תזונה ותוספים הזלזול במאזן קלורי נטרלי

הנושא בפורום 'מחקרים בתזונה ואימונים' פורסם ע"י Mike, ‏30/5/19.

טוען...
  1. 67,812 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike מנהל אתר | לשעבר Moshe מנהל

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,838
    הרבה אנשים לא מאמינים בלהישאר במצב סטטי. זה משעמם הם אומרים. אני לא מתקדם לשום מקום, אז למה לי להיות בנטרלי? מאזן נטרלי מוגדר כמאזן קלורי שבו לא נרד ולא נעלה במשקל. אם אתם שורפים ביום 2,500 קלוריות (עם פעילות יזומה ולא יזומה) ואכלתם לערך 2,500 קלוריות, אז לא תעלו או תרדו במשקל. בפועל זה לעולם לא מתקיים במובן היומי והאיזון במשקל גוף נשמר למשך שבועות כי יהיה שבוע שנעלה במשקל נניח 100 גרם ושבוע שנרד 100 גרם.
    ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
    אז למה זה כל כך חשוב? אין לי מחקרים להראות הפעם, אבל באופן דיי מובהק ועל פני מאות מקרים ראיתי בקליניקה שאנשים שהצליחו להתמיד במאזן נטרלי ולהישאר מאוזנים במשך מספר שבועות/חודשים, היו עם סיכויי הצלחה הרבה יותר גבוהים לשמור על המשקל החדש לאורך זמן רב (שנים). החוסר פחד הזה לא להתקדם ולפעמים לעלות וגם לרדת במשקל משבוע לשבוע ולדעת לאזן את התזונה בהתאם, הביא את אותם האנשים להבין שהדרך היא ארוכה ושינויים של חצי קילו במשקל משבוע לשבוע הם לא מה שבסופו של דבר יכתירו את ההצלחה שלהם בכל התהליך. מכירים את אלו שלא יורדים שבוע אחד במשקל או עולים איזה חצי קילו חושבים שהם כישלון והלכה הדיאטה?
    ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
    אני תמיד אומר שזה לא חשוב מה יקרה בחודשים הקרובים בדיאטה. תרדו 3 או 8 ק"ג, מזל טוב. כשאני מתחיל ייעוץ אני חושב איפה יהיה הבן אדם מולי עוד שנה. האם יצליח להשאר 3 או 8 ק"ג פחות או שיעלה הכל חזרה? האם אותו אדם ינסה באמת ליישם את הכלים שנתנו לו או שהוא מחפש להיות רובוט ורק לעשות את מה שכתובים לו על הדף? (שיעבוד בדיוק לכמה חודשים ואז זה יכשל שוב – וזו אחת הסיבות המרכזיות מדוע איני מאמין בתפריטי תזונה לטווח הארוך).
    ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
    הרבה אנשים הולכים לתזונאים ואנשי מקצוע כדי שיגידו להם מה לעשות. זה בסדר, זה חלק מהתהליך. אבל אם אחרי כמה חודשים בתהליך לא הבנתם איך התהליך עובד ואיך אתם אמורים לקחת את המושכות לבד (בחלק הפרקטי לפחות ולא הפסיכולוגי) אז כנראה שאתם לא אצל איש המקצוע הנכון. או שזו לא אשמת איש המקצוע ואתם לא רציתם לצאת מאזור הנוחות שלכם אז אכלתם כל יום חזה עוף עם אורז, פריכיות עם קוטג' או כל ארוחת דיאטטית מוכרת אחרת. למה? כי פחדתם. אבל הפחד הזה בוגד בכם שוב ושוב כי אתם שוב תעלו. ושוב תרדו. השאלה מתי ימאס לכם.

Maint.jpg

yujinius ו-ziv_r אוהבים את זה.
  2. 3,226 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,263
    מייק ממש נשמח אם תוכל לצרף מאמר או מחקר שתומך בזה
    כמובן שלנסיון שלך יש משמעות רבה,אבל הייתי מעוניין לראות משהו מדעי

3. 54 נק' מוניטין
    0
    Yonatann

Yonatann משתמש פעיל

Yonatann
    לייקים:
    48

האם בעייניך להיות במאזן קלורי נייטרלי זה לאורך זמן זה דבר אפשרי והגיוני? כלומר זה דורש הקפדה על ממש ערכים מדוייקים נכון שיהיו סטיות 50 קל לפה או 50 קל לפה אך לאורך זמן לשמור על מאזן קלורי מדוייק כל כך זה שווה את המאמץ?

