נענה תוכנית פוואר בילדינג שבנתי צריך קצת עצות לתיקון

הנושא בפורום 'אימונים' פורסם ע"י ניב גמליאל, ‏3/6/19.

טוען...
  1. 2,531 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    1,537
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    רוב המאמנים שווים לפח.
    למתאמן מתחיל אפילו מאמן פח, יכול להיות מספיק למוטיבציה.
    אני מדבר על מאמנים ברמה למתאמנים ברמה. שם חובה מאמן.
    זה כמו לבנות קבוצת כדורגל בלי מאמן, ורק להסתמך על הכישרון של השחקנים.

2. 12,041 נק' מוניטין
    0
    hanan

hanan משתמש משקיע משתמש כבוד

hanan
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,356
    1. הטקסט הוא לא שלי, אלא פורסם בקבוצת הפייסבוק של evb
    2. מאמן צריך להיות מאמן טוב עם מספיק נסיון אישי וידע תיאורטי

אחת הבעיות בשנים האחרונות היא המעבר למכוני כושר גדולים עם מדריכים חסרי נסיון ובעיקר חסרי מוטיבציה לעזור.
    לפני המון שנים כשאני הייתי נער, המכונים היו שייכים ל״מדריך״ שהיה באמת מדריך את המתאמנים מה לעשות.
    ואז לא מגיעים לאבסורדים כמו מתאמן שלא יודע לבצע לחיצת רגליים במכונה או משיכה בפולי עליון

לכן מקומות כמו של סופטי ויוסי קלמנוביץ הם מעולים

Lior Rotem, frozen, elchonon ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. 1,020 נק' מוניטין
    0
    iziktan

iziktan משתמש קבוע

iziktan
    לייקים:
    521
    אני מסכים איתך שיש בעיה אבל אישית אני חושב שזה מקרה שבו האשמה המלאה נופלת על המכונים למוסדות הלמידה . מוסדות הלמידה שנותנות תעודות הסכמה לכול בן אדם עם חשבון בנק מספיק גדול ודופק פעיל, והמכונים שפשוט מחפשים כול דרך לקצץ בתנאים של המדריכים מה שגורם לכול מדריך טוב לעזוב את המקצוע בהקדם האפשרי או בתיעבד פשוט לגרום לכול מדריך לשבת על התחת כול משמרת ולא לעשות כלום כי למה לו? הנה אנקונדה רומני מדריך שעבדתי איתו לפני כמה שנים נפצע ביד כנראה מסידור המשקולת במכון כמובן שהוא ביקש ימי מחלה אבל גילה שהוא קיבל חלקי ממחלה וחופשה שבקושי הספיקו לתקופת המחלה שלו בנוסף על ימי המחלה שלו הוא קיבל תשלום חלקי על ימי המחלה הראשונים שלו. כול זה היה יכול להיות סביר אם הוא לא עובד שביל שכר מינימום מה שיצר מצב שהוא קיבל משכורת מגוחכת בסוף אותו חודש רק על כך שהמסכן רצה לנוח קצת להשתקם . כמובן שהבחור הנחמד התפטר לאחר מכך ואילו הלך עוד מאמן טוב בעל ידע רב מעולם הספורט בארץ ועוד פרט קטן במקומו הביאו ילדה בת 18 שקבילה את התעודה מין הצבא ולא ידע לתפקד שום דבר חוץ מין הליכון. זאת האמת המכונים בארץ

