למי אתם מצביעים בבחירות שיהיו עוד מעט?

הנושא בפורום 'כללי' פורסם ע"י FuriousLift, ‏26/5/19.

טוען...
  1. 21 נק' מוניטין
    0
    Emanuel

Emanuel משתמש מתחיל

Emanuel
    לייקים:
    15
    כנל על הכל

2. 30 נק' מוניטין
    0
    Avanti

Avanti משתמש מתחיל

Avanti
    לייקים:
    26
    לא אוהב דיוני פוליטיקה, הצבעתי בבחירות האחרונות לזהות והפעם לא אלך להצביע, אבל אם אתה מונה יתרון לכחול לבן על הליכוד בגלל ענייני הכלכלה והאוצר כדאי שתקרא קצת על אבי ניסנקורן שכנראה יהיה שר האוצר בממשלת כחול לבן אם וכאשר תקום.
    האדם היחיד שמבין בכלכלה בפוליטיקה הישראלית היה בזהות וזאת הסיבה שהצבעתי להם, חוץ ממנו התהום שנקרא כלכלת ישראל ימשיך להיפער לא משנה מי יעמוד בראש האוצר.

3. 439 נק' מוניטין
    0
    The King

The King משתמש פעיל

The King
    לייקים:
    186
    אם אתם לא הולכים להצביע הקול שלכם "מתחלק" בין כל המפלגות. האם אתם בעד תקציבי ענק לחרדים? בעד לחזק עמדות של מפלגות ערביות קיצוניות שלא מכירות במדינת ישראל? לדעתי כחול לבן אמורים להיות סוג של ברירת מחדל לרוב האוכלוסיה בארץ שלא יודעים למי להצביע. מפלגה גדולה שמאיימת על החלפת השלטון ולא מתכוונת לשבת במשללה עם הערבים ולא להגרר לסחטנות של החרדים (כמו הליכוד). במידה מסויימת זה בטוח ישפר את איכות החיים בארץ.

4. 30 נק' מוניטין
    0
    Avanti

Avanti משתמש מתחיל

Avanti
    לייקים:
    26
    אני מאוד סולד מאי הצבעה אבל מה שקרה כאן בשנה האחרונה דוחה אותי, אף אחד לא מהסס ללכת לבחירות חוזרות ולשפוך מיליארדים מכספי הציבור כדי לא לוותר על הכוח, אף אחד לא מייצג את הערכים שלי במלואם ואת מה שאני מאמין בו.
    האם זה מצער אותי שהקול שלי יתחלק בין אוכלוסיות שאני לא רוצה לתת להן כוח? מבאס, ובגלל זה זאת הפעם הראשונה מזה חמש או שש הצבעות שאני לא אממש את זכותי, אני פשוט נגעל מדי ולא מסוגל לתת את קולי לאף אחד, אין אפילו מפלגה אחת שאני מסכים עם מחצית מהמצע שלה והרשימה שלה היא לא קרקס מוחלט.
    הפוליטיקה כאן מתה מזמן, הכול כאן רקוב. לא יכול לקחת חלק בזה ולהצביע בלב שלם למישהו בלי שאתחרט על כך אחר כך.

5. 439 נק' מוניטין
    0
    The King

The King משתמש פעיל

The King
    לייקים:
    186
    גם אם אין מפלגה שאתה מסכים אם מחצית מהמצע שלה, יכו להיות שיש מפלגה שאתה מסכים עם 20 או 30 או אולי 40 אחוז מהמצע. אז למה שלא תצביע למפלגה שאתה מסכים עם כמה שיותר?

6. 30 נק' מוניטין
    0
    Avanti

Avanti משתמש מתחיל

Avanti
    לייקים:
    26
    כי אני לא אצביע למפלגה שאני לא מסכים עם 80 אחוז מהמצע שלה, ולא לרשימה של אנשים שאני סולד מפועלם ומהתדמית שלהם, ולא רואה בהם כמייצגים אותי.

