עתיד לעבור ניתוח בגלל קרע גיד בכתף,בבקשה עזרה

הנושא בפורום 'פציעות ספורט ובריאות הגוף' פורסם ע"י ivar the boneless, ‏30/5/19.

טוען...
  1. 2 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless משתמש מתחיל

ivar the boneless
    לייקים:
    22
    שלום לכולם,בבדיקת mri התגלה אצלי קרע גיד בכתף,

האם לאחר שאעבור ניתוח לתיקון הקרע ולאחר שתחלוף חצי שנה שהינה זמן ההתאוששות מהניתוח,האם אוכל לחזור להתאמן ללא מגבלה? כפי שהתאמנתי לפני שנוצר הקרע?,

יש כאן מישהו שעבר ניתוח לתיקון קרע גיד בכתף וחזר להתאמן לאחר מכן כפי שהתאמן לפני היווצרות הקרע?

בבקשה תעזרו לי,אימוני פווארליפטינג הם התחום האהוב עלי וחלק מאוד משמעותי מהחיים שלי ועצם העובדה שאני עובר ניתוח לתיקון הקרע תגרום לי לנזק כלכלי גדול כתוצאה מכך שלא אוכל לעבוד במשך תקופה ארוכה ואף ישנו סיכוי גדול שאאבד את המשרה שלי בעקבות כך שלא אוכל להגיע לעבודה במשך חודשיים

אם למישהו יש מידע כלשהוא אודות הפציעה ממנה אני סובל והחלמה מפציעה זו אודה לו מאוד אם יחליט להגיב כאן,אני רוצה לוודא שאני לא עובר את הניתוח הזה לחינם ושלא אפסיד את המשרה שלי וכסף רב לחינם

תודה רבה לכל מי שיהיה מוכן לשתף במידע בנושא
    --- עידכון הודעה, ‏30/5/19, תאריך ההודעות המקורית: ‏30/5/19 ---
    למען הסר ספק עברתי טיפולי פיזוטרפיה במשך חצי שנה,תרופות נוגדי דלקת,כדורי כורכורמין,טיפול בקור ובחום,חיזוק שרירי שרוול מסובב,חיזוק מקרבי שכמות ושרירים סמוכים לאיזור הפגוע,ולמרות כל זה אין הטבה במצב כך שניתוח הינו המוצא האחרון גם לדברי מומחה כתף.

2. 5,320 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r משתמש קבוע משתמש כבוד

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,157
    ניתוח הינו חובה על מנת לחזור לפעילות מלאה. כל הטיפולים שהצגת לא יכולים לרפא גיד קרוע, אבל הרופאים נותנים אותם על מנת למצות את כל שיטות הטיפול (גם אם הן לא עוזרות) לפני פניה לאופציה הכירורגית.
    אופי החזרה לפעילות תלוי באופן התיקון שיבוצע בניתוח, הרופא המנתח בטוח כבר הסביר לך את התהליך.
    אתה עובר את הניתוח ברפואה פרטית? באיזה אופן יבוצע הניתוח? מי הרופא המנתח? מתי הניתוח?

3. 2 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless
    לייקים:
    22
    לא ברפואה פרטית לא נשאר לי כסף לניתוח ברפואה פרטי,רופא של בית חולים ציבורי,הניתוח יבוצע בשיטת ארתרוסקופיה,עכשו לגבי מה שהסבירו לי..לא מעניין אותם אם אני אוכל לבצע לחיצת חזה או לא,מעניין אותם שלא אהיה מגובל מבחינת טווחי תנועה,וגם כרגע אין לי מגבלה בטווחי תנועה בכתף,
    הרופא שדיברתי איתו אפילו לא יודע מזה לחיצת חזה.. הוא אמר שהוא בטוח שאחלים מהניתוח ואחזור לתפקוד מלא אך הנקודה היא שגם כרגע התפקוד היום יומי שלי תקין לחלוטין אך לא התפקוד הספורטיבי,הכאב מורגש רק בלחיצת חזה,לחיצת כתפיים עם מוט אין לי שום בעיה לבצע..

בגלל זה אני שואל,בגדול הם מסירים רקמה דלקתית וקושרים את הגיד הקרוע בעזרת חוט אם אני לא טועה וכך מתקנים את הקרע..אין לי שמץ של מושג מה לעשות ואני חייב עזרה בנושא..

את הmri ביצעתי באופן פרטי בנוסף כי קופת חולים לא שמים על האזרח הקטן ונותנים לו לחכות מעל לחצי שנה עבור תור,כך שרק עבור mri שילמתי 6000 שקלים.

האם אני זכאי למשהו מביטוח לאומי?,יש לציין שלא נפגעתי במהלך עבודה אלא במהלך אימון בתרגיל לחיצת חזה עם משקל מקסימלי rm1 שהינו כ150 אחוז מהמשקל גוף שלי..

אם למישהו יש מידע בנושא ממש אודה לו במידה ויחליט לשתף,אני נואש למידע בנושא ודי בדיכאון כי כתוצאה מהקרע החיים שלי הולכים לכיוון לא טוב ולעבור את הניתוח לחינם ולהפסיד כספים ואף את מקום עבדותי .. כך שאני רוצה לוודא שבמידה ואעבור את הניתוח המצב אכן יחזור לקדמותו ואוכל לשוב ולהתעסק בפווארליפטינג,במידה ולא כך הדבר אשקול פעמיים האם לעבור את הניתוח.