elchonon אוהב/ת את זה.
  4. 649 נק' מוניטין
    0
    nyeoNi

nyeoNi משתמש פעיל

nyeoNi
    לייקים:
    347
    חד"כ:
    ביתי
    הוצאת לי את המילים מהפה.
    אני לא חושב שמרכז השיחה הייתה על משמרות בחדרי כושר, אבל ללא ספק אי אפשר לעשות משכורות נורמליות במשמרות, היחס הוא מאוד מזלזל יחסית, והעובדה שאתה עושה קורס שעולה כמעט 10 אלף ומקבל משכורת של ילד בן 16 במקדונלדס היא נוראית גם אם זה דריכת כף רגל ראשונה בתחום. זה הבסיס וזה ההשקפה על איך נראה מאמן מהמראה של מתאמן שפוגש לראשונה חדר כושר וגם כנראה בהמשך.
    והקורס עצמו הוא המון סימנוב, בעיקר בתקופת המחסור במאמנים שהייתה בתקופה שעשיתי.
    שלא נדבר על כמה שרוב העבודה בתור מאמן בחדכ אתה בונה תוכניות אימון אחרי 10 של שיחה על הנושא בקורס שלם.

5. 3,288 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,291
    סטייל "אחי אל תעבור עם הברכיים את הבהונות"
    או "אחי דדליפט לא בריא לגב"

elchonon אוהב/ת את זה.
  6. 649 נק' מוניטין
    0
    nyeoNi

nyeoNi משתמש פעיל

nyeoNi
    לייקים:
    347
    חד"כ:
    ביתי
    לא די היום כבר בקורס מדברים על השטויות האלו.
    היום זה עדיין מאמן שלא יודע מה זה מתאמן מתחיל מאמן שחושב שהקשתה בגב זה שטויות

7. 12,041 נק' מוניטין
    0
    hanan

hanan
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,356
    נושא הידע הוא כמובן בעיה בפני עצמה. אבל באופן כללי אני חוויתי מדריכים שלא מתעניינים בכלום.
    לא ילכו לסייע בשמירה, לא יעירו על טכניקה. אלא מקבעים את עצמם כמחזירי משקולות .

מדריך צעיר שרוצה ללמוד ולהתקדם חייב לעבוד עם אנשים

TvrSp12, elchonon, Lior Rotem ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  8. 16,824 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,790
    הבעיה היא לדעתי לא עם המאמנים. לא עם המוסד הכשרה אלא... עם המתאמנים.

מתאמן שמשלם מנוי חודשי למכון לא יכול לצפות למאמן שילווה אותו. ברגע שתהיה בארץ תרבות של מתאמנים שמוכנים להוציא כסף אקסטרא על מנת לקבל שירות אקסטרא, יהיה ביקוש, תהיה תחרות והמאמנים יחפשו הכשרה נוספת.

זה לא הגיוני לחפש מכון זול ולצפות שמדריכים שסתם מסתובבים שם יהיו מועילים במשהו.

ספציפית פה באוסטרליה לא רואים בכלל מדריכים בחדרי כושר רגילים כמעט, בחדרי כושר מקצועיים (פאוורליפטינג או דברים ספציפיים אחרים) או שאין מדריך בכלל, או שהמנוי יותר יקר משמעותית ואתה מקבל מאמן שאשכרה עוזר לך כלול במחיר.

אי אפשר להיות חזירים ולצפות גם זול וגם איכותי.

aviv roimi, The Flash, Lior Rotem ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. 12,041 נק' מוניטין
    0
    hanan

hanan
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,356
    @MasterSplitter
    אני מסכים איתך. אבל המודל הנפוץ הוא אימונים אישיים שזה דבר יקר מאוד.
    בעיניי מודל עסקי שמתבסס על אימון אישי שבועי / דו שבועי במקביל לתוכנית אימונים ומעקב אישי יהיה מוצלח יותר.