4. 229 נק' מוניטין
    0
    Devil

Devil משתמש פעיל

Devil
    לייקים:
    227
    נטרלי רק משמר אבל לא מקדם אותך לשום מקום. רוב האנשים שואפים תמיד להשתפר

5. 67,812 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,838
    זה יקרה באופן טבעי על פני שבועות/חודשים. לעלות לדוגמה קילו בשבועיים ואז לרדת קילו בשבוע-שבועיים עדיין נחשב נטרלי.

6. 3,226 נק' מוניטין
    0
    frozen

frozen משתמש משקיע

frozen
    לייקים:
    2,263
    "למה זה כל כך חשוב? אין לי מחקרים להראות הפעם, אבל באופן דיי מובהק ועל פני מאות מקרים ראיתי בקליניקה שאנשים שהצליחו להתמיד במאזן נטרלי ולהישאר מאוזנים במשך מספר שבועות/חודשים, היו עם סיכויי הצלחה הרבה יותר גבוהים לשמור על המשקל החדש לאורך זמן רב (שנים)".

כי מעניין אותי לאיזה מסקנה הגיעו החוקרים ועל מה היא מבוססת במידה והיה מחקר שכזה,אבל אם אין אז אין , לא נורא.

אגב..שאתה אומר "שנים",אתה עקבת/עוקב אחרי האנשים שלך למשך תקופה כלכך ארוכה?,ממשיכים לעדכן אותך גם אחרי הייעוץ ?

7. 67,812 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,838
    כן. יש גם לקוחות שהם שנים בייעוץ. יש כאלו גם שבאים/חוזרים. ויש כאלו שסתם מעדכנים אחת ל.. בקשר פה ושם. רואים אותם בכנסים או כל מיני ארועים.

frozen אוהב/ת את זה.
  8. 14 נק' מוניטין
    0
    Eli1729

Eli1729 משתמש מתחיל

Eli1729
    לייקים:
    12
    אני כרגע מנסה למצוא את הניטרלי,זה לא בדיוק הולך לי, יום אחד אני עולה 100 גר ויום שני יורד 300 ,אני לא מצליח למדוד בין ממוצע שבועע (מה שעשיתי בחיטוב והלך יפה) מכיוון שכל יום יש אצלי תזוזה במשקל ויום אחרי אני מתקן אותה

מה דעתך?
    ואם ניטרלי ככ קשה, האם עדיף להיות בנטרלי עם נטייה קלה לחיובי או לשלילי?

9. 229 נק' מוניטין
    0
    Devil

Devil משתמש פעיל

Devil
    לייקים:
    227
    ??????

אתה מודע לזה שאם אכלת לדוגמא פיצה ששוקלת קילו ושתית 2 ליטר מים זה כבר הבדל של 3 קילו ביום כן? זה לא אומר שהמסה הזאת שייכת בהכרח לגוף שלך אלא שהיא רק מתאכסנת שם באופן זמני. אתה צריך למדוד מגמה ולא שינויי משקל כאלה כמו שאתה מתאר. תשקל פעם בשבוע בזמנים קבועים וגם אז יהיו לך קפיצות כאלה ואחרות.... כל מה שמשנה זאת המגמה הכללית.

ועדיף נטייה לחיובי לדעתי...אם אתה רואה שעלית אחרי כמה חודשים טיפה במשקל אתה יכול להוריד קלוריות, ולהיפך.

10. 14 נק' מוניטין
    0
    Eli1729

Eli1729 משתמש מתחיל

Eli1729
    לייקים:
    12
    אני לא זוכר מה זה פיצה, או קולה;)

The Flash אוהב/ת את זה.
  11. 67,812 נק' מוניטין
    0
    Mike

Mike
    מנהל
    לייקים:
    9,838
    אתה אמור להתייחס אך ורק לממוצעים ולא לשקילה היומית בפני עצמה. גם אם תאכל הכל אותו הדבר, אתה עלול להיות 300-500 גרם יותר מיום קודם ולכן זה לא רלוונטי. כשמדברים על נטרלי זה אומר שבמשך 3-4 ממוצעים המשקל יחסית יציב ללא מגמה ברורה (פלוס-מינוס 100 גרם)

Sergio_Katz ו-Eli1729 אוהבים את זה.
  12. 50 נק' מוניטין
    0
    Diakover

Diakover משתמש פעיל

Diakover
    לייקים:
    36
    ומה זה אומר
    אם למשל ביום שישי שקלתי 60.2
    והיום יום שלישי אני שוקל 63
    איך זה הגיוני? אני עושה אירובי כמאט כל יום וסאונה
    וכמובן אוכל במאזן שלילי (על הגרם אני סופר)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...