4. 5,320 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,157
    תפקיד האורטופד להחזיר אותך למצב בו אין פגיעה באיכות החיים. יש כאלו שיגידו גם שכל תפקידם להחזיר אותך למצב בו אתה יכול לאכול לבד ולנגב לבד את הXחת. כל מה שמעבר לזה - רק אקסטרה.
    מכיוון שהניתוח ברפואה ציבורית, קיבלת תאריך לעוד מספר רב של חודשים, לא?

גיד הינו ריקמה סיבית צפופה ולכן קרע שלו מלווה בהרבה מאוד סיבים שמתפזרים לכל עבר (תחשוב על חבל שפרמו לו את הגידים). במהלך הניתוח יסירו את כל הסיבים הפרומים של הגיד על מנת להשאיר קצה נוח לעבודה. לאחר מכן יבצעו קידוח בעצם וישתילו דיבל אחד או 2 שממנו יוצאים חוט ניילון חזקים שאותם קושרים ומותחים את הגיד. עם הזמן, הגיד "נדבק" לעצם ואז ניתן לחזור בהדרגה לפעילות לפי הנחיות הפיזיותרפיסט.
    חשוב לציין כי קרע בגיד יכול רק להמשיך ולגדול עד לקריעה מלאה, הוא לא יכול להתאחות.
    יש שלל סרטונים ביוטיוב שמציגים את תהליך הניתוח.

במידה ויש לך ביטוח משלים כמו כללית פלטיניום, הניתוח בצורה פרטית מחייב רק השתתפות עצמית והוא נעשה כמעט מיידית.

לגבי פיצויים, אני חושב שאין ממש את מי לתבוע, אבל מומלץ להתייעץ עם עורך דין לנזקי גוף.

5. 2 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless
    לייקים:
    22
    קודם כל אני מודה לך מאוד על כך שהסכמת להקדיש זמן ולשתף,השאלה שלי האם לאחר ניתוח הגיד כבר לא יחשב כגיד בעל קרע?,
    רשמת משפט שאצטט אותו

"חשוב לציין כי קרע בגיד יכול רק להמשיך ולגדול עד לקריעה מלאה, הוא לא יכול להתאחות."
    האם הניתוח לא מאחה את הקרע?,האם הגיד יחשב כגיד קרוע גם לאחר הניתוח?

6. 5,320 נק' מוניטין
    0
    ziv_r

ziv_r
    משתמש כבוד
    לייקים:
    1,157
    הכוונה שלי במשפט היתה להבהיר כי אי טיפול כירורגי רק יכול להחמיר את המצב במקרה של קרע כאשר ממשיכים להתאמן.

7. 2 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless
    לייקים:
    22
    ידוע לי שאלוף העולם באיגרוף מאני פאקיאו עבר ניתוח בכתף בעקבות קרע מלא בגיד הסופרא סיפינטרוס,הוא ביצע את הניתוח לאחר הקרב מול פלויד מוויתר,בתום הניתוח הוא נח חצי שנה באופן מוחלט,כעבור חצי שנה שב להתאמן,אחרי 9 חודשים בסך ממועד הניתוח חזר להתחרות וזכה שוב בתואר אלוף העולם,כך שיש תקווה?..אבל אני מניח שהרופא שלי הוא לא הרופא של מאני פאיקאו המולטי מליונר ..

Lior Rotem אוהב/ת את זה.
  8. 21 נק' מוניטין
    0
    ornonfx

ornonfx משתמש מתחיל

ornonfx
    לייקים:
    6
    לא יודע אם זה יעזור לך
    אבל קרעתי שני רצועות בכתף ועברתי ניתוח בשיטת ארתרוסקופיה ( כמוך )
    הרופא אמר שזמן ההחלמה הוא חצי שנה אך זה מאוד תלוי במצב הגופני של המנותח
    בכללי אחרי חודש וחצי הכתף חזרה לטווח תנועה מלא וכיום אחרי שלושה חודשים ( מהניתוח ) אני חוזר להתאמן בחדכ , כמובן בהדרגה ובאישור הרופא .
    כל זה תודות לזמן ההשקעה בפיזיוטרפיה , לא הפסדתי אימון אחד , בין שעה לשעתיים כל יום , תוסיף לזה שאני בן 20 ובשיא הכושר ( בדיוק סיימתי מסלול בצבא ) ותקבל התאוששות מהירה בהרבה

9. 2 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless
    לייקים:
    22
    קרעת רצועות או גידים? בכתף בדרך כלל מה שקורעים זה את גידי השרוול המסובב

10. 21 נק' מוניטין
    0
    ornonfx

ornonfx משתמש מתחיל

ornonfx
    לייקים:
    6
    רצועות , בעקבות פריקה

11. 2 נק' מוניטין
    0
    ivar the boneless

ivar the boneless
    לייקים:
    22
    קרע מלא בכתף של אלוף העולם באיגרוף מאני פאקיאו.

הניתוח התבצע בתאריך 2 במאי שנת 2015
    מאני פאקיאו חזר להתחרות בתאריך 9 באפריל 2016 וזכה בתואר אלוף העולם שוב.
    הפרש הזמנים בין הניתוח של מאני פאקיאו לבין חזרתו לקרב אליפות העולם באיגרוף הינו 11 חודשים
    הוא ביצע את הניתוח,נח כחצי שנה,3 חודשים פיזוטרפיה,חודשיים הכנה אל הקרב.

זכייתו בתואר אלוף העולם לאחר 11 חודשים ממועד הניתוח

מקווה שזה משפר את הסיכויים שלי לחזור להתעסק בפווארליפטינג ואיגרוף..

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...