אבל צריך לזכור שכמות מתאמני הכוח שרוצים להתאמן לפי תוכנית ויעדים נמוכה יחסית.
    בשונה לדוגמא מענף הריצה שתוכנית ממאמן או אימון קבוצתי הפכה לסטנדרט

10. 3,546 נק' מוניטין
    0
    TvrSp12

TvrSp12 משתמש משקיע

TvrSp12
    לייקים:
    2,431
    הבעייה היא בתיאום ציפיות, חדרי הכושר מעסיקים מאמנים שכותבים תוכניות כשבפועל יש להם אפס ידע ולפעמים אפס רצון לעזור.
    רוב המתאמנים המתחילים לא יודעים או מבינים את זה.

elchonon, Opopanax ו-hanan אוהבים את זה.
  11. 239 נק' מוניטין
    0
    אביב חזיזה

אביב חזיזה משתמש פעיל

אביב חזיזה
    לייקים:
    155
    חייב לציין שיש היום הרבה מכוני כושר שהם לא זולים כל כך (250 בחודש) וגם שם אפשר לראות את אותו סיפור שלא מדריכי כושר חסרי ניסיון ומוטיבציה
    סליחה על ההקפצה:lol:
    הייתי חייב להגיב על זה

12. 649 נק' מוניטין
    0
    nyeoNi

nyeoNi משתמש פעיל

nyeoNi
    לייקים:
    347
    חד"כ:
    ביתי
    התיאום ציפיות לדעתי זה אותו עיקרון של החזירות הזאת שספילנטר רשם אבל מצד המכונים, כלפי המאמנים
    היחס התשלום והערכה הוא נמוך, ברמות מזלזלות, ובניגוד לזה יש יותר מידי ציפיות גבוהות ממאמן בחדכ, שיירים טון מהרצפה בכל משמרת, שילך ויחנוך מתאמנים, שיבנה תוכניות ללא ידע מקצועי מספק, שישב עם מתאמנים ויקדיש להם זמן אישי, שלא ישאר בקופסא הנוחה של זריקה של המתאמן למכונות בבניית תכנית, וישב איתו וילמד אותו סקוואט ודד ליפטים וכד, ללא תגמול מעבר למינימום.
    שלא נדבר על מקומות שנותנים גם למדריכים לעבוד כמזכירות בו זמנית, שיצא לי לראות לדוגמא היום, בחדכ באזור ירושלים.

מתאמן שמגיע לחדכ ורואה מאמן נבול בתוך העמדה בחיים לא ידע כמה ידע יש לו, ולא יחשוב על להביא אותו בתור מאמן אישי.

אין הערכה בסיסית בתחתית של המקצוע, וזה יוצר הרבה מאמנים ממורמרים, והרבה מכונים שחסרי כוח אדם, והמון מתאמנים לא מקצועיים בעליל, ואפס מודעות לעולם אימונים מלווה.

MasterSplitter ו-elchonon אוהבים את זה.
  13. 12,041 נק' מוניטין
    0
    hanan

hanan
    משתמש כבוד
    לייקים:
    4,356
    @nyeoNi
    אני לא מסכים איתך. מדריך כושר זה מקצוע שצריך לדעת איך להפוך לקריירה. מי שרואה בזה עבודה אחרי צבא / משרת סטודנט עדיף שיילך למלצר או להיות מוקדן.
    מי שרוצה להפוך למאמן רציני, צריך (לדעתי) להתייחס לשנים הראשונות בחדר כושר מסחרי כטירונות והזדמנות ללמוד ולהתנסות עם מתאמנים שונים ומשונים בדרך לקריירה עצמאית וביסוס לקוחות שמכירים אותו.

לשבת ממורמר עם הטלפון לא מקדם לשום מקום וזה לא ממש משנה אם השכר לשעה יהיה 30 או 40 שקלים.

בתחום שלי (מערכות מידע) אנשי qa עושים עבודה שחורה וגם אז קל מאוד לראות למי יש מוטיבציה ופוטנציאל לעתיד וכמעט תמיד הם אכן מקודמים.

Gracie ו-elchonon אוהבים את זה.
  14. 649 נק' מוניטין
    0
    nyeoNi

nyeoNi משתמש פעיל

nyeoNi
    לייקים:
    347
    חד"כ:
    ביתי
    אני מסכים איתך לגמרי. ומאז ומתמיד הייתי ואהיה מאמן כזה. אבל אתה מדבר על הדרך להצלחה בתחום.