7. 52 נק' מוניטין
    0
    mxrash9

mxrash9 משתמש מתחיל

mxrash9
    לייקים:
    35
    הצבעתי כחלון
    מצביע כחול לבן

8. 4,172 נק' מוניטין
    0
    Hamster

Hamster משתמש משקיע

Hamster
    לייקים:
    1,758
    חד"כ:
    ספרטה 302
    ואתה,כאדם שמודע להשלכות של זה,עדיין לא תצביע.
    כמה אנשים פה חושבים שיהיה שינוי בממשלה הבאה?תמימות מוחלטת,כנל גם על הממשלה שתהיה אחריה.
    המטרה היא להתחיל שינוי,בין אם הוא יורגש בעוד 8 שנים או 12?העיקר שנעשה משהו,כולנו יושבים פה בלי לעשות דבר ומחכים שאיכשהו המצב ישתפר.
    מישהו פה זוכר את מחאת הקוטג'?המילקי?העובדה שהורדת המחירים שלהם כבר לא קיימת ואפילו המחיר כיום יקר יותר לא הוציאה טיפת תגובה מאף אחד.
    אז כחול לבן לא הפיתרון אבל הגיע הזמן להחליף,גם אם אני לא אסכים עם 70% מהמפלגה,העיקר שנעשה משהו.
    כל זה לא רלוונטי לבנאדם שמרוצה מהמצב תחת ביבי,איש איש באמונתו יחיה.

9. 5,659 נק' מוניטין
    0
    oz25

oz25 משתמש משקיע משתמש כבוד

oz25
    משתמש כבוד
    לייקים:
    2,280
    חד"כ:
    Space חולון
    אז הנה ביבי עם התעלול לתקופת הבחירות הרגיל שלו - זה התחיל עם קבלת פייגלין לליכוד כדי לנטוע תקווה בבוחרי ימין שיהיה אפשר להוריד את יוקר המחייה במדינה כי פייגלין הוא אחד מלא רבים מהמפלגות שבאמת הביא את זה ל"מגרש הפוליטי" כדי לדבר על זה.

אישית אין לי פייבוריט כבר וכמו המון אנשים אין לי מושג במי לבחור. כבר שנים שאני לא מאמין לנתניהו ומצד שני לא באמת רואה אלטרנטיבה ראויה במקומו. פייגלין היה המוצא היחיד שלי בבחירות הקודמות בגלל הקו הליברלי שלו בנוסף לאג'נדה הכלכלית אבל לצערי הוא לא עבר את אחוז החסימה.

אין לי שום רצון לבחור בליכוד שאחד האנשים שנמצאים והיה שר בשנים האחרונות הוא המנהל של אחד הוועדים הכי חזקים במדינה.
    אותו דבר בנוגע לכחול לבן ששם "רמטכ"ל הוועדים" מיועד להיות שר אוצר והולך להפוך אותנו למדינה קומוניסטית סוציאלית יפה יפה.

10. 439 נק' מוניטין
    0
    The King

The King משתמש פעיל

The King
    לייקים:
    186
    אז למה לא ליברמן?

11. 5,659 נק' מוניטין
    0
    oz25

oz25 משתמש משקיע משתמש כבוד

oz25
    משתמש כבוד
    לייקים:
    2,280
    חד"כ:
    Space חולון
    "נותן להנייה 48 שעות", מזגזג עם הערבים

