפיה של צה"ל.
    פריקות כתף הן לא משהו שכדאי לשחק איתו. כל פריקה נוספת מעלה את הסיכון לתפקוד כתף מוגבל בעתיד וזה יכול להגיע גם למצב שניתוח הוא הפתרון היחידי.
    חבל שלא ניסית ללכת לפיזיותרפיה בצבא כי באמת מיטב הפיזיותרפיסטים עובדים שם ואנשים עוברים שיקום יסודי ורציני. תוכל גם לקבל הדרכה כיצד להתאמן בחד"כ בלי להחמיר את מצבך.
    אם בכל זאת תרצה לעבור שיקום מחוץ לצבא אתה מוזמן לציין אזור מגורים ואמליץ לך על פיזיותרפיסט מתאים.
    לאחר שתעבור אבחון על ידי פיזיו תקבל מידע מדויק בהתאם לתוצאות הבדיקה

3. 0 נק' מוניטין
    0
    silverbackgorilla

silverbackgorilla משתמש מתחיל

silverbackgorilla
    לייקים:
    0
    אני הייתי הולך אם היה לי אפשרות אבל זה לא ריאלי ליסוע פעמיים בשבוע לירושלים כשאתה גר בדרום בשביל פיזו
    אם הרפואה בצהל הייתה נורמאלית ולא עם תשתית של סודן הייתי יכול לעשות את זה אבל אין לי אפשרות לעשות את זה במקום קרוב לבית.
    בכל מקרה קבעתי הפנייה לרופא הבעיה שזה עוד הפעם לחכות חודש (כוסאמא של צהל)

4. 322 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    66
    בכל מקרה בחדר הכושר חשוב שכרגע לא תבצע תרגול כשהמרפק מתרחק מהמותן הצידה (כמו למשל לחיצת כתף, לחיצת חזה, פרפר) כי אילו הזויות שהמפרק חשוף יותר לפריקה.
    ואולי תתחיל באופן פרטי פיזיו עד שתתקבל לפיזיותרפיה במסגרת הצבאית (ויש מכונים גם בדרום)

5. 1,353 נק' מוניטין
    0
    MonkeyD

MonkeyD משתמש קבוע

MonkeyD
    לייקים:
    880
    מצטער שאני נדחף, אבל מה לגבי מקבילים? המרפקים די צמודים...ולגבי מתח?

6. 322 נק' מוניטין
    0
    Nir Kriger

Nir Kriger
    מנהל
    לייקים:
    66
    התנועות הבעייתיות הן שהמרפק בגובה המרפק ומעלה, אבל זה לא חוק, כל מקרה לגופו. היתה לי מטופלת שהיתה פורקת מגירוד ראש

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...