אבל אני לא מסכים עם העובדה שהמכון מנסה לדרבן את המאמנים לבצע את זה בטענה שזה חלק בלתי נפרד מהעבודה, שכשהדרך שלהיות אותו מאמן שהם רוצים, צריך מוטבצית שיא, ו"התגמול" הוא אפילו מתחת לבסיסי.
    אי אפשר להסתמך על זה. ובעיקר שהצלחה בתחום היא מחוץ לחדכ וזה רק דריכת רגל ראשונה, צריך להשאיר למאמנים אפילו את הרצון להישאר שם, הרי בסוף ישארו רק המאמנים הפח. אלו שזה מבחינתם רק עבודה זמנית.

אני מאמין שהחשיבות של מאמן בחדר כושר היא קריטית, באמת.
    האנשים בלי המאמנים האישיים הם אלו שזקוקים לעזרה, להשגחה, ולטיפים.
    ואם המערכת תלויה באנשים שיש להם מוטבציה בשמים, והשאיפה להצלחה אצלם היא הרבה הרבה הרבה מעל הממוצע, בשביל לבצע את "העבודה הבסיסית" כדי לעשות משמרת כמו שצריך. והרבה מכונים מגיעים למחסור בכוח עבודה, אז יש פה בעיה. לדעתי

נערך לאחרונה ב: ‏9/6/19
    elchonon אוהב/ת את זה.
  15. 1,020 נק' מוניטין
    0
    iziktan

iziktan משתמש קבוע

iziktan
    לייקים:
    521
    הבדל הוא שq&n יש משכורת בסיסית דיי טובה כול מכון שעבדתי דפק קטע מסריח שבו המשמורת מופצלות ולא מלאות לכן סכום המשכורת לא קבוע וחודש אחד אתה יכול לקבל שכר שמגרד את המינימום וזה איכשהו בסדר וחודש אחר אתה מרוויח בקושי אלף שח
    לבן אדם שרוצה להשקיע במקצוע זה פשוט מוריד מוטיבציה וגורם להתפטרות מיידית , אני לא מתבייש להגיד שהעבודה שלי בתור מאמן היא חלקית ולצד לא משהו שאני מבסס אותי כלכלית.
    בקשר למה שישראלים דורשים ביחס למה שהם נותנים כן זאת בעיה יעודה שלנו אין מה לעשות איתה

nyeoNi, elchonon ו-hanan אוהבים את זה.
  16. 2,531 נק' מוניטין
    0
    elchonon

elchonon משתמש משקיע

elchonon
    לייקים:
    1,537
    חד"כ:
    חדרי כושר מזדמנים
    רוב חדרי הכושר שאני מכיר, משתמשים במאמן בצורה לא מקצועית.
    יותר מעניין אותם שהמאמן יחזיר משקולות, מאשר יתן את הלב.
    מאמן מקבל תחושה שהמקצוע שלו שווה לפח במכון כושר קלאסי.

המתאמנים רואים במאמן מטרד, ובמצב הטוב, לא רואים אותו בכלל.

יצא לי לראות חדר כושר אחד בירשולים, שמנהל חדר הכושר באמת דוחף את המאמנים למקצועיות בעבודה, שירות לקוחות עם כל הלב. ואין להם שום אחריות על משקולות, מזכידות ועוד.

כתוצאה מכך, זה חדר כושר מאוד מלא, ולמאמנים יש המון מתאמנים פרטיים, והם מאוד מצליחים בתחום שלהם.

יצא לי לפגוש מאמן במכון אחר, גם מבוקש עם הרבה מתאמנים פרטיים. כי הוא גם נתן מעל ומעבר למצופה למתאמנים.

זה עניין מאוד אישי. אם אתה עובד מבכון כושר עם תנאים טובים למתאמנים, נותן את כל הלב, אני מאמין שבסוף תוכל להיות מבוקש.

אבל אין לי ספק, שהכסף הרציני שלכם כנראה יהיה כשתיפתחו מקום אישי משלכם, או שתהיו מקצועיים בתחום ספציפי של ספורט.