12. 30 נק' מוניטין
    0
    Avanti

Avanti משתמש מתחיל

Avanti
    לייקים:
    26
    צר לי להגיד לך אבל אף אחד בפוליטיקה הישראלית לא חושב על תהליך מעבר לקדנציה שלו.
    ישנן אלפי רפורמות בכלכלה, בתחבורה, בבריאות, בשיכון ובינוי ובעוד אלפי תחומים אחרים שממשלות יכלו להניח את אבן הפינה שלהן אבל בגלל שהם ידעו שהבאים אחריהם יקצרו את הפירות הם פשוט לא התחילו אותן.
    אני יודע שהמצע של כחול לבן נשמע ורוד ויפה אבל הם לא יכולים ליישם את רובו וגם אם יוכלו התהליך לממש אותו יקח שנים ארוכות אחרי שהם ירדו מהשלטון (בהנחה שהם יקחו אותו והם לא יקחו אותו), אין שם שום דבר חוץ מהבטחות שאף אחד לא יוכל לקיים, בעלי הזיכרון בינינו זוכרים שהמון מההבטחות של מצע כחול להן היו ההבטחות של יש עתיד ושר האוצר דאז יאיר לפיד, שום הבטחה לא באמת מומשה.
    סיבה נוספת ועיקרית שלא אצביע לעולם לכחול לבן הם השותפים הקואליציוניים שלהם, אני לעולם לא אתן יד לממשלה ששותפיה הקואליציוניים הם מפלגות כמו מפא"י והרשימה המשותפת שהפנים שלה הם אנשים כמו אהוד ברק והיועץ של עראפת ימח שמו.
    בקיצור, אני יכול לכתוב כל כך הרבה על כל פסיק במצע של כחול לבן ולהוכיח לך למה שום דבר מזה לא יתממש, אני יכול לכתוב בהרחבה על יאיר לפיד שאחת המממנות הגדולות של המפלגה שלו היא חברת טבע ושבגלל העובדה הזאת הוא נלחם בכל כוחו בלגליזציה וגם הבובה שלו יעל גרמן שרת הבריאות דאז ושבגללם אלפי חולים סובלים כאן יום יום ואלפי אנשים נזרקים לכלא על כלום, אני יכול לכתוב על גבי אשכנזי שמדבר כמו כל חבריו הגנרלים על כמה נתניהו מושחת אבל שכח לעדכן שמתנהלת נגדו תביעה בגין הונאת משקיעים בזמן שהיה יו"ר חברת שמן, ועל בני גנץ שמדבר על סיגרים וצוללות ועל חברים של נתניהו בזמן שהמממנים הגדולים של המפלגה שלו הם יבואני רכבים שלהם הוא דאג לחוזי עבודה שמנים עם הצבא (פרסמתי פה את התחקיר הזה לפני הבחירות הראשונות), אבל באמת שזה ייקח לי שבוע להרחיב על כל זה.
    נתניהו וכחול לבן, זו נבלה וזו טריפה, משניהם אני מרגיש את החול שהם זורים בעיניי, ואני לא מאמין שאף אחד מהם יוביל שינוי.
    אם זה או לתת לאחד מהם את הקול כי "אני חייב" ולהצטער על כך שניה אחרי שאני יוצא מהקלפי או להיות נאמן למה שאני מאמין בו גם אם זה אומר לא להצביע בכלל אני בוחר בדרך השניה.

SexyStyle אוהב/ת את זה.
  13. 11,178 נק' מוניטין
    0
    incin

incin משתמש משקיע משתמש כבוד

incin
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,797
    אוקיי, אז אתה מצביע ושם פתק לבן או פשוט לא הולך להצביע? כי להצביע ולשים פתק לבן כסוג של מחאה אני יכול להבין (אם נתעלם לרגע שזה מחזק סקטורים מסויימים שלא זוכים לתמיכתי), אבל לא להצביע בכלל זה פשוט לא נתפס.

אם הייתי יכול להצביע בקונסוליה בלוס אנג'לס שזה 4 שעות לפחות הלוך ושוב ויום חופש מהעבודה הייתי עושה את זה בלי היסוס.

14. 30 נק' מוניטין
    0
    Avanti

Avanti משתמש מתחיל

Avanti
    לייקים:
    26
    שמתי פתק לבן בעבר, אני חושב שלהצטרף לאחוזי הלא מצביעים שעל פי הסקרים הולכים לשבור שיאים יעבירו את המסר טוב יותר.
    אני נגעל ממה שקורה כאן, ההחלטה ללכת לבחירות חוזרות ולשפוך עוד 4 מיליארד שקל בלי למצמץ שברה אותי סופית, לא אכפת לי שזאת החובה האזרחית שלי בזמן שלזכויות שלי כאזרח אף אחד לא דאג לא דואג ולא ידאג, הבעת אי אמון טוטאלית בכל המשתתפים במשחק.

elchonon אוהב/ת את זה.
  15. 2,456 נק' מוניטין
    0
    Spasm32

Spasm32 משתמש קבוע

Spasm32
    לייקים:
    475
    פתק לבן לא נספר והולך לפח. הדבר הכי קרוב ל"קול מחאה" בארץ זה להצביע למפלגה איזוטרית שבטוח לא תכנס כמו הפיראטים או משהו כזה, אבל יש לזה גם קצת השפעה חיובית לטובת מפלגות גדולות (כי זה מעלה את מס' הקולות הדרוש למנדט), אז לא מחייב שזה עדיף על לא להצביע.

16. 71 נק' מוניטין
    0
    SexyStyle

SexyStyle משתמש מתחיל

SexyStyle
    לייקים:
    42
    ירדת מהארץ, למה לך להצביע? מה זה ייתן לך?
    אשמח אם תשתף אותי מנקודת המבט שלך.
    כי אם אני הייתי יורד מהארץ, ספק אם הייתי מצביע.

17. 18 נק' מוניטין
    0
    AntonB

AntonB משתמש מתחיל

AntonB
    לייקים:
    18
    אתה צוחק נכון?
    הנזק הבלתי הפיך שרבין ופרס ימח שמם ה"שמאל אמיתי" עשו בהסכמי אוסלו, ילווה אותנו עוד הרבה שנים.
    אחרי רצח רבין אגב, נבחר נתניהו שנמנע מלקיים את שאריות ההסכם, אך הלכו לבחירות ונבחר אהוד ברק "שמאל אמיתי" שהסכים מחדש לקיים את ההסכם
    ואפילו רצה לסגת משטחים נוספים.

מציע לך לקרוא את כל סעיפי הסכם אוסלו, ולחזור על מה שאמרת שהשמאל לא ביצע נסיגות.
    הסכמי אוסלו – ויקיפדיה

ואל תבלבל תמוח שהשמאל של פעם היה שמאל אחר, פעילי השמאל של פעם, ההגנה והמערך כל כך פחדו שלוחמי אצ"ל ולח"י יעלו לשלטון שעשו הכל על מנת שזה לא יקרה, כולל ירי על הספינה של מנחם בגין על ידי יצחק רבין בפיקודו של בן גוריון.

*אגב נסיגה והחזרת הגולן היה רעיון של רבין "שמאל אמיתי" שחודש לאחר מכן על ידי אהוד אולמרט "שמאל לא כל כך אמיתי"

נערך לאחרונה ב: ‏13/9/19
  18. 11,178 נק' מוניטין
    0
    incin

incin משתמש משקיע משתמש כבוד

incin
    משתמש כבוד
    לייקים:
    3,797
    כמה דברים.
    נתחיל עם הביטוי "לרדת מהארץ" - משמע, הארץ למעלה וכל שאר המדינות למטה, אני לא מכיר עוד שפה שיש בה ביטוי דומה.
    בכלל, יש מילים בעברית שאתה שם לב למשמעות שלהן רק כשאתה מתרגל לדבר שפה אחרת. גלידה בגביע לדוגמא - "טילון" - משמע טיל קטן. באנגלית קוראים לטילון Drumstick כמו שגם קוראים לרגל של תרנגולת - המשמעות הצבאית/מלחמתית לא קיימת.