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/19
    hanan ו-Lior Rotem אוהבים את זה.
  17. 3,546 נק' מוניטין
    0
    TvrSp12

TvrSp12 משתמש משקיע

TvrSp12
    לייקים:
    2,431
    אם מעסיקים מדריך שכותב תכניות בלי ידע או נותן פידבק שגוי בגלל חוסר ידע עדיף לחדכ לא להעסיק אותו אבל זה לא יקרה כי נקבע בארץ סטנדרט שבחדר כושר יש מדריך. זו הכוונה שלי בתיאום ציפיות. מתוך רוב המדריכים שפגשתי בגלובו-ג'ים רק אחד או שניים ידעו על מה מדברים.
    השאר הפריעו לי, לא העירו לאנשים אחרים על טעויות קריטיות בטכניקה או צדו אחרי אימונים אישיים.

hanan אוהב/ת את זה.
  18. 16,824 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,790
    אשווה ואתייחס רק למכונים מסחריים, כי כמובן מכון קרוספיט, או פאוורליפטינג, או טיפוס הרים או התעמלות אומנותית כמובן לא רלוונטים לנושא.

בארץ מה שיוצא דופן זה שיש לך יותר מדי מאמנים עובדים במשמרת. ככה יוצא שיש מאמנים ש90%+ מהעבודה שלהם זה משמרות במכון. אין לזה קשר ללהיות מאמן. מאמנים שעושים אימונים אישיים, מקבלים גם יחסית גרושים לעומת מה שהלקוח משלם (סביב חצי או שליש ממה שאני זוכר). יש לך אנשי מכירות ומנהלי מכירות, אלו תפקידים מטומטמים ומיותרים. ברגע שבמשמרת ממוצעת יש לך 3 מאמנים ו2 אנשים מכירות עובדים, אתה מבזבז הון על שכר של אנשים שלא תורמים כלום למתאמן.

באוסטרליה, אין לך אנשים מכירות. יש לך מאמן אחד בלחץ על מכון ענק של 2 קומות. מאמנים אישיים משלמים שכירות שבועית למכון וגובים כמה שבא להם~ ומעבר לשכירות הם לא משלמים כלום למכון. ככה יוצא שרוב המאמנים לא עושים שום משמרות במכון חוץ מכאלה טריים ממש ממש מהקורס. כמובן שיש מכונים יוצאי דופן שהתנאים יותר חרא אבל זה מיעוט.

בקיצור, אם אתה רוצה להיות מאמן, לתת משמרות זה לא נחשב. זה לא לאמן אף אחד. צריך לשאוף יותר גבוה. מאמן זה גם איש מכירות (של עצמו) צריך להשקיע במדיה חברתית, נטוורקינג, סמינרים, שיתופי פעולה וכו׳ וכו׳ וכו׳.

nyeoNi אוהב/ת את זה.
  19. 239 נק' מוניטין
    0
    אביב חזיזה

אביב חזיזה משתמש פעיל

אביב חזיזה
    לייקים:
    155
    בקיצור מאמן שהלך ללמוד פיתוח גוף והשקיע את הכסף, את הזמן ואת החיים שלו בזה כדי באמת לאמן! שישווק את עצמו לבד במדיות החברתיות כמו אינסטגרם, פייסבוק וכ'ו ככה הוא יתחיל לאט לאט לצבור לקוחות ואם הוא מוצלח כמובן שזה יעבור מפה לאוזן כמו כל דבר אחר, זה חבר מביא חבר, במקצוע הזה זאת הדרך היחידה להצליח ולהרוויח

20. 16,824 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,790
    אבל צריך להבין שהצלחה לא תגיע מלעבוד משמרות. מי שמצליח באמת זה אנשים שעובדים או מחוץ למכון, או יש להם סטודיו, או מאמנים אישיים במכון אבל לא מועסקים ישירות על ידו.

elchonon אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...