עכשיו לגבי השאלה שלך - גם אם אני לא גר בארץ, כל המשפחה שלי ושל אשתי בארץ ואנחנו עדיין מרגישים קשר גדול לישראל. זה לא שאני יכול לקחת את דלי הפופקורן ולראות איך מדינת ישראל הופכת למדינה אחרת מהמדינה שגדלתי בה ולצחוק להנאתי שאני לא בארץ יותר.
    ליברמן אמר (ואני לא יודע אם זה נכון) ש-20% מהאוכלוסיה בישראל משלמת 92% מהמיסים - אחרי הבחירות הקודמות שלושה מהנדסים שעבדו איתי בארץ דיברו איתי לגבי אפשרויות המעבר לארה"ב. על כל אחד כמוני שעובר ישראל מאבדת סכום כסף עצום, שלא נדבר על זה שקצינת הקישור עדיין שולחת לי הודעות בוואטסאפ על תרגילים בצאלים ואם אני יכול להגיע.

אפשר להתווכח על ימין או שמאל, סוציאליזם או קפיטליזם, שחרור מוועדי עובדים ופנסיה תקציבית - אבל לא להצביע בכלל מראה כאילו לא איכפת לך מכלום. הייתי שמח לממש את זכותי הדמוקרטית אם הייתי יכול ואם וכאשר אהיה אזרח אמריקאי אני אשמח להצביע גם כאן.

The King אוהב/ת את זה.
  19. 16,826 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,792
    זה די משעשע שבנוף הפוליטי של הארץ אנשים אומרים ״אין למי להצביע״.

יצא לי להיות קצת מעורב בחדשות פוליטיות בארה״ב ובאוסטרליה, שם יש בעיקר 2 מפלגות וכל השאר כמעט לא קיים. ככה שיש לך 2 מפלגות שבאופן וודאי גם אם אתה מצביע לאחת מהן - יהיו המון חילוקי דעות והרבה דברים שלא תסכים איתם. זה חלק מפוליטיקה.

בארץ יש ריבוי מפלגות מטורף, יש 4-5 מפלגות שרצות על מצע דתי בתור עקרון ראשי. יש 3-4 מפלגות שרצות על ״ימין חזק״ בתור עקרון ראשי וכו׳ וכו׳... זה לא שאין במי לבחור - יש יותר מדי מפלגות ובדיוק בגלל זה אנחנו נראים כמו שאנחנו נראים עם הסחטנות והחוסר יכולת להקים ממשלה כי כל אחד פוסל את השני בגלל פרט ספציפי קטן.

יש לי חבר בפייסבוק שלא מצביע לכחול לבן כי יש להם חרדית ברשימה או משהו כזה. נו באמת. אז מה.

כמו שאמרתי תמיד - אם אתה חושב שהמצב בארץ טוב ב10 שנים האחרונות - תצביע ביבי או מישהו שיתמוך בביבי. אם אתה לא חושב שהמצב היה טוב, או חושב שביבי מונע מצב טוב יותר - תצביע לאחת המפלגות שלא ישבו עם ביבי. זה בגדול. אני חושב שכל אחד מאיתנו יכול לענות על השאלה הזאת.

20. 16,826 נק' מוניטין
    0
    MasterSplitter

MasterSplitter מנהל ראשי מנהל

MasterSplitter
    מנהל
    לייקים:
    4,792
    בדיוק. כל המשפחה שלי גרה בארץ, הם מושפעים ישירות מהתוצאות של הבחירות.

מעבר לזה, אני לא אזרח אוסטרלי, מי יודע אם אחזור אי פעם לארץ. אם הילדים שלי יעשו עליה יום אחד וכו׳ וכו׳.

גם אני אם הייתה לי אפשרות לנסוע לקנברה לקונסוליה להצביע (3 שעות כל כיוון) הייתי נוסע בלי לחשוב פעמיים.

סתם אנקדוטה, מכל החבר׳ה בעבודה ששאלתי, כולם יכולים להצביע מרחוק ממדינה אחרת לא משנה איפה הם גרים. רק בארץ מי שלא גר בארץ הוא ״עוכר ישראל״ ולא מגיע לו להצביע (אני מאמין שיש עוד מדינות כאלו, אבל ביררתי עם די הרבה מדינות מערביות).

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!

